Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

petruci6
16. júl 2008

baby je to na isto,ze ked uz som prekonala toxo,tak ho uz nedostanem?dnes som mala na rukach mau macicku,trosku mam strach

mywiel
16. júl 2008

Petruci ak si ju uz prekonala pred tehu tak uz mas vytvorene protilatky, 80% populacie uz toxo mali takze ty si z tych statnych, ja patrim do tych zvysnych 20% tak musim davat velky pozor, ale uz nie dlho. 😉

petruci6
16. júl 2008

dufam,lebo nedalo sa odolat takej malej macicke 😅
Kaya si dava na cas,co? 😀

cukruska1920
23. júl 2008

babiky chcem sa spytat....11.8 beriem posledne tabletky..ale krv mi budu brat az o nejake 3 mesiace...mozme sa medzi tym snazit? uz to nebude nebezpecne ked to budem mat preliecene? viete mi prosim poradit? 😨

mamamima
23. júl 2008

cukruška, pockaj na vysledky, neskusaj nic bez toho, je to riskantne, ja som to dostala v tehu, je to svinstvo, po 2 rokoch som ok a cakam babo...tak vydrž radsej.

mamamima
23. júl 2008

a to po dobrati liekov som mala odbery až o pol roka...že to tak dlho učinkuje...

cukruska1920
23. júl 2008

mamamamina....ale doktorka povedala ze to nevadi....ja uz nechcem cakat...uz som cakala dost ☹

mamamima
23. júl 2008

cukruska, potom je podstatne čo ti povedala doktorka, nie my 🙂 ked dala zelenu, tak do toho...

cukruska1920
23. júl 2008

mamamamina.....ale chcem sa jej este nato spytat ked k nej pojdem na kontrolu....ty si aj brala anitibiotika?

cukruska1920
23. júl 2008

baby poradte....ake po dobrati atb ste hned mohli snazilkovat alebo vam dokyna kazala cakat na vysledky z opakovaneho odberu...robi sa tak 3 mesiace po dobrati

cukruska1920
3. okt 2008

Ahojte....liecila som na toxoplazmozu a 11 augusta som dobrala....teraz som asi v 8tt....myslite ze to je este nebezpecne? bojim sa...prosim o radu

cukruska1920
3. okt 2008

prosim vas...urcite stym mate niektora skusenosti......poradte mi ...lebo som uplne zlaknuta 😔

cukruska1920
3. okt 2008

ani jedna mi neviete poradit? 😔

petruci6
3. okt 2008

cukrus precitala si celu tuto temu od zac?
neviem co konkretne sa chces spytat, ty si brala ATB pocas tehu? co na to tvoj gynekolog?

sirinka
3. okt 2008

ukruska toxoplazmoza je nebezpecna len ked je akutna....to trva asi dva tyzdne....inac je to v pohode

gabrielkaa
3. okt 2008

ahoj Cukrus, mne vysli tiez pozitivne testy na toxu v 9 tyzdni - sa mi zda... ale robili mi dva krat odber a hodnota bola velmi nizka v oboch odberoch. cize diagnoza - latentna forma toxy. cize prekonana. mne predpisali antibiotika - sice take co mozu aj tehu ale aj tak..bala som sa. ale dobrala som ich. pojdem potom este na kontrolne testy pred koncom tehotenstva. ale chornicka forma nie je nebezpecna, alebo nemala by byt nebezpecna - aspon tak hovoria doktori. nebezpecna je len v akutnej faze. ty si antibiotika brala na predpis lekara - a konkrente na toxu? myslim si, ze sa nemas coho bat, lebo v prvom trimestri ak by to bolo akutne tak by si bohuzial potratila.

mamamima
5. okt 2008

cukruska, ved pokial mas uz toxo preliecenu a prekonanu, mas IGG a dr. ti dali zelenu, tak vsetko ok si myslim, ja som musela na dobre vysledky cakat 2 roky, dovtedy som ju mala akutnu...zalezi od vysledkov...

mamamima
5. okt 2008

a akutna toxo urcite netrva len 2 tyzdne...u mna konkretne 2 roky a poznam babu, co nemohla otehotniet 10 rokov, potom sa z toho nejako dostala...ale zalezi na tvojich vysledkoch a co ti povedali dr...

kasis
9. okt 2008

Gabrielkaa,aj mne vysli pozit testy na toxo teraz na zaciatku druheho tehu, prve bolo vsetko OK a teraz mam 39IU/mol. Bola som dnes na inf.odd na kontrolnych odberoch, vysledky mam o tyzden. ATB ti predpisali na zaklade coho?, ked si mala nizke hodnoty, Sa dost bojim,i ked ma utesovali, ze su to nizke hodoty. Si dalej sledovana na inf.odd?

gabrielkaa
9. okt 2008

ahoj Kasis, ja som mala nejake ine ciselne hodnoty - myslim, ze tam boli nejake skratky IgM - a to som mala 0,309 a IgG 2,52 - IgA bolo negativne. a takto to vyslo v oboch pripadoch. od viacerych lekarov som pocula, ze antibioticka liecba pri latentnej forme chronickej toxy nie je nutna, ale moj doktor mi aj tak predpisal lieky...neviem preco. a ja som ich pekne uzivala..lebo som sa bala. ked sa ti potvria nizke hodnoty tak myslim, ze to nie je akutne - ale chronicke. v ktorom si tyzni? ja som objednana na kontrolu este tak po 30 tt.

kasis
10. okt 2008

GAbrielka dakujem,no ja som bola u gyn na krvi v 7tt a tam mi vysla pozit toxo, tak vcera mi robili kontrolny odber na inf.odd na konci 10tt a vraj tam oni maju nejake ine vysledky,ci hodnotenie, ale Dr. ma ubezpecovala, ze TOXO nemam, tak uvidim bud.piatok idempo vysledky

efcso
10. okt 2008

ahojte,
maminy, ktore mate pozitivne hodnoty toxo - zdedili to aj vase deturence? moje hodnoty zodpeovedaju prekonanej toxo v detstve, takze sa tvoria len protilatky, ale malej nerobili testy...

l.lara
10. okt 2008

ahojte. vie mi prosim niekto poradit, moze sa dieta ktore ma toxo. hrat so zaockovanou mackou?

mamamima
10. okt 2008

efcso, tak sa nemas coho obavat...ked si ju prekonala v detstve...mala s tym nic nema, lebo pocas teh. si mala protilatky...

lara, tebe ide o macku? ci nepochopila som 😀 , ci to macka nemoze dostat?? ci ako to myslis? 😉

l.lara
11. okt 2008

mamamima, nevedela som kam mam napisat, tak som zasla medzi tehulky.. 🙂 lekarke by som sa v piatok uz nedovolala..moja dcera ma latentnu formu toxoplazmozy a teraz je u svojho otca. oni maju macku, ktora je zaockovana, ale asi na toxoplazmozu sa zaockovat neda,(alebo da?) 😒 tak sa bojim, aby sme to ochorenie neopatrnostou "neprebudili".. ☹ exmanzelova "sucasna" dobre vie, ze mala je chora, aj tak dovliekla tu macku, preco by nerobila zle ked moze.. 😠 ale to by bolo do inej temy..lekarke na kontrolu uz nemusime ist, ale musime dodrziavat prisnu hygienu, len neviem ako je to s tou mackou....

gabrielkaa
11. okt 2008

ahoj Kasis, no tak ti drzim palce s tou toxou. verim,ze to bude negativne. lebo ak ti to merali v 7 tt a potom v 10 tt si bola na kontrole a nic zavazne nezistili u teba ani plodu, tak je to pravdepodobne chronicke nie akutne....inak by si bohuzial potratila...lebo toxa v prvom trimestri ma taketo nasledky....takze drzim palceky.

mamamima
11. okt 2008

lara, nemaj obavy, ta choroba sa neda opakovane chytit, ked ju uz mala, uz to ma v chronickom stadiu, uz to nikdy nedostane...tak klud 😉
opakovane to mozu dostat len ludia s oslab. imunit., napr. HIV, onkolog. pacienti a tak...

l.lara
12. okt 2008

mamamima dakujem, viem, ze uz to nemoze dostat, ale lekarka nam nakazala dodrziavat prisnu hygienu, aby sme tu chorobu neprebudili, toho sa bojim, aby to neprepuklo a nemala nasledky. citala som, ze cistotna domaca macka, ktora zerie suchu stravu a kazdy den sa jej cisti wc ta to neprenasa, ale ta ich beha po dvore co znamena, ze moze zjest surove maso (mys, vtaka) a to je pruser, i ked keby si stale umyvala ruky (o com pochybujem) tak by to malo byt v poriadku, hmm.. 🙄

petulienka
12. okt 2008

ahojte baby

mne v 6 tyzdni tehotenstva zistili ze som prekonala toxoplazmozu kratko pred otehotnenim a vraj sa uz nemusim bat lebo telo ma uz protilatky. Zriedkavo sa opakuje. Dnes mame krasneho zdraveho synceka a doki vravel ze nemusi to byt len z macky, alebo ineho dom. zvierata, ale staci ked sa tehulka hrabka v zahradke... a so suroveho masa... takze ziadny tatarak, ziadne klobasky, ani steaky 😉

mamamima
12. okt 2008

lara, mne ked to v teh. zistili, povedali mi, ze to nevadi nikomu, dokonca dobre ked to clovek prekona v detstve, nie ako ja ☹ ze to ublizi len a len teh. zenam, resp. plodu, ked sa nakazi v prvom. trim., co bol moj pripad a mozem ta uistit, ze macku som roky nechytala, videla tak z rychlika...skor zo zle upraveneho masa, teda, to bol moj pripad oliznes si prst pri vareni a uz to je ☹ a moj muz sa tej dr. na infekcnom pytal, ci si ma dat urobit testy aj on a usmiala sa, ze to by si mysleli, ze je hypochonder, ze zdravy organizmus si s tym poradi aj bez liekov...teda ja osobne som mala len lehku uzlinovu formu a lieky som brala len preto, ze sme chceli co najskor druhe babo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre