Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

mywiel
1. júl 2008

Alex toxo je aj z macacich a zajacich vykalov nie len z masa!

mywiel
1. júl 2008

Preto sa musi zelenina umyvat, lebo aj na poliach mozu byt macky co kakaju. 😅

pipinka82
1. júl 2008

veru ja som sa nakazila od mačky ked som mala 14 rokou bola som aj liečená aj som ležala v nemocke naštastie mám kontrolované toxo každý rok a nemení sa som na O hodnote takže je preč a to sa snažím nepit neprevarené mlieko ,surové maso,chytat mačky vôbec nechytám a hlavne teraz ked som tehul 🙂 a ty máš toxo ešte???

mywiel
1. júl 2008

Pipi ked si imunna tak to mas ok uz ti nic nehrozi, ja nie som immunna, nastastie som ju pocas tehu nechytila ale je to dost na nervy, asi ked porodim tak pojdem lizat macky a nebudem umyvat zeleninu aby som ju prekonala a druhe tehu nemusela tak davat pozor... 😀 😀

pipinka82
1. júl 2008

xixixi 😀 tak to som sa zasmiala 😀 a ty si ju nemala preliečenú????

mywiel
1. júl 2008

Ja som ju este nikdy nedostala takze nemali co preliecovat, preto musim davat taky pozor... ☹ 😠

mywiel
1. júl 2008

Ma ju asi 80% populacie takze tie co ju prekonali pred tehu to vam zavidim, dufam, ze ju tiez dostanem neskor ked uz babo bude na svete, lebo je to na nervy ako vegetarian musim vsetko zeleninu a ovocie poriadne umyvat a o restikach uz ani nehovorim, tam surove salaty radsej ani nejem. ☹

pipinka82
1. júl 2008

tak sa prečo bojíš tak ju ani nemusíš dostat 🙂 nie každý je náchylný na túto baktériu 🙂 ja som tak sa musím krotit aby som nepadla zas do toho 😖 tie krče boli neskutočne hnusné a tá malátnost celé dni som vedela len prespat no hrôza nikdy viac neni to sranda 🙂 a tu hrozí aj ženám že budú mat rizikové tehotenstvo kôly bilirubínu ale naštastie ja som už o,k,tak tehu je v poriadku 🙂

mywiel
1. júl 2008

No ak by som ju dostala teraz ako tehotna tak je to nebezpecne pre babo, ako netehulka to nie je taka hrozna choroba, ale tehotne ktore nemaju na nu protilatku lebo ju neprekonali tak je to velmi nebezpecne v tehu.

mywiel
1. júl 2008

Pipi ak som to dobre pochopila ked uz si ju raz prekonala tak uz mas na nu protilatky nie? A ak ju aj znovu dostanes babu uz nic nehrozi lebo budes aj tak negativna nie? Uz som z toho magor... 😒

pipinka82
1. júl 2008

tak ano sranda to neni určite 😎 tak si dávaj pozor na to a hlavne na mačky 😎 a ty už zachvilu aj porodíš 😅 jaj čo by som dala za to aby som už bola v tt ako ty 😝 ešte to zvládaš??? Ja toho už v noci mám plné zuby 😝 ja už dnes by som najradšej šla rodit 😀

mywiel
1. júl 2008

Zvladam mam sa fajn az na tie opuchnute nohy ako stlpy, ale zas si vravim, ze uz mozno len par dni, ved babo vie najlepsie keby je spravny cas, mozno v nedelu ked uz zacinam 40 tyzden. 😉 🙂

pipinka82
1. júl 2008

tak to ti neviem povedat aj ja som stoho magor 🙂 tak sa snažím vyhnút všetkému čo to spôsobuje xixi 😀

pipinka82
1. júl 2008

tak to ti verím a držím ti palce aby sa bábo poponáhlalo už kvám 😀 aj ja chceeem už ho mojkat 😀

mywiel
1. júl 2008

Neboj ved ty uz to tiez mas za par a este nam mozno tie hybajuce bruska budu chybat. 😀 Ja este spim co mozem, lebo potom sa uz tolko asi nevyspim... 😀

mywiel
1. júl 2008

Idem si zas trosku oddychnut...pa 🙂 😉

pipinka82
1. júl 2008

to ti závidím bo ja spat neviem a stoho som otrávená asi bruško mi už moc zavadzia v noci 😝 možno že bude nám to celé chýbat no teraz by som ho už chcela mat preč a miminko už mat pri sebe 😀 no ano aj ja to mám za pár týždnou ale ty za pár dni 😀 ale musíme vydržat len sa bojím toho čo sa vravieva ked ja neviem spat ani mimino nebude vediet 😎 ja sa už tak skoro nevispím xixi 😀

pipinka82
1. júl 2008

tak paaa 😀

mamamima
3. júl 2008

Ahojte baby, aj ja patrím k tým nešťastným, kt. ju dostali nie pred tehu, ale v tehotenstve a to na prelome 2-3 mesiaca ☹ nikomu to neprajem...a zistili mi to až v 20 tt....naše zdravotníctvo úžasne...

petruci6
3. júl 2008

a ako to dopadlo mamamima?
mne zistili,ze uz som mala toxo niekedy v minulosti,ze mam protilatky v sebe,to znamena,ze uz ju nemozem dostat? 😕 inak ani neviem kedy som ju mala,nic som necitila

mywiel
3. júl 2008

Mamamima tak to ma mrzi, takze v tehu je to vazne ze? A vtedy sa to uz neda liecit? ☹ Ku dokimu si isla prva krat v ktorom tyzdni, ze ti to zistili az v 20t? Ak chces napis mi do IP. Dakujem. 😒

mywiel
3. júl 2008

Nie petruci uz sa nemas coho bat ked si ju uz raz prekonala mimo tehu. 😉

mywiel
3. júl 2008

Inac ja som sa tiez narodila 2.januara... 🙂

petruci6
3. júl 2008

fakt?to som nevedela,dakujem 🙂

petruci6
3. júl 2008

no uvidime,kedy to chyti nas 😀

mywiel
3. júl 2008

Hmm lenze ja som bola v 32tyzdni, 1790g, 43cm. 🙂

petruci6
3. júl 2008

aha 😅 tak si bola mala babika,co sa ti nepacilo v brusku?

mywiel
3. júl 2008

Asi nie ponahlala som sa na svet... 🙂

petruci6
3. júl 2008

ale tvoja dcerka nebude po tebe 🙂

mywiel
3. júl 2008

No mozno bude aj po termine, zatial to nevyzera ze sa jej chce von... 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre