Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

hathor1231
17. jún 2009

http://tehotenstvo.rodinka.sk/index.php?id=577

ahoj janulla,
nemam osobne ziadne skusenosti s toxo, ale v tomto clanku to celkom pekne opisuju a pre teba bude najdolezitejsi koniec (druhy odsek odspodu) 😉
drz sa 😀

jankaw
18. jún 2009

Ahoj Janulla, toxoplazmoza je nebezpecna ked ju dostanes pocas tehotenstva, nie pred tym, ja som mala tiez pozitivny test ked som bola prvy krat tehotna, vtedy som potratila ale nebolo to koli toxoplazmoze, mne vtedy vravel doktor ze toxoplazmozu ma polovica zien...

andrejusa
16. júl 2009

Ahojte, potrebujem poradiť. Ja som sa na to ešte nepýtala ani dr., pretože som sa bála, čo mi povie... ide o to, že sme mali mačku. HNeĎ ako sme sa dozvedeli, že čakáme bábo, sme ju dali preč. To bolo v tom 4-5 tt. No dovtedy som po nej upratovala. Wecko mala v pivnici, takže sme to nedýchali, ale ináč bola vnútri v dome. Nemala som rukavice a hneď som si samozrejme umyla ruky, ale aj tak... čo mám robiť??? 😔

danu
21. aug 2009

krpuch • Dnes o 12:07
vie niektora z vas, co znamena, ked mam v tehotenskej knizke napisane KFR pozitivne a IgG pozitivne?

marya • 1d • Dnes o 12:16
Krpuch, ja som mala toxo pred tehotenstvom, ale po prekonani toxo Ti uz zostanu v tele protilatky, takze preto je to pozitivne...ale radsej sa spytaj dokiho, nech Ti to upresni, urcite to bude v poriadku 😉

noemi01
21. aug 2009

andrejuska - mne brali krv asi tak v 10tt krv a ztoho sa zisťovalo či mam aj toxo pozri do knižky ak tam maš napisane negativne tak sa nemusiš bať
mne inak zistili hranične hodnoty na toxo veľmi som sa zlakla ked som si o tom prečitala plakala som 2 dni
ale bola som na infekčnom v Topoľčanoch inak super doktorka a po 2 mesiacoch mam vysledky že som ju nikdy nemala a ani nemam
ja som nikdy v kontakte s mačkami a psami nebola meso pekne vždy prepečiem zeleninu umyvam tak ma zarazili tie prve vysledky

danu - IgG - by ešte nemuselo nič zle znamenať a IgM maš dobre???? a KFR tam nemam
ak maš IgM negativne tak to maš potom v tele iba tie pritolatky a už toxo nikdy nedostaneš ale radej treba ešte porobiť podrobne vyšetrenia z krvy

laua
28. aug 2009

Ahojte,,, kto mal prosím vás akútnu toxoplazmózu??? zaujímalo by ma koľko trvalo liečene. Teho.ešte nie som ale plánujem max do 2 mesiacoch neviem či do vtedy to bude možné... teraz som sa to len dozvedela ešte musím na infekčné do Trnavy a potom budem vediet viac, ale ak máte skúsenosti napíšte prosím... dik

noemi01
28. aug 2009

laua - mne doktorka povedala že ani nemusim vedieť kedy som mala toxo že sa prejavuje ako chribka a že sama aj zmizne ale za ake obdobie neviem
ja by som ešte s tym plodenim radšej počkala lebo môže hroziť potrat a rôzne vady
určite viac ti poradia na infekčnom aj ja som bola a poviem ti dlho trvalo pokim my spravili vysledky a teraz idem ešte na opakovany test

laua
2. sep 2009

Ahote, tak ja som tu písala príspevok že mi vyšlo z testov akútna toxoplazmóza a podržte sa... tie výsledky boli chybné.... Takúto skúsenosť už mal aj moj muž kedy mu oznámili neaký vírus a nebolo to tak. Ja som si dala robit dva krát tu toxoplazmozu omylom raz na začiatku augusta a teraz na konci a v jednom to bolo negatívne a toto vyšlo až vysoko pozitívne a ja som ich na tú chybu musela upozornit čo si ani nevšimli ked to lepili do karty, že jeden výsledok je neg a jeden pozitívny...ten prvý test mi robila doktorka, ktorá zastupovala moju lebo mali dovolenku a ten bol negatívny... no hrozné nemám slov a pomýlil sa doktor, ktorý to v laboratorium robil a v pc mal dobrú hodnotu a na papier napísal zlé a vyhodnotil to ako vysoko pozitívne.. aj vy sa radšej presvedčte človek nikdy nevie...

vefi89
28. sep 2009

dnes mi lekar vravel, ze mam zle vysledky na toxo, ale ze to mohla byt prekonana v minulosti, asak 12.10. idem znova na odber. V tehu knizke mam: IgM

vefi89
28. sep 2009

zle som to napisala, sa ospravedlnujem
IgM< 0,900
IgA240,00

lucinka1104
28. sep 2009

ja s a staršne bojím mam Igg 700 toxomplazmózu som prekonala ako 6 - ročná 😝

hexe66
28. sep 2009

ahojte. baby vôbec nemajte strach, je to dobré. ak ste toxoplazmózu prekonali v minulosti, teraz ste akoby zaočkované. hodnoty síce sú. ja som mala ten istý prípad. gynekologička ma strašne nastrašila. bola som za odborníkom a povedal, že to je tak dobré. dievčatá by sa mali vraj ako malé hrať s mačkami, zajkami a tak.
nebezpečné je, ak sa niekto nakazí počas tehotenstva a tox. v minulosti neprekonal.

vefi89
29. sep 2009

hexe, dakujem za podporu, kiez by si mala pravdu 😉

lucinka1104
29. sep 2009

hexe veru dakujeme

noemi01
2. okt 2009

ahojte hexe ma pravdu aj mna iba naplašili
plakala som 2 dni v kuse a potom boli vysledky dobre a nakoniec povedali že som ani toxo nemala ani nemam tak ja neviem prečo prve vysledky višli inak 😒
už začinam 8 mesiac a mam isť ešte pre istotu na opakovani test
hadam sa nič nezmeni a bude to dobre

vefi89
8. okt 2009

prosim baby, co im v tehotenstve zistili toxo, alebo prekonanu toxo, aby napisali svoje vysledky z odberu krvi, aby som si vedela porovnat vysledy. dakujem 🙂

elienka
28. okt 2009

ja som si dala urobiť testy na toxo preventívne hoci tehotná nie som. vyšlo mi IgG 230 🙂 . Takže toxo mám prekonanú, moje mačky a ja sme v bezpečí, manžel sa smeje, že som tie mačky dobre oblizovala. Inak ja mám mačky celý život, od detstva. Teraz momentálne mám 2 hrdzavé sestričky, ktoré chodia von i dnu a viem s istoutou, že lovia. No ak mačka loví je otázka času kedy sa nakazí toxoplazmózou.

slanina
30. okt 2009

Ahojte chcem sa opytať či mi vie niekto poradiť či sa môže toxoplazma opakovať po preliečení??Dakujem

anajocka
6. nov 2009

mne dnes vysli vysledky na toxoplazmozu, mam protilatky, prekonala som ju, teraz som v 14tt., mam ist ale pre istotu na infekcne, zoberu ma ale az o tyzden, aj ked ju uz mam prekonanu, urcite som ju musela dostat medzi poslednym porodom - 2 roky dozadu a teraz lebo predtym mi nic take nezistili, bojim sa len, ci som ju nemohla dostat na zaciatku tehotentstva a uz je prekonana?? vedia to zistit na tych opakovanych odberoch kedy to bolo? alebo keby som ju dostatala v tehotenstve bola by aktivna - este by som ju stale mala - neviete poradit? diky

vefi89
6. nov 2009

slanina, nie, opakovat sa nemoze.

anajocka, v tehu kmizke musis mat napisane vysledky. Pokial nie je IgG vyssie ako 250, mas toxo prekonanu. pokial si toxo prekonala v tehotenstve, drobca by si tym ohrozit nemala, pretoze sa odporuca zistenu toxo v tehotenstve preliecit do tretieho mesiaca. Pokial mas toxo aktivnu, vysledky by sa ti mali zostvornasobit

sakura77
6. nov 2009

aj ja mam prekonanu,nastatsie hodnoty uz boli nizke,takze babo to neohrozi...na infekcne sa musi ist ci ju mas aktivnu alebo nie,ono sa to musi evidovat a tak...ale keby si ju mala nejak akutnu,uz by si o tom urcite vedela ,to by ta nahanali liecit sa,lebo je to nebezpecne,zvlast v prvom trimestri...

anajocka
6. nov 2009

nie nemam akutnu hned som sa pytala prekonanu len som nevedela ci to nemohlo byt povedzme nedavno pred otehotenenim alebo v 1.mesiaci napr.? ale hadam to bude ok, tiez neviem kde som s tym mohla prist do styku macky nemame a tiez maso nejem skoro ziadne nie to este surove

sakura77
6. nov 2009

to moze byt aj zo zle umytej zeleniny,psa,macky,"hrabkania sa v zahradke", vselicoho....vela ludi to v zivote prekona ale dozvie sa to malokto-taky chlapi nemaju sancu to zistit ze ano...niekde som citala vraj to prekona 80% ludi v zivote a ani nevie..

lilusikkk
17. nov 2009

Ahojte,
zistili mi akutnu toxoplazmozu. pravdepodobne bola dovodom potratu, aj ked je to podla mna otazne, lebo pocas tehu vysli vysledky negativne(asi 3dni pred stratou babatka) a asi 2 tyzdne po potrate pozitivne ☹ proste je to bud zhoda zlych okolnosti alebo som bola v niakej inkubacnej dobe a este sa neprejavila na tych prvych vysledkoch...Co ma vsak velmi zaujima, ci ste sa niektora nestretli, ze by toxa sposobovala neplodnost. je to vec ktora ma strasne mata. uz som sa zmierila s tym, ze o mimi sa budeme moct snazilkovat az rok po prelieceni ale ak by to mala sposobovat este nieco horsie, to uz fakt nezvladnem..☹ dakujem.

brisilda
19. nov 2009

ahojte kocky mna dnes zarazila odpoved pani sestricky na poradni ked som sa pytala kedy sa robia vysetrenia na toxoplazmu a cuduj sa svete vraj tehulkam sa take vysetrenia nerobia , ze skade to mam ale predsa kazdemu je jasne , ze sa o takom vysetreni pise vsade tehulkam sa to robieva automaticky pri odberoch krvi tak neviem ako to funguje u nas na slovenku prosim poradte ak viete dakujem

vefi89
20. nov 2009

brisilda,

testy na toxo sa predsa robia kazdej tehulke. Mne robili niekedy myslim, ze okolo 12tt a druhy krat v 16tt, ale to len kvoli tomu, ze prve vysledky som mala zle.
Nerozmyslas nad zmenou lekara?? Vsak to jhe dolezite pre tvoje babenko. pokial by si mala akutnu toxo, malinky by mohol mat trvale nasledky

brisilda
20. nov 2009

vefi neuvazujem o zmene ja mam dobreho doktora a na tu toxo sa ho opytam prve vysledky som mala vraj ukazkove uvidim teraz ako vyjdu a na listeriu som si davala robit vysetrenie na vlasnu ziadost tak asi sa popytam aj natoto uvidim este co mi povie doktor spomeniem mu ze mame doma psika no ten jedava iba granulky odmalicka cize teoreticky by mala byt zdravi 😉 no a macky nemame mna len prekvapilo ako mi to setricka povedala 😕 najhorsie na tom je , ze toxoplazma sa nijako neprejavuje a vela ludi o nej ani nevie ☹

vefi89
20. nov 2009

brisilda, u niekoho sa prejavi, u niekoho nie. Ja som si myslela, ze ti este nerobil vobec testy, takze som napisala asi kravinu 😀
ale z psika byva toxo velmi ziredkava, pokial ho nekrmis cerstvym masom, malo by to byt v poriadku. a zasa na druhu stranu, toxo je z vykalov zvierat a predpokladam, ze psika chodis vencit 😀

brisilda
20. nov 2009

vefi chodime ho vencit no jeho exkrementy davame do sacku a nasledne vyhadzujeme no a ked prideme domov tak sa nam tak velmi tesi, ze nas chudatko osti od stastia 😀 mame ho zatial len rok ale je cistotny a vonku je iba na voditku tak hadam to bude ok

garonka
20. nov 2009

brisilda

ak je havo očkovany, odčerveny je to oki, toxo môže byť nielen z mačky ale aj zo suroveho mäsa a aj z neumyteho ovocia alebo zeleniny, netreba sa bať a aj my mame hava jeho kaki zbierame a davame do sačku a šup do koša pre psov a nasledne si ruky umyjeme keď prídeme dnu 🙂
mne takisto nerobili testy na toxo ale v nemocke mi robili všetky možne odbery a zistili mi CMV vírus ktorý som už prekonala pred tehu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre