Toxoplazmóza v tehotenstve. Čo sa môže stať bábu?

nestastna
20. feb 2007

Ahojte,
prosím Vás, ktorá ste sa stretli s toxoplazmózou v tehotenstve?
mne pri odberoch v 31 tt zistili práve prebiehajúcu toxo, ale môjmu dr. sa to nepozdáva, tak testy budeme opakovať v 35 tt. Je požné, že vyšli falošne pozitívne, pretože som od začiatku tehu PN a mačku som videla max v telke.
Ak je to predsa pravda, čo sa môže stať môjmu bábätku? odber pupočníkovej krvi už asi nie je možný....ďakujem za odpovede

stenlynek
29. okt 2014

@chokma bodaj by si mala pravdu 🙂 snazim sa byt v pohode a mysliet pozitivne, nestresujem len na to casto myslim 😖

stenlynek
29. okt 2014

@vefi89 dakujem 🙂 neviem preco ma musela tak vyplasit, hlavne ze mi povedala, aby som partnerovi o tomto nic nepovedala 😉

azanela
29. okt 2014

Ahojte,tak ako som sľúbila, dokončím svoj príbeh. Priebežne som Vás informovala o mojich výsledkoch a hodnotách čo sa týka toxoplazmózy, nebudem to znova písať . Tak porodila som 11 augusta spontánne zdravé dievčatko. Takže napriešk vysokým hodnotám všetko vyzerá byť v poriadku. Vidíme, počujeme, prospievame ako sa má. Bude asi trochu viac sledovaná,že ak by náhodou, ale nateraz je všetko v poriadku. To mi chodili hocjaké myšlienky po rozume. Takže všetkým odkazujem hlavy hore dúfať nie zúfať.

solarri
16. jan 2015

Ahojte, chcem Vas, skusenejsie poprosit o radu a pomoc. V 7 tt som bola u gynekologa. Po 11 dnoch mi volali, ze mam pozitivnu toxo a mam ist na infekcne. tam mi zobrali krv a posielali do BA. Tam mi robil serologicke vysetrenie v tejto teme spominany odbornik docent Ondriska. Vysledky su nasledovne -
IgA - elisa - negativny
IgG - elisa - 137 IU/ml - pozitivny
IgM - elisa - 1:114 - pozitivny
KFR - 1:64
IgG - avidita - 5,8 % - nizka
Co si o tom myslite, prosim Vas? Gynekolog mi odporuca potrat a dava mi ultimatum - mam sa rozhodnut do 3 dni, nakolko som v 11 tt + 4 den. Infektologicka tvrdi, ze ide s najvacsou pravdepodobnostou o postakutny stav, infekcia plodu by nemala hrozit. No gynekolog tvrdi nieco ine.

chokma
17. jan 2015

@solarri nechod na potrat. ja som mala podobne vysledky, nakaza bola asi pred 4 mesiacmi, bola som v tretom mesiaci - teda mi to zistili pri tych prvych odberoch a infektologicka to potvrdila a gynekolog s nou suhlasil, mam krasneho zdraveho chlapceka. vtedy som sa tu spojila aj s dievcatami, co mali akutnu a nasadili im antibiotika a tiez maju zdrave babatka... ak pojdes na potrat, nikdy sa nedozvies, ci tvoje babo nebol krasny zdravy syn alebo dcera... a vzdy ta to bude trapit.

chokma
17. jan 2015

@solarri popripade sa informuj o liecbe - berie sa Rovamycin.

trgypadl
17. jan 2015

@solarri ahoj a odoberali Ti kontrolne kfr po 2 tyzdnoch?

solarri
17. jan 2015

@chokma @trgypadl dakujem za reakcie. S manzelom sme sa rozhodli verit, ze babo je ok a potrat nepodstupit. Len som sa chcela spytat ostatnych, co s tym maju skusenosti. Rovamycin uzivam od pondelka, t.j. zaciatok 11 tt, v dost vysokych davkach. 3 mil (co su 2 tab.) 3 x denne. Kontrolne KFR po 2 tyz.mi nerobili. Serologicke vysetrenie budu robit po 6 tyzdnoch od nasadenia ATB, t.j.o 5 tyzdnov. Mna len velmi udivuje reakcia mojho gynekologa. Hned chcel potrat, hovoril mi, ze plod bude s velmi vysokou pravdepodobnostou poskodeny, a ze ci si viem predstavit vychovavat postihnute dieta a take podobne reci. Infektologicka tvrdi nieco ine, riziko napadnutia plodu je velmi male, s velkou pravdepod.ide o prekonanu toxo. Rozhodli sme sa verit jej a zmenit gynekologa. V pondelok si idem k nemu pre kartu.

trgypadl
17. jan 2015

@solarri moja vsetko konzultuj s infektologickou,si uz v 12 prebiehajucom tyzdni,takze organogeneza by mala byt ukoncena,tak pevne verim,ze tie atb nebudu mat taky vplyv ako vo velmi skorom stadiu.titer kfr 1:64 nie je nejaky vysoky,ved uvidis odbery po 5 t.drzim celmi palce

trgypadl
17. jan 2015

@solarri a co sa tyka gynekologa skus sa opytat na nazor viacerych gyndosov.kazdopadne v 20 pojdete na morfologicky uzv a pevne verim,ze to bude v poriadku

chokma
17. jan 2015

@solarri presne, podstupis este vela ultrazvukov, ktore vela objasnia. inak vraj plod napadnuty toxou zvacsa odide sam. ak sa tvoje babo udrzalo v tvojom brusku, ver, ze bude zdrave a snaz sa cim menej stresovat. mne robili este dve vysetrenia sera v dvojtyzdnovych intervaloch po prvotnom zisteni toxoplazmozy a az po tretom moj pripad uzavreli. Po prvotnych stresoch spojenych s toxo som mala dalsie vysledky ukazkove a moj Jakubko sa narodil zdravucky s ukazkovymi mierami a doteraz sme neboli chory, je bystry a uzasny... drzim ti palceky a posielam ti vela optimizmu a pozitivnej energie...

solarri
18. jan 2015

@trgypadl @chokma dakujem vam obom velmi pekne za mile a povzbudive slova. Presne to nam pomaha 🙂

trgypadl
18. jan 2015

@solarri 😉

danuska123
19. jan 2015

Tak mne robili prvi krat test na toxo v 11 tyzdni a ten som mala negativny druhy krat mi ho robii v 25 tyzdni a ten mi vysiel pozitivny od 26 tyzdna som na rovamycine a cakala som na dalsie vysledky ktoreho vysleky su IgA-29au/ml ,IgG -198 Iu/ml,IgM-1:1439 ,KFR 1:2048, igG-avidita5% nizka na infekcnom mi foktorka povedala ze rovamycine budem brat as do konca tehu.som stoho nestastna neviete mi poradit co pre mna znamenaju tie hodnoty ci mate niektora skusenosti as s druhym pozitivnym vysledkom v 2 trimestry .momentalne som v 30 tyzdny teho.dakujem za rady🙂

chokma
19. jan 2015

@danuska123 preco ti robili druhykrat odber v druhom trimestri, ked prvy odber bol negativny? Citila si sa zle alebo mali nejake podozrenie? Pri tom prvom si mala ake Igg? Totiz vseobecne panuje presvedcenie, ze ak si toxo raz prekonala, uz ju nedostanes. Mne vsak toto na infekcnom vyvratili, ze toxo je uz v cloveku stale a ze moze prepuknut pri znizenej imunite, resp. moze sa nakazit opat z vykalov, zo zeme, atd. Preto sa pytam na igg, lebo su to protilatky a ak si ich mala pri prvom odbere, tak si sa uz s toxo stretla aj skor. Podla toho, co hovoris, mas akutnu, prave prebiehajucu toxo az teraz. Podla mojho skromneho nazoru je to lepsie, lebo hlavna organogeneza prebieha v prvom trimestri. Hlavne ber poctivo tie lieky, zabranuju toxe, aby prenikla cez placentu k babu. A uplne najlepsie je konzultovat z infektologickou. Prajem ti, aby ti usli tie tyzdne do porodu a boli v co najvacsej pohode a krasny zdravy uzlicek! 🙂

helloukitty
19. jan 2015

@solarri
@danuska123 ahojte..pri prvom tehu mi tiez zistili,ze vraj mam akutnu toxu,(pri odbere v 12tt,,myslim).pristup niektorych dr bol viac ako strasny,vacsina hned,ze musim ist na potrat,niektori sa ani so mnou nebavili,jedna v mt iba medzi dverami,ze do zajtra sa rozhodnite,ci idete na potrat..no tymto stylom sa vsade so mnou bavili..uzivala som rovaminicin,ale iba mesiac(co som citala niektore baby beru az do konca tehu),..nakoniec mame krasneho,zdraveho chlapca,ktory ma o 2tyzdne 2roky..je velmi sikovny,bystry a myslim,ze mu nic nechyba 🙂 a teraz som opat tehotna,v 15tt..zase mi vysli pozitivne vsetky hodnoty toxo..tento tyzden idem na infekcne,tak osm zvedava co mi povedia..mam obyvy,ale uz to aspon prezivame lepsie ako prvy krat,ked viem co ma caka..
a danuska,myslim ze kedze si uz 2trimestri,uz by to malo byt fajn,najhorsie je ked je akutna na zaciatku..
drzim palce baby a hlavne musime mysliet pozitivne!! 🙂

danuska123
19. jan 2015

Prvi test bol igm a iga nevatjvne nebolitam ziadne hodnoty.nechapem kde som sa mohla nakazit pocas tehotenstva macky nemame nechitam ziadne zvery mame psa ale nechytam ho teras a zeleninu si imyvam no ne neviem .a abi som toho nemala malo prejavila sa mi aj tehotenska cukrovka a kvoli vysokim hodnotam si od dnes pivham inzulin po obede a kazdej veceri:((

danuska123
20. jan 2015

@chokma moja gynekologicka berie automaticky 2x za tehotnost krvne testy vitim sa fajn nemala som ani ziadne priznaky .tak neviem

chokma
20. jan 2015

@helloukitty ak by sme isli na potrat a potom si tu clovek precita ako sa zene s rovnakymi vysledkami narodilo zdrave babo, asi by ma svaclo. Ved kto uz doktorov stiha za nenarodene deti, navyse rodicia sa nedozvedia, ci boli zdrave. Ja si preto velmi vazim mojho gynekologa za jeho zodpovedny pristup, ze nas hned nehodil k beznadejnym a vlial mi optimizmus a vysvetlil vsetky moznosti.

helloukitty
20. jan 2015

@chokma to je super,ze mas takeho gynekologa..aj ten moj je super,tiez ma podporoval a doverujem mu..to len na infekcnom sa chovali ako..nemam ani slov..

veroni1988
29. jan 2015

Ahojte dievčatá, prosím vás je tu nejaká mamička, ktorej zistili akútnu toxoplazmozú v prvom trimestri a dopadlo to dobre? Ja som 8tt+ 3 a od včera beriem antibiotiká Rovamycine. Infektológ sa netváril nadšene, keď videl výsledky. Gynekológ ma ubezpečuje, že v prvom trimestri je malá pravdepodobnosť, že to bábätko dostane a nastanú poškodenia.

helloukitty
30. jan 2015

@veroni1988 ja..písala som o tom vskratke pár príspevkov vyššie..príp.sa kľudne pytaj

janka9988
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
mishaella1984
8. apr 2015

Mne zistili pred 3 týždňami hraničné hodnoty na toxu. Konkrétne IgM nebolo ani negativne ale ani uplne pozitivne ale take hraničné a nejake hodnoty na IgG. Dnes som mala opakovane odbery a snad dokonca tyzdna (chcem dúfať) budu aj vysledky. Zaludok stiahnutý na velkost orecha. Neviem ci to znamena ze som to teraz niekedy dostala a IgM este len bude stúpať alebo je uz v klesajúcej fáze a ani neviem ako dlho to v sebe vobec mam. :( ale tie nervy su des.

mirabellka8
28. máj 2015

@solarri ahoj ako si dopadla.?

solarri
28. máj 2015

@mirabellka8 ahoj. Tak ja som v 30 tt teraz a malinka prospieva, vyvija sa vsetko v norme zatial. A verim, ze aj nadalej bude. Rovamycin uzivam stale az do porodu musim. Po porode dam urcite vediet, ako sa mame a ci je vsetko ok.

mirabellka8
28. máj 2015

@solarri dakujem drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. Ja som v 13 tt a v 8 tt mi zistili akutnu neviem nakolko. Neviem kedy ani kde chytenu. Uz 2 tyzden uzivam ATB na utz vsetko v poriadku. A buduci tyzden sme objednani k doc. Visnovskemu do MT. Urcite absolvujem aj odber plodovej vody. Ty si bola?

sienna123
3. júl 2015

Ahojte.neviete mi poradit.. v 12 tt mi vysledky na toxo vysli takto:
IgM pozit. 2,2
IgG negat.
IgA negat.
Doktorka vravi ze asi vysli vysledky zle,bola som aj na nove odbery len musim cakat. Nema niektora zvas rovnaku skusenost s takymto vysledkom?

solarri
6. júl 2015

@mirabellka8 ahoj, ja som nebola na odbere plod.vody. uz sme to povazovali za zbytocne. Inak ako sa mate s babatkom? Ja uz odfukujem, 4 tyzdne do porodu 🙂

mirabellka8
7. júl 2015

@solarri dopadli sme skvele. parazit sa nepotrvdil v plodovej vode. a vysadili mi aj ATB. pokračujeme ďalej 19 tt 🙂
super teploty máš na odfukovanie :/ držkajte sa

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre