Trizomia 18 a vrodené chyby z usg

alena68
20. jan 2019

Dievcata,ste tu niektore,ktore ste prezili podobne ako ja? Z prveho krvneho screeningu mi vysla pozitivna trizomia 18 s vysokym rizikom 1z2 v 13tt.Samozrejme usg z NT bola uplne v poriadku.Nasledne som absolvovala geneticky pohovor,kde neprisli na nic v podstate.O dva týždne na to som sla na usg do Ke k dr.Dankovcikovi a ten nasiel dve vrodene chyby na srdiecku a na mozgu,navrhol amniocentezu ktoru som uz absolvovala ,teraz cakam na zrychelny test.Malis ste niektora skusenost ze ste mala zle krvne aj usg vysetrenia a, zlw?

eriksonka1234
20. jan 2019

@alena68 ja poznám opačný prípad, cele tehu všetky testy v poriadku, a narodilo sa dieťa s Davnovym syndrómom. Treba počkať na testy a myslieť pozitívne. Veľa šťastia

sinda11
20. jan 2019

@alena68 ja som mala 1:20 na Downov syndróm,isli sme do Blavy kde to morfo sono u Dr.Holana nepotvrdilo,malá je zdravá narodila sa predčasne z iných dovodov

miadi
20. jan 2019

Je mi to luto je to hrozna diagnoza nam vyslo z prveho screeningu 1:5 Edwards a 1:2 Down NIPT DNA test potvrdil ds isli sme na amnio no uz ho ani nerobili malemu uz nebilo srdiečko. Bol to hrozny mesiac cakania na amnio nadej a beznadej .. priprav sa na najhorsie a potom to zvladnes . Niekedy je vsetko ok ale to su skor štastnà menšina. Pitva placenty potvrdila DS. Drž sa.

erikavesela
21. jan 2019

Ja som zazila pozitivny na downa, potvrdili aj ostatne ultrazvuky tym, ze tam boli vrodene chyby, pozitivne testy a aj anmio...

alena68
autor
21. jan 2019

Cize nieje ziadna sanca na nic len potrat :(

erikavesela
21. jan 2019

Pockaj na vysledky, ja viem, ze je to hrozne cakanie...bola sim na amnio 2x, 2.x kvoli veku..ten mesiac je nekonecny...drzim palce

hope170317
21. jan 2019

@alena68 ja som mala 1:40 ds 1 :40 es na prvotrimestralnom, sono ok
Druhotrimestralny edte horsie 4:5 ds a es uz ani neviem.
Amniocenteza negativna. Mala som choru placentu kt. Produkovala divne vysoke a nizke tie latky podla k. To urcuju.
Prvitrimestralnom som mala ectremne nizku hodnotu papp-a, hranicna norma je 0,4 mala som 0,19 aaa v drutrimestralnom som mala enormne fakt eormbe vysoje hcg 18x oproti norme, na sone tiez zistena vada srdiecka s kt. Sa narodil a po mesiaci mu zmizla aj dcerka prvorodena mala prenatalne zistenu vadu a po narodeni ju uz nemala. Cize hlavu hore vsetko moze byt inak

ruzasipova
21. jan 2019

Ja som mala NT ukážkový, ale krvné testy ukazovali riziko 1:3 na Downov. Amniocentéza to potvrdila.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre