Trojičky. Bol niekto na redukcii embryí?

madam
18. jún 2007

Hladam cloveka, ktory "prezil" redukciu embrii. Cakam trojicky, ale povodne som sa tesila len na jedno dietatko, lekar mi odporuca redukciu. Mam vsak minimum informacii, preto je tazke sa rozhodnut.

astora
18. jún 2007

madam a nechceš si nechať všetky tri?

diddi
18. jún 2007

moj lekar mi hovoril, ze redukciu robia v olomouci...ale pre ktore sa rozhodnes???...ja by som to nechala na prirodu, aj pri mojich mi lekar hovoril o redukcii aj o riziku a dnes som stastna,ze mam dve zdrave dievcatka

mimakro
18. jún 2007

Byť na Tvojom mieste nechala by som to tak, ako píše diddi. Poznám prípad, keď žena po umelom oplodnení čakala dvojčatá. Odoslali ju na amniocentézu a stalo sa to, že napichli plod. Bohužiaľ prišla o oba, následne dostala zápaly a nastali komplikácie. Teraz je bez detí a maternice. Smutné, ale hádam poučné. Je to ťažké mať tri detičky naraz. Najskôr ich veľmi chceš a potom ich necháš zomrieť?

margaretka11
18. jún 2007

Ja mám tiež dvojičky, tiež som s tým nerátala, keďže ich v rodine nemáme, ale teraz som veľmi šťastná. Myslím, že by si si mala nechať všetky tri detičky. Bude to síce náročné, ale hlavne krásne. A nezabúdaj, že štát myslel na trojičky a tak budeš mať k dispozícii aj opatrovateľku, ktorá ti pomože. Uvidíš, že to pojde 🙂

ufo
18. jún 2007

ani náhodou nech ťa nenapadne aby dve detičky nepoznali svojho bračeka alebo sestričku ja som bola už 3x na umelom oplodnení tretí krát som potratila čo by som dala zato keby boli aj tri tak ti to prajem a neboj pomoc sa vždy nájde 🙂 🙂

lalupa
18. jún 2007

madam, dvojicky este hej, ale trojicky to mozes vraj vydrzat len do 30tt, tak mi vravel doki, nehovoriac o komplikaciach a vyvine malinkych...
o redukcii som pocula, vraj ju robia uspesne v olomouci, treba sa im len ozvat a dohodnut sa, vraj to robia do plus minus v 10-14tt
ja by som nad tym uvazovala, ide aj o teba, je to viac nez rizikove tehotenstvo s neistym koncom, koniec koncov zatial som pocula o uspesnych vysledkoch
vela stastia 😅

tofik
18. jún 2007

madam je smutné, že musíš riešiť tento problém. Nech sa už rozhodneš akokoľvek , prajem ti aby všetko dobre dopadlo. Držím pestičky.

biccy
18. jún 2007

Lalupa,tak to mas velmi pesimistickeho doktora. 😠
Moja sesternica porodila trojicky v 36tt boli zdrave a krasne.A aj su,maju uz skoro (na Stedry den) 4 roky. 🙂

anamor
18. jún 2007

rozhodni sa spravne, dufam, ze budes stastna mamina, ci uz jedneho/dvoch/troch deticiek

sue
18. jún 2007

...a kde máš záruku, že pri redukcii nepoškodia aj tie dve detičky ktorým dopraješ život? To budeš riskovať? ☹

lalupa
18. jún 2007

riziko zdravotne je aj pri redukcii aj pri trojcatach...
madam, nevieme podrobnosti, tak ti tu kazda davame ine rady a asi ti to nepomaha
napis viac, ako daleko tehu si, kolka gravidita, vek, ci spontanne,zdravotny stav...
biccy, mozno pesimista, ale zase moc opatrny a ma neskutocne dlhu prax, tak vie posudit, hlavne v dnesnej ere umeleho oplodnenia, statistiky nepustia...
ja som radsej za realitu ako klamanie lekarmi typu "neboj, vsetko ok, zvladneme to, bude to malina"

sue
18. jún 2007

Lalupa, však práve ... "v dnešnej ére umelého oplodnenia" je otehotnieť zázrak... a udržať tehotenstvo tiež...a nieto ešte robiť nejakú redukciu...

lalupa
18. jún 2007

sue, ja nemam v tomto vyhraneny nazor, lebo netusim, co je za tym...
ja som tiez po umelom, cakame dvojicky a nie som na tom uplne zdravotne idealne, je to riziko same o sebe, ale trojicky, nad tym by som vazne uvazovala a tiez hladala pomoc...
maternica je stavana na jedno babo, vsetko ostatne ide na ukor tych ostatnych plodov, nemusia sa vyvijat, mozu ohrozovat matku, je toho spusta, sama som mala moznost vidiet vselico...
toto su veci , ktore vsetky dobre pozname a vela krat sme uz vo veku, kedy uz nemozme vela vymyslat, iba sa rohodnut...
stale budu pre a proti a ludia pre a za, ale je dobre prejst vsetky moznosti, ako jednoznacne nieco zavrhnut...
sama neviem, ako by som to riesila, ale chcela som objektivne pomoct, madam sa pytala na redukciu 😅 tak som pisala, co viem a tu aj koncim 😉

sue
18. jún 2007

Lalupa, však ja chápem... ja som teraz precitlivelá tehula, tak tvrdohlavo stojím za svojím 😔 a myslím si, že v tomto ... treba vypočuť viacerých lekárov a dať na nich...

madam
autor
19. jún 2007

aka diskusia v takom kratkom case! 🙂 konzultovala som to zatial s dvomi lekarmi, moja lekarka (kedze uz mam doma 5 rocneho syna a nemam problem otehotniet, aj toto bolo prirodzene otehotnenie) mi hned vypisala papiere na interupciu, sama som zacala patrat po inych moznostiach, a redukcia sa mi zdala byt "rozumnejsia" ako interupcia...

grettka
19. jún 2007

sue, ja sice nie som tehula, ale priklanam sa k Tvojmu nazoru...
(osobne, trochu ma zaraza pristup lekarky-zeny, ktora z dovodu, ze to bolo prirodzene pocatie a nemas problem otehotniet, tak hned vypise papier na interrupciu... doteraz som sa stretla skor s nazormi lekarov, ze su za zachovanie tehotenstva a robia vsetko preto, aby deticky boli v poriadku, tiez by som to asi nechala na prirodu.)
PS: myslim, ze tomaslavka ma trojicky, skus jej napisat, mozno prezradi podrobnosti ako prezivala tehu a s akymi rizikami sa stretla a podobne....

megie
19. jún 2007

madam, a to sa ťa ani nespýtala a hned ti vypísala papiere? 😨

emmaelzer
19. jún 2007

madam rozhodnutie, ci si trojicky nechas, alebo pojdes na tu redukciu je len na tebe, to co je dobre pre jednu, nemusi byt dobre pre druhu...
Baby, ja si myslim, ze madam sa pytala na informacie o redukcii, nie o tom, ci si to ma dat alebo nie...
madam, ja som este o takom nieco nepocula.

megie
19. jún 2007

emma, ja som o redukcii počula, lenže neviem kde to robia, ale viem, že potom sa nemusí uchytiť ani jedno 😒

emmaelzer
19. jún 2007

ahoj megie, v zivote je to uz tak, nic nema len kladne stranky...

nika251
19. jún 2007

Madam- rozumiem ze mat 4 deticky je financne aj fyzicky velmi náročné (aj ked nie z osobnej skusenosti) tak ti drzim palce. Skus sa popytat na strankach www.neplodnost.cz tam radi aj odbornik do 3 dni. A aj zeny co sa tam radia su po umelom oplodneni, niektore s dvojickami ale najdu sa aj s trojickami. Oni ti budu vediet poradit skor. Velmi ti drzim palceky nech sa rozhodnes pre redukciu alebo nie. Musi to byt strasne tazke rozhodnutie.

muca
19. jún 2007

Ahoj MAdam, toto je dosť háklivá a zložitá téma. Mám za sebou dve neúspešné tehotenstvá, tak ja rozhodne za interupciu nie som, no, ale môj subjektívny teraz nechám bokom.
Ono sa dakedy stáva, že žena čaká dvojičky a jedno mimi sa prestane vyvíjať a vstrebá sa, potom je už len jedno. No, len tým chcem povedať, že aby sa nestalo to, že pôjdeš na redukciu , a zrovna tomu jednému by sa dačo stalo.
Zas poznám prípad, keď šla jedna tehulka na redukciu, čakala dvojičky, a bohužial ani jedno dieťatko to neprežilo.
Ja len že niekedy osud pripraví takú zložitú cestu, že až. Ja len dúfam, že tvoje tehulkovanie bude vporiadku, no i keď ťa čaká ťažké rozhodnutie. 😒
Pokial ide o zvladnutie troch detí, máš manžu, už jedno dieťa, mysím, že by ti s radosťou pomohli a aj príbuzní. No pokial ide o tvoje zdravie, to je ozaj ťažké: niekedy môžu vzniknúť problémy tak isto aj pri jednom bábätku v brušku, viď mňa.
Tak ja ti držím palce pri rozhodovaní a hlavne zdravé tehulkovanie (pri akomkoľvek počte bábätiek).

muca
19. jún 2007
megie
10. júl 2007

ahojky madam, tak ako to dopadlo? 🙂

madam
autor
26. júl 2007

Ahoj Megie,

dopadlo to dobre (?) pomaly uz budu dva tyzdne po zakroku. Malo to trvat par minut a mali mi pichnut injekciu do brucha (ako pri amniocenteze) Kedze to zrejme robili na slovensku prvykrat, tak som bola nieco ako vedecky experiment. Trvalo to tristvrte hodinu a mala som cele dopichane brucho (nevedeli sa trafit)Odmietla som celkovu anesteziu (kvoli tomu babatku co malo ostat) a bolo to dobre, lebo som mohla komunikovat s lekarmi. Vlastne to ani az tak nebolelo, svoju ulohu zohral najma strach a obavy...
Odvtedy som bola uz 3x na ultrazvukovej kontrole a babo rastie a tie dve akoby sa zastavili - mali by sa pomaly zmrstovat.
Dali mi preventivne antibiotika, ale vsetko bolo v poriadku, na rozdiel od mojej priatelky, ktorej robili pred 5 rokmi ten isty zakrok v zahranici (len jeden vpich ihlou, tiez z 3 na 1) - ta krvacala a bolelo ju brucho, mne nebolo vobec nic, uz tri dni chodim do prace, takze po fyzickej stranke sme to zvladli super.

V tom case som sa rozhodovala intuitivne a nebola som celkom presvedcena o tom, co chcem urobit.

Teraz viem, ze som sa rozhodla rozumne. Mam syna, ktoremu som nedokazala udrzat kompletnu rodinu a zije na striedacku u mna a u manzela (e😵. Teraz cakam dieta (nastastie uz len jedno) ktore nechce ani jeho biologicky otec ani jeho rodina, takze sa "tesim" ze budem mat druhe "stastne" dieta, ktore bude vyrastat v kompletnej rodine.

Stastie, ze som isla na tu redukciu.

janula_nz
26. júl 2007

madam hlavne,ze si ty spokojna a stastna 😉 ja by som totizto nedokazala urobit takyto zakrok.

prajem tebe aj babatku vsetko dobre a nech je hlavne zdravucke 😵

lindda
26. júl 2007

madam klobuk dole pred tebou ja sama by som nevedela ze ako sa rozhodnut prajem vam vela zdravicka avsetko dobre 🙂
okrem toho v takomto pripade je kazda rada na prd ty sama sa aj tak musis rozhodnut teda ved si sa aj pa 🙂

lalupa
26. júl 2007

ja som velmi cakala , ako ti to dopadlo, lebo si sa uz neozyvala, pisala som nejake tipy vyssie
o redukcii z 3 na 2 som pocula, ale na jedno 😨 ... uzasne, ze to takto dopadlo, drzim palce aj dalej, v ktorom tt si?

sue
26. júl 2007

Madam, prajem vám veľa zdravíčka... najdôležitejšie pre decká je spokojná mamina, takže ak si, spravila si správne rozhodnutie...

escada17
26. júl 2007

aj ja sa pripajam a prajem vela zdravia a krasne, zdrave mimi...ja som asi podivin, ale ja som si velmi zelala dvojicky ( aj ked nemam v rodine z oboch stran ziadne ), nikdy som nebrala antikoncepciu, ziadne lieky na plodnost, nic...tak mam 2x po jedno...tri by som tiez prijala, aj ked jasne, ze viem, ake su rizika...ale vsetko su okolnosti...nesudim...len nech je mimi zdravucke..

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre