Tŕpnutie a kŕče v končatinách v tehotenstve

gvet
4. sep 2007

Dobry vecer. Som 29tt a pocitujem neprijemne trpnutie prstov, najma v noci. A krce v lytkach. Neviete niekto cim to je sposobene a ci to moze mat aj ine nasledky. Dakujem

olusha2
4. sep 2007

ahoj gvet,
ja som to tiez pocitovala, ale uz dlhsiu dobu nic, doki vsak vravel ze u tehu je to normalne. beries aj nejake lieky ako napr magne alebo nejake vitam pre tehotne.
ozaj nexela by si si nastavit svoj pas, nemas tam vela info o sebe (no mozno ze nexes - prepac ) 😉

dadulka19
4. sep 2007

gvet,ja som mavala v tehotenstve krce v lytkach aj na chodidlach...a to riadne...neraz ma to chytilo pri soferovani...noha na spojke a krc jak blazon,boli to krusne chvile.Uzivala som na to magne B6 3xdenne2tabletky. 🙂

gangulienka
5. sep 2007

mne bolo poradene natierat si lytka sezamovym olejom, myslim ze to funguje 😉

avion
5. sep 2007

Ahoj, ja mam tiez strpnute prsty na rukach, uz asi 1.5 mesiaca a dr s tym nic nespravi, lebo babo tlaci na nervy.Vraj to po porode zmizne. 😒

zajo510
5. sep 2007

ahojte, ja dostávam kŕče do lýtok, len pri naťahovaní sa..nie tak samovoľne. a tie prsty na štvú, lebo ich mám na rukách akoby stuhnuté a bolia ma kĺby na nich pri zohýnaní...hlavne v noci a ráno, cezdeň ddeň ich rozhýbem, tak je to celkom ok, cítim ich ale nebolia....je to už asi od 20.tt, to som sa v noci zobudila na to, že ma bolí klb na prstenníku na oboch rukách a postupne teraz už každý klb na rukách....dúfam, že to nie je nejaká artóza alebo také čosi. iné kosti a kĺby ma nebolia 😒 za týždeň idem k reumatologičke tak sa opýtam čo to je ....

alami
5. sep 2007

ja počas tehotenstva dostávam tiež kŕče do lýtok, hlavne v noci. Pri kŕčoch pomáha magnézium. a rýchla úľava - manžel vždy rýchlo priskočí a vystiera mi boľavú nohu a špičku tlačí do predu, ku mne. Teda, aby sa sval na lýtku čo najviac napol. (On je futbalista,tam sú kŕče časté, tak to pozná) tak toto naozaj zaberá!!!! Hneď je kŕč preč.Skúste to 🙂

zuzannas
5. sep 2007

pri krcoch najlepsie zabera magnezko a kalcium (na striedacku), mam to overene...som kazdu noc dostavala krce do lytka, brrrrrr, otrrrasss!! a teraz mam uz asi mesiac chvalabohu pokoj... 😵 KLOP-KLOP 😀

avion
5. sep 2007

ja beriem 3g Mg denne a nepomaha mi to! Mam smolu, musim vydrzat.

Zajo510 napis potom co ti reumatologicka povedala, zaujima ma to, lebo som na tom tak isto ako ty (bolest a opuchy klbov na prstach).Dakujem vopred 😉

hellosona
5. sep 2007

ja som sa asi 3x v noci prebrala na priserny krc v lytku, ale ako ryxlo prisiel, tak aj odisiel... pocula som, ze treba vela jest tvaroh, takze neviem... a sem-tam pijem magneziu, ale ci to pomaha, to neviem... 😖

januliak
7. sep 2007

Ahojte babizne, ja mam krce uz asi od 26 tyzdna (teraz sme v 32, teda koncime ho), ale cim dalej tym je to horsie, bo nemavam krce len v lytkach, ale v celych nohach od zadku az po prsty na nohach, co teda prijemne nie je, bo ked si, co i len na 10 min. lahnem, tak sa neviem poriadne postavit a pri chodzi tie krce tiez nie su bohvieco... ☹ A magnezium? Ja ho nemozem brat, bo mam z neho zaludocne problemy, teda skor chodza na WC je zrychlena... Ale snad to vsetko vynahradi malicka a bude za to dobrucka a bude spinkat a riadne papat 😀

majcik
10. sep 2007

Tak asi niecim podobnym trpim aj ja, uz si to vsimam 2-3 tyzdne, ze ma dost bolia nohy a bedrove klby (zeby sa zvacsovala panva? - neviem). Budim sa v noci na bolest noh a hlavne rano to pretrvava, kym to trochu rozchodim...

radoslava
10. sep 2007

Ahojte aj ja som mavala strasne krce v litkach pocas tehotenstva a pomohlo mi magnezium a presne to co pisala Alami rychla pomoc manzelika.

majcik
10. sep 2007

Magnezium uzivam aj ja, ale zatial necitim zmenu ☹
Spominali ste este calcium? Zeby som ho vyskusala?

tribitka
10. sep 2007

majcik, mne lekár hovoril, že kalcium nemám brať osobitne, ak ho mám vo vitamínoch pre tehotné....inak, už máš 10tt, krása.... 😵
a tie bedrové klby....ja sa cítim ako starena, tiež ma hrozne bolia....

majcik
10. sep 2007

Tribitka - tak je to asi normalne, co?
Nemate niektora skusenost s tym, ze by calcium pomahalo aj proti zvracaniu a nevolnostiam?

tribitka
10. sep 2007

vieš čo mne pomáhalo pri mojich extrémnych nevolnostiach a vracaniu?? Superkyslé bonpary....fakt... 😀

majcik
10. sep 2007

Fakt Tribitka?

tribitka
10. sep 2007

no, ja som toho vykúšala velmi vela.... ale fakt až pri bonparoch mi prestalo byť zle.....stále som mala nejaké po ruke, a ked som cítila takú divnú pachut v ústach, šlahla som si bonpar...a prešlo to.... 😀

majcik
10. sep 2007

NO tak toto asi teda vyskusam 🙂 Som ochotna uz hocico vyskusat. Takze superkysele?

tribitka
10. sep 2007

superkyslé alebo aj obyčajné bonpary....skús, možno má tvoje bábo rado kyslé... 😵
máš problémy s vracaním?

dudasik
11. sep 2007

Ahojte, na nocne krce v lytkach pomaha polozit na chvilku nozicku na zem z postele a hned je po krciku, aspon u mna to zabera a hned aj spinkam dalej.
Na nevolnost som vyskusala vsetko mozne a mne osobne nepomohlo nic,iba to,ze prisiel 15 tt a vsetko sa zlepsilo samo od seba. Dovtedy som bola na PN.

majcik
11. sep 2007

Tribitka - IP, uz sme mimo temy.

zajo510
11. sep 2007

avion, takže som tu od reumatologičky....vraj s tým teraz nič neurobí a v tehu sú opuchy a bolesti klbov časté...zatial sme to len konzultovali, ale kedže ma nebolia žiadne iné klby tak to teraz neriešila.ale keby sa to pohoršilo, tak sa mám staviť a urobí mi nejaký test na teumu či artritídu alebo čosi také. mám zvýšiť príjem vápnika v jedle /nie tablety/ a železa lebo ho mám málo....po pôrode sa mám staviť a až tak to bude riešiť. papa

avion
13. sep 2007

dakujem ze si nezabudla 😉 Takze len trpezlivost a prejde to

slzicenka
18. nov 2008

Krce prejavujuce sa hlavne v noci v lytkach,rukach,vacsinou naznacuju nedostatok Horcika...uzivaj magnezium, tbl.Mozu sa uzivat i v tehotenstve bez ohladu na trimester

vefi89
5. nov 2009

som v 25tt a uz asi dva tyzdne sa trapim s krcami v lytkach. upozornila som na to aj svojho gyn, ale ten mi nic nemohol predpisat. Nakolko krce sposobuje nedostatok horcika a nakolko mam nizky tlak, neodporuca sa, aby som jedla magnezium. nepoznate dake domace recepty??
pretoze krce by sa dali prezit, mavam ich od kedy som robila nocne, ale cele dni mam strasne bolave tie nohy, nemozem ich vystret, potom zasa zohnuut a so schodami mam tiez velky problem.
Neexistuuje nejaka masticka, aby som si to aspon vymasirovala a neuskodi to babatku?

rainee
5. nov 2009

ja sa s trpnutim a opuchmi koncatim borim od 5.mes. nepomaha ani magnezko, ani cvicenia...vraj to musim len vydrzat do porodu, co je uz kazdym dnom, dufam ze sa to potom konecne upravi

katarina.banska
27. apr 2010

skusim aj tu napisat. 🙂
prosim vas, mozu byt krce vo vnutri stehien predzvest porodu? ze by sa takto prejavovali poslickovia? no neviem neviem....
mala sa mi strasne hmyri v brusku. ze by sa jej uz chcelo ist von? prosim poradte co mam robit? je to normalne.
doteraz som to nemala
dakujem

zade
27. apr 2010

trpnutie poznam, zhruba mesiac pre porodom som si absolutne necitila konceky prstov na rukach, nemohla som vobec chytit do ruky peroa pisat. Ani len vytiahnut rano zaluzie na oknach. Bolo to velmi neprijemne. No skutocne po porode to pominulo, samo od seba.

Krce v lytkach - pocula som o konzumacii bananov. No u mna to velmi nepomohlo... ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre