Tŕpnutie a kŕče v končatinách v tehotenstve

gvet
4. sep 2007

Dobry vecer. Som 29tt a pocitujem neprijemne trpnutie prstov, najma v noci. A krce v lytkach. Neviete niekto cim to je sposobene a ci to moze mat aj ine nasledky. Dakujem

ajka0077
12. jún 2010

ahojte baby...má z vás niektorá aj taký problém ako ja....začalo sa to nevinne asi pred mesiacom , keď som sa chcela postaviť chvíľu mi to trvalo( bolesť krížov alebo nohy ) fakt neviem lokalizovať miesto....potom sa k tomu pridali také bolesti v krížoch - no nie stále ale len keď spravím prudší pohyb alebo tak...no a teraz som v takom stave že krívam a stále mám akoby seknuté v krížoch....no neviem či mám ísť k obvodnému lekárovi alebo gynekologovi alebo na ortopediu.-...??? ☹

nibiru
12. jún 2010

ahoj nechcem ta strasit ja mam ten isty problem ale od 20tt to uz som bola na pohotovosty tam mi povedali ze to mam od krizov pricviknuty nerv ze mam odychovat a jemne masaze ,obvodny ma vypisal ze pretazeny klb od 20tt a beriem homeopatikum ortoped ma vyslovene poslal do haja ze mam vydrzat ze zachvilu rodim vraj niekto preziva tehotenstvo lepsie niekto horie a mam odychovat takze vatcinu dna lezim lebo chodit dlho nevidrzim takze ked aj niekde idem jedine autom to este zvladam no a posledny tyzden ma boli uz cela noha od klbu dakedy az ku kolenu vecer zase nespavam lebo najlepsie sa mi spi na pravom boky ale ten ma aj boli takze kym sa ako tak ulozim su 3.h.rano ..teraz mam problem si sadnut alebo sa postavit ked uz sa postavim tak ten prvy krok je katastrofa neraz sa bojim ze spadnem uz ked to rozhodim tak pol hodku aj chodit(krivat)vidrzim ☹ ja som v 20tt zacala chodit na tehotenske cvicenia to chvilu pomahalo tak skus sa spytat aj na tie 😒 najlepsie je ze ortoped sa vyjadril ze to mam stoho ze som pribrala hoci ked ma to zacalo bolet nemala som ani kilo na vise 🙄 ked som mu to povedala povedal ze sa mi roztahuje panva tak to moze bit aj tym vraj nic nemoze kedze mi nemoze dat lieky ani ma rongenovat tak sa len modlim aby ma to po porode prestalo boliet lebo uz naozaj nevladzem a neraz od jedu ze som taka nemotorma si aj poplacem takto som si to nepredctavovala ale koli malemu vidrzim vsetko na svete 🙂 viem ze ked ho uvidime zabudnem na vsetku bolest 🙂 nooo ale urcite zbehni obvodnemu a oznam to aj gynekologovi mne stale nadaval ked som od toho 20tt zacala priberat ze nesmiem vela pribrat tak som mu vysvetlovala ze cele dni len lezim ze je to asi stoho tak potom od tych hreseni za vahu upustil doteraz som pribrala 16kg to ale aj stymi co som na zaciatku 5kg schudla 😅 nooo dufam ze nedopadnes ako ja a prejde ti to ja v to dufam kazdy den ale ak ti daju niaku dobru radu daj vediet 🙂

nibiru
4. júl 2010

zacala som 36tt a babo zostupilo do lonovej kosti a ja skoro po 4mesiacoch konecne nekrivam ja som taka stastna:o))konecne chodim normalne a nekrivam a normalne vybehnem aj po schodoch .o)) 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

krasolitka
14. nov 2010

ahojte vie niekto poradit?som v 26 tt a uz treti den ma strasne boli noha najrv ma boleli obe a teraz len lava bolest je v stehne az do kolena to ide take ako krce nikdy som to nemala pred tym ta bolest je taka neznesitelna ze neviem co mam robit :(( ☹ ked som cakala prve dieta tak ma tak ma nohy neboleli ale nedavno mi lekar zistil ze mam krcove zili na rodidlach co to nema suvis aj s tym ,ked sa pytam lekara ta co da mi lieky povie bude to este horsie a vydrzat to je odpoved fakt ... 😒

hrozienko11
21. nov 2010

@krasolitka ja som mala krce v nohach uz pred tehotenstvom,zistili mi nedostatok magnezia a po nasadeni to pomahalo. teraz je to omnoho horsie. uzivam magneziove tabletky,najlepsie je,ked ich vezmem 3x denne,to mi celkom dobre,akonahle uzijem len dve,tak krce su naspat. len zas potom cez noc poriadne nespim,lebo magnezium je aj na unavu. skus to spomenut gynekologovi,on zvacsa odporuca to magnezium. mne pomaha.

krasolitka
22. dec 2010

@hrozienko11 no spominala som to aj mi dal magnezium,ale nebolo mi po nom dobre dostala som take krce velke po tom ze som skoncila na pohotovosti zevraj moje telo neznesie magnezium ..ach ach ☹

hrozienko11
22. dec 2010

@krasolitka tak to je dost blbe teda. u mna budu musiet asi rozmyslat nad nervovym povodom,kedze magnezium nepomaha a mam ho momentalne dostatok. ono to vraj moze byt aj bloknuty nerv 😒 drz sa.

mikib1
13. mar 2012

ahojte,ja som teraz v 35 týždni asi dva týždne pociťujem trpnuťie ,krče aj mravčenie v nohách nevládzem dlho stáť a už teraz je to horšie 58 kg som mala a teraz mám 70 kg môže to byť preto lebo mi bábo tlačí na nervy?

adlani
13. mar 2012

@mikib1 mne to pripada ako nedostatok horčika

zuzikak
14. mar 2012

@mikib1 Ahoj ja som na tom podobne. Teda okrem toho, ze za posledny tyzden mi trpne aj prava ruka obcas a mam pocit akoby mi napuchli klby na rukach (na prstoch). Vraj to moze byt aj odkrcnej chrbtice.

janine6623
14. mar 2012

ja mam tiez strpnute prsty na rukach, a tiez mam pocit akoby mi puchlimklby na prstoch.je to z chrbtice a je to vraj normalne.

1kwietocek1
29. mar 2012

@mikib1 ahoj ja mam ten isty problem s nohami co ty...ale hlavne v jednej,ako si natom teraz? zlepsilo sa to? ci ako?????..ja mam tiez take akoby jemne znecitlivenie,,neviem ten pocit opisat....

mikib1
30. mar 2012

Ahoj bola som u lekára som pred pôrodom 38 týždeň pravej nohe stále cítim trpnuťie dali mi 500 mg magnezia 3Xdenne a železo tabletky trošku je to lepšie ale nič moc, mám aj chrbát zaseknutý môže byť aj od toho masáž mi zvykol pomáhať po pôrode pôjdem ku masérke .

maciatko2212
20. feb 2014

Ahojte ja som v 23+1tt a mam prisenu bolest v pätach a krce v nohach uz neviem co si mam na to davat nic mi nepomaha poradte mi

yukaya
19. jún 2014

@maciatko2212 ahoj, prosim ta, pomohlo ti nieco na tie bolave päty? aj mna dost bolievaju, vecer si ich masirujem alpou, ale aj tak ma bolia ked sa postavi,. Asi je to narastom vahy alebo co... Mas nejaky tip?

maciatko2212
19. jún 2014

Nic mi na to nepomohlo skusala som tiez alpu sice ja s este vtedy pracovala a ja som 7a pol hodiny stala na nohach a ako som prestala robit mi to preslo

barbora_789
25. aug 2014
Používateľ barbora_789 je nedôveryhodný
Je možné, že nejde o reálnu osobu, ale o profil alebo viacej profilov vytvorených za účelom propagovať konkrétne výrobky/služby alebo účelovo manipulovať diskusiu. Pozri príspevky od barbora_789.

Sestra je teraz v 32tt a tiež jej začali strašne opúchať nohy až také kŕče v nich máva, keď ich chodím sem tam pozrieť má nohy opuchnuté ako mávala naša starka na starobu... som nevedela, že to až také problémy s nohami sú počas tehotenstva 🙂 jej pomáha vykladanie, natieranie, masárovanie a obklady vraj, z tých gélov a krémom vyskúšala daké špeciálne ale tie jej moc nezaberali tak teraz masíruje gélom na kŕčové žily priessnitz 🙂 a zatiaľ spokojnosť

maminee
12. mar 2016

dievcata som v 15tt a trpne mi uz dlhsie prave stehno.. ano budem to konzultovat s lekraom ked tam budem, no tomám ešte 2 týždne. Je to ok? mam sidatmagnezium alebo nieco ine?

antalea
21. jan 2017

@zajo510 mam presne to iste, cca od 34 tyzdna, akurat ma nebolia vobec klby ani nic. len do lytka v noci ked sa natahujem dostavam obcas strasne bolestivy krc, to mavam uz hadam aj od 25-30 a teraz cca od 33-34 mi zvyknu prsty v noci tak stuhnut, ze nimi dlhsi cas vobec neviem rano pohnut. niekedy si musim tou rukou ktoru skor rozhybem roztvarat na silu prsty tej druhej ruky

antalea
21. jan 2017

@zuzannas magnezko uzivam najvyssiu moznu davku, ako odporucil internista, no krce aj tak pretrvavaju. ale asi by boli horsie keby neuzivam, alebo uzivam menej

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre