Tŕpnutie prstov a veľká bolesť krížov. Čo to znamená?

papula
15. feb 2007

Ahojky babule.
Chcem sa vas opytat ci ste niektora nemala pocas tehu trpnutie prstov na rukach.Pred vcerom mi zacali trpnut konceky prstov na lavej ruke a je to dost neprijemne neviete co to moze znamenat?neni to nejaky vazny problem?
A mam este jeden problem,ale to asi viac tehuliek.Nehorazne ma bolia krize a krcna chrbtica nemozem koli tomu spavat je to ukrutna bolest.Tento problem som mala uz aj pred tehu,ale to sa dalo nebolo to az take hrozne a ako som ostala tehu tak je to na zblaznenie ☹ Nemate na to nejeku metodu ako sa tej bolesti zbavit nejake maste,alebo nieco?Dakujem kazda rada mi pomoze 😉

petrach
12. dec 2008

petka taky to dobre znam tyhle problemy..na krcni pater mi pomaha si hlidat teplo na krk,porad nosim satky a vesty,nejhorsi je pruvan...jinak hodne tekutin...nic vic v tehu nemuzeme..paralen sice pry ano,ale ten stejnne nezabere,takze proc prcka trapit 😠 jeste mam masticku z lekarny,jen bilinky..na krcni pater..a ta taky zabere

emjee
8. feb 2009

adka12 • 19tt • Včera o 10:18
Chcem sa opýtať, či je bolesť krížov v 18tt normálna. V noci ma boleli tak strašne, že som si musela zobrať Panadol.

ditka1 • 38tt • Včera o 12:24
adka...v tehu je mozne snad vsetko tehotnej zene je kadeco a vsetko naraz no ale ked ta tak strasne bolia krize tak nevsimla si si aj zeby ti tvrdlo brusko?skus sa vyhnut takymto liekom od bolesti a radsej sa porad s gyndosom...

bejca • 1d • Včera o 12:27
urcite by som ziadne lieky nebrala bez porady z osetrujucim lekarom a bolest krizov je dost casta v tehu

ejusa • 1d • Včera o 12:38
Adka,naozaj sama od seba neber lieky,lebo krize Ta budu boliet hadam stale,aj mna tak boleli,a niekedy ozaaaj dost

petra1985 • 34tt • Včera o 12:47
krize v tehu neskutocne bolia vzdy.. mne to niekedy prechadza az pod prsia normalne zozadu dopredu ta bolest sa nemozem ani zohnut najlepsie ked sa natiahnem... niekedy je to az taka trpka bolest.. a o celom chrbate ani nehovorim a je to cim dalej tym horsie takze si zvykaj🙂

adka12 • 19tt • Včera o 15:32
Ditka tvrdne mi aj bruško tak dva krát za den, tento týžden som kvoli tomu ležala na influziach. Ale doki ma poslal domom, že je všetko ok a že mám ležať. Ja mám skôr pocit, že ma tie krize bolia z toho, že stále ležím a nehýbem sa.

daanka85 • 33tt • Včera o 15:47
Adka a ako spis/ lezis? Na chrbte?
Mna tiez boleli krize, no zistila som, ze to len vtedy, ked som spala na chrbte...

Pred tým som spala VZDY na brusku, tak som mala problem, no uz som sa naucila aj na boku... A zatial je to OK

adka12 • 19tt • Včera o 16:03
JA sa snažím spať na boku, lebo ked som bola na chrbte vystretá, tak mi sem tam stvrdlo bruško, tak už spávam len na boku.
Doteraz som s tým problém nemala... Teraz som týžden na PN a mala by som len ležať, lebo mi tvrdlo bruško. No a odvtedy ma boleli kríže 2x a to po celý deň. Potom to samé prešlo. Ja už začínam mať pocit, že tá bolesť je z toho, že nemám žiadny pohyb keď len ležím. Fakt neviem. Nič iné ma nebolí, nemám ani výtok, len bežný krémový ako všetky tehotné.

bejca • 1d • Včera o 16:34
na chrbte by sa spat nemalo lebo vtedy najviac brusko tvrdne lebo babatko ma vtedy malo miesta treba sa naucit spat na boku a ja som brala magnezium na tvrdnutie bruska

zuzinaaa • 17tt • Včera o 21:38
mna tiež bolia neskutčne križe dokonca som mala jeden den kedy som preplakala nedalo sa to inak na druhy den nič . Magnezium je dobre

loren
16. júl 2009

baby myslite ze magnezium pomoze na krize? ja chodim na makku masaz plus bio lampa ale ze by to dako zaberalo? akurat teraz ma miesto jednej str.bolia pri chodzi obe 😒

danu
4. dec 2009

zaba1121 • Dnes o 13:05
Ahoj tehosky. Mam problem - som v 4 mesiaci tehotenstva, vsetko sa to zacalo bolestou v chrbte, bola som u neurologicky, predpisala mi fenovat si chrbat, lebo krcnu chrbticu mam priserne stvrdnutu. Obstreky (ten sprej sa nesmie pouzivat v 1 a 3 trimestri!) a lieky - Magne B6 (sa nesmu pouzivat v tehotenstve vobec!) Pravidlene pijem sumive Magnesium a Calcium, cvicim na chrbticu a nahrievam sa. Lenze bolest chrbta mi presla do trpnutia ruk! Kazde rano neviem dat prsty do peste a ak sa mi v noci aj podari na chvilku zaspat, mozem len na chrbte.
Mate niekto podobne skusenosti a viete mi pomoct? To trpnutie ruk je priserne, stale musim spustat obe ruky vedla tela, vtedy to na chvilku prestne ☹

Dakujem Vam vopred!

zaba1121 • Dnes o 13:12
Ani jedna z Vas???

zabka4 • 38tt • Dnes o 13:50
no ja som nemala az taketo problemy ale stavalo sa ze mi mala zatlacila na nerv v chrbtici a nemohla som pri tom ani dychat.a slahalo mi to aj do ruky alebo do nohy..ale vzdy mi pomohlo ked mi priatel vymasiroval chrbticu ice gelom. je to chladive a ak mas problemy so zasekavanim nervov do svalov, co je normalne tak ti to ten mentol uvolni. dufam ze som pomohla

fabula • Dnes o 13:54
No ja som to mala ...presne vsetko ako popisujes , a este sa to v poslednom mesiaci absolutne zhorsilo. Dal mi na to moj lekar nejake lieky ale vobec to nepreslo a zostalo mi to trpnutie aj po porode. To mi prepisal jedny uzasne tabletky a uz som dva roky od porodua zatial sa drzim. Ozaj a neskor mi strasne trpli uz aj kolena .... jedine co mi povedal lekar ze musim vydrzat . ale to som si hovrila ze ako ? ked som od bolesti nespavala,nic som neudrzala v rukach,vsetko mi padalo ,dokonca aj s vodou .....

fabula • Dnes o 13:59
chcela som napisat pohar s vodou

pocahontas35 • 26tt • Dnes o 14:13
zaba1121: ked nemozes brat magne B6, skus obycajne magneziove tablety, (mali by ti pomoct )tie uzivam aj ja , poradila mi ich moja gynekologicka

janka2110
5. dec 2009

ahojte.ja sa pridavam k vam spodobnym problemom.
mna neskutocne boli chrbat...skor dole ako je kostrc na pravej strane.najhorsie je ked si lahnem a potom sa postavit.alebo zohnut sa pre nieco.doktor mi povedal ze treba oddychovat vela...a potom som bola u fyzioter.a ta mi povedala ze je tam zapal,ale nemoze mi robit ziadnu masaz ☹ takze mam brat 5 dni tabletky proti bolestia dala mi krem...natierat 3 krat denne.v stredu pride k nam ma skontrolovat a uvidime co mi povie...
inak chcem sa spytat pocula som ze ak boli chrbat je dobre cvicit na tej velkej lopte....

ygreen
5. dec 2009

trnutí rukou je způsobené zůžením karpálních tunelů v zápěstích. Po pordodu by to mělo samo vymyzet. Jediné co na to trochu zabírá je horčík. Zkus si nechat napsat magnosolv.

Já jsem taky neudržela mobil u ucha, nemohla jsem psát na klávesnici, držet tužku, nic. Ale s tím vám bohužel doktor nic neudělá. Pech je, že to přišlo takhle brzy a většinou se to totiž ještě zhoršuje. Prevence je nedávat ruce nahoru, nosit je hlavně dolu, magnézko, ale jinak až porod.

Janka: na zánět se nemá přikládat teplé aby se to nezhorčilo, ale starý recept, který má vytáhnout zánět z těla (ale asi né z kostí, ale třeba z ledvin - když někdo cítí, že ho začíná bolet močák), tak je, že si na suché pánvy opražíš zlehka sůl, třeba 4 pol. lžíce, tou pak rovnoměrně posypeš třeba plenu, zabalíš a dáš na holá záda na postižené místo. Převážeš na nějakou šálou aby z tebe ta sůl nepadala a necháš přes noc, nebo pár hodin působit. Já to dělám při ledvinách a pomáhá to.

zaba1121
5. dec 2009

Ja viem, ze to robime kvoly miminkam, som 100% odhodlana nevziat ani jednu tabletku, kde je napisane, ze sa nesmie pocas tehotenstva brat, ale baby, musim Vam povedat, je mi do placu. Som len v 17 tt a trva to uz nejaky ten tyzden ☹ Ja viem, ze tu mate niektore rozne druhy bolesti, ale moze mi napisat kocka, ktora ma to trpnutie ruk tak bolestive ako ja? Aspon aby som netrpela sama ☹
Nezohnem dlane do peste, mam opuchnuty palec a prostrednik na pravej ruke, nic neudrzim, nic neodkrojim ☹ Beriem aj magnezium aj calcium ☹ Cela prava ruka je akoby mi umierala ☹

Inak dakujem Vam vsetkym vela vela za podporu 🙂

alififi
5. dec 2009

ja som bohuzial ten pripad, kto ma problem aj po 2 rokoch od porodu, ruky mi stale trpnu, mravencia a pod. dlho v nich nic neudrzim.
neni to nastasie take hrozne ako od 7m tehu, ale aj tak stale tie ruky citim 😖
asi pomoze uz jedine operacia

zaba1121
5. dec 2009

Operacia coho? Na uvolnenie toho kanalika? A skusala si horuce obklady? Mne sa super ulavi v horucej vode, ale nechcem to prehanat v tehotenstve ☹

alififi
5. dec 2009

skusala som vsetko, nepomohlo ( ale az po porode, cez tehu som to musela vydrzat 😒 )

http://zena.pluska.sk/bajecna-zena/clanky/prezi...

zaba1121
5. dec 2009

dakujem, asi sa spytam pondelok doktora na tie lieky pre odvodnenie 🙂 dakujem za clanok!

biba12
5. dec 2009

Skuste Pilates , je aj pre tehotne, podla mna to pomoze. Na bolavy chrbat pomoze najlepsie cvicit. Mam protruziu diskov, pomohlo mi k tomu tehu, nosenie maleho a to vyborne obdobie, ked som chodila nonstop 3 mesiace zohnuta, ked sa ucil chodit. A tak cvicim a boli to ovela menej.

karmelka77
8. dec 2009

Ahojte, ja som v 20tt a pred par dnami mi zacali trpnut konceky prstov a strasne krce mam v ruke od lakta po prsty...vzdy to pride v noci alebo rano, bola som u neurologa vcera pokusal sa ma napravit a poslal ma kupit si Magne B6 alebo magnezium a ze nech skusim...tiez mi povedali ze musim vydrzat, ale da sa to este tak dlho?? Aky cvik alebo pohyb by mohol pomoct na tie krce ked to pride, zatial sa musim len prechadzat po byte v noci a cakat kym to ustupi, ale niekedy to trva uz aj pol hodiny...

ajena
23. dec 2009

karmelka ako keby som čítala moje problémy v noci. Tiež mi strašne trpnu prsty na rukách a v noci sa prechádzam po byte. Beriem aj magne B6 ale nezdá sa, že by mi veľmi pomáhalo, možno keby som ho nebrala, tak by to bolo ešte horšie. A cez deň trpnutie cítim tiež, takže mi to prakticky vôbec neodtrpa.

dadarka
11. mar 2010

ahojte , tak ja som teraz koniec 6 mesiaca , a asi uz dva mesiace mam neskutocne bolesti chrbta , niekedy sa neviem ani pohnut , ani vstat , ani chodit , len ako stara babicka, tak sa o vsetky predmety okolo opieram, a k tomu to trpnutie ruk , v noci najskor len, a len obcas , teraz uz obcas aj pocas dna a niekedy citim aj nohu , je to mierne ale neprijemne , ta bolest chrbta je zrazu a vtedy sa neda vydrzat , alebo pride postupne, a potom zase zrazu je prec a nic mi neni , je to blbe, lebo nikdy neviem kolko budem mat sil a tak sa snazim vela stihnut porobit kym mam este sily aby som si mohla lahnut ked uz nemam a zacne to co sa ale vzdy neda pri mojich uz dvoch detoch , z toho jednej malej 2 rocnej , ktoru musim obcas nosit, zdvihat zo stolicky jedalenskej , a podobne, po schodoch hore, do autosedacky a zase von, a proste tazke musim zdvihat dennodenne , nielen co ide o malu, som v podstate casto sama s detmi a musim sa o vsetko postarat , teraz v zime nanosit drevo do krbu, a ist na velky nakup s detmi , lebo manzel je cely den v praci , takze o tom ze sa mam vyvarovat zdvihat tazke nemoze byt ani rec, Bohuzial to neide, dostala som radu od kamosky ze sa ma nakontaktovat na osteopaticku tu v okoli , vraj tam chodi vela tehotnych zien s podobnymi tazkostami chrbata, a vraj to uzasne zabera,tak uvidim chcem si to dat najskor odobrit od lekara kde mam buduci tyzden termin, ak tam pojdem a zaberie dam vediet

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre