Tŕpnutie prstov a veľká bolesť krížov. Čo to znamená?

papula
15. feb 2007

Ahojky babule.
Chcem sa vas opytat ci ste niektora nemala pocas tehu trpnutie prstov na rukach.Pred vcerom mi zacali trpnut konceky prstov na lavej ruke a je to dost neprijemne neviete co to moze znamenat?neni to nejaky vazny problem?
A mam este jeden problem,ale to asi viac tehuliek.Nehorazne ma bolia krize a krcna chrbtica nemozem koli tomu spavat je to ukrutna bolest.Tento problem som mala uz aj pred tehu,ale to sa dalo nebolo to az take hrozne a ako som ostala tehu tak je to na zblaznenie ☹ Nemate na to nejeku metodu ako sa tej bolesti zbavit nejake maste,alebo nieco?Dakujem kazda rada mi pomoze 😉

jj2202
15. feb 2007

hmmm papula podla mna pomoze magnezium. mne tpli - mala som krce v lytkach a odkedy uzivam magnezium tak je to ok. ale pre istotu sa opytaj doktorky, aby si nieco nepodcenila... 😉

mimi
15. feb 2007

papula,ja som to zacala mat po porode.Rodila som cisarskym,tak som si myslela,ze je to od toho.Doktorka mi poradila brat maternu,casom to povolilo a teraz je to opat naspat ☹
Konzultuj to s lekarom.

katakata
15. feb 2007

papula aj mne obcas trpnu prsty na rukach raz na jednej raz na druhej, ale potom to z nicoho nic prejde, ja mam cele ruky akokeby zmeravene, ale netrapim sa tym presne to iste mala aj moja mam v tehotenstve a po nom.

papula
autor
15. feb 2007

Dakujem babule.Vcera sa moja mamina na to pytala svojho praktickeho lekara a ten jej vravel,ze to trpnutie moze byt z tej chrbtice a z toho,ze som mala chripku,ze mam vela pit a ze casom mi to prejde,ze sa nemam obavat,ale aj tak sa obavam zajtra asi zavolam svojmu dokimu 😵

melory
15. feb 2007

mne na to ze mi trpli ruky dal magne B6 ale zas tak zacina infarkt, nie 🙄

certica
15. feb 2007

papula, mne dokonca ku koncu vzdy rano, ked som sa zobudila tahalo prsty na rukach smerom dozadu, nemohla som poriadne skrcit prsty do paste. urcite pomoze to magnezko

papula
autor
15. feb 2007

Tak ja nepocitujem z toho trpnutia nejaku bolest,len to je neprijemne uvidim ci to prejde ak nie skusim to magnezko a s tymi krizami a krcnou chrbticou neviete poradit?

melory
15. feb 2007

papula to uz len vydrzat, aleeee mne velmi pomohla fit lopta na ktoru sa kazdy den s chrbticou zvalim a pregulam.

papula
autor
15. feb 2007

Akurat som volala so sestrickou a ta mi odporucila nejake vitaminy tiamin,ze mam uzivat 3x1 ze z toho by mi to malo ustupit.Tak zbehnem do lekarne.

certica
15. feb 2007

hmm, tiamin je vlastne vitamin B1. ze by to malo zaberat na trpnutie?

dorotka
15. feb 2007

no mne trpnutie zacalo az v osmom mesiaci zvacsa to mam rano ked telo nema tolko tekutin a ked sa zobudim mam problem aj chlieb urezat nejak mam celu ruku slabu a ubolenu ale potom to prejde
Bcka sa mozu trikrat denne? lebo na magne B6 je pisane ze iba dvakrat denne tehotne prave kvoli tomu vitaminu B

papula
autor
15. feb 2007

certica neviem vyskusam to a dam vediet ci to zabralo po nejakom case.

denik
15. feb 2007

B-čkové vitamíny sa môžu užívať v tehu aj častejšie, ale podľa odporúčania lekára.. mne po chrípke internista predpísal všetky "B" aké sú, vrátane kyseliny listovej a brala som ich trikrát denne, ale len týždeň.. a musela som vtedy vysadiť Calibrum aj MagnéB6, aby sa "B" nenavyšovali.. Na vlastnú päsť - len tak na odporúčanie z lekárne by som ich nebrala.. Inak mne ruky tŕpnu asi od 20TT, pravidelne beriem MagnéB6 a vôbec mi to neustupuje.. síce ktovie aké by to bolo, keby som ho nebrala.. no posledné dni mi aj spuchli ruky a tŕpnutie sa zmenilo na nepríjemné pichanie a nohy mám tiež pekne naliate a aj ma bolia, skoro celé predkolenie, akoby od modriny.. topánky už neobujem.. a čo na to lekárka? že tlak mám dobrý, tak čo.. každá druhá ma spuchnuté nohy v tehotenstve a sa nesťažuje..

papula
autor
15. feb 2007

denik mne to kazala kupit si sestricka a ze to mam uzivat 3x denne tak uvidim ci mi to ustupi.

certica
15. feb 2007

ok papula, som zvedava 😉

papula
autor
15. feb 2007

Aj ja 🙂

yesno22
15. feb 2007

Vitamín B1 (thiamín)

Nevyhnutný na získavanie energie zo sacharidov, tukov a alkoholu. Bráni v tele tvorbe toxických látok, ktoré môžu poškodzovať srdce a nervový systém. Nedostatok sa prejavuje stratou chuti do jedla, zmätenosťou, opuchmi končatín, brnením v končatinách, stratou vnímania, nervovými poruchami, svalovou slabosťou a zväčšením srdca.

Mne zacala trpnut lava noha a ruka posledny tyzden, tiez uzivam Thiamin a k tomu aj MagneB6, ale uz nic ine...

denik: neviem, preco ti lekarka nedala nieco na odvodnenie, je pravda ze opuchnuta je kazda druha tehotna, ale to neznamena, ze sa s tym neda nic robit...odporucala by som ti nepit ziadne mineralky a ak sa da, vylucit sol a solene veci..drzim palce, nech sa to zlepsi 😉

denik
15. feb 2007

yesno ďakujem 😉 pijem len tatranskú vodu pre bábätká, čaje a príp.džúsy.. a už som sa vzdala aj chipsov 😅 v utorok idem do poradne, tak na ňu skúsim zatlačiť, lebo ten opuch mi ani tak nevadí, skôr tá bolesť ☹

certica
15. feb 2007

tatransku pijem tiez - nesytenu, je super a ma minim.obsah mineral.latok, sodik v podstate ziadny

yesno22
15. feb 2007

denik, ta bolest moze byt z opuchu...poznam dve maminky s rovnakym problemom a obe brali pocas tehotenstva lieky na odvodnenie, babu neskodia a im pomohli...brali len 1/2tbl kazdy druhy ci treti den... 😉

inak tu tatransku vodu nepoznam, asi sa po nej poobzeram 😎

certica
15. feb 2007

yesno, tatransku totiz kupis len v tescu a v hypernove(ale tam ju nemaju vzdy) 😉

yesno22
15. feb 2007

ahaaa, tam zabludim malokedy...hm, ale ked pises, ze skoro ziaden sodik asi tam zavitam..alebo poslem manzela...vdaka certica 😉

davidko
15. feb 2007

yesno vo velkom hypertescu som ju videla tak skus tam

yesno22
15. feb 2007

davidko cez vikend ide manzel na zasoby, tak zajde do hypertesca 🙂

certica
15. feb 2007

yesno, pokial ide o to zlozenie, kludne aj rajec alebo toma su fajn, ja to striedam

januskaababoo
15. feb 2007

Papula...mam to stejne a na obou rukou...trpnou a kolikrat znecitlivi, a nekdy me dokonce boli klouby v prstech, ale vznika to tim, ze jak se delaji otoky...alespon me...ma to co do cineni s nejakym kanalkem v zapesti...ale neni to nebezpecne, pokud nemas preeklampsii samozrejme.

denik
15. feb 2007

u nás majú tatranskú len v hypertescu, aj to nie vždy, ale dnes som vystihla, ako ju dokladajú, tak mi manželík zobral rovno tri baly 😉

kristi
15. feb 2007

Ahoj, tohle se mi stavalo na prave ruce a pouze v noci a bylo to dost hnusny. Zkousela jsem vse mozne, ale nic nepomohlo, zkus treba masaz, to mi bylo doporuceno..

curly1983
15. feb 2007

Trpnutie prstov mavam aj ja - ale len tak raz, dva krat do tyzdna. Niekde som citala, ze to suvisi s tehotenstvom takze velmi to neriesim....

ale krize tak to je aj moj velky problem. Niekedy niesom schopna sa ani pohnut pretoze ta bolest mi normalne zablokuje pohyb 😒 fakt neviem co s tym robit - ale myslim, ze asi nic. ☹

monik111
15. feb 2007

Ahojte, ty bolesti kloubů na rukách mam už tak 14 dní.Ale je to asi vážně tím jak otékáme.Ale co mě taky plaší,že mě hrozně bolí i kolena.Máte to některá nebo jsem zase vyjímka?? ☹

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre