Tŕpnutie prstov a veľká bolesť krížov. Čo to znamená?

papula
15. feb 2007

Ahojky babule.
Chcem sa vas opytat ci ste niektora nemala pocas tehu trpnutie prstov na rukach.Pred vcerom mi zacali trpnut konceky prstov na lavej ruke a je to dost neprijemne neviete co to moze znamenat?neni to nejaky vazny problem?
A mam este jeden problem,ale to asi viac tehuliek.Nehorazne ma bolia krize a krcna chrbtica nemozem koli tomu spavat je to ukrutna bolest.Tento problem som mala uz aj pred tehu,ale to sa dalo nebolo to az take hrozne a ako som ostala tehu tak je to na zblaznenie ☹ Nemate na to nejeku metodu ako sa tej bolesti zbavit nejake maste,alebo nieco?Dakujem kazda rada mi pomoze 😉

melory
15. feb 2007

yesno ked mam pravdu povedat, predtym to bola vzdy super kava, ale teraz cajobycajny caj, hrozne, potom mam vzdy z neho kyselinu... 😠 ale kakavko, to je daco 😀

davidko
15. feb 2007

podla mna by bolo lepšie TRPNUTIE PRSTOV A BOLEST KRIZOV Z NEDOSTATKU SLADKEHO A KAKAVKA/VíNKA/

curly1983
15. feb 2007

no dobre ste to vymysleli.... uz len ju zalozit 😀

yesno22
15. feb 2007

melory, ja odkedy si pamatam mam rada na rano kakavko a nieco sladke, napr. vianocku s masielkom, chlebik s medom a tak podobne....
hmm, cajik ma naucil pit manzel, namiesto kavy...taky ozajstny cierny a s mlieckom...ale teraz nemozem kvoli tlaku ☹

melory
15. feb 2007

ani nehovor, moje detstvo bolo kakavko, vianocka, masielko a medik. mnam a sup k telke na rozpravky.

lasenka
15. feb 2007

ja som zboznovala aj vianocku s masielkom a dzemikom 😉

curly1983
15. feb 2007

akoze uz ste trapne !!!! 😀 ja tu uz slintam pri predstave kakavka, vianocky, masielka 😝 😝 😝 nuz rano asi vyslem mojho na vianocku 😉

yesno22
15. feb 2007

my sme nemohli jest pri telke ☹ iba v nedelu 😀

davidko
15. feb 2007

ani moji nemožu pri telke tiež je to zakázané a aj v nedeľu 😀 iba ked ocino nieje doma 😝

yesno22
15. feb 2007

lasenka domaci jahodovy alebo malinovy 😝 😀
curly, tak nas necitaj...alebo ti mam ist spravit kakavko? 😀

melory
15. feb 2007

u nas sa je tiez v kuchyni, ale kakavko aj v obyvke, my nemame ani koberec ktory by sa uspinil, ale taku sedacku latkovu, co by sa uspinila, takze v pohode, ked daco utriem handrou a teraz najnovsie si hugo ide sam zobrat a san utrie...ale skaceme od temy k teme, typicke zenske... 😀

lasenka
15. feb 2007

yesno
mnaaaaaaam, ale aj slivkovy milujem 😉

curly1983
15. feb 2007

typicke zenske, typicke zenske....ale ze ja mam mokru klavesnicu to vas nezaujima, nie ? 😀

yesno22
15. feb 2007

melory, radsej skoncime, toto je uz fakt na inu temu/y 😀

melory
15. feb 2007

ja teda teraz nemam vobec chut mali sme na veceru udene sproty... 😵 😵

yesno22
15. feb 2007

lasenka, ten mam ale radsej v pecenych buchtach 😝 😀

DOST!!!lebo curly sa zblazni 😀

curly1983
15. feb 2007

yesno konecne nejaky prejav lutosti voci mne 😀

melory
15. feb 2007

takze baby...{kvoli curly}....na trpnutie ruk je dobre magne B6 A NA CHRBAT JE DOBRA FIT LOPTA ALEBO DOBRA SEX-MASAZ... 😀

curly1983
15. feb 2007

mel ta SEX-MASAZ tiez nieje velmi vhodna tema pre tie ktore susia 😀 😀 😀 / t.j. ja 😅 /

yesno22
15. feb 2007

nuz curly, tebe clovek len tak neulahodi 😀 😀

curly1983
15. feb 2007

yesno to vies .... sexualne chute mojho priatela pri pohlade na moje "uzasne telo" klesaju zavratnou rychlostou 😀 😀 😀 😀 😀 🤐

melory
15. feb 2007

tak pre curly len fit-lopta 😀 😀 😀

curly1983
15. feb 2007

dakujem pekne 😢

denik
16. feb 2007

curly chceš tým povedať, že sa oteckovi teraz nepáčiš? hm.. môj drahý ma skoro každé ráno zobudí tým, aké sme peknučké a ako rastieme a všade nás pusinkuje.. šak keď ten tvoj bude mať reči, len sa ho opýtaj, že kto za to môže 😀 😀 a nedaj sa 😉

kuko7
17. nov 2007

Ahojt ebabulky, aj ja mam poslednu dobu ako keby sa mi zle prekrvovala lava ruka....je to normalne? Alebo ani moc nie? Z coho to moze byt? ja lezkam v noci na lavej strane a stane sa, ze si ju aj prilahnem, ale teraz to mavam aj niekedy cez den.... 😕

kuko7
18. nov 2007

baby neporadiiite? 😅

kisska
18. nov 2007

curly1983, moj drahy sa celkom pekne naucil opakovat vetu: A toto vsetko je moje 😉 . Sice mu to chvilu trvalo, ale teraz mu to ide pekne aj vonku medzi ludmi... zlaticko 🙂
kuko7 - pozri prispevky vyssie, inak kludne to moze byt aj tym, ze teraz mame vsetky klby pouvolnovane a je ovela jednoduchsie, ze sa obcas sekne nejaky nerv v chrbtici (hlavne ak sme to mali aj pred tehu), vyskoci nejaka platnicka... uz som to niekde pisala - v novom cisle "maminka" (cesky maminkovsky a tehu casopis - dostat aj na Sk) je clanok o specialnych masazach tehuliek, mohli by pomoct hlavne na krize, krk a tak...
A na koniec - silne kakavko, cerstvy rohlicek s obyckovym maslom a solou je moj najoblubenejsi nedelny ritual, drahy si soli omaslovanu vianocku, mnaaam.

teri30
12. dec 2008

Ahoj papula

Tu bolest kterou prozivas v rukou se jmenuje Carpal Tunnel Syndrome. Je to uplne normalni a prozije si to 20 az 60% holek v tehotenstvi. Ja jsem zdravotni sestra a pracuji v Londyne. Ted jsem take tehotna a mam ten samy problem. Snazila jsem se najit o tom informace na ceskych internetovych strankach ale marne. Ale tady v Londyne o tom najdes spousty informaci. Carpal tunnel syndrome je zpusoben zvysenim vody a opuchnuti rukou kolem channelu nervu (to je ten carpal tunnel) v tve dlani, a diky tomu citis brneni, bolest, necitelnost a mene sily v rukou a v tve dlani. Normalne se to stava na konci tehotensvti ale prestane to hned po porodu.

Jak tomu muzes zabranit?
jez velice zdravou vyzivu a vyhybej se takovemu jidlu aby jsi nepbribirala vahu jako sul, cukr. Pij nejmene 8 sklenic vody denne, jez 5 porci ovoce a zeleniny denne a malicko proteinu jako je maso, vajicka a jidlo ktere obsahuje vitamin B.

petka_s
12. dec 2008

boze teri,
ani nevies aka som ti vdacna,ja prezivam katastorfalnu bolest od 30 tt,
je to nieco nenormalne,trpnu,bolia,su nefunkcne,je to hroza,
uz neviem co mam robit,ci suchat,ci triet,ci pod studenu vodu,nic nezabera..
magne uz nesmiem brat,ale to mi tiez moc nepomahalo..
nikto mi nevedel povedat co to presne je..iba to ze zadrzujem vela vody,
ale to som pribrala 13 kg zatial,tak neviem ci je to tym,ci je to vela,alebo co..
ovocie papamvela,a cukroveho-iba ked mam chut a to nieje az tak casto,
tak to mi nejak nepomaha..nevies este nieco poradit?
dakujem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre