Tvrdnutie bruška po vysadení magnézia

samantha185
16. aug 2013

Tehulky, som 37. tt, v stredu mi lekar v poradni uz vysadil magnezko.. Odvtedy mi ale brusko tvrdne pomaly dvakrat tolko ako ked som uzivala.. je to samozrejme, kedze magnezium tlmilo stahy maternice.. ale je to normalne, mate s tym skusenosti, alebo sa mam obavat? Pohyby citim normalne

igiana
16. aug 2013

@samantha185 ja mavam rovnaky problem, neboj, tvrdnutie bruska babatku neublizi a pokial sa ti doteraz neskracoval krcok, malo by to byt ok. A keby si nahodou uz aj porodila, babatko je uz mimo ohrozenia. Ak by si velmi chcela este vydrzat, tak skus viac lezat, vtedy nie su take tlaky na krcok. Ty si to magnezium vysadila naraz ci postupne?

leporeloo
16. aug 2013

@samantha185 ahoj, tvrdnutie bruska je uplne normalne, maternica sa musi cvicit, caka ju narocna praca 🙂
kolkokrat ti denne tvrdne brusko? ak je to do 10 je to uplne v poho ... a okrem toho je dobre ku koncu tehu uz nebrat magnesium, presne preto aby maternica nebola "leniva" 🙂

samantha185
autor
16. aug 2013

@igiana ja by som to praveze najradsej urychlila uz... brala som ho 2x denne 1 tabletu a vysadila som naraz.. ono to tvrdnutie je sice neprijemne ale da sa to zvladnut.. ale strasne ma bolia slabiny, akoby svalovku som mala.. najhorsie ked dlho sedim alebo lezim a chcem sa postavit, to ma musi manzel podopierat par krokov kym to rozchodim,,

samantha185
autor
16. aug 2013

@leporeloo tazko povedat, niekedy je to mozno 5 krat, niekedy aj 20..

romanknopp
16. aug 2013

ahoj, ku koncu tehotenstva je vysadenie magnezka normálne, nakoľko na maternica musí pripraviť na pôrod, už si blízko pôrodu, takže tvrdnutie bruška môžu byť aj poslíčkovia, dieťatku to neublíži, nakoľko je už pomaly a isto pripravené na život mimo maternice, prajem ti už len príjemne prežiť posledné týždne a ľahký pôrod 🙂

samantha185
autor
16. aug 2013

@romanknopp dakujem pekne🙂 uz aby to bolo za mnou

igiana
16. aug 2013

@samantha185 ja som 23tt a to s tymi slabinami sa mi prihodilo vcera. Uz mas asi klesnute babatko nizko v panve, tak ti tlaci. Verim ti, ja som len v polke a uz mam toho dost. Este aspon tyzden vydrz a potom sa co najviac prechadzaj, porob si co vladzes, ked sa male narodi, uz nebudes tak v klude stihat. Ja som predtym robila vsetko mozne, aby som uz porodila a nic a to mi cele tehu hrozil predcasny porod 🙂 .

samantha185
autor
16. aug 2013

@igiana tak ja dufam, ze to bude cim skor.. lebo neviem si predstavit ze mam takto fungovat este 3 tyzdne,, ako vydrzim dost, ale toto uz mi je fakt vela

igiana
16. aug 2013

@samantha185 mala si rizikove cele tehu? Ja som predtym lezala 8 mesiacov, ani som neverila, ze to dokazem, skus citat, hackovat, ucit sa anglinu...

romanknopp
16. aug 2013

@samantha185 takto pred rokom som to hovorila aj ja 🙂 a už máme skoro ročného šibala doma.....ja som mala super pôrod, a to som bola prvorodička, ešte aj doktor sa čudoval ako rýchlo nám to ide 🙂

samantha185
autor
16. aug 2013

@igiana nie nemala.. bola som na PN sice skoro 3 mesiace, ale to som mala zapal moc. mechura a pracujem v zdravotnictve tak aby som sa neunavovala.. ako mne nevadi lezat, ci nic nerobit.. len keby tie bolesti neboli..

samantha185
autor
16. aug 2013

@romanknopp tak to si mala super🙂 ja len dufam, ze sa nebudem dlho trapit a pojde to tiez rychlo

romanknopp
16. aug 2013

@samantha185 ja som si povedala, že keď to zvládli ženy predo mnou, musím aj ja, však nebudem snáď bruškatá navždy 🙂 , to je individuálne, ale všetkým prajem ľahký pôrod, ja som bola hospitalizovaná o deň skôr kvôli tlaku a doktor povedal, že ak neporodím do rána, tak mi pôrod vyvolajú a malý sa asi zľakol, že čo to chcú s nami robiť, tak sa radšej nad ránom narodil...a to som večer chodila za sestričkou, lebo ma pobolievalo brucho, či sú to kontrakcie a ona ma ukľudňovala, že nie, že to ma od vyšetrenia brucho bolí, tak som dala na ňu 🙂, potom som to po pár hodinách začala počítať a ono to bolo pravidelné, inak nič strašné, len tie posledné už boli fúúú, to som driapala aj tabletky od bolesti od doktora 🙂 , ale zlatý bol, že čo vám moja dám, vy idete rodiť, stihla som zavolať mužovi, že ideme na to a o dvadsať minút už bolo po všetkom, muž ani nestihol dôjsť k pôrodu, bol to zážitok 🙂

samantha185
autor
16. aug 2013

@romanknopp tak to istoze parada🙂 aspon si to mala rychlo za sebou a nemala cas sa bat ci stresovat..🙂

romanknopp
16. aug 2013

@samantha185 no to nie, ani klistýr mi nestihli spraviť, lebo ja som už sestričke na sále vravela, že už rodím a to som ešte nebola ani na stole 🙂

igiana
17. aug 2013

@samantha185 tak ty vlastne nemas problem s tvrdnutim ale s tymi bolestami. Lekarovi si o tom hovorila? Nemoze to mat suvis s tymi mocovymi cestami?

samantha185
autor
17. aug 2013

@igiana ja to mam aj aj.. ano hovorila.. povedal ze to sa roztahuju porodne cesty.. moc. cesty su ok, aj vysetrenia mocu su ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre