Uhniezdenie v rohu maternice. Máte s tým skúsenosť?

kika2111
30. okt 2009

Ahojte,dnes som bola 1x u dr.s mojim 5-tyzdnovym babulkom a on mi povedal,ze je zle umiestnene,teda v rohu maternice,mate s tym niekto skusenosti?Slabo krvacam alebo mam ruzovy vytok,on povedal,ze to moze byt znak bliziaceho sa potratu,dal mi nejake vitaminy a vravel,ze neostava nic ine ako cakat aspon 2tyzdne, a potom uvidi.Ci babo zabojuje alebo sa vzda.Som v zahranici a mam velky strach,mate niekto skusenosti s niecim takymto?dakujem

danulka0011
31. okt 2009

Neboj sa, treba pozitivne mysliet,, ja viem ze sa mi to lahko hovori 🙂 🙂 🙂 Ale skus byt hlavne v klude a uvidis ako sa to vyvinie

kika2111
autor
31. okt 2009

dakujem,je to velmi tazke.hlavne,ked tu nikoho nemam,teda mam tu manzela,ale to nie je take,pretoze on je velmi racionalny typ.ja dufam,ze to bude dobre,velmi som tuzila po babatku a teraz sa len tak lahko nevzdame.

allinka79
31. okt 2009

hlavne lezkaj a bud v klude, prip. si kusok vyloz nohy... ja som s tym 2x bola doma, a pozri kde som uz...

pat27
31. okt 2009

Ahoj Kika, toto samé jsem bohužel prodělala před dvěma roky. Začalo to tím, že jsem našla na testu dvě čárky, ta druhá byla slabounká a strašně dlouho zůstala, taky jsem měla krvavý výtok a bolesti břicha. Byla jsem u svého doktota a ten mi pověděl, že na ultrazvuku není nic vidět, že je to asi zamlklé těhotenství a abych šla na revizi, nakonec jsem ho umluvila, že ještě chci počkat, za týden jsem šla k jinému doktorovi do nemocnice, který mi udělal ultrazvuk a měla jsem uhnízděné vajíčko také v rohu dělohy tedy maternice. Bylo to těsně za vejcovodem jak končí tak nahoře v děloze. Skončilo to tak, že to bylo mimoděložní těhotenství a laparoskopticky mi ho odstranili, to znamená, že nějakou jehlou aniž by mě nějak řezali, nebo vnitřkem mi to tam odstranili. Nechci tě nějak strašit, jen jsem ti napsala moji zkušenost, sám doktor by měl vědět, jestli tam jak se vajíčko uhnízdilo, jestli tam může zůstat. Po tomto zákroku jsem za měsíc otěhotněla znovu a mám dvouletou holčičku. Přeji ti hodně štěstí.

quika
2. nov 2009

kamoska mala tiez zle umiestnene babo v rohu maternice a mala este k tomu maternicu zleho tvaru (vyvojova vada, ale nie vazna, a ten roh bol kvoli tomu prilis uzky), od 4tt do 18tt kvoli tomu krvacala, 3 tyzdne lezala v nemocnici, este jej tam aj hematom vznikol, niekolkokrat jej povedali ze dietatko uz nezije!!! a teraz je to krasne zdrave 2mesacne babatko 😵 mala ho tak zle zalezene ze ho nasiel az siesty lekar na ultrazvuku - ostatni to nevideli a tvrdili ze asi ide o mimomaternicove (ale ani to nevedeli najst).

kika2111
autor
2. nov 2009

dakujem dievcata,strasne dufam,ze sa to da do poriadku.snazim sa lezat a mysliet pozitivne,ale spinim 4.den.bud.tyzden pojdem na ultrazvuk,tak uvidime,ako to bude vyzerat.zelam pekny vecer...

quika
3. nov 2009

kika, ak ti nahodou este nepredpisali - pytaj si duphaston 😉

irsina83
3. nov 2009

kika ten duphaston ma pomoct proti hroziacemu potratu. vsetko je v navode, je na udrzanie plodu. ja beriem 3x1. ked mas nejakeho znameho v lekarni tak si ho vybav lebo daktori lekari by len cakali co nemusi byt spravne...duphaston ti urcite neuskodi, podporuje funkciu zlteho telieska ktore na zaciatku vyzivuje baby.

myskaaaa
3. nov 2009

ahojky, take jsem mela mimi v rohu delohy, ale pak se umoudrilo a na dalsi navsteve uz bylo kde melo byt....primarka mi rikala,ze se rozhodovalo jestli to bude mimiodelozni nebo normal a dobre to dopadlo....drzim pesti...

kika2111
autor
3. nov 2009

quika a irsina,myslite,ze ten duphaston dostat aj v zahranici?ja som v belgicku...

quika
3. nov 2009

tak to neviem, to mi napisala ta kamoska co mala tak zle uhniezdene babatko, ale ona zije na SK. je to umely progesteron - na udrzanie tehotenstva, tak mozno v belgicku maju nieco podobne, asi sa popytaj lekara.

irsina83
3. nov 2009

kika,

neviem tak ako vravi quika treba sa pytat na progesteron. musia mat podobny preparat 😉

jitkaj.
19. jan 2010

Ahoj holky. I já jsem měla plod uložený až v růžku dlěohy (pan doktor měl nejdřív strach, protože ho nemohl najít), ale potom říkal, že to mimoděložní není. Na další kontrole za 4 týdny už bylo miminko krásně umístěné a viditelné 🙂. Ze začátku jsem taky špinila, tak mi dal pro jistotu Utrogestan, který jsem brala do 13. týdne. Teď už jsem v 19. týdnu a vše je ok 🙂 . Bude to kluk 😀

xpetka1x
19. jan 2010

no baby ja som v 6tt a malinke je tam kde ma byt ale duphaston som si pytala a moc mi ho necel dat.. ja uz jedno dieta mam druhe som potratila v 8tt..no a doky povedal ze pokial bejby nema dobre podmienky na vyvin a neni dobre zahniezdene tak nepomoze ani 300 duphastanou denne.. nakoniec mi dal na 20 dni cize jedno balenie a len jednu tabl. denne.. tak neviem ci sa mam na to kaslat alebo to brta aspon yuch 20 dni bo necem aby si moje telo bo babo na to zvylki a potom to stopnem... kazal mi hlavne kyselinu listovu tu beriem dve rano a jednu vecer...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre