Upchatý nos v tehotenstve kvôli hormónom

helena
28. feb 2008

ahojte mate tiez niektora problemy s upchatym nosom pocas tehotenstva???? no je mam a velmi ma to otravuje.Chora vsak nie som ale lekar na krcnom mi povedal ze je to sposobene hormonmi,ktorych je v tehotenstve veru az az.A vraj mi na to pomoze len porod a nic ine...... ☹

vanilka32
6. mar 2008

ahojki, ja nemam zalahnute v usiach..

jastericka
6. mar 2008

galanta: ani ja nemávam zalahnuté v ušiach, len hrozný tlak do hlavy...
vanilka: ja som mala homeopatiká, brala som ich poctivo, ale nezaberali ☹ , aj coryzaliu, aj rhynalergy

galanta
6. mar 2008

dakujem dievcata za odpoved.mozno som mala len nafukane v usiach,ale doszt dlho mi to nevedelo prejst.keby ste mi niektora vedeli odpovedat,budem cakat.dakujem.

vanilka32
6. mar 2008

no ja fakt musim zaklopat....ale odrana velka zmena k lepsiemu, a to mam coryzaliu tretiu tabletku v sebe a muconasal len dvakrat som si sprcla. sa tesim ze sa konecne normalne vyspim.

benitas
6. mar 2008

baby, ja som ten moj upchaty nos vyriesila tak, ze mam na radiatore plech na pecenie a v nom vodu. Spim na 2 vankusoch a je to ovela lepsie. Kvapky som si zatial nedala, lebo som v 3 mesiaci.

pralinka25
6. mar 2008

baby ja mam upchaty nos uz 15 rokov v kuse tak, ze absolutne ziadny vzduch mi neprejde nosnou dierkou. Vyskusala som uz vselico, absolvovala testy ale nic. Jedine co mi zabera je Nasivin a Olynth takze ho ladujem do seba uz 15 - ty rok. Kvapky su navykove. Snazim sa ich obmedzovat co najviac ale jednoducho niekedy to fakt nejde lebo s upchatym nosom sa nemozem najest, lebo by som sa zadusila ani napit ani umyt zuby. Nehovorim o nejakej fyzickej aktivite. Cez usta jednoducho nejde dostatok kysliku. Potom ma boli hlava, zalieha mi v usiach. Necitim pachy a ani chut kym si kvapky nedam - co je napr. pri vareni aj dost problem. Pri rozpravani tiez nestiham dychat a ked mam nahodou stres tak sa to zhorsi.

Ked vas tak citam desim sa tehotenstva. Jednoducho bez tych kvapiek to u mna fakt nejde. Fakt som uz vyskusala od liekov cez bylinky, homeopatiká vsetko.
Raz mi pomohli tabletky Nasivin sinus ale druhy krat uz nie.
Porod s upchatym nosom, kedy treba predychavat si neviem predstavit 😢

vanilka32
6. mar 2008

pralinka, fiha, tak toto som este nepocula...15 rokov s upchatym nosom, a ja po piatich dnoch idem z koze vyskocit! absolvovala si aj dake lekarske vysetrenia? aha pises ze ti robili testy a nic...

jastericka
6. mar 2008

pralinka: tak klobúk dole ☹ , to musí byť nepríjemné..... chápem ako sa cítiš, keď človek nemôže dýchať je to hnusné, mňa tak ani nič nebaví, len funím

benitas: to je super, že ti pomáha zvlhčovanie vzduchu a vyvýšená hlava, skúšala som, ale mne sa nos zapchá aj cez deň, keď chodím, proste stále a zvlhčovanie vzduchu nezaberá, ani homeopatiká, ani naparovanie...........

dididi30
6. mar 2008

jasteri.....skus alergicku 😉

jastericka
6. mar 2008

dididi, čo myslíš pod tým alergickú?

galanta
6. mar 2008

pralinka25,mozno prave u teba nastane pozitivna zmena pocas tehotenstva.mam kamosku/a tych pripadov je omnoho viac/,ktoru pocas tehotenstva uplne obisla dokonca astma o alergii ani nehovoriac.velmi dobre si pamatam ako ju niekolkokrat do roka odviezli do nemocky uplne mimo.ale pocas tehu to uplne ustupilo a to iste je doteraz.len obcas si da tabletky na alergiu,co je v porovnani s predchadzajucimi skusenostami uplne nic.

pralinka25
7. mar 2008

jej keby si tak mala pravdu Galanta 😵 Ale mozne je vsetko.

Jastericka veru ani mna nic nebavi ked takto funim ako lokomotiva 😒

Inak ked sa to tak zoberia aka blbost je upchaty nos proti nejakym inym vaznym ochoreniam, ale ako velmi to dokaze komplikovat a nicit zivot. Keby som nezazila ani by som neverila kolko veci sa neda ked ma clovek upchaty nos.
Baby drzte sa a zelam vam co najvolnejsie nosiky 😉

helena
autor
7. mar 2008

vanilka 32 uz som aj ja rozmyslala nad coryzaliou ale nemam ju doma v lekarnicke tak si ju musis kupit....zvyknem brat homeopatika ked som trosku chora aj pred tehotenstvom som ich uzivala.....

helena
autor
7. mar 2008

jastericka presne ako pises aj mne sa upchava nos aj cez den aj v noci-proste stale a kvapky mi zaberaju tak na 5 hodin,momentalne si davam otrivin...

mywiel
7. mar 2008

Skus vyplach slanou vodou mne to hned zabera a na druhy den som v poho. Rozpustis kavovu lyzicku soli do vlaznej vody v miske, zapchas si jednu nosnu dierku a do druhej vtiahnes slanu vodu a potom vyfukas, to opakujes niekolko krat a tak isto druhu dierku. Sol dezinfikuje, odpchava nos a je neskodna pri tehu, ak ti naopak nos vkuse tecie dobra je homeopatia Allium cepa 9Ch co vlastne nie je nic ine ako cibula. 😀 Moja mama je lekarnicka tak som poucena... 😀

pollyanna
7. mar 2008

existuju aj take kvaky, sparay vola sa to myslim Physiomer, z morskej vody a tie sa mozu aj v tehu

elinka27
7. mar 2008

ja mam chronicku nadchu a mam ju celorocne, takze nadchu mam stale, ked som ostala tehu tak sa mi na to nabalila este nadcha tehotenska, a to som uz skoro vobec nemohla dychat.Sterimar mi vobec nezaberal, ale naparovala som sa nad slanou vodou a kamilkami a to mi trosku pomohlo,ale vypadalo to tak,ze som cely den chodila s hrcom a naparovala sa,len ked som isla von som ho odlozila 😀

jastericka
8. mar 2008

ahojte žienky s upchatými noštekmi, prajem Vám voľné dýchanie a príjemný víkend.
Ja zatiaľ žiadne zmeny, stále ten istý kolotoč, naparovanie, Sterimar, eukalyptová masť, kvapky..... 😒

helena
autor
8. mar 2008

vsetko dobre ku dnu zien 😀

helena
autor
13. mar 2008

to tu nikto nepise baby??? ☹ 😢

sonenschein
13. mar 2008

Ahojte tusim sa kvam pripojim, ja neviem dychat asi cele tehotenstvo, kycham ostosest a uz mi to lezie na nervy.
Myslela som ze to bude tou zimou a suchym vzduchom v byte dufam ze sa to na jar zlepsi 😎
vobec som to doteraz nespajala s tehotenstvom to ma vazne suvislost?

sonenschein
13. mar 2008

ake kvapky pouzivate? tusim ze len pinosol je pre tehu 😕

helena
autor
13. mar 2008

ahoj no ak kychas tak nie si na nieco alergicka???? lebo ja mam od zaciatku upchaty nos.....uzivame nasivin,olynth,otrivin,vibrocil,muconasal plus..... nemusis sa bat ak si tehotna viac ako 3 mesiace tak dietatku to nemoze uskodit-kvapky do nosa...mne to povedal aj lekar na krcnom... 😉

jastericka
14. mar 2008

sonenschein: upchatý nos a dlho-pretrvávajúca nádcha má veru čo dočinenia s tehotenstvom. Dokonca je to jeden z príznakov najmä posledných mesiacov, je to v dôsledku zvýšeného progesterónu, je to tzv. hormonálna nádcha.
Kvapiek sa neboj, ale s mierou, nepredávkovať sa.

lenocka80
14. mar 2008

Ahoj babulky. Tak ja mam pocit, ze upchaty nos sa mi v poslednych dnoch upchal este viac 😝 Neviem, ci to idem byt chora, ci to tak na konci tehu je...Zalahnute v usiach tiez nemam, ale dnes ma trochu boli hlava, asi z toho ako sa snazim lapat po dychu 🙂 A inak ani to kurenie mi moc na dychani nepridava. Strasne suchy vzduch, len stale vetram a vetram. Ale pomaha mi Muconazal plus, snazim sa vsak co najmenej, hlavne ked idem spat.

vanilka32
14. mar 2008

ja mam pocit ze s tym upchatym nosom budem asi fakt az do jula ☹ nadcha je prec, teplota tiez, bolesti hlavy takisto...a nos je upchaty stale...aj mne na noc pomaha muconasal plus, aspon vtedy dycham ustami. cez den ho nepouzivam.

jastericka
14. mar 2008

ja už som sa vzdala nádeje, že mi to prejde do pôrodu 😒 . Teraz kvapkám Nasivin...
Ale včera som sa pohádala s manželom, aj som si poplakala a taký uvoľnený nos som zrazu mala 😀 , ale radšej sa nehádať, radšej budem fučať s otvorenými ústami 😉

majkafer
14. mar 2008

Ahojte. ja až taký upchatý nos nemám, ale príšerne kýcham, každý deň a niekedy aj 10razy za sebou. Ale keď si kýchnem, tak sa aj okno zatrasie a mňa zabolí ceĺé telo, hlavne buško. Chúďa bábo, musí prežívať poriadne otrasy. Za mesiac idem na alergo, tak to doktorke poviem, možno je to novým prostredým a možno nie

jastericka
14. mar 2008

majkafer: aj ja sa cítim nepríjemne, keď si kýchnem, mám pocit, že sa maličká poriadne vyľaká. Kľudne môžeš ale mať na niečo alergiu, keď tak veľa kýchaš.

majkafer
14. mar 2008

Bývala som alergička, ale potom ma vyradili. teraz chodím na alergo znova ale kvoli tomu, že som bývala stalé chorá. som učiteľka a od tetí som vždy všetko chytila. Tak som rada, že som PN, aspoň nemám chrípku, angínu, či zápal pľúc, ten som mala 2krát a mám jazvy na pľúcach. keď kašlem, tak jak tuberák.

Inak kamoška, čo je veľká alergička a má upchatý nos, tak jej sa v tehu polepšilo ale už je zasa späť. Asi si len hormóny robia, čo chcú 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre