Upchatý nos v tehotenstve kvôli hormónom

helena
28. feb 2008

ahojte mate tiez niektora problemy s upchatym nosom pocas tehotenstva???? no je mam a velmi ma to otravuje.Chora vsak nie som ale lekar na krcnom mi povedal ze je to sposobene hormonmi,ktorych je v tehotenstve veru az az.A vraj mi na to pomoze len porod a nic ine...... ☹

evus
28. feb 2008

helenka,ja som to mala celucicke tehotenstvo,tiez mi povedali,ze musim pockat a po porode mi to prejde,ale aj tak som nepocuvla a striedala som rozne kvapky do nosa,pretoze sa mi vobec nedalo dychat.

zuzizuz
28. feb 2008

ja som to mala tiez velmi dlho, niekolko mesiacov. Teraz momentalne to nemam. Bolo to hrozne a nechutne, lebo mi to stekalo dole krkom a som z toho stale vracala. Najhorsie ze som sa vobec nemohla vysmrkat

atevi
28. feb 2008

Aj pri prvom tehu aj teraz mam upchaty nos, ale zvycajne do obeda to prejde. Neviem ako vy, u mna je typicke aj krvacanie z nosa, ale aj toto je vraj v tehu bezne.

lucillienka
28. feb 2008

no tak to som rada, že som našla niekoho, kto tiež prežíva upchaný nos...ja to mám už tretí den a brutálne ma z toho bolí hlava...tak som si musela streknúť kvapky už pár krát ☹

tribitka
28. feb 2008

ja som tiež mala takmer polovicu tehu upchatý nos.... nepríjemnééééééééééé 😖

helena
autor
28. feb 2008

super ze mi niekto napisal.....parada....no mne toto upchatie uz trva 4 mesiace a je to strasne.Akoze uz som si aj zvykla na to,ved co ine mi zostava.Tiez mi na krcnom kazal lekar aby som uzivala kvapky do nosa ale musim ich znacku po tyzdni striedat.Hlava ma vobec nebolieva z toho a kvapky pomahaju 🙂 co je super ze aspon nieco pomoze.Ale ani krv mi nastastie netecie z nosa.Takze este musim dva mesiace vydrzat do porodu... 😀

tribitka
28. feb 2008

helena, ja som mala v nemocke na izbe babu, ktorá zistila že je druhýkrát tehotná podla toho, že mala upchatý nos... každé jej tehu spreváchal upchatý nos, akonáhle porodila, všetko bolo ok.... 😀

helena
autor
28. feb 2008

dufam ze to teda aj mne prejde po porode...A brala aj kvapky do nosa???

tribitka
28. feb 2008

brala, ale len pinosol, iné sa v tehotenstve nesmú... aj ked mne sa upchal už tak poriadne nos, tak som si sem tam striekla aj Nasivin....

helena
autor
28. feb 2008

ved to ze mne na krcnom kazal lekar ze mozem brat kvapky napr.aj olynth,otrivin,nasivin......ze som uz v takom stadiu tehu ze to neublizi babu....len do tretieho mesiaca je to riziko 😒

moni1412
28. feb 2008

nevedela som ze upchaty nos v tehu je taky rozsireny problem 🙂 Tiez sa s tym trapim. Hlavne rano to byva hrozne...nestriekam si donho nic. Ale asi nad niecim pouvazujem 😉

helena
autor
28. feb 2008

ja som musela ist kvoli tomu krcnemu-odporucil ma moj gynekolog.Na krcnom mi pozreli nos ci nemam nahodou zapal.Dopadlo to dobre,zapal nie je tak musim uzivat len tie kvapky

lucillienka
28. feb 2008

fúha...ja som si už pár krat kvapla Nasivin...lebo som myslela že mi exploduje hlava v noci....už teda nebudem 😢

daniela84
28. feb 2008

Ahojte, ja som nevedela ze som tehotna a v prvych troch mesiacoch som brala olynth a babatku nic nie je, aj teraz s tym mam problem a vlecie sa to celym tehotenstvom, ale co uz. Nejak to len vydrzime

benitas
28. feb 2008

no ja som si myslela, ze som sama s takym problemom. Je pravda, ze som mala vzdy problemy s upchavanim nosa, ale teraz je to strasne. Ked sa v noci na to zobudim, tak strasne tazko naspat zaspim. Vysmrkam sa a pomoze mi to asi na 2 sekundy a potom sa zasa upcha. Cez den to viem ako tak vydrzat, horsie je to v noci.

angua27
28. feb 2008

babuľky, držím palce, aby ste tie upchaté nosi zvládli. ja som to mala celé tehu, kvapky som nebrala, lebo som sa bála o malého. iba na noc som si dávala roztok z morskej vody Sterimar, aby som vedela zaspať.
upchatie nosa je spôsobené zvýšeními hormónmi a s toho napuchne sliznica v nose.
a naozaj to po pôrode prejde. ja som porodila poobede o 15.45 a večer som už zaspávala s čistým nosom. 😉
držte sa a prajem príjemné tehuľkovanie.

helena
autor
28. feb 2008

jaj uz aby bol teda maj a aby som porodila-uz mam dost toho upchateho nosa 😢 no nejak to vydrzim.Som rada ze budem mat konecne dietatko,tak co by som pren neurobila???

benitas
28. feb 2008

😠 no ja som niededy taka namosurena, ze mam 100chuti si dat kvapky, alebo aspon nejaky sprej, ale doma nic take nemam, ale koly tomu malinkemu to vydrzim

skrecok
28. feb 2008

Joooj, mna trapi upchaty nos a trosku mi krvaca z nosa a taktiez si nemozem dat nosne kvapky. Iba prirodne spreje ako Sterimar, Vincentka a podobne. Som alergicka a musela som vysadit aj tieto kvapky, ale da sa to vydrzat. Poradila mi, aby som zvlhcovala izbu, co je aj pravda kedze mame suchy vzduch v spalni.

evus
28. feb 2008

baby,kvapky ako nasivin a takym podobne sa nesmu len v prvom trimestri,ale potom je to uz ok,ja som ich brala ostatnych 6mesiacov a mala je uplne zdrava,ale kazdy tyzden som vystriedala ine a ked uz mate teda strach tak si treba kupitm sprej do nosa s morskou solou(mne ale nezabral).

jastericka
28. feb 2008

ahojte, tak sa pridávam k tehuľkám so zapchatým nosom. Mňa to trápi asi mesiac, preštudovala som si všetkú dostupnú literatúru ohľadom nádchy v tehotenstve. Kvapky sa môžu, ale nie dlhodobo, čiže striedať po týždni. Nasivin je fajn, výborný je Muconasal plus, ten je aj s éterickými olejmi a veľmi dobre sa po ňom dýcha. Samozrejme všetko s mierou. Ja sa snažím cez deň vydržať, kvapnem si len, ak je to už neúnostné a dávam si ich na noc, aby som zaspala.
Sterimar - morskú soľ si striekam na ukľudnenie sliznice a dezinfekciu, tej sa nedá predávkovať, ale nos mi vôbec neuvoľní.
Tiež už to tak vidím, že to zmizne až po pôrode, okrem toho ja smrkám aj krvavé hlieny ☹
Takže tehuľky, len šťastlivo dobojovať.

Hej a ešte niečo ohľadom tých kvapiek, dnes som sa akurát na to pýtala magistra v lekárni. Ten mi povedal, že pokiaľ sa kvapky správne aplikujú, teda obsah sa rozpráši do nosa, nemali by sa vôbec dostať k bábätku.
Nestriekať v záklone, ani v ľahu, vtedy vám stečú do krku.

dididi30
28. feb 2008

jaj baby ja mam tiez nadchu, tazko sa mi dycha, naparovat sa , to mi nejde babo sa buri 😝 seminar je slaby, ale lepise ako nic.....
jasterick.....no ja tiez smrkam riadne kusy a vykasliavam, hlavne rano kusy hlienu, fuj...

helena
autor
28. feb 2008

EVUS suhlasim s tebou co si napisala...ja beriem kvapky do nosa od 4.mesiaca a musim az do porodu.....aj lekar mi tak prikazal.A tiez musim kazdy tyzden striedat inu znacku kvapiek.......dufam ze aj moja malinka bude v poriadku.....no ja tomu verim :o) 🙂

helena
autor
28. feb 2008

no mne sa to neprejevuje az tak brutalne..... 😉 nastastie mam nos bez hlienov.Ja si sem tam zasa vytieram nos s kvapkami pinosol-ale su nechutne tiez etericke az privelmi.Nestriekam ich do nosa ale iba s vatovou tycinkou si s nimi potieram vo vnutri nos.Tiez len na ukludnutie sliznice 😉

dididi30
28. feb 2008

jaj babenky, sprej je ok, len sa mi robi herpes pod nosom, to mam vzdy po nadche 😠 zase budem nadherna ☹

helena
autor
28. feb 2008

ahoj DIDIDI30 mne sa asi pred 2 mesiacmi urobil zasa herpes pod perou a strasne mooooc to bolelo a nie a nie zahojit...a nic som si nemohla na to davat ☹

dididi30
28. feb 2008

ahoj heli.....no sak mne tak isto na puse a este stale je ho vidiet...a preco nemozes? 😨 ja som si davala herpesin, normalne....aj teraz si budem davat

helena
autor
28. feb 2008

no neviem chcela som si to len dezinfikovat-ale ty pises ze ho mas na pere???? ja som ho mala na kozi na brade skoro a bol taky ze mal strasne moooc malinkych pupacikov vodovych a bolavych 😒

digysa
29. feb 2008

helena a spol: ja uz posledne dva tyzdne spim s otvorenymi ustami, co ani za pana bohateho nemozem dychat....kazdy si mysli,ze mam nadchu 😀

dididi30
29. feb 2008

heli, no to neviem, skus lekara 😉
dig..ja tiez s otovorenymi spavam, no co uz, to je tym pocasim, ci co 😠

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre