Upchatý nos v tehotenstve kvôli hormónom

helena
28. feb 2008

ahojte mate tiez niektora problemy s upchatym nosom pocas tehotenstva???? no je mam a velmi ma to otravuje.Chora vsak nie som ale lekar na krcnom mi povedal ze je to sposobene hormonmi,ktorych je v tehotenstve veru az az.A vraj mi na to pomoze len porod a nic ine...... ☹

monika2606
27. okt 2011

@cherry1981 Ahoj no veru nie si jediná, je to neskutočne nepríjemné ja si tiež striekam do nosa kvapky bez nich by som nespala ale vraj by sa nemali užívať, ja ich však už užívam 4 mesiace 😅 Bojím sa čo to spraví potom. Ale ja nemám tú tehotenskú nádchu takže mne ani pôrod nepomôže, ja som brala lieky na to už pred tým, ale tie teraz nemôžem ☹ preto teraz tieto problémy...už som z toho zúfalá niekedy. A tým že som tehotná tak je to ešte horšie ako keď som nebola a náhodou mi došli lieky...a nič z toho čo mi doktorka poradila mi nepomáha. Aké ty používaš kvapky?

cherry1981
27. okt 2011

@monika2606 Ahoj 🙂 No ja som aj rada, ze niesom jedina, lebo kvapky uz su moja droga. 😠
Ja mam doma troje a tie striedam. Davam si Nasivin, Muconasal, a Vibrocil, ten vibrocil mi upcha nos tak na dve hodinky a koniec. Tak preto som sa dala objednat k lekarom a uvidim co mi nato daju. Viem , ze mne spreje do nosa na alergiu nos neodopchaju, kedze mm je alergik a skusala som jeho spreje a to som nemala sancu nic mi neodopchalo. Ved ani ja by som bez kvpaiek do nosa nespala aj to sa v noci budim co si musim streknut toto som este nezazila iba ked som mala nadchu a aj to mi po tyzdni preslo, ale teraz je to uz zavislost na kvapkach
😕 😕
Preco myslis co to spravi potom? Ja som citala hned na zaciatku co baby pisali a po porode im to preslo tak aj nam to prejde 😉

monika2606
27. okt 2011

@cherry1981 Ja tiež striedam Muconasal s Olynthom tiež je to moja závysloť, nosím ich zo sebou aj v kabelke keď niekam idem 😀 Ale tiež som sa rozhodla že cez deň si ich nebudem dávať lebo čím ďalej tým skôr flašku miniem ☹ Ja som pred tehotenstvom brala tabletky rubafin a sprej avamys ale to máš pravdu to ti neodopchá nos to ti ho odopchá až keĎ ho dlhšie používaš, ja som ho užívala celoročne, vlastne boli to lieky na alergiu ale neviem na čo som alergická pretože u alergologičky mi nezistili nič iba mi povedala že som asi alergická na niečo čo sa bežne netestuje, no a tieto lieky mi doktorka hneď po otehotnení vysadila a poradila mi tie morské vody ale to mi vôbec nepomáhalo, potom mi dala zodac a nosalergin ale to tiež nemá na mňa žiadny účinok tak som verná olynthu a muconasalu. Ale to som ani doktorkám nevravela že si dávam do nosa lebo vraj sa to nemôže. Ale tiež som si hneď zisťovala či s tým majú tehotné ženy nejaké skúsenosti tak som sa tiež dočítala že niektoré užívali takéto kvapky celé tehotenstvo a mali zdravé detičky tak ich používam aj ja. A prečo sa bojím čo to spraví? Skôr sa bojím či mi potom budú vôbec zaberať tie lieky čo som brala, či tieto kvapky moc nezaťažujú sliznicu, no ale bez nich sa to fakt teraz nedá. A ako som spomínala mne nepomôže pôrod, mne pomôže keď začnem brať tie lieky...ale bodaj by si mala pravdu a pomohol ten pôrod 🙂 Ale tebe isto pomôže keď si nemala pred tým takéto problémy

elfka.elfka
27. okt 2011

ahotje a davte si olynth normalny ci detsky? ja si davam ten detsky od 2-6 rokov a je silny jak muconasal plus som bola prekvapena. ja som citala, ze sa vacsinou kvapky zakazuju v prvom trimestri, aj to preto, lebo je v prvom trimestri vela potratov a co ak by to nahodou niekto spajal potom s uzivanim toho a toho lieku tak sa farmaceuticke firmy takto istia. lieky sa netestuju na tehotnych, malokto si to vezme na triko, preto sa vsade vacsinou pise tehotne nesmu, pripadne poradte sa s lekarom aby to zas padlo na hlavu doktorovi a nie spolocnosti. co si o tom myslite?

bianca2
27. okt 2011

Baby, tak sa pridavam. Teraz mi konci 6-ty mesiac tehotenstva a mne zacali problemy s upchatym nosom pred cca 2 mesiacmi tj niekde okolo zaciatku sept - zaciatok 5-teho mesiaca. Okrem upchateho nosa mam problem aj s usnymi dutinami - tlaky v usiach. Na zaciatku som myslela ze mi pechladli dutiny nosne aj usne, lebo som mala v auguste nizky tlak, v tych horucavach a silno sme vetrali. do polky septembra ma trapili nevolnosti ale tie presli a nastali dutiny 🙂 nevedela som v noci dobre spavat a bola som z toho velmi nervozna ked som sa budila s tym ze neviem dychat, panicky strach doslova. Uz sa mi o tom neche ani pisat. Nejak sa to zhorsovalo a tak som tyzden ostala vposteli ze to vylezim kedze mi k tomu pribudla aj zvysena teplota lenze ono to neprechadzalo po 2 tz teploty ustupili ale upchaty nos a tlaky v usiach ostali. ked bolo najhorsie brala som asi 7 dni muconasal najma v noci a cez den som obmedzovala. okrem toho mi lekarka odporucila quixx ktory mi nezaberal bol slaby tak preto som pouzivala muconasal aj ked ho neodporucali. ale na lieku je ze max 7 ci 9 dni a to som sa snazila neprekrocit. mala naviac dost kopala ked som ho uzivala tak som sa ho snazila cim skor vysadit. co s ami postupne podarilo, vprvom rade som sa s tym msuela zmierit a ukludnit sa. lekarka ma posielala na kopec vysetreni boal som aj na EKG, potom na usno-nosno-krcnom kde len skonstatovali zdlhavu nadchu a odporucili mi quixx, sinupret a rinopanteina mast na zvlhcenie sliznice. pomaly som to zacinala nejak uz ustalovat tak som si ten sinupret ani nestihla kupit. tu viacere pisete ze vam zabral. sucasny stav - neberiem nic ke dby nieco mam po ruke vsteky kvapky kazdu noc aj quixx ci muconasal, plus rinopanteinu mast. ale uz dlhsie som nic nemala v nose 🙂 som rada ked mam aspon jednu dierku nosnu ako tak volnu ze ako tak dycham cez nos. hosrie je to s usami, miestami mi ich uplne stahuje, silny tlak v nich citim a neviem co s tym. ked si lahnem a som v klude tak toto pomoze, nemozem sa namahat a este morsku sol do nahrejem a dam do ponozky a toto si prikladam a to teplo trosku pomaha. tak tolko moj pribeh 🙂 ked som v klude tak je to lepsie, ked sa toerchu namaham hned je vsteko spat a medzi ludi velmi radsej nechodim teda kde su davy lebo sa nechcem nakazit ziadnou dalsou chorobou, tato mi staci. tak verim ze tehu zvladnem, teraz mi zacina treti trimerster a potom to prejde.

monika2606
27. okt 2011

@elfka.elfka áno aj ja som to takto čítala a väčšinou čo som čitala čo baby písali tak ich je veľa ktoré brali lieky normálne a nič sa nestalo, tak ja ja si myslím že väčšina ani neublíži . A to je super že ten detský olynth je silný ja som ho aj chcela skúsiť ale bála som sa že nepomôže ale tak na budúce si ho aj ja kúpim 🙂 ďakujem za radu, ja som uživala najprv ten HA a teraz mám obyčajný lebo HA je drahý na to že ho tak často kupujem

monika2606
27. okt 2011

@bianca2 No máš to veru zaujímavé keď máš ešte aj s ušami problémy, mne akurát od včera sem tak v ušiach zalahne dúfam že ma nečaká to čo teba ten upchatý nos mi úplne stačí ešte aj krv mi občas z neho tečie ale čítala som že je to normálne v tehotenstve tak to nejako neriešim. Ale je super že aspoň teraz nepotrebuješ nič do nosa to ti aj závidím, hihi ale v dobrom som rada že sa nájde niekto komu to prešlo skôr ako po pôrode aspoň mám nádej že to aj mne raz prejde hihi. Tak sa držkaj a dúfam že aj tie uši ťa prestanú trápiť

bianca2
27. okt 2011

dik @monika2606. tie nosne dutiny neprelsi uplne ale nejak som sa s tym zmierila a raz je to lepsie raz horsie ale snazim sa nic nebrat. uz len ked by som psychicky nezvladala haha tak si dam kvapky 🙂 s usami som mala par dni pokoj az som boal rada ze uz preslo a dnes ma kvaria pocas dna tak viac oddychujem. vsimla som si ze ked lezim usi prejdu a skor sa nos zapchava a ked sedim ci chodim tak skor usi trapia a dutiny menej vnimam 🙂 ale som s tym zmierena tak tomu nechavam volny priebeh 🙂 ked som citala nazov temy tak som sa smiala lebo toto je presne od slova do slova co mna trapi a lekarka presne povedala ze podla nej to su hormony, ja som jej vytrvalo tvrdila ze prechladnute dutiny usne aj nosne.

monika2606
27. okt 2011

@bianca2 no veru je to zaujímavé čo dokáže spôsobiť tehotenstvo, ale s tým pohybom máš pravdu ja keď sa hýbem tak nemám taký zapchytý nos ale ako náhle si lahnem tak koniec, nos sa upchá totálne a už len kvapky pomôžu, ale teraz sa snažím tiež si dávať menej lebo už som na nich priam závyslá a to neni dobré...moc som si na ne zvykla

antamauru
28. dec 2011

treba tie kvapky brat co najmenej... ono po tyzdni si sliznica nosu na ne zvyka a uz tak neucinkuju takze clovek si ich musi davat stale castejsie a castejsie...lebo potom ony same sposobuju zdurenie sliznice,spuchnutie a krvacanie z nosu...Monika budu ti zaberat lieky na alergiu neboj ...casto sa napriklad pri zavislosti na klasicke nosne kvapky dava awamys sprej pretoze po vysadeni klasickych kvapiek ma clovek tak neskutocne zapchany nos ze ten awamys krasne ulavi ked sa viackrat za den pouzije ...sama s tym mam skusenosti lebo ja som velka zavislačka na kvapkach :D

darja12
22. feb 2015

ja si myslím, že upchatý nos máme v tehotenstve viaceré a to kvôli tomu, že čítame veľa dojemných ale aj strašidelných príbehov na týchto fórach 🙂) takže môj liek proti zapchatému nosu: najskôr skúsiť menej čítať a keď to nepomôže tak až potom lieky.. 🙂

28121990
5. mar 2016

Aj ja mam stále úpchaty nos dosť ma to otravuje fakt mi pomôžu iba kvapky...

autumn11
22. apr 2017

ja som mala počas tehotenstva non stop upchatý nos. Pomáhala mi iba morská voda drmax v kombinácii s muconasal kvapkami. Nič iné nepomohlo.

arousa
3. júl 2018

Kočky, Vincentka nosový sprej sa môže v prvom trimestri?

joliana
19. sep 2020

@krasolitka Ako si dopadla so stratou čuchu a chuti? Mám podobné problémy ako ty a po pôrode sa nič nezlepšilo... Vopred ďakujem za odpoveď. Reagujem na starý príspevok, ale predsa skúšam či nedostanem odpoveď.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre