Upchatý nos v tehotenstve kvôli hormónom

helena
28. feb 2008

ahojte mate tiez niektora problemy s upchatym nosom pocas tehotenstva???? no je mam a velmi ma to otravuje.Chora vsak nie som ale lekar na krcnom mi povedal ze je to sposobene hormonmi,ktorych je v tehotenstve veru az az.A vraj mi na to pomoze len porod a nic ine...... ☹

lubica1995
8. feb 2010

dlhodobým užívaním akéhokolvek spreyu do nosa si telo vytvára návyk. Krsná môjho muža má upchatý nos už 20 rokov, kôli tomu, že používala kvapky stále. My máme otestované na deťoch- tri dni kvapkáme a potom tri dni sa vysoplujú a potom to pominie. Možno je to smiešne, ale naozaj to tak funguje 🙂

xxveronikaxx
8. feb 2010

Ja som cele tehotenstvo mala upchatý nos nič mi nepomáhalo ale naštastie moja dcérka je zdravá dlhodobo mám astmu viete mi poradiť aký je najlepší sprej na sennu nádchu?

miriam74
16. feb 2010

Ahoj holky.Zamicham se mezi vas,pokud to nevadi.Mam taky rymu.Nkazila jsem se od manzela a nechci s tim obtezovat dr.a nechci ani kapky,tak jsem si koupila tycinku HAP-CI a taky pomaha.Je to skoro jako ty tampony o kterych pise Mumu12.

brisilda
26. feb 2010

kocky ja mam tize nadchu cezden sa to ako tak da vydrzat ale akonahle pride noc lapam po dychu ☹ k tomu mam vysoky tlak a uzivam dopegyt tak som teda navstivila doktorku dala mi bioparox a sinupret no bioparox akosi nezabera ale kedze su to lokalne antibiotika musim ich uz douzivat , sinupret sa bojim uzivat lebo vraj budem soplit este viac ☹ a ja mam dost uz teraz tak som v noci siahla po detskom nasivine kedze ho tu spominate a pomohol no teraz ma priserne stipe nos 😠 od sucheho vzduchu 😝 takze uz ani morsku vodu si nedavam a kupila som si novorodenecky olynth uvidim co to spravi no chcem sa vas opytat preco sa kvapky ako nasivin olynth a podobne neodporucaju v tehotenstve??? to akoze saa tehulky maju v noci zadusit alebo co??? dufam ze to nemam ziaden negat. ucinok na babatko 😒 ale ja tie kvapky pouzivam vazne iba v noci cezden to ako tak znasam .No ked si nic nedam na nos tak sa ma zmocnuje panika ze sa zadusim a vtedy mam tlak aj 150 😖 co podla mna je horsie ako ked si dam tie kvapky ktore su zakazane a tlak ma 120 😉

lante
26. feb 2010

Brisilda, ja som mala "tehu nádchu" v oboch prípadoch. Taktiež som pri oboch užívala Nasivin ( som mala tak zabednený nos, že som sa nevedela najesť....lebo ťažko sa je a zároveň aj dýcha ústami ). A ani na jednom nebadám nejaké "príznaky" užívania. Myslím, že keď to nepreháňaš. Ja som kvapkala najmä večer, keď som mala ísť spať. Alebo keď som mala "total beton" a mala som ísť jesť.

brisilda
27. feb 2010

lante dik za povzbudenie 😉 ja nesom zastancom liek ale clovek ked je chory siahne po vsetkom 😢 nasivin som si kvapkala iba na noc .No lekar o taej kombinacii nechce ani pocut lebo su to kvapky ktore sa vstrebavaju !!! nechapem preco 😢 na olynthe sa pise ze saa nesmie lebo nesu ziadne studie o tom aky to ma ucinok na plod 😨

luvi01
20. apr 2010

Ahojte, pridavam sa do vasej skupiny, lebo mam tiez problemy s upchanym nosom. Bola som aj u krcnej a ta mi dala homeopaticky sprej do nosa, ale ten mi nezaberal. Dokonca to bolo aj horsie. Ale krcna mi zase povedala, ze volno predajne kvapky do nosa nie su skodlive. Ale radsej si davam len raz denne detsky olynt a cely den radsej trpim. Dufam, ze vsetko bude v poriadku a ze to babatku neublizi. 🙂

tinka349
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
jarja
27. apr 2010

Ahojte baby, ja mam tiez problem s upchatym nosom pocas celeho tehotenstva odkedy som bola chora- tak ze horucky a podobne - mi to nevie prejst. Ked mi aj bolo uz trochu lepsie, hned som chytila naspat od rodicov ked prisli na navstevu a boli aj oni chory... odvtedy stale striedam muconasal plus a detsky nasivin, ale teraz v maji mam ist konecne na alergo, tak snad mi nieco da, kedze som mala alergiu aj pred tehotenstvom, ale lieky ktore som brala som radsej vysadila, koli babatku. Hoci viem, ze ani tieto kvapky co beriem teraz nie su vyhra...ale co mam robit ked mam stale tak upchaty nos, ze sa neviem ani nadychnut.?.. ☹

jarja
27. apr 2010

A este nieco - som skusala aj homeopatika a sprej do nosa na alergiu, no ani to mi nepohlo... 😒 ☹

helika81
30. apr 2010

Ahojte žienky,ja mávam tiež problémy s upchatým nosom ale kým som nemusela,tak som nekvapkala,no ale teraz 2týždne pred pôrodom som ochorela,tak som siahla po kvapkách,ja som aj alergik a verte,že žiadne iné kvapky,ktoré sú v tehu povelené nepomáhajú,mne môj gynekológ dovolil užívať otrivin,takže sa vôbec nestresujem,viem,že najlepšie je neužívať nič ale keď sa musí sa musí,nasivin už 2roky nepoužívam,je najškodlivejší a olynth je to isté čo otrivin,v malom množstve neuškodí,no ale tiež to netreba preháňať,už teraz po zlepšení si dávam iba na noc a spím ako v bavlnke 😀 ,na lístočkách od kvapiek sa len lekárne chránia...raz som pozerala diskusiu o upchatom nose v tehu a tam tiež povedal doktor,že keď sa nedá ináč tak si kvapnite,aby dieťa malo dostatok kyslíka ale na druhej strane povedal,že kým sa nemusí,tak nekvapkajte lebo potom sa stane to,že budeme návykové 😀 😀 😀

oliviera1
24. máj 2010

Ahojte, problem zo zapchatym nosom som mala aj ja, sla som k ORL lekarke a dala mi spray do nosa Flixonase, a od prveho pouzitia som volne dychala.Suviselo to s alergiou ktoru mam na prach a roztoce ale pocas tehotenstva sa to zhorsilo, spray je neskodny pre babetko.

sonina22
21. okt 2010

ahojte mam vyctky svedomia beriem iba vecer olynth mamicky viete niekto ako velmi to skodi vasmu babatku a co sa moze stat na tom pribalovovm to nie je

vodnicka
21. okt 2010

@sonina22 ahoj ja mam nadchu od zac.tehu ,som v 20tt a pouzivam kazdy den spray s obsahom morskej soli to neposkodi babetku pytala som sa gynekologa a poznam aj iny s nazvom PantheNose su viac esencie a na pribalovom letaku je odporucane tehotnym aj kojacim matkam tak sa poinformuj a rozhodni sa 🙂

sonina22
23. okt 2010

dakujem velmi moc

ellahop
16. nov 2010

ahojte, ja som v 34 tyzdni a zacalo to aj mne. najskor ako silna nadcha a teraz uz mam len upchaty nos. cez den mi to moc nevadi. ale v noci koli tomu nemozem dychat. uplne obe dierky upchate. potom sa bojim, ze babatko nema kyslik. a tak celu noc spim s otovrenymi ustami z coho mam zas totalnu pust v ustach rano. mam sprej s morskou solou, ale to mi vobec nezabera. zaberie mi len to ze si trosku pochodim , vtedy sa nos uvolni. ale akonahle si lahnem tak je to zas kde to bolo. bojim sa ze budem nevyspata, predsa len uz za 6 tyzdnov rodim a nechcem si privodit nejake stresy a unavu uz hned pred porodom. ale ak to takto pojde dalej, tak sa fakt vyspim az v porodnici mozno 😉

alexandrah
16. nov 2010

@ellahop - ahoj, a preco si nedas normalne kvapky?? uz sa tu popisalo kopec tem, a vela bab ich berie, a nic sa nestalo, ono to akurat v enormnom mnozstve vyvola trochu kontrakcie, ale ani to nie, a to by si musela dat flasticku denne asi, aj ja som brala ... aspon na noc si daj ... stresy su horsie...

ellahop
16. nov 2010

@alexandrah ved si musim dat asi, lebo takto to dalej nejde cez den sa to da vydrzat ale v noci....?

kvojtanikova
16. nov 2010

@ellahop tiez si myslim ze je lepsie sa vyspat... a ked mas plny nos citis vone a chute? lebo ja sa tiez s tymto problemom trapim a pre mna je to hrozne ked ani neviem co jem, rozlisujem iba sladke/slane a inak necitim aku to ma chut...

ellahop
17. nov 2010

@kvojtanikova ahoj, ja citim vone a aj chute. a dnes v noci sme spali pri otvorenej vetracke, cela zababusena len nos vystrceny ale konecne som sa vyspala. takze odporucam. pred spanim som si dala kvapky posledny krat si vyfukala nos. rano som sa zobudila a bolo mi fajn. len jedna dierka upchata a aj ta trochu. 😉

alexandrah
17. nov 2010

tak super, ze zabrali, sak za chvilu uz budes mat aj babo 🙂

helenkasabinka
20. dec 2010

ahojte tak ja som zakladatelka tejto temy a mam z nejakych dovodov iny nick ale adminky vedia o mne ale chcela som,ze teraz som druhy krat tehotna a uz zasa trpim upchavanim nosa ☹ ☹ ☹ ☹ otrasne zacalo mi to v tych istych tyzdnoch ako pri prvej dcerke ☹ ☹

alexandrah
20. dec 2010

ahoj helenka, tak si daj kvapky, a vybavene, nie??

ewikta
20. dec 2010

...ja som sa naparovala nad slanou vodou 2 dni a preslo to 😉

helenkasabinka
21. dec 2010

@alexandrah no vybavene ako vybavene ☹

alexandrah
21. dec 2010

preco, nezaberu ti?, babatku neuskodia ... je tu kopec tem o kvapkach ...

helenkasabinka
21. dec 2010

@alexandrah ale zaberu praveze len sa niekedy aj bojim o babatko to je samozrejme a trpi tym aj slizinica nosa,kedze sa dlho uzivaju a su navykove mala som s tym zle skusenosti po prvej skusenosti s tym ☹

alexandrah
21. dec 2010

hm, to je pravda, ale daj si aspon na noc, + ich striedaj, ked je najhorsie, a babatku naozaj neuskodia, v enormnych davkach sa moze viac stahovat maternica, ale to tak ze cca 1 flaska na den, ale inak su pre babatko neskodne ... ja mam s nosom problemy uz druhe tehu, a kvapky si davam, bez nich by som neprezila, a moj syncek je v poriadku ... a musela by si ich uzivat fakt dlho ... tak si ich daj aspon na najhorsie obdobie 😎

helenkasabinka
21. dec 2010

@alexandrah dakujem pekne si ma aspon ukludnila,takze aj ty s tym mas skusenosti? a ake su tu este temy ohladom kvapiek? 😕

alexandrah
21. dec 2010

jasne, ja si kvapky davam, a fakt v pohode, som sa prave pytala v lekarni, ze co to vlastne sposobuje, a povedali mi iba hento, o tych stahoch maternice, no a temy si pokukaj, ja som ich preluskala este minule tehu, ked som to riesila, teraz som znovu tehotna, inak, na noc si pustam zvlhcovac vzduchu, trochu pomaha, a kvapky si davam furt ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre