Upchatý nos v tehotenstve kvôli hormónom

helena
28. feb 2008

ahojte mate tiez niektora problemy s upchatym nosom pocas tehotenstva???? no je mam a velmi ma to otravuje.Chora vsak nie som ale lekar na krcnom mi povedal ze je to sposobene hormonmi,ktorych je v tehotenstve veru az az.A vraj mi na to pomoze len porod a nic ine...... ☹

lenocka80
17. mar 2008

Ahoj babulky. Zistila som hroznu vec. V noci CHRAAAPEM 😲 Ten plny nos mi dava fakt zabrat 😝 Teraz mi to manzel vracia, lebo on je sem tam ten kto "pili" a teraz sa na mne dobre zabava...no hroza. Tiez sa vam to stava?

madi
17. mar 2008

🙂 lenocka, aj ja chrapem...ale ja chrapem asi furt
viem ze mam nejaky vrodeny problem s nosnou prepazkou a soplava som velmi casto...
a teraz v tehu...och boze boze.. asi mesiac bol taky pohodacky celkom a zase sa mi to vratilo...takze ako citam...mozem uz do nosteka striekat aj olynth a nasivin a take? chvaaaala bohu....lebo tie morske veci vobec nefunguju a tie etericke mi robia nedobre 😖
tak...nech to mame chytro za sebou

jo....a vcera som mala zalahnute v usiach...cestovali sme autom...potom doma ma to preslo..myslim ze po kupeli 😉

nikoleta164
17. mar 2008

madi, na tejto stranke sa dozvies, co mozes pouzivat pri nadche.
http://www.docsimon.sk/kategorie/kasel-a-nadcha...

jastericka
17. mar 2008

nikoletka: no veď, to sú práve všetko tie lieky, ktoré absolútne nezaberajú, mala som aj corryzaliu, aj rhynallergy, aj Sterimar, aj Pinosol...
Ja sa na to vy....kvapkám si Nasivin teraz, dá sa aspoň prežiť trošku

ninka123
17. mar 2008

Ahojte upchate nosiky.. 😒 vydrzala som niekolko mesiacov bez kvapiek(asi 3xsom si dala Pinosol), ale tento tyzden(som 30tt) sa to uz nedalo vydrzat-dala som si Olynth,mozno aj preto mi zabral, ze som nic doteraz nebrala..
Je to uzasny pocit dychat s volnym nosom, normalne si zvykam na ten pocit.. 😀 Prajem vsetkym, aby sa im ulavilo tak dobre ako mne.. 🙂

jastericka
18. mar 2008

tak to je super Ninka 🙂

sonenschein
18. mar 2008

ahoj tiez mi homeopatika moc nezaberaju 😠 ake zle vsak
asi si kupim pinosol ..trochu som ho vysadila mozno trosku pomoze ale uz mam toho plne zuby v noci neviem vobec dychat nosom 😢

lenocka80
19. mar 2008

Pomoooc! Prave som si rozbila kvapky do nosa...boze to je hrozne, a celkom nove ☹ Teraz budem musiet ist znova do lekarne, kym sa tam docvachtam... 😀 😝 Inak ja pouzivam Muconasal, ten je super.

jastericka
19. mar 2008

juuuj lenocka, tak to Ti nezávidím, takto si rozbiť prvú pomoc...ale v lekárni Ťa čakájú ďalšie, len ako hovoríš, dočvachtať sa tam 😀 . Mne sa už tiež nikam nechce chodiť, kým sa oblečiem, obujem a tá kačkovská chôdza, pripadám si ako parný valec 😅

zouzi
19. mar 2008

ahojte,
na nadchu mi teraz pomaha Mar - nosovy sprej, no prave zacinam citit aj hrdlo... Co na hrdlo? Mate nieco osvedcene?

lenocka80
19. mar 2008

No presne Jastericka, ako parny valec. Ledva fucim, neviem si predstavit este mesiac vydrzat...hm asi iba na posteli s knihou a s kvapkami samozrejme 🙂 len keby ma mal kto obskakovat, kym je manzelik v praci 😀

jastericka
20. mar 2008

lenocka: 😀 , veď ja ráno manžela chytím ako decko okolo nohy a nechcem ho pustiť do práce, som taká dáka precitlivelá 😅
zouzi: mňa, keď chytilo hrdlo, veľmi mi pomohli homeopatiká HOMEOGENE 9 alebo aj HOMEOVOX

helena
autor
20. mar 2008

ahojte mne muconasal plus pomaha tak maximalne na 4 hodiny ☹ a potom si ho musim davat casto......najlepsi mi je zatial nasivin alebo otrivin 🙂

jastericka
26. mar 2008

ahojte žienky, tak ako sa máte, má niektorá pozitívne správy, že jej nádcha prešla? Aspoň dáku nádej, že sa jej možno aj my zbavíme. Ja stále na kvapkách, momentálne Muconasal...človek si fakt zvykne na všetko, dúfam, že po pôrode to zmizne ako všetci vravia....

papa 🙂

vanilka32
26. mar 2008

jastericka, tak rada by som napisala ze upchatemu nosu je koniec ale kdeze 😠 ja stale na kvapkach, tiez Muconasal ten sa mi osvedcil.

jastericka
26. mar 2008

☹ tak bojujme ďalej, ja už ráno krv z nosa, to je bežné, snažím sa zvlhčovať vzduch v spálni, ale to aj možno preto, že mám nedostatok železa, síce papám v tabletkách, ale možno mi maličká veľa odoberá...
tak sa držkaj vanilka

vanilka32
26. mar 2008

ja si davam aj ten sterimar ten neuvolni ale nevysusuje nostek. Aaale co, bolo aj horsie, dobojujeme 🙂 ty uz to mas zapar, aj ja chcem!!

helena
autor
26. mar 2008

ahojte ani mne sa nic nezmenilo s tym mojim nosiskom 😢 stale to iste dokola-upchaty nos a kvapky.momentalne pouzivam nasivin a snazim sa kazdy tyzden tie kvapky menit ako mi kazal lekar.......niekedy sa mi za celu noc neupcha ani raz ale inokedy aspon raz sa cez noc upcha......zvykla som si uz na to.Aj ja zvlhcujem spalnu v noci si aj davam do odparovaca etericke oleje mentolove.......ale upchava sa stale nos najviac cez den ☹

felixko
11. apr 2008

Ahojte. mne sa k upchatému nosu pridruží vždy migréna, červené zapálené až "vodové oči" preto som si dávala Olynth len preto, aby som predišla migréne. Teraz chcem vyskúšať Mar Plus, môžu ho vraj novorodenci a tehotné ženy.

mirka8429
11. apr 2008

ahojte babenky...chcem sa spytat ked som trochu nachladena a fukam nos...vadi to pri normalnom pôrode???

helena
autor
11. apr 2008

ahojte joj ja uz tym upchatym nosom trpym 5 mesiacov este stastie ze do porodu je uz blizko a potom snad budem mat uz pokoj 😒

mirka8429
11. apr 2008

heli a myslis ze to nevadi ked mozno budem rodit uz zajtra alebo na dalsi tyzden a stale to mam??

moni1412
11. apr 2008

tak ja som ten upchaty nos musela v nemocnici uz zacat riesit, lebo mi tam asi vadil prekureny vzduch a vsetky tie pachy. tak som si dala kupit mar plus. celkom mi pomahal, ale mam pocit ze po mesiaci uz prestal ucinkovat.
mirka, vy ste este vcelku? 🙂

mirka8429
11. apr 2008

moni ahooooooooooooj 😀 hej...zajtra ideme na poradnu tak sa uvidi..ja som tiez mala problem v nemocke tam bol zase suchy vzduch ☹

ivetah
12. apr 2008

ahojte, ja som mala skoro cele tehotenstvo upchaty nos, hlavne vecer. pomohol mi sterimar (morska voda). pouzivala som to cez den, ale hlavne vecer som uz bez toho ani nevedela zaspat. a ako som porodila, upchaty nos sa uvolnil a zrazu som normlane dychala 🙂 po porode zmiznu vsetky tieto neprijemnosti ako upchaty nos, opuchy, bolesti bedroveho klbu...
a na hrdlo mne vzdy pomohol stodal (homeopatikum), sirup aj granulky.
drzim palce a zelam rychly porod a zdrave babetka 😉

jastericka
12. apr 2008

mirka, zober si k pôrodu určite kvapky do nosa, ono sa to aj uvádza v niektorých zoznamoch, čo do pôrodnice, vtedy sú najlepšie také s éterickými olejmi, aby sa Ti dobre dýchalo, tie Muconasal Plus sú dobré.
A čo sa týka EPI, ona sa nemôže pichať, keď je žena nachladnutá,ale to sa netýka tejto hormonálnej nádchy, lebo to nie je infekcia, ale takej normálnej, čo trvá týždeň 😉

ninka123
12. apr 2008

Ahojte baby,
bola som pred 2tyzdnami prechladnuta, pomohol mi pinosol, a teraz si uz nejakych 10 dni kvapky nedavam, trosku mi ten upchaty nosisko ustupil...obcas ho este trosku citim, ale hlavne, ze nemusim dychat ustami.. 🙂
tak vam prajem, aby sa aj vam tak ulavilo.. 🙂

bianca
12. apr 2008

ahojte.Ja som alergik/astmatik a tiez bojujem s upchatym nosom.ORL ma varovala ze to tak bude.

mirka8429
13. apr 2008

jastericka a preco sa nemoze pichat epi ked je zena nachladnuta..ako bolelo ma aj hrdlo ale to samo preslo..teraz uz len sem tam fukam nos..ale trochu naozaj...ale uz dlhsie ako tyzden,...

jastericka
13. apr 2008

mirka, to nám hovorila anesteziologička, že EPI sa môže aplikovať len úplne zdravej žene, t. j., nemala by byť chorá a preto sa odoberá aj tá krv na vyšetrenie.
Ale neviem Ti to medicínsky vysvetliť, že aký by to mohlo mať dosah, keby Ti to dali, aj keď budeš nachladnutá, kto vie....
napísala som Ti IP 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre