Upchatý nos v tehotenstve kvôli hormónom

helena
28. feb 2008

ahojte mate tiez niektora problemy s upchatym nosom pocas tehotenstva???? no je mam a velmi ma to otravuje.Chora vsak nie som ale lekar na krcnom mi povedal ze je to sposobene hormonmi,ktorych je v tehotenstve veru az az.A vraj mi na to pomoze len porod a nic ine...... ☹

xxveronikaxx
6. júl 2009

Ahoj,, ja mám alergiu a používam alergodil sprej ale nadcha mi už prechádza

alexandrah
6. júl 2009

no mne alergodil nezabera ...

mischell25
3. jan 2010

Ahojte....prosiiim Vas potrebujem rada som v 8tt a mam upchaty nos , nadcha a neviem ci si mam dat olynth kvapky alebo nie bojim sa ze to ublizi babatku.poradte mi prosim.Dakujem

garonka
3. jan 2010

mischel môžu sa tie kvapky a vraj je lepší Sterimar, ja som teraz poslala svojho draheho do lekarne lebo nos mam upchaty a nebudem predsa dychať ustami 😒

sisiska
6. jan 2010

baby, a neublizi to nasim babatkam, ked sa nam tak tazko dycha? ja sa v noci na to normalne budim, ze musim lapat po dychu...a tiez uz niekolko tyzdnov uzivam nasivin, ale bojim sa brat ho dlhodobo, aj ked asi nemam inu moznost...snazim sa to striedat so sterimarom, ale s bliziacim sa terminom porodu je to cim dalej tym horsie...

ellysa
6. jan 2010

ahojte ja sa liečim z hroznej nádchy práve teraz a mne pomohlo naparovanie sa harmančekom a preplachovanie nosa slanou vodou, mám nádchu tretí deň a je to už o dosť lepšie

fefferonka
6. jan 2010

pripajam sa, mam to asi od tretieho mesiaca a do toho sa mi z casu na cas pusti cervena z nosa. uz nech to prejde :

takyna
7. jan 2010

Ahojte , tak tiež sa hlásim do klubu upchatých nosov 🙂 , som alergicka, astmaticka, a tiez trpim , momentalne nemozem nic brat, iba sprej na astmu, aj to slabsi, donedavna som brala Olynth do nosa, ten mi zaberal, ale uz aj ten som vysadila, takzde podchvilou sa mi kazdy pyta ci som chora..., lebo mam nos stale upchaty, zaujimave je , ze v noci ked spim na boku pravej strany dycham bez upchateho nosa, akonahle sa otocim na druhu stranu ...koniec, iba ustami, nestretli ste sa s tym?

vefi89
7. jan 2010

takyna, ak máš upchatú pravú dutinu je to možné. 😉

spisiacka
12. jan 2010

ahojte ja mam tiez problemy kazdu zimu s upchatym nosom. Dufala som ze ma to tuto zimu obide ze to tehotenstvo to nejako zrusi ale nestalo sa. Dali mi v lekarni Mar ale to vobec nezabera tak pouzivam olynth a dufam ze vsetko bude v poriadku. Skusala som aj preplachy slanou vobou ale to vobec nepomohlo. Jedine ten olynth. V noci sa tiez budim na upchaty nos a tu dutinu mam totalne upchatu do ktorej strany mam otocenu hlavu. Ked otocim na druhu tak mi uvolni ale samozrejme az po pouziti kvapiek. Katastrofa. 😒

isiss
27. jan 2010

Baby, ake kvapky do nosa sa mozu pouzivat v prvych mesiacoch tehotenstva? Je vhodny Olynth?

lenkaaninka
27. jan 2010

čaute baby minule na stv1 bola relácia a tam hovorilil o závislosti na nosných kvapkách ja som to zažila tak viem používala som Muconasal od začiatku tehu aj ked som vedela že sa nesmie ale bez neho som sa dusila a tam presne dávali že su rôzni ľudia závislí od rôzných kvapiek lebo tá sliznica sa naučí odpuchať iba pri dodaní kvapiek a potom zapuchne ešte viac a že mali pacientku kt. využívala dvoje kvapky denne aby mohla dýchať...
ja som bola bez nich hotová a teraz som znova ochorela hlava ma neskutočne bolí a to o nose ani nevravím dávam si ich len tri krát denne ale ešte max 3 dni a potom prestanem lebo sa toho nezbavím...

isiss
27. jan 2010

lenkaaninka, ja som pravdepodobne v 3 tt a uz asi tyzden pouzivam Olynth, lebo mam nadchu a teraz som sa docitala, ze sa nesmie uzivat v prvych mesiacoch, tak mam strach ci to nemoze mat nejaky negat vplyv na plod.. :(
co si myslis?

miru.j
27. jan 2010

...ahojte babulky aj ja som chora,mam nadchu,kycham a kaslem,som asi v 5t+6dni a spinim na tmavohnedo,mam len duphaston na udrzanie tehu a na to nachladnutie ci co mi to je mozem len caj s medom a citronom

pepppe
27. jan 2010

isiss,,,vraj ten olynth neni dobry v tehu,ja pouzivam stale kvapky hadam uz dva roky a doktora som sa pytala a povedal,ze nasivin mozem,tak odvtedy mam len ten

miru.j
27. jan 2010

aj ja asi poslem manzela kupit ten nasivin,ved to sa neda vydrzat

evitkamalicka
27. jan 2010

ahojky, mne dali v lekarni Pinosol ten sa moze aj v tehu 😉

martina149
27. jan 2010

Ahojte,ja som v 29.tt a Nasivin užívam stále,lebo ináč neviem fungovať.Skúšala som Muconasal,ale ten bol slabý a gynekológ mi povedal,že Nasivin môžem.Ja som mala nádchu aj počas celého predchádzajúceho tehotenstva a po pôrode hneď zmizla a takisto som užívala Nasivin a syn sa narodil v poriadku 🙂 🙂 🙂

denisocka
27. jan 2010

ja som vyničila za 3týždne cely Olynth,ine mi nezabera. tak neviem čo si mám kvapkať dalej,jednoznačne to nadcha nieje, prichadza to až večer - ten upchaty nos . pinosol nezabera 😔

pralinka25
27. jan 2010

ahojte. Ja tymto trpim uz roky. Vyskusala som mozne aj nemozne aj babske recepty aj bylinky aj lekarov a lieky a nic. Stale mam upchaty nos.
Teraz som tehotna. Pocas prveho trimestra som uzivala Olynth a potom som objavila ze nasivin je aj slabsi. Tak teraz uzivam nasivin 0,05. Predtym som uzivala Olynth 0,1
babo je zatial v poriadku. Jednoducho sa bez kvapiek ani nenajem ani nevyspim. Viem ze to je uz asi zavislost. Skusala som sa toho zbavit. Mesiac som sa trapila, nespala som, ked tak len po sediacky, a bojovala som aj pri jedeni. A to si teraz v tehu uz vobec neviem predstavit nejest a nespat. Takze mi nic ine ako tie kvapky neostava.

Zistovala som preco sa nesmu tie kvapky. Vraj je to preto lebo stahuju cievy a moze to ovplyvnit aj vyzivovanie placenty.
Ale to v tom pripade ze to clovek prezenie s davkovanim. Ja sa snazim cely den nedat si. trpim ale na noc si dam po jednej kvapke.
myslim ze tie slabsie kvapky Nasivin 0,05 a pri dodrzani davkovania placentu ohrozit nemoze. Nasivin je aj 0,1 potom 0,05 a pre babatka 0,025 ale to nie je sprej ale len kvapatko.

ja ich uzivam cele tehu aj ked teda ma to dost trapi ☹ nastastie je zatial vsetko OK

isiss
27. jan 2010

Baby, a nemate niektora skusenosti s kvapkami Sanorin alebo Pamykon?

lucula73
28. jan 2010

ahojte,
ja som si užila s nosom tiež svoje,skončila som na krčnom,lebo som dostala ešte aj zápal dutín...chodila som na inhalácie,dávali mi tam do vincentky aj Nasivin,že sa to može kludne....
A tou vincentkou si skúste aj prepláchnuť nos,mne to veľmi pomohlo,natiahla som do takej hrubšej striekačky,strekla do nosa a ústami mi to vytieklo,nič moc,ale dalo sa...

babulina
28. jan 2010

tak toto je moja tema cislo jedna, pri prvom tehu to bolo strasne teraz sa to da este vydrzat ale uz zacina to byt kriticke, denne vysmrkam snad tonu vreckoviek, mam alergicku nadchu a s miernym nabehom na astmu,alergodil mi moc nezabera a ani ho velmi nechcem pouzivat, baby nemate niekto dobreho alergologa v BA? lebo zatial nikoho dobreho som nenasla, vsetci ked ma zbadaju tehotnu tak davaju ruky prec odo mna, ze si to skratka musim prezit

isiss
28. jan 2010

a nasivin sa moze aj v prvych mesiacoch?

babulina
28. jan 2010

nasivin je ze vraj jeden z najnavykovejsich tak by som bola opatrna, v prvom trimestri skorej morska voda ako Sterimar a podobne by som si skorej dala

isiss
28. jan 2010

aha.. tak to radsej tak, len ci ta morska voda pomoze, lebo tu pisu baby, ze im to velmi nepomaha.. Pouzivam Vincentku, ale ta tiez velmi neuvolni nos:(

babulina
28. jan 2010

mne nepomaha tiez nic, tak ta dokonale chapem

isiss
28. jan 2010

a to som este len v 3 tt.. som zvedava, co dalej.. ☹

slavicita
28. jan 2010

Ahojte, ja sa trápim s upchatým nosom už druhý mesiac. Pýtala som sa mojej dr., či môžem Muconasal Plus lebo je to jediný liek, ktorý mi zaberá a je fakt výborný. Dr. povedala, že môžem lebo som v treťom trimestri ale mala by som ho aj striedať s nejakým iným sprejom. Tak som si kúpila ešte Vincentku ale to mi nič nepomohlo. Muconasal je najlepší. Stačí, že si streknem večer a zobudím sa až ráno na upchatý nos. Tak si streknem ešte ráno a cez deň sa snažím vydržať bez striekania. Snažím sa to obmedzovať ale niekedy je to fakt ťažké. Našťastie mám do pôrodu len tri týždne, tak to ešte nejako vydržím a dúfam, že potom to už bude Ok. 😀

mumu12
28. jan 2010

ahojte ja som mala nádchu mesiac v druhom trimestri, išlo mi to na nervy, nemohla som riadne dýcháť, stále spuchnutý nos... hrôza. už som nevedala čo mám robiť, potom som si spomenula na mojej mamy domáci liek, kt. nám robila ked sme boli deti. Z obyčajnej vaty urobiť šúlok asi tak 5 cm dlhý a hrúbý asi tak aby sa vošiel do nosa. Šúlok potom namočiť do Švédskych kvapiek (dostať v lekárni) a zaviesť do nosa (ako tampón). Spravila som si to asi zo dvakrát a po nádche nebolo ani chýru. 😀 😀 😀 😀
Zo začiatku to strašne štípe a kýchla som aj zo 20 krát, ale uvoľní to nos dokonale (teda aspoň mne) a soplov mi vyslo tolko ako za celý mesiac, že som hned minula balík vreckoviek.
Za pokus to stojí, hlavne ak nič nezaberá. 🙂
Ešte jeden receprt naparovať sa nad harmančekovým čajom pod plachtou. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre