Upchatý nos v tehotenstve kvôli hormónom

helena
28. feb 2008

ahojte mate tiez niektora problemy s upchatym nosom pocas tehotenstva???? no je mam a velmi ma to otravuje.Chora vsak nie som ale lekar na krcnom mi povedal ze je to sposobene hormonmi,ktorych je v tehotenstve veru az az.A vraj mi na to pomoze len porod a nic ine...... ☹

helenkasabinka
21. dec 2010

@alexandrah aj ja mam odparovace na radiatory v spalni a kvapkam aj eukalyptove kvapky ,davam si pozor aby som si moc nestriekala kvapky ,no tebe sa to uz krati ale ja mam este nieco pred sebou ale musim nejak vydrzat hlavne aby babatko bolo zdrave 😵 idem kuk tie temy

alexandrah
22. dec 2010

ahoj, drz sa, mne odparovace az tak nepomohli, ja mam zvlhcovac, co prudi fakt paru, a je to suepr, teraz, ked je zima, a kuri sa, tak mam suchy nos furt, hlavne v noci ... no nejak zvladnem, veru, uz to mam za 3 mesiace, uz budem rada, ked to budem mat za sebou, mam este rocneho syna, tak je to o hubu ... 😖

helenkasabinka
23. dec 2010

@alexandrah dakujem pekne aj ty si davaj na seba pozor a drz sa 🙂 ja som vcera vravela gyndovi,ze sa mi zasa upchava nos a vravel,ze jedine vydrzat musim a davat si kvapky ,no nic ine nam nezostava :-/

jej tak mas maleho rocneho synceka doma🙂
o chvilku mu pribudne sestricka-krasne 😵

alexandrah
23. dec 2010

ahoj, tak papa, veru, mam rocneho pokladika, je uzasny, sak aj ty mas dcerku, ako citam, tak to snad zvladneme do porodu, aj potom 😀

helenkasabinka
24. dec 2010

@alexandrah juj veru snad to zvladneme 😀 😵 😉 ale musime su mamicky,ktore maju aj 3 a viac deticiek 😉

alexandrah
24. dec 2010

hm, ale asi nie v takom kratkom rozsahu, + mozno pomaha manzel, co u mna nehrozi, chodi neskoro domov ... a podobne, no ale neviem, ci ich planujem viac, deti by som aj prijala, ale to tehotenstvo uz nie ...

helenkasabinka
24. dec 2010

@alexandrah preco nie tehotenstvo? ja praveze pocas tehu prezivam najkrajsie chvile,je to uzasne nieco ale samozrejme je rozdiel ,ze nemam ziadne nevolnosti ani nic tak za to si to mozem aj uzivat akurat ten problem s nosom mam 😅 😝

krasolitka
25. dec 2010

ahojte baby mam ten isty problemik .ale s toho mojho upchateho nosa mesiaca ktory ,som mala tri mesiace v kuse upchaty a mi lekar tvrdil,ze to je bezna nadcha som uz druhy krat dostala zapal celustnej kosti stratila som cuch chut do jedla uplne som mimo a hlavne teraz,ked velmi potrebujem jest pridem o cuch a chut .. ☹ tak neviem,co mi pomoze berem atb amoksiklav 😒 toto boli moje najhorsie sviatky z bolavym nostekom ktory necitil vone dobrot 😀 som v 31tt

helenkasabinka
25. dec 2010

@krasolitka juj ha to je strasne nezavidim ja som zatial nemala s tym problem,ze by som stratila chut aj cuch

krasolitka
25. dec 2010

@helenkasabinka tak to preto lebo ty mas len nadchu tehotensku,ale ja mam zapal celustnej dutiny preto ☹ ale co mi ostava len vydrzat uz mi neostava vela do porodu len aby som bola vtedy zdrava inak neviem ako porodim 😀

alexandrah
25. dec 2010

ahoj helenka, ja tehotenstvo prezivam ako nocnu moru, mavam migreny, prve tehu aj kazdy 2. den, a lieky len paralen, + prve tehu som skoro vobec nespala, az nad ranom, na cca 4 hodiny, posledne 2 mesiace tak ze hodinu, som nevedela sapt, vycerpana na smrt, a toto som zase straasne unavena, a keby som mohla,aj by som spala, ale mam rocneho syna, nemozem, + mi tvrdne brucho, mavam krce, predvcerom ma chytili strasne bolesti, no proste vsetko dokopy, uz sa neviem dockat, az bude miska na svete, a ja to budem mat za sebou ... + som mala strasny porod, ale to nejak prezijem ...tiez som bola 2 krat chora, + ATB, mala som zapal kosti, zo zuba ... no krasa ...

alexandrah
25. dec 2010

hm, a zabudla som podotknut, ze mi nikto nepomaha, muz chodi domov najskor o 8 vecer, aj vikendy ... takze super ...

rosaria
4. mar 2011

ahojte aj mám strašný problém s tým nosom...je to nepríjemné hlavne v noci sa zobudím na to že nemôžem dýchať...nič iné ako kvapky nezostáva....jedny mám už skoro mesiac takže si ich dávam čo najmenej, aby som na nich neostala závislá ....🙂 🙂

teddynko
4. mar 2011

Dobre poznám ten pocit, mám ho od začiatku teho, používala som sprey na zvlhčenie nosovej sliznice, trocha pomohol, v noci som veľakrát musela vstať a ísť si doslova vymyť pod umývadlo.. chrápem ako starý chlap, k tomu sa pridružila tehotenská dermatitída, nič nepomáha, už len pôrod a pribrala som z pôvodných 53 kg na 77... 😒

lyongirl
4. mar 2011

@rosaria
@teddynko
baby skúste si kúpiť tablety Sinupret, alebo kvapky, v tehu sa môžu, ja mám alergickú nádchu a zaberajú mi, okrem toho si dávam Vincentku do nosa, samozrejme hocijaká morská voda je dobrá, používam aj sprej do nosa Euphorbium compositum, je to homeopatikum, všetko sa môže v tehu. Cítim sa už celkom v poho, či to pomôže aj vám neviem, lebo ja to mám alergiu, snáď sa mi teda nezhorší, lebo v tehu je možné všetko...

helenkasabinka
8. mar 2011

@lyongirl ja mam stale to upchavanie nosa a vola sa to tehotenska nadcha ale chystam sa to homeo lekarni a tam mi snad poradia a nieco daju,co zarucene pomoze,toto tehu to mam od 14tt a ide mi to uz pekne na nervy 😅 😅 😅

lyongirl
9. mar 2011

@helenkasabinka tak to máš poriadne dlho, ja som mala upchatý nos pri predchádzajúcich tehu, ale nevedela som, že mám alergiu, totiž mi ju diagnostikovali pred pár rokmi, ale prešlo to a nemusela som nič brať, v predchádzajúcich tehu sa to zhoršilo, ale nikdy nie nejak extrémne a vždy až tak neskôr. Ale teraz sa mi alegia zhoršila v decembri, to mi nasadili lieky, ale hneď som ich musela vysadiť, kvôli tehu. Chvíľu bolo ok a potom to totálne vypuklo a bola som na ORL a tam mi dr. poradila ten Sinupret, ten mi krásne zabral a teraz neberiem nič, iba sa dosť smrkám, ale nos sa mi neupcháva. Dávala som aj tú Vincentku, aj Euphorbium a ešte mi ORL poradila homeo Allium Cepha 9CH, ale to som nezohnala a už nebolo treba...

kucminka
31. máj 2011

Viete niekto poradiť nejaké účinné kvapky do nosa,lebo už som zúfalá. 😖 Kúpila som si v lekárni aj Pinosol,je to aj pre tehotne,ale to mi vobec nezabralo,aj som sa naparovala,ale nos sa vobec neuvoľnil.Mám aj nejaké alergické kvapky -Prevalin,ale aj tie sú slabé a v noci sa idem zadusiť,nemožem vobec dýchať.Prosím poraďte niečo účinné pre tehulky.Vopred vám ďakujem.

kristi30
26. jún 2011

@daniela84 zdravim , mam taky isty problem aj ked ja olynth mam uz 4 roky a teraz som v prvom mesiaci tehot. a stale mam olynth vy ste ho kolko uzivala ???a malemu nic nebolo ?

erika1111
27. jún 2011

ahoj.aj ja mam stale upchaty nos.naparujem sa nad slanou vodou.alebo si pridam do vody eukalyptovu silicu a to mi povoli.ked nie dam si aspon na noc Pinosol ci nasivin.

andreaa1983
4. sep 2011

@kucminka ahoj, cize prevalin je v tehotenstve bezpecny?, ja som si dnes kupila quixx a vraj je ucinny... tak uvidime... potom napisem... to je ta slana voda...

solinkarka
4. sep 2011

Ja mam neustale upchaty nos od zaciatku tehu a nic ine okrem Muconasalu mi nos neuvolni...viem ze by sa moc nemal ale co uz ked inak sa neda...uzivam ho uz pekne dlho tak dufam ze to po porode prejde

solinkarka
4. sep 2011

@andreaa1983 ja som mala aj Qixx, aj pinosol aj nejaky slanny roztok ale to mi tak maximlane vysusovalo sliznicu...snad tebe pomoze

andreaa1983
4. sep 2011

@solinkarka ani nehovor, co by som dala za muconasal. to su najlepsie kvapky na svete... len u mna ide skor o alergiu...

solinkarka
4. sep 2011

@andreaa1983 no u mna ide tiez podla vsetko o alergiu, buhzial sa na to prislo az ked som ostala tehu tak teraz nemozem nic....kycham, nos aj oci ma neustale svrbia 😒

karolina23
4. sep 2011

ahojte ja mam tiez problem s dychanim v tehu ja to mam celorocne , cez zimu sa mi vzdy ulavi a nemusim pouzivat kvapky nezistili mi ani preco sa mi upachava a v tehu to je este horsie preto mi nic nepomaha nezostavalo mi nic ine len kvapky do nosa teraz mam nasivin pouzivam ich len raz za den teda ked idem spat aby sa mi lepsie dychalo inak sa to pokusam obmedzovat ale boli aj stavy ze som si musela aj cez den dat, ja ich striedam ale najviac mi pomahaju nasivin co uz narobim dufam ze ked bude chladnejsi vzduch tak sa to zlepsi 😒 😒

andreaa1983
4. sep 2011

@solinkarka a beres nieco?

solinkarka
5. sep 2011

@andreaa1983 no na tu alergiu neberem nic, snazim sa to nejak vydrzat a dufam ze ked sa ochladi bude lepsie, najme cez noc

andreaa1983
5. sep 2011

@solinkarka ja uz fakt neviem co mam robit. dnes som bola u alergologa a ten mi dal zodac. vypocula som si milion nazorov... a som tam kde som bola... :(

cherry1981
27. okt 2011

No tak ako vidim nie som jedina a to som si myslela ze asi som. Teraz ked som si vyhodila do google upchaty nos v tehu tak mi hned vyhodilo toto 😀 😀 Ja sa trapim s upchatim nosa uz asi od 7tt. Furt striedam kvpaky do nosa. Nadcha to nieje a alergiou netrpim. Ale uz som sa dala objednat k jednej homeopaticke, a na alergologiu preistotu, lebo ja si v noci musim streknut do nosa aj 3 krat sprej aby som mohla dychat. Lebo ustami je to strasne. Cez den to ako tak trpim aj to uz mam vyschnute usta a hrdlo, ale v noci sa to neda 😒 😒 Ja som si myslela, ze je to zvracanim ktore ma trapi, ako som si citala na zaciatku diskusiu ze to trapilo niektore do konca tehu no to snad nie uvidim ako dopadnem u alergologa a homeopaticky

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre