Ustupujúce tehotenské príznaky

tia5
17. okt 2008

Ahojte dievacata, som 8tt. Chcem sa poradit. Doteraz mi byvalo tazko a neskutocne ma boleli prsia. Zrazu vsetko prestalo. Bojim sa ci je vsetko v poriadku. Stalo sa to niektorej z vas? Je to podla vas v pohode? Dakujem velmi pekne, fakt som sa vystrasila.

nat28
1. feb 2011

@lucula73 veruze nad zmenou lekara zacnem intenzivne uvazovat. Ona je totiz taka, ze kazdeho povazuje za hypochondra a dokonca mi povedala, ze si vymyslam. Tak to je uz sila. Inak dnes hned ako ma poslala domov som zavolala do jedneho sukr. centra a objednali ma na tento piatok na sono, ako samoplatca. Tak som rada ze este tento tyzden, lebo neviem ako by som prezila dalsi vikend. Idem tam hned rano. Modlim sa aby bolo vsetko v poriadku, ale strasne sa bojim

zlata2
1. feb 2011

ahoj..myslim, ze namusis mat strach..ja som sa tiez vystrasila, ked ma pobolievalo akoby pri vajecniku..strasne ma pichalo..bola som u lekarky, sice neposlala ma na ultrazvuk, ale povedala, ze je to normalne..predpisala mi Spasmopan, ale nakoniec som ich ani neuzivala..casom to prestalo..ak si nie si ista urcite navstiv lekara..nic by som napodcenovala

susik77
1. feb 2011

@nat28 -ahoj, bola som na tom podobne, tiez som mala v r. 20004 missed, teraz pri yerezke v 2.tehu mi tiez prestali prizn. asi okolo 8-9.tt. a vsetko bolo ok. ozaj, pri missed by si mala pravdepod. nepravid. krvacanie-ja som napr. jeden den mala tmavy vytok, druhy den nic a dosdt silne obcasne pichanie v maternici.
takze kludne chod na kontrolne sono pre klud v dusi, ale s najvacsou pravdepod. budes ok. drzim palce 😉

sofia2008
1. feb 2011

presne v tomto obdobi sa to stalo aj mne..tiez som sa hrozne vystrasila..k tomu som zacala aj krvacat a skoncila na par dni v nemocnici, ale vsetko dobre dopadlo 😵

nat28
1. feb 2011

@susik77 ahoj, ja som mavala dost silne pichanie v maternici, mali sme podozrenie na mimomaternicove tehu, ale to sa nakoniec vylucilo ked som mala v 6+6tt akciu srdiecka. Odvtedy beriem aj utrogestan 3x1 denne. Presne vtedy mi aj prestali tie krce, a po par dnoch aj nevolnosti. Vytok som mavala este pred 7tt, ale odkedy beriem ten utrogestan, tak ani nie. Ziadne krvacenie, bolesti, ani hnedy vytok. Ale vraj missed je charakteristicky prave tym, ze sa ani nekrvaca, ani bolesti nie su, ani ten hnedy vytok. Tak neviem. Inak dakujem za povzbudenie, je to ako balzam na dusu

siss_sz
1. feb 2011

@nat28 este by som ti poradila, ked sa fakt bojis, ze chod vecer na pohotovost - to je zadara, nemusis sa objednavat fdo centra a budes to mat iste,...oni ta vysetria a pozru... a hlavne, ked si uz predtym mala missedA... ja som bola na pohotovosti ked som krvacala a nechali ma v nemocnici a dosli tam niektore baby co isli na pohotovost napr. tiez preto, ze sa zlakli a ich gynekolog v ten den neordinoval napriklad.. a nemuseli krvacat, ale ich pichalo, tahalo... proste sa bali, tak sli...
no a tu gynekologocku naozaj... asi zmen...

dominika1988
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
nat28
1. feb 2011

@siss_sz no moja gynekologicka praveze ordinuje len utorky a ostatne dni je v nemocnici, aj dnes bude na pohotovosti. Netuzim ju stretnut, a aj tak by sa dozvdela ze som bola v nemocke a to by zas bolo reci, nemam potrebu sa s nou hadat. Radsej si pockam do piatku, platim si to, aspon sa mi bude poriadne lekar venovat, nie jak henta moja...ach jaj. A mimochodom, toto je moje 1.tehotenstvo, nikdy som missed nemala.

siss_sz
1. feb 2011

@nat28 jaj, prepac, to som si zel zapamatala z predch.prispevkov 😖
fakt je tam urcite? lebo gynekologovia sa striedaju v pohotovostiach v nocnych v nemockach, nie? a na reci by som newdala..mozno si rovno v nemocnici vyberies noveho doktora - uvidis, kto ma aky pristup..ak by si tam na nejakeho prjemneho natrafila...
nuz ale, verime, ze to bude oukej vsetko!

bosoriak
1. feb 2011

@nat28 Ako som ti radila, zmen lekarku. A na pohotovost mozes zbehnut, aj ked teda radsej povedz, ze ta nieco boli. 😉

susik77
1. feb 2011

@nat28 -aha. utrogestan moze zastavit krvacanie aj krce. takze moze kryt priznaky missed. ale skutocne to missed nemusi byt. kazdopadne drzim palce. ja som prave pri missed mala vsetko-krce, aj hnedy vytok aj pichanie

nat28
1. feb 2011

@susik77 to fakt mi mohol ten utrogestan zakryt priznaky potratu? jezis, mna asi porazi

siss_sz
1. feb 2011

tak fakt chod!

susik77
1. feb 2011

@nat28 -klidek, chod na ultrazvuk, asi az potom budes v pohode. aj ja som behala prve mesiace stale. 😉

nat28
1. feb 2011

@susik77 ved sa neviem dockat piatku, akurat som volala s muzom a hovorim ze daj nejaku tabletku po ktorej na 2 dni zaspim, lebo viem, ze tieto obavy a stres babu neprospievaju, ale ked mam toho plnu hlavu... A zacinam si hladat noveho lekara

susik77
1. feb 2011

@nat28 -to je dobry napad 🙂 neboj, urcite to dobre dopadne 😉

nat28
1. feb 2011

@susik77 dakujem este raz za mile slova, citim sa trosku lepsie, trosku viac optimisticky. Potom sa oyvem ako som dopadla, pa 😉

siss_sz
6. feb 2011

@nat28 no ako si dopadla? dufam, ze vsetko dobre... 😒

nat28
6. feb 2011

@siss_sz vcera som sa vratila z nemocnice, bola som na kyrete. cakala som dvojvajecne dvojicky, jedno zomrelo v 10 a druhe v 11tt. ani ti nebudem popisovat ako sa citim, mam pocit ze sa uz nikdy nebudem vediet smiat, ze mi neostalo ani kusok srdca. je to najhorsia vec aka sa mi kedy stala a ta bolest je neopisatelna

susik77
6. feb 2011

@nat28 -ahoj nat, je mi to velmi luto... 😢 tie pocity poznam asi 2 tyzdne som mala depresie...je dobre sa z toho vyplakat, pomoze to prekonat ten smutok...
viem, ze je teraz tazke si to predstavit, ale urcite budes mat este vela deti- ja uz mam po MA 2 dievcata🙂

nat28
6. feb 2011

@susik77 vzdy ked mam pocit ze mi uz neostali ziadne slzy, pride na mna dalsi zachvat placu. Viem ze to casom prejde, ta najvacsia bolest, len teraz mi to pride ako nieco nerealne. To ze boli dve robi vsetko este horsim. Tak velmi som tuzila vzdy po dvojickach. Musim teraz cakat 3 mesiace a potom mozme zacat skusat. verim, ze tentokrat bude ku mne osud lepsi a dostanem dietatko ktore tak velmi tuzim mat. Po akej dobe po MA sa ti podarilo znova otehotniet?

susik77
6. feb 2011

@nat28 ja viem, poznam to... 😔 treba to oplakat, pomoze ti to 😔
my sme velmi chceli mat po polroku, nedarilo sa, tak sme sa na to vykaslali. veru sa narodila potom neplanovane spontanne po 3 rokoch...potom za dalsie 2 roky teri 🙂 na 2.pokus 😉

bosoriak
6. feb 2011

@nat28 To ma velmi mrzi, presne viem, ako sa citis. Ja som mala MA v oktobri minuleho roku. Psychicky som to rozchodila az ked sa nam podarilo znovu otehotniet. Dovtedy ma bolelo, ked som videla nejaku tehotnu, male babo.. Brala som wobenzym, po mesiaci mi doktorka povedala, vraj uz som zahojena a mozme skusat. Vyslo to naprvykrat.

Urcite sa to podari aj vam, este budes mat vela deti. Drzim palce a drz sa.

siss_sz
6. feb 2011

@nat28 ☹ to ma mrzi, veru to je najhorsia bolest, co moze clovek zazit!!! ziadne slova teraz asi neutesia, ale musis verit, ze babatka este budete mat!!! tiez drzime palce a vela sil teraz ti prajeme!!!

ivkamb
7. feb 2011

@nat28 je mi velmi luto co sa ti stalo,presne viem ako sa citis, mne sa chlapcek udusil pupocnou snurou pri porode, bude to mesiac a ja este stale placem, neboj sa babatka este pridu len musis teraz prekonat toto a naucit sa s tym zit, drzim ti silno palce, aby si uz skoro pisala ze cakas druhe mimi 🙂

nat28
9. feb 2011

@ivkamb boze to co sa ti stalo je nieco tak strasne, ze sa ani nebudem tvarit ze chapem ako sa citis. Co su oproti tomu moje problemy. Je mi to velmi, velmi luto. Na to ani neexistuju slova. Je hrozne co si niektore zeny na ceste za babatkom musia pretrpiet, nechapem ako to niekto moze dopustit. A co ti povedali lekari, kedy mozte zacat skusat znova otehotniet?

ivkamb
9. feb 2011

@nat28 no kazdy lekar nieco ine, ten co som ho mala pri porode povedal ze pockat aspon 3-4 mesiace, ale potom prisiel za mnou druhy a ten na mna pozrel a iba sa usmial,ze mozme sa pokojne snazit kedykolvek budeme chciet, ze aj hned ak ma to nebude boliet 😀 no na tom som sa trochu aj zasmiala 🙂 ale po sestonedeli idem k svojmu gynekologovi a cakam co povie on, ak mi povie ze sa mozme snazit hned tak sa aj budeme, ale viem ze aj ty musis citit hroznu bolest sice si o babo prisla v zaciatkoch tehu ale aj tak si ho isto hrozne moc lubila ☹

nat28
9. feb 2011

@ivkamb hej, lubila som ich oboch, uz ked som zistila ze som tehotna som mala pocit akoby ma zaplavila obrovska laska to sa ani neda popisat, kto nezazil nepochopi. Aj ked vela ludi ma nazor ze pokym sa nenarodi, nie je to clovek, ale k tomu sa nebudem ani vyjadrovat. Je urcite dobre zacat skusat co najskor, znie to sice hrozne co poviem, ale clovek si musi tu prazdnotu vyplnit dalsim babatkom, aj ked na to 1. nikdy nezabudne. Cim skor sa to podari, tym lepsie. Musime verit ze sme si v zivote uz vycerpali vsetku smolu a teraz nas caka uz len to dobre.

ivkamb
9. feb 2011

@nat28 presne ako pises, musime len verit, ze dalsie babatka sa nam narodia zive a zdrave. Sice nam nasich anjelikov nenahradia, ale aspon trosku utisia tu nasu velku bolest. Ja uz ked som na teste zbadala // tak som vedela ze je to chlapec. Dufam, ze co najskor sa budeme spolu bavit o tehotenskych problemoch a potom si tu budeme pozerat fotky nasich drobcekov.

nat28
9. feb 2011

@ivkamb urcite budeme, len tomu musime verit a nic ine si ani na sekundu nepripustit. Ak sa este mozem spytat, po akej dobe si otehotnela? Teda ak ste vyslovene planovali...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre