Ustupujúce tehotenské príznaky

tia5
17. okt 2008

Ahojte dievacata, som 8tt. Chcem sa poradit. Doteraz mi byvalo tazko a neskutocne ma boleli prsia. Zrazu vsetko prestalo. Bojim sa ci je vsetko v poriadku. Stalo sa to niektorej z vas? Je to podla vas v pohode? Dakujem velmi pekne, fakt som sa vystrasila.

mamamima
17. okt 2008

ahoj tia, ano stalo sa to a stava sa to, neboj je to ok, teda malo by byt, aj mna zrazu prestali boliet prsia, prestalo byvat zle a tak isto som sa bala, ale o par dni ma zase boleli ako dive a tak je to doteraz, akurat ze uz mi dlho nebyva zle, skor mi chuti 😀 😝

tia5
autor
17. okt 2008

Velmi pekne ti dakujem za odpoved 🙂

mici11
17. okt 2008

Mna tiez prsia bolia uz menej, zato krize a podbrusko dost. Tiez mi bolo povedane, ze to je normalka. Ale tiez som sa vystresovala 😉

shela
17. okt 2008

tia...bud len rada...ja pri prvom som si teda riadne vytrpela ...do 4 mesiace nonstop zvracanie, od 4 mesiaca migrenozne zachvaty 2-3 krat do tyzdna kde som opat len zvracala a od 8mesiaca strasne palenie zahy...teraz cakam druhe baby a prsia ma boleli akurat nejake 2 tyzdne potom uz nie...som zdrava ako buk nic ma netrapi akurat len mam seknuty chrbat ale ked to porovnam s prvym tehu tak som najstastnejsi clovek na zemi

tia5
autor
17. okt 2008

Kocky ste zlate, ukludnili ste ma. Dakujem 😉 😉 😉 😉 😉 😉 😉 🙂

karin22
20. okt 2008

Ahoj Tia,
mam podobny problem. Tiez mi nahle zmizli tehotenske priznaky, som z toho trochu vystresovana. Ako to nakoniec tebe dopadlo?

lyrra
20. okt 2008

kocky nebojte sa, mne tiez ked presli asi v 11 tt nevolnosti, dlho - az kym som nezacala citit pohyby, som ani nevedela, ze som tehotna. Mala som energie za troch a ziadne bolesti 🙂 uzivajte si tehotenstvo, keby nieco nebolo v poriadku, prejavilo by sa to inak a nie tym, ze sa citite fajn 😉

kotenko
20. okt 2008

ja som sa cele tehotenstvo citila uplne v pohode, ani ziadne bolesti v nohach, ani v krizoch, ani nic... priberala som ukazkovo, vraj... a 2 dni pred porodom ma boleli nohy a chrbat, ja reku "konecne" sa citim ako tehotna...
tak sa nicoho nebojte a uzivajte si toho krasneho obdobia, mne brusko chybalo uz 2 hodinky po porode... 😅

tia5
autor
20. okt 2008

Karin este neviem, na kontrolu idem v piatok. Ale prsia ma zacali pobolievat, i ked menej. Myslim, ze ako pisu baby malo by to byt v poriadku. Tak verim, ze vsetko bude Ok. Pa a drzim palce

vladimira1
21. okt 2008

ahojte...som v 6 tyzdni, pa zo dna na den ma presli tehtoenske priznaky - bolesti v krizococh prsia, dokonca aj zvysena teplota co bola podla gynek. znamka tehotenstva..na ultrazvuk idem az buduci tyzden, mam strach pretoze na minulom videla len slabulinko gestacny vacok.......... 🙂

pointka
21. okt 2008

vladimira, tiez som ako ty 6tt, vcera ma prsia boleli, dnes zrazu prestali, ale zase zacali take akokeby priznaky pri menzese, tupa bolest v okoli panvy a tiez idem na UTZ az v piatok, tak mam strach, ci je vsetko ok.

vladimira1
21. okt 2008

presne i u mna su tie priznaky ako pro zacinajucom menzese...........

pointka
21. okt 2008

tak snad je to dobre 🙂
u mna este nebolo vidiet ani vacok vcera na UTZ ale dokina hned povedala, ze je to prilis skoro, v piatok by ho uz malo byt vidno, ale to je strasne, asi sa prestanem tak strasne pozorovat.

cikyta
21. okt 2008

Ahojte.Mne začalo byť špatne od 6tt až do skoro 12tt.Občas som vracala,ale nie velké množstvá.Skôr mi bolo furt zle a hlavne večer.Potom sa to ustálilo a zlakla som sa,či je všetko OK.Mala som strach.Bola som rada,že sa cítim dobre,ale zároven som sa aj strašne bála!............A tak sa mi po týždni stalo to,že ma teraz začala páliť záha (doteraz som nevedela,čo je to pálenie záhy.V živote som to nemala.)A každý večer vyvraciam celý obsah žalúdka.Všetko čo som celý den ako-tak zjedla je von 😖 A už 2 dni mám aj migrénu.Takže si musím ešte počkať,kým mi bude dobre.Myslela som,že budem patriť k tým šťastným,čo ich to po 12tt krásne prejde.Ved aj múdre knihy tak píšu! 😠 😅 No a prsia ma pobolievajú podla počasia teraz.Ale okolo toho 6tt ma boleli najviac,aj velmi rýchlo narástli.

vladimira1
21. okt 2008

boze.....ak na to pridete ako na nepozorovat dajte vediet......som po IVF umelom oplodneni, a od prveho dna som vstrehu ......asi mi to uz lezie na mozog 🙂
ale ako to robite ze brzdite strach a obavy? snazim sa venovat inym veciam, ale i tak sa nakoniec prichytim pri tom ze sa pozorujem, myslim na tehotenstvo a pod.......
co s tym poradte 😠

cikyta
21. okt 2008

Vladka,s tým nič neurobíš.Tiež som po IVF už druhý krát a je to prirodzené,že sa sleduješ,bojíš atd...Dôvod na bátie bude ako pri ET,ako pri testovaní,ako pri prvých teh.týždnoch,ako pri pokročilom tehotenstve-proste vždy. 😉 Ked som bola den po ET,napadol ma vlčiak a dohrýzol môjho psíka.Rozbolelo ma strašne brucho.Ako ked mám ten najsilnejčší menzes.To zo šoku.Potom ma vždy ked som sa zlakla,rozbolelo brucho a včera ked ma zhodou okolností napadol ten istý vlčiak a striekala som mu slzák do očí,tak som si stále opakovala:Neboj sa,lebo ťa rozbolí brucho a ublížiš len bábätku.Tak som ten útok sledovala ako vo filme a strach som upustila-a čuduj sa svete-nebolelo ma brucho. 😉 Musíš si len opakovať,že to bude dobré-aspon čiastočne na to nemyslieť a venovať sa rôznym činnostiam.

cikyta
21. okt 2008

Inak Vladka....mala som PK a na 6 den ET.No a 7 den po ET som mala príznaky ako na menzes a trvali asi 3 dni!

pointka
21. okt 2008

Cikyta, ty brdo 🙂
Ja som po IVF a neuspesnych KEToch, teraz sa nam podarilo prirodzene, ale uz mam za sebou jeden missed abort, tak som doooost vystresovana a i ked sa snazim a vzdy si to vravim, ze sa nebudem pozorovat, proste sa to neda ☹

zuzec
22. nov 2008

caute holky, konecne som nasla takuto temu...asi pred 2 tyzdnami mi prestalo byvat zle a to ma potesilo, ze uz mam pokoj, ale uz niekolko dni ma nebolia prsia, ani ma nepobolieva menstruacne brucho ako ma zvyklo vzdy na par minut cez den a jak sa mi zacalo okolo 8tt nafukovat brucho tak aj to prestalo....viem ze je dolezite prehnane sa nepozorovat, ale neda sa to, stale na to myslim a uz dve noci nemozem kvoli tomu spat...stalo sa to niektorej?

mici11
22. nov 2008

Zuzec neboj, tiez som bola z toho vystesovana ako ty. Tiez mi zrazu nic nebolo, ale po case sa niektore priznaky vratili, potom zas stratili a tak dookola 🙂 . a vsetko je OK a verim, ze aj nadalej bude. Drzim ti palceky. Ty si junovka ako ja 🙂 🙂 🙂

zuzec
22. nov 2008

mici11 🙂 dufam ze je to aj moj pripad...si ma trochu ukludnila, uz som si myslela ze sa to niktorej nestalo...dik

mayyyyka
21. júl 2009

chcem sa opytat ci je normalne aj to ked som v 7tt. doteraz ma prsia strasne boleli ale teraz prestali boliet a zmensili sa na povodnu velkost :(((

scharlotte
20. jan 2010

ahojte dievcata a baby,ako chcete.Ja som priblizne v 10tt a 6 dni,teda skoro 11tt,a tiez uz asi tyzden mi prestali uplne vsetky tehotenske priznaky,prsia prestali boliet,spadli do normalu,ani tahy v podbrusku,ani uz v krizoch ma netaha a nepicha,nemyslite si tiez som z zoho na nervy,lebo mam strach,uz mam za sebou jeden mised ab,teda potrat,a tak nespim kludne,len myslim stale na to aby bolo vsetko v poriadku,mam uz 34 rokov,zajtra idem po mesiaci k lekarke na USG,tak drzte palce nech som- sme OK!!Velmi sa tesim,bolo by to moje prve vytuzene babatko

emily3
20. jan 2010

tia ak ti zo dna na den zmiznu tehu priznaky a necitis ani tehotna moze to byt, ze dietazomrelo a jedna sa o missed...presila som to... v 8tt bolo vsetko poriadku a potom o tyzden na to som sa prestala citit bbyt tehotna , vsetky priznaky zmizli....a jked som bola v 12tt na kontrole, zistili ze babo nezije a zodpoveda 9 tt ☹ ...takze ak masd pochybnosti radswej chod na kontrolu hned a necakaj...drzim ti palce aby to bolo vsetko ok-

nat28
31. jan 2011

Niktora z bab co tu pisali uz nedali vediet ako dopadli a ja potrebujem poradit. Som v 10tt a asi pred 2 tyzdnami mi prestalo byt zle, aj podbrusko ma prestalo boliet. Na posl UTZ som bola v 6+6tt a asi o par dni sa mi toto stalo. Mojej lekarke nema zmysel volat, lebo ona sa zo vsetkeho smeje a nic neberie vazne. Ako ju poznam, najprv by ma sprdla a potom poslala domov. Na UTZ do sukr centra ako samoplatca idem 8.2. A dovtedy sa mozem aj zblaznit. ☹

bosoriak
31. jan 2011

@nat28 V prvom rade sa nic nedeje, to, ze ti bolo zle a ze ta bolelo podbrusko su normalne priznaky, ale uplne tak isto je normalne, ze to prestalo. Klidek 🙂 Mne nebolo zle ani raz ked som bola tehotna a brucho ma tiez nebolelo. Tiez som mala najprv napnute prsia, potom prestali, potom zase zacali a tak.
A vymen lekarku, ked k nej nemas doveru, nestoji to za nic.

nat28
31. jan 2011

@bosoriak ja viem ze mozno zbytocne stresujem, ale vela som citala prave o pripadoch, kedy nahle zenu presli tehu priznaky medzi 6-9tt a na neskorsom sone okolo 12tt sa zistilo ze prave vtedy sa babo prestalo vyvijat. Vraj ak ma zena priznaky, mali by ustupit az okolo 12tt a nie tak skoro ako mne. Zajtra idem svojej dr pre recept, nie na poradnu (beriem utrogestan a uz mi dochazda), tak sa jej na to spytam, ale uz vidim ako ma sprdne a mozem si ist piskat. Inak nepanikarim takto v kuse 2 tyzdne, to len obcas ma to chyti a strasne sa bojim, inokedy som zas uplne v pohode, proste ako na hojdacke psychickej. A dakujem za povzbudenie 😵

bosoriak
31. jan 2011

@nat28 Vymen lekarku. K lekarovi musis mat doveru, inak to naozaj stoji za prd. Mozes jej povedat, ze si spinila alebo ze ta velmi boli podbrusko, ale to mi pride take lacne 🙂 Moja doktorka mi robila ultrazvuk pri kazdej navsteve, aj ked som tam prisla len kvoli mykoze.
Jednoducho kym nemam pocit, ze sa doktor stara, tak mu predsa nemozem verit. A to ta caka este minimalne 28 tyzdnov starostlivosti. 😉
Drzim palce.

nat28
1. feb 2011

@bosoriak no tak dnes som bola u dr. pre recept, hned som jej to povedala a ona ze ved mate poradnu o 2 tyzdne...videla som ze sesetricka sa tomu cudovala, ze preco ma tak odbila a ked sme boli so sestrickou sami, povedala mi, ze mali nejake pripady kedy to znamenalo to co nechcem aby to bolo. Som nehnevana, sklamana a bojim sa ☹

lucula73
1. feb 2011

@nat28 ahoj,len náhodou som otvorila túto temičku..........naozaj to može byť v poriadku a taktiež to može znamenať koniec,ale v každom prípade by som ti odporučila zmeniť lekára!!!..toto nie je seriozny prístup....kamoška tak dopadla,že keď prišla po mesiaci na poradňu v 12tt,tak už jej pomaly hrozila otrava..hneď na kyret a na patole potom zistili že plod odumrel asi pred 3 týždňami,no úpln e krátko na to,ako mala predch.poradňu..tiež jej vymyizli zo dňa na deň príznaky 😒
Držím palce,nech to samozrejme dopadne len tak,ako si želáš 😉
Mna doktor skontroloval vždy,aj keď som povedala,že ma len pri pupku pichá 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre