Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

pheva
4. mar 2007

Adkag ak sa meni hneda na blehohnedu tak o 2-3 dni mozno skor uz nic nebude. Takze je to naozaj v poriatku. Ides zajtra k lekarke?

adkag
4. mar 2007

ano idem k lekarke zajtra, tak snad ma ukludni,neviem co to do mna voslo dnes tie stresy, asi ze som uz po vcerajsku dufala,ze to uplne ustane a neustalo. rano bolo este normalne spinenie a teraz taky bledohnedy vytok. no snad to uz prejde,fakt mam pocit,jak keby to nemalo prejst uz nikdy 🙂 . uz som aj maminu upozornila,ze toto bude asi ich jedine vnuca z nasej strany, co som taka z toho vystresovana 🙂

siduska
4. mar 2007

ahojky len sa nestreuj, lebo ublizim mimiskovy, skus sa ukludnit a oddychuj si otom napiso si dopadla u doktora
drim palecky

cucuska
4. mar 2007

adkag eboj sa skus sa ukludnit a vsetko dobre dopadne. budem zajtra na teba mysliet. drz sa.drzim vsetky 4 palce

bubaczik
4. mar 2007

adkag ja osobne by som sla hned k lekarovi..radsej zbytocne ako neskoro...ja mam rizikove,lezim od okt doma,mam uz za sebou aj nemocnicu,serklaz...

adkag
4. mar 2007

bubaczik, bola som u dvoch lekarov v pondelok a utorok s krvacanim, robili mi UZV aj vysetrenie, takze je asi zbytocne ist teraz so spinenim. a zajtra mam ist na kontrolu, tak snad to bude ok a bude to stacit. v utorok mi lekarka povedala,ze ak to nebude zase krvacat a nebudem mat bolesti a krce v bruchu,tak spinenie je ok,tak snad sa nemyli.
a ty si mala predtym tehotenstva v pohode a teraz mas taketo problemy? to ma mrzi.

bubaczik
4. mar 2007

ja mal so vsetkymi problemy ☹ ale zvladli sme to s pomocou lekarov..pri synovi mi nedali ziadnu sancu na donosenie,a vydrzali sme to az do 37tt!!!tak dufam,ze pri tomto vydrzime este aspon 10tyz.

adkag
4. mar 2007

tak ti drzim palceky, to ta obdivujem,ze si sa rozhodla pre dalsie dietatko,ked si mala take problemy. ja som dnes mame zahlasila,ze to bude asi z nasej strany ich jedine vnuca. neviem ako by som prezila dalsie taketo stresy. ale mozno casom zabudnem a prejde ma to.
inak priroda je mocnejsia ako lekari, ked to takto super dopadlo so synom.

bubaczik
4. mar 2007

tak na to sa po porode rychlo zabuda...

adkag
4. mar 2007

to dufam,lebo moj sen je minimalne tri deti,ale ak sa mam takto stresovat, tak mozno radsej adoptovane 🙂

bubaczik
4. mar 2007

ja som vzdy chcela mat 5 deti..uz som blizko 😀

adkag
4. mar 2007

tak to uz hej, drzim palceky,nech sa ti to splni a hlavne nech ste aj s miminkom v poriadku.

adkag
5. mar 2007

ahojte, tak som bola u lekarky, videli sme mimco, aj sa trosicku pohybalo,ale moc ma nevysetrovala, aby to nepodrazdila. vravela,ze spinenie je ok,ale ak by bolo krvacanie,mam hned prist. ale musim lezat, myslite ze uplne lezat alebo mozem si v posteli citat a tak? a na PN vraj zostanem este dlho,ak uz nie az do konca,co ma moc nepotesila.

katika1
5. mar 2007

Adkag, zas hýbať sa môžeš.. môžeš aj trochu chodiť.. aspoň po byte.. len proste vždy keď môžeš si radšej ľahni a najlepšie s vyloženými nohami! 🙂

pheva
5. mar 2007

adkag
no to mas super spravicky. Ako to tu citam, nase zdravotnictvo je na ovela vyssej urovni ako to tu. Tak to mate babenky stastie, ze sa ti nasi lekari o Vas tak pekne staraju.
Inak myslim, ze tych chcela povedat aby si sa nenamahala.To znamena,ze ziadne tazke domace prace.Ja na tvojom mieste by som si lezkala a potom ked toho budes mat dost trosko poprechadzala a znova do postele.

lucinkaaa
5. mar 2007

adka, aj ja budem az do konca PN. a navyse som bez vychadzok, na co som sa teda spoliehala. ale co uz neurobime pre uspesne donosenie tych nasich babatiek. ked povedali lezat, tak lezat a pekne doma byt. len mi je troska luto, lebo ja mam velmi rada jar a zrovna ked zacne svietit slniecko, tak budem musiet byt doma zavreta. este ze mame aspon ten balkon.

adkag
5. mar 2007

Pheva, ta moja lekarka sa stara tusim az prehnane, ale asi vie co robi, takze budem posluchat. ja veru nerobim nic, akurat tak polosedim, pocuvam hudbu z PC a citam si. jedine co si idem zobrat jedlo a na wc.

luci, sak to je to,aj ja mam rada jar, slniecko a pekne pocasie a teraz musim lezat doma. tiez zatial nemam povolene vychadzky. a tak som sa tesila, ze ked bude pekne,budem uz s bruskom chodit do mesta a tak a teraz nespravim nic. ale co, hadam bude este dobre a nakoniec nebudem musiet stale len lezat.

inak mi lekarka povedala,ze sa jej zda,ze aj placentu mam nizko, ale ze to bude sledovat az v 20tt, ale vraj aj to moze sposobit krvacanie,tak sa tesim.

a potesila ma mamina, furt mi vyprava,jak to nechape,ze mam take problemy, ze nikto v rodine ich nemal. fakt vie potesit, uz som sa nastvala a som jej povedala, ze to som si mierne povedane odniesla aj za nu a za vsetkych v rodine. asi fakt je to tak,lebo ja som mala problemy aj otehotniet a teraz toto, ma fakt porazi.

pheva
5. mar 2007

Dievcata vitajte v klube nicnerobiacich mamiciek. 😉 Ja som doma uz od 8tt a dokina mi tiez vsetko zakazala robit a od piateho meciaca uz budem musiet len lezat a lezat ☹ a bude ma domov chodit vysetrovat porodna asistentka. Mne zakazali vsetky vysetrenia napr. taky triple test, vysetrenia od "spodu" su zakazane proste som nedotknutelna 😎 Aspon mam pokoj musim sa riadit len svojim vedomim...

lucinkaaa
5. mar 2007

a moja mama to nejako preziva so mnou. stale sa jej snivaju nejake zle sny, to ju rovno zarazim, aby radsej mi ani nehovorila ze sa jej snivaju, nie to este ze o com. ale minule sa jej snivalo, ze sme mali stvorcata, a ze sa velmi tesila, ale ze jej niekto povedal, ze aj inej rodine sa tu narodili stvorcata. tak aspon, ze na tom sme sa pobavili.

pheva to mas celkom zaujimave, ze si nedotknutelna 🙂 aspon ta usetria kadejakych stresujucich vysetreni.

pheva
5. mar 2007

To by som brala tie stvorcata... Moj bratanec ma trojcata 17 rocni chalani a baba ( chalani maju skoro 1.90cm).
To mozem potvrdit, ze aj ta moja to so mnou preziva. Sice sme od seba dost daleko ale telefonujeme si skoro kazdy den. A ked nieco nie je ok obvola vsetkych lekarov aby mi mohla poradit. Takze super mama. A svokricka je tiez fajn pride mi nabuduci tyzden urobit jarne upratovanie v byte.
S tymi vysetreniami som len rada pretoze minule ked som bola tehulka tak si zo mna urobili pokusneho kralika 😠 Tak som si tento krat nasla uplne inu nemocnicu a vyzera to ok.

lucinkaaa
5. mar 2007

veru vyber lekara je velmi dolezity. na to som si aj ja davala bacha, aby to bol "overeny" lekar.

adkag
5. mar 2007

Pheva, preco ti nebudu robit ani tripple test? sak to je z krvi. a normalne UZV ti budu robit? mne tiez nerobila vaginalny teraz a uz asi ani nebude, ale z toho normalneho sme moc nevideli,kedze som nebola vycikana 🙂 .

aj mne sa svokra ponukla,ze mi pride pomoct upratat,ale nechcem ju zatazovat,ona ma dost svojho, cely dom, zahradu, rolu, este sa aj stara o svoju mamu, takze ju nechcem nejak este aj ja zamestnavat,hadam to zvladne moja mama so svagrinkou. ideme aj prerabat, kuchynu a kupelnu,tak o to toho bude viac,ale co narobime.

pheva
5. mar 2007

Pretoze keby boli vysledky zle tak mi nemozu urobit amiocentezu. A pre nich je podstatne aby mimi ostalo co najdlhsie v brusku ( aj keby bolo chore). Povedali mi aspon sa presvedcime, ci je vasa maternica schopna predlzit tehotenstvo nad 24tt( kedy som naposledy potratila)aspon o 6 tyzdnov. ☹

adkag
5. mar 2007

Pheva a odkedy dokazu zachranit babenko? nedavno bolo v spravach ze zachranili 22 tyzdnove, ale to asi nedokazu hocikde, u nas tusim od 32tyzdna.
mooc ti drzim palceky,aby ste to uspesne zvladli aspon do toho 32tyzdna.

pheva
5. mar 2007

Mimino ma sancu uz 24tt ( je tu vysoka umrtnost a takeho deticky obycajne maju problemy so zrakom, zo sluchom). A najdolezitejsie je, ze takeho deti nemaju dozrete pluca a nevedia dychat. Vsetko zavisi od lekara a od stavu babatka. Mne pri druhom porode povedali, ze to bola skoda, ze som to nepotiahla o 2 tyzdne dlhsie ( ako keby som sa sama rozhodla rodit ☹ ). tak tentokrat sa modlime aby sme to potiahli do takeho 28 tt, idealne je 32tt pretoze zdravemu babu uz prakticky nic nehrozi.
Avsak ak budem rodit pod 24tt tak mi uz neodporucia( zakazu) znovu otehotniet ☹ .
Strasne dlho som sa s tym vyrovnavala, ze preco prave my (ja). Mam stastie, ze mam super manzelika, ktory povedal, ze ked nebudu nase tak si adoptujeme. Viem, ze je to pre neho tazke ale strasne sa mi snazi pomoct. Vies my sme si povedali na zaciatku, ze budeme mat velku rodinu ( ja som chcela 3 on 5drobcov), teraz sa modlime aby sme mali aspon jedneho. Manzelikovi som slubila mimco na jeho 30 ( nevyslo) potom na 31 ( nevyslo) teraz na 33 (dufam , ze pride. 😉

adkag
5. mar 2007

Pheva, mate to naozaj tazke, nechapem,preco sa taketo veci musia stavat. drzim palceky, aby toto tehotenstvo dopadlo dobre, budem na teba mysliet.

pheva
5. mar 2007

jaj dakujem ti vsak budeme prezivat cele tehotenstvo spolu v septembrovkach a nebudeme mysliet na "zle"veci. Ja ti tiez prajem krasne tehulkovanie Adkag

adkag
5. mar 2007

dakujem aj ja, veru dufam,ze sa budeme na septembrovkach stretavat az do toho septembra a potom na mamulkach 🙂

pheva
5. mar 2007

Jaj ja budem z Vas prva. Pretoze na mna caka cisarsky rezik ak vsekto dopadne dobre tak najneskorsie v auguste.

majko_zuzka
8. mar 2007

BABENKY DRZAM VAM SILNO PALCEKY VCETKYM ENCH SETKO DOBRE DOPADNE PRETOZE MOJA TEHULKA CAJKA RAZ U O BABATKO TAKMER PRISLA NECHYBALO VELA AAA ....... ALE DUFAM ZE TO BUDE CIM SKOR LLEPSIE

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre