Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

cucuska
3. apr 2007

a sestričke nemože š zavolať čo na to????

lubecka
3. apr 2007

ze nevie, nechcela sa vyjadrit, ze mam zavolat rano doktorovi.. tak uvidim rano

cucuska
3. apr 2007

lubecka ja ťa naozaj nechcem strašiť ale drž sa. Nech je tak ako má byť. Kedy ideš zajtra k dokimu????????? a nezastupuje ho iný lekár????

nika251
3. apr 2007

Lubecka- neplaaaaaas. Ja to mam tak isto. Dokonca mi jeden den klesla aj BT z 37,2 na 37,0 a prestali ma uplne ale uplne boliet prsia. Na druhy den zacali zas, ale uz nie natolko.Neboj sa, mne tiez poriadne kolisaju priznaky. Rano- ked sa budim- prsia nebolia vobec, cez den malo a az vecer zacnu- aj to kedy akol. Picha ma v brusku- pri vajecnikoch. nevolnost nemavam absolutne- len sem tam sa mi trasu ruky a citim sa jak na vode. Ukludni sa, ak nespinis, nic to nemusi znamenat. Klud, mna lekar varoval ze nemam merat- vyhodit teplomer(uz nemeriam- som v ten vecer doslova panikarila- myslela som ze je koniec), nemam sa stresovat- lebo vraj nakoniec preto potratim. Velmi ti drzim palce a nestresuj.

nosoroztek
3. apr 2007

ahojte babenky, hlavu hore vsetky, vsetko bude ok, uvidite 😉

cucuska
3. apr 2007

LUBECKA KĽUD NAOZAJ VEĎ NEVIEŠ EŠTE nič to znamená že je všetko o.k.
zajtra pojdeš k dokimu a on ti ukáže fazulku ako jej bije nádherne srdiečko a všetko bude krásne a úžastné. naozaj a klud lebo fazulka musí mať krásne kľudnú maminku

holidayinn
3. apr 2007

Ahoj Lubecka a mas nejake problemy jako spinení ci mirne krvaceni? Pokud ne,tak se zatim neznepokojuj. Nicmene v patem tydnu uz by melo byt viditelny gestacni vacek s embryem. Hodnoty rostou markantne kazdy den. Pan Dr. ti ale rekne vse, tehotenstvi muze byt i mladsi. Tak hodnota je ale opravdu nizka, neni to nad 1000?

evelyin
3. apr 2007

Holidayinn, to nieje pravda, pri missede je krvácanie veľmi zriedkavé, preto to hocikomu zistia aj keď je plod už napríklad aj 3 týždne odumretý.
Ja som mala po 5-dňovom meškaní HCG 197 a keď som bola v 7tt tak som mala 1800 a aj to bolo málo, musela som ísť na čistenie.
Každé 2 dni sa HCG musí zdvojnásobovať.
Ja som mala na 1 deň merania v 7.tt 1380 a na tretí deň spomínaných 1800.
To bolo zlé.
Je tu možnosť že si otehotnela tesne v období pred menzesom , inak to nevidím príliš optimisticky. Ja som si tým prešla a niečo málo o tom viem.
Mysli na to že zbytočne sa budeš teraz stresovať.
Keď si to je dobré, zbytočne bábätku stresom uškodíš a keď je to zlé nepomôžeš si.
Budem ti lubecka veľmi držať palce, aby ti to dobre dopadlo.

lubecka
5. apr 2007

Ahojte, tak vcera som bola u dr., na sone mi tam videl 4,5mm mimi, no lenze povedal ze je to na svoj "vek" malinke, ze to by uz malo byt vacsie, v utorok buduci tyzdne mam ist znova na krv na hcg. tak zase neviem na com som..ci je to v poriadku ci co... no ale dnes rano ma preklapilo, zacala som trochu krvacat 😢 neviem co to je.. ci idem dostat mrchu, ci idem .... neviem, uvidim ako sa to vyvivnie cez den...

veva1
5. apr 2007

lubeska,je to nejake cudne no a videl doktor akciu srdiecka? No a s krvacanim uz aj sup sup k lekarovi.Mozno by bolo potom aj zmenit ked ti nevie poriadne povedat.Moj by ta nechal prist o dva dni ci je narast a nie cakat tyzden.Krvacanie nie je sranda,ak ta tvoj lekar odbije chod do nemocnice,tam ta odpozoruju.

veva1
5. apr 2007

Moja musis teraz prezivat tazke chvilky,drzim palceky nech sa da vsetko do poriadku. Mas dakoho s kym sa o tom rozpravas?

svetluska.p
5. apr 2007

veru, evelyn ma pravdu. ja som tiez po MA. Zistili to ked plodik bol uz mesiac mrtvy. nekrvacala som ani nespinila.
Lubrcka - viem, ze je to tazke. ale skus sa upokojit. mozno nie si presne v 7tt, plodik ma aj tak o take 2 tyzdne menej ako tehu. moze byt, ze je to este malinke. v takychto zaciatkoch podla mna ani doktor nemoze byt presny.
Ak si zacala krvacat, sup k dokimu. Neboj, bude vsetko dobre.

cucuska
5. apr 2007

lubecka povedal ti niečo o akcii srdiečka????
lubecka ja som toto zazivala pri prvom tehu. najprv je to malinke, potom videl akciu už bolo dobre a potom som začala špiniť a 😔
viem čo ti asi teraz hlavou víy ale nechcem ti vkladať zbytočné nádeje ale nevyzerá to dobre. ak špiníš choď hneď k lekárovi a nečakaj aj keď ti povedal nebudúci týždeň. naozaj ja to poznám 😔

teuska
5. apr 2007

Lubecka, chod k tomu lekarovi. Radsej dvakrat zbytocne ako neskoro. Necakaj ako sa to vyvinie cez den. To je moj nazor.

svetluska.p
5. apr 2007

no lubecka, citala som o tych hodnotach hcg. je to fakt nizke. tu uz neviem co poradit. hlavne chod k doktorovi a rozober s nim dopodrobna, aky je tvoj stav. nema zmysel cakat. ak je plodik odumrety, je to zdroj infekcie. aby sa z toho potom nevykluli vaznejsie problemy. velmi Ti drzim palce a budem na Teba mysliet.

cucuska
5. apr 2007

svetlus má pravdu a vlastne všetky

lubecka
5. apr 2007

dakujem vam za vase rady, ste mile... 🙂
volala som sestricke...moj doktor dne nerobi, on robi iba 2 x do tyzdna, a je dobr yodbornik, verim tomu ze by mi nieco nezanedbal.. sestra povedal aze to asi nebolo tehotenstvo, ze to az take jasne enbolo.. tak ja neviem.. ako krvacanie sa spustilo naplno, cista tmavocervena krv.. ale potom nechapem z coho mam to hcg nad normu.. asi fakt malinke bolo odumrete a etraz ide pekne z tela von...

lubecka
5. apr 2007

a este som mal aaj priznaky, mam zvacsene prsia, s navretymi zila mi a bolia a dost velmi.. a chodim cikat a kopu inych.. ale co uz.. asi to takto malo byt..

svetluska.p
5. apr 2007

lubecka, posielam Ti pusu, vela pozitivnej energie. drzkaj sa. oddychuj. ak by si velmi krvacala, chod na pohotovost. hlavne sa nehambi a neboj. len trba ist. nech na teba kuknu. drzkaj sa moja mila.

teuska
5. apr 2007

lubecka, drzim palce a verim ze nabuduce bude vsetko v poriadku. Drz sa a mysli pozitivne. Asi to tak naozaj ma byt...

kafulienka
5. apr 2007

lubecka, toto vsetko, co si napisala som prezivala aj ja, vsetky priznaky atd aj na prvom uzv doki povedal,ze to na svoj "vek" okolo 6tt malo byt vacsie...tak uz som vedela, ze asi nie je vsetko ok...no a potom ani nie o tyzden som zacala krvacat a vyslo to zo mna samo ☹ ani ma cistit nemuseli, hcg pekne kleslo az na minimum samo...preto si dodnes myslim, ze to bol len prazdny vacok, a som nakoniec vdacna, ze to prebehlo tak, ako prebehlo, (ziadne cistenie, ani len fotku som nemala, teda nemala som mat fotku "coho"...atd)

Ako ma byt, tak bude, o tom aj tak rozhoduje niekto INY 😉

Lubecka, drzim do dalsich dni palce...dufam, ze mas oporu najblizsieho cloveka pri sebe. Najskor som si myslela, ze je "koniec sveta", ale s odstupom casu som za tento zazitok vdacna a velmi vela ma do zivota naucil,
a to kazdu jednu z nas - to ti baby z temy potvrdia...
Urcite napis, ako to dopadlo a ked budes potrebovat sa "vyrozpravat",
tak sme tu pre Teba 😅

lubecka
5. apr 2007

Ahoj kafulienka.. dakujem za tvoj prispevok, ja v tomto nestasti si hovorim ze som na tom este dobre... presne ako vravis, ze sa telo vycistilo samo a obisli nas deprimujuce nemocnicie.. teda dufam ze mi odide vsetko ako ma a bude to v poriadku..
vsetkym vam dakujem za rady a povzbudenia, ste zlate.cmuk!

cucuska
5. apr 2007

lubecka drzim ti moc palce a hlavne ti posielam vela pozitivnej energie

katy27
5. apr 2007

ahoj lubecka,
ja som to tiez prezila a musela som ist dokonca aj do nemocnice.Potom som vobec nechcela nikoho vidiet a s nikym sa rozpravat.Vsetci okolo len rozpravali, ale ak si to clovek neprezije na vlastnej kozi tak to potom nevie pochopit.
Netreba sa hlavne stresovat kvoli nejakym blbostiam ako je praca a ine veci, vsetko treba hodit za hlavu a ono to pride. tak sa drz

aeiou78
5. apr 2007

Ahojte ja som sa prihlásila iba dnes a ešte neviem ako to tu chodi.
Lubecka je mi to strašne ľúto. Ja som v oktobri 2006 keĎ som bola v 11 tt začala krvácať a po ultrazvuku v nemocnici povedali že im je to ľúto, podľa fotky z ultrazvuku sa to pokašľalo už v 6 tt a Ďalej sa to už nevyvíjalo. Bola som z toho veľmi nešťastná. Aj napriek tomu že už doma mám skoro 9 ročnú dcéru nemohla som sa cez to preniesť.Najprv som povedala že som už s detičkami skončila ale po 4 mesiacoch sme to nevydržali askúsili to znova. Podarilo sa to hneď a ja som v 12tt. Som presne v takom období ako v tedy a mám dosť strach.

cucuska
5. apr 2007

aeriou ja to mám za sebou 2x a žiadne doma 😢 😢 😢

aeiou78
5. apr 2007

cucuska to mi je strašne ľúto, neviem si predstaviť žeby som to mala prežiť 2 krát bola to veľmi veľká bolesť. Ale poviem ti jedno tá bolesť zo straty bába bola oveľa väčšia ako keĎ mi povedali že mám zhubný nádor štítnej žľazy a že ma čaká rádioterapia. Potom čo som prekonala raka som myslela že zlé veci už mám za sebou , museli sme čakať 4 roky a keď nám lekári povolili bábo tak som ho potratila. teraz som tehotná ale bojím sa tešiť.
Vraj všetko má svoj čas aj tvoje bábo už niekde čaká a teší sa na teba

cucuska
5. apr 2007

a v koľkom si????? držim ti moc palce

aeiou78
5. apr 2007

som 11tt +1 na ultrazvuk mám ísť 10.4.2007 a už sa ho neviem dočkať, posledný som mala 12.3.2007 mala som nejaké problémy, trochu som špinila ale bábo vyzeralo v poriadku, videla som ako mu bilo srdiečko

veva1
5. apr 2007

aeiou drzim palceky, vsetko dobre dopadne nebojkaj 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre