Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

susik77
10. apr 2007

mabe: to je pravda...ak si v 2.tt-to znamena ze v 4.tt od posl. menstr., este to vobec nemusi byt vidiet ani na ultrazvuku- az tak za tyzden. Treba pockat. Ak to ma byt, tak bude a ak je to zle zalozene, tak to zanikne. Inak, ja som tiez krvacala, ale az od 6.tt, a sme v poriadku 🙂
Priroda si to zariadi po svojom. Drzim palce 🙂

mabe
24. apr 2007

Ahojte, tak si predstavte byla jsem teda na ultrazvuku. Doktorka me rekla, ze je vse v poradku, a prekvapeni je to 5 nebo 6 tyden. To je teda fofr. Chtela jsem se zeptat: Mam porad spineni. Nemusim pouzit tampon ani vlozku, ale mam zbarveny vytok. Doktorka rikala, ze je to normalni a doporucila me ovoce a vitamin C. Mate nekdo zkusenost. Mam trosku obavu. Hloda to ve me.

elinka27
24. apr 2007

ahojte,som tu prvy krat.V piatok 20-teho som bola u lekara a tam sa potvrdilo,ze som zhruba v 3 tyzdni, no teraz uz vlastne zacinam 4-ty.Kedze som uz raz potratila v 5-tom tyzdni dal mi lekar ako prevenciu Utrogestan. Snazim sa setrit a vybavila som si aj PN-ku,lebo v praci mam stresy.Velmi sa bojim,mam ist na kontrolu 11.maja, malo by byt pocut uz strdiecko. velmi sa s partnerom tesime,lebo babo velmi chceme,ale ja si to neviem nejak uzivat,elbo tu radost mi kazi strach,ze zasa potratim,uz by som to znova asi neprekonala,vetdy to bola hrozna bolest..

nela10
25. apr 2007

Ahojte. Chcela by som sa opýtať ak máte niektorá takéto skúsenosti. Dnes som bola u lekára na ultrazvuk. Podľa menzesu som v 10tt ale celkom ma vystrašili, že bábo je malinké a nebolo vidieť biť srdiečko. Kedže mávam ovuláciu až na 17. deň cyklu možno aj viac vychádza mi 7tt. Ale vraj aj tak za dva týždne málo podrástlo. Kedy by malo byť vidieť srdiečko? Baby poraďte som zúfala. Robila som test a je pozitívny dokonca mám silnejšiu čiarku ako pred tým. Môže byť,že plod odumrel? Ď A K U J E M

elinka27
25. apr 2007

ahoj nela, srdiecko by malo byt pocut cca medzi 6 az 8tt,aspon tak som to niekde pocula. Co presne ti lekari povedali,okrem toho,ze malo podrastlo?

susik77
25. apr 2007

Ahoj Neli, nerob este ziadne zavery...Aj u nas augustoviek boli nej. baby, co mali pod. problem...A naozaj sa ukazalo, ze to sposobila neskorsia ovulacia...a bolo to v poriadku...Pockaj si tak tyzden, dva...Urcite Ta objednal lekar na kontrolu na ultrazvuk...

4a
25. apr 2007

elinka,
u mě v 6tt srdíčko slyšet nebylo, ale po 9tt by už slyšet být mělo.

4a
25. apr 2007

tak na jedněch stránkách, kde píší těhu týden po týdnu, jsem si přečetla, že tlukot srdíčka začíná být slyšet od konce 6tt.

bihan
25. apr 2007

môjmu mimču doktor srdiečko v 6tt síce nepočul, ale bolo ho vidieť 😉 ak doktorka nemá dobrý ultrazvuky, tak to možno nezachytila... a čo sa týka veľkosti, ak je aj teraz trošku menšie a nevieš presne, kedy si mala ovu, nič nie je isté... moje mimčo rástlo ešte v 9tt ako podľa učebnice a teraz je už o týždeň väčšie, než by malo 😉

susik77
25. apr 2007

baby, tak ja som mala teraz ten 6-7.tyzden kriticky. Zacala som na konci 6.spinit-slabo krvacat a uz som sa bala ze potracam, tak sme leteli do nemocnice, tam urobili ultrazvuk a uz tam bolo srdiecko 🙂 Krvac. som cely vikend dalej, tak som po vikende bola na gynde, dal mi Utrogestan a neschopenku do konca 12.tt.ale vsetko sme prezili a uz sme v 26tt 🙂 A to od 16.tt mam skoro bezproblemove tehotenstvo ( klop, klop 😎 )

nela10
25. apr 2007

Ahojte. Ovuláciu neviem kedy som mala. Ale naposledy sme ju zachytili ultrazvukom až v 17.deň cyklu. Takže kým sa usadí tak mi to aj vychádza, že som skončila 6.týždeň a začala 3.dňom siedmy. Nejde o to, že nebolo počuť srdiečko ale ani vydieť. Som zúfalá. Mám ísť ešte v pondelok na krv tuším na hormóny či čo a aj ma lekár vyšetrí. Tá doktorka, pri ktorej som bola (1.krát) ma teda vystrašila. Tak dúfam baby, že máte pravdu a že bude všetko ok. Tak dlho som na túto chvíľu čakala a teraz také niečo. Ďakujem za povzbudenie

nela10
25. apr 2007

Elinka27, tá lekárka dole tá ma vystrašila lebo v knižke mám 10.tt a zdalo sa jej to malé a tiež to srdiečko nebolo vidieť. Brali 5 ampuliek krvi minulého týždňa a všetko bolo ok. Tak ma poslala na krv kôli hormónu. Rýchlo som zašla za mojím dr. hore na poschodie a ten ma síce upokojil ale vieš, oni ťa len upokojujú a nakoniec prásk... Ale povedal, že to môže byť ovuláciou. že sa nemám ešte neznepokojovať ale keď to sa nedá. Teraz musím vydržať do pondelka a uvidím. Keby som krvácala alebo niečo ale vôbec nič. Okrem toho, že mám bolestivé a zväčšujúce sa prsia nič mi nieje. Ja dúfam, že to malé to s tým rastom dobehne.

elinka27
26. apr 2007

neli,neboj musis verit a vsetko dobre dopadne, vsetky sme prezivali to iste, niekotre este prezivame. Zvlast ked to mimi kazda z nas chce. Lekarka ti nemala nic hovorit pokial si nieje ista, ved tiez je to zena. Neboj bude to ok. Viem,ze sa to lahko pise, zvlast mne, ktora sa tiez strasne boji,ale je super ze mame toto forum, ten pocit,ze sme v tom neni sami nam dava silu.

tribitka78
26. apr 2007

nela, ja som bola v 8 týždni, ozvuky srda boli, v 12 tt na najbližšom vyšetrení už neboli....
myslím, že srdiečko by malo byť vidieť už v 6 tt....
neboj, lekári vedia prečo čakajú...keby to bolo zlé, tak by ti to povedali hneď.... 🙂

nela10
26. apr 2007

Elinka tú doktorku som videla prvý krát a ja neviem či nemala srdce ale bolo to hrozné. Najprv sa tam rehotala, že čo to má vlastne pozerať a akú to fotku chcem, potom sa zmráčila .... no hrozné. Taká mladá... Nerobilo mi to dobre úplne ma vystrašila. Ja už len dúfam, že podľa ovulácie budem končiť 7.tt a že na tom sone to srdiečko ešte nevidela. Tribitka len aby ma lekár zbytočne neutešoval a potom príde šok. Už len dúfať môžem. Možno sa to malé pozbiera a začne až teraz poriadne rásť. Ja už neviem baby.

tribitka78
26. apr 2007

nela, hlavne buď pokojná..stres bábatku neprospieva....
mne môj lekár povedal veci vždy na rovinu...a tak to má byť... neboj, ak by si mala v tele mŕtvy plod bez akcie srdca, museli by ti ho vybrať čo najskôr, netrúfli by si riskovať.....
možno máš len zle vyrátanú ovulku, v 7 tt je tak akurát, kedy srdiečko uvidíš.... mne na UZV lekár akciu nevidel, až potom zistil, že lekárka čo robila UZV predtým mala zle nastavenú citlivosť....tak si to nastavil a už sme srdiečko videli...takže neboj, nestresuj, teraz musíš byť pokojná, všetko bude OK, uvidíš. 😅

nela10
26. apr 2007

ďakujem baby, tak ste ma upokojili. Budem už len dúfať. Držím palčeky aj tebe tribitka.

tribitka78
26. apr 2007

nela10, 😅

pani_nufikova
26. apr 2007

Hezky den,
me se stalo, ze jsem v 9.tydnu musela na revizi delozni dutiny, protoze od zacatku "tehotenstvi" se mimi nevyvyjelo jak by melo - nebylo tam nejdriv nic videt, a pak kdyz uz melo byt videt i srdicko - tak se to stale nevyvyjelo. Pry se to u prvnich tehotenstvi stava - tak jsem si to poradne obrecela a ac jsem nechtela, tak jsem zacla krvacet a jela jsem hned z prace do nemocnice, kde me jeste vecer provedli tu operaci. Bylo to tezke obdobi, ale uz jsme opet s manzelem veseli, a myslim, ze uz i nas potka co nevidet stesticko. Vcera jsem byla u pani doktorky a ze je vsechno po operaci v poradku, ovulace probíhá - a mozna jsem tam byla moc brzy - musime jeste pockat tak 2 tydny. Mam nejake tuseni, ze se uz malinky klube. Tak uvidime.

biba12
26. apr 2007

Nela, klud. Moja babo sa zdalo tiez najprv malinke, a zrazu som v 19 tyzdni a zatial/klop,klop,klop/ vsetko ok. Mnohi lekari su necitlivi. Ta moja my tiez povedlal, ked som tam isla po dvoch tyzdnoch, com mi meskali kramy, ze : " musim VAs upozornit, ze to moze byt este mimomaternicove tehotenstvo, dalej zamlknuty potrat, ale moze byt aj vsetko ok. No vsetko jedno mi tiez nebolo. Tak mam 30 rokov, tesim sa na babo a ona mi povie taku skvelu vec. Najradsej by som ju vtedy zabila. Nastatsie sa potvrdilo to posledne. Ale prve dva mesiace som sa chodila na WC kontrolovat, ci nekrvacam...Ziadna sranda. Potom som na to prestala mysliet a riesit to. DRz sa uvidis, ze bude vsetko ok.

nela10
26. apr 2007

No biba, presne ako hovoríš od včera len sledujem na wc-ku či je všetko ok. Ale už som si povedala aj s manželom, že ak je to malé zle vyvinuté alebo nejak chybné, choré tak to príroda zariadi. A ak je v poriadku tak tam ostane. Strašne vám baby ďakujem za povzbudzujúce slová. Robí to fakt dobre. Mám ísť na kontrolu v pondelok, aj na krv. Ale rozhodla som sa, že zavolám a pôjdem už zajtra lebo to asi nevydržím do pondelka. Dám vedieť ako sme dopadli 😨

pani_nufikova
26. apr 2007

A jeste neco vam povim - ted jsou budouci maminky mozna az moc z toho vystresovane, nez pred asi 20 lety- to nebyly ultrazvuky, zensky o tom meli sice malo vedomosti - a deti se jiste rodily jedna basen - ted je tech informaci tolik, ze si clovek neco precte a uz ma strach ze se mu to stane taky-....to zensky pred temi lety neresily. Chce to hlavně klid. Priroda vi, co dela. Urcite se vsechny dockame miminka- a 100% nejen jednoho. Drzim vsem pesti, aby vsechno dobre dopadlo.
Hezký den
magda

tribitka78
27. apr 2007

biba nevolala sa tvoja lekárka Petrová??? lebo ja som u nej bola keď môj lekár nemohol prísť a mala presne tie isté reči, skoro som jej oči vyškriabala.... 😠 😠

luckyjana
21. jún 2007

ahojte som v 7tt a gynekolog mi nevie s urcitostou povedat,ci cakam dvojcata,alebo to druhe je hematom.Fakt sa bojim,pretoze mi povedal,ze ak su to dvojcata,tak to druhe nie je v poriadku zatial,lebo je mensie.Neviete mi nejako poradit,alebo pmoct?Co mam robit?

cucuska
23. jún 2007

lucky ahoj. Ja už ležim 14 dní v nemocnici lebo som mala hematóm okolo vaku a hrozil tam potrat. No ak čakáš dvojičky tak sa niekedy stáva že jedno zanikne, vstrebe sa, pretože telo to nezvládne a uvedomí si, že lepšie je keď sa jedno na začiatku vstrebe, akoby malo ohrozovať to druhé zdravé bábo. A si doma a čo ti na ten hematóm dali????

pavlina05
27. jún 2007

Ahoj holky!!!
Já jsem byla ještě v pondělí ráno těhule. Bez jakýchkoliv problémů. Nic mě netrápilo. Ve čtvrtek jsme si měla jít do těhu poradny pro průkazku. V neděli večer jsem začala slabě špinit a měla křeče v podbřišku. V pondělí ráno jsem šla k doktorce a ta mne hned poslala do nemocnice, na ultrazvuku už nic nebylo. Potratila jsem snad během hodiny!!!! ☹

jajcka
27. jún 2007

Ahoj holky, já jsem v 16 týdnu, a taky sem ležela s krvácením v nemocnici. Bylo ale vše v pořádku, udělal se mi pod placentou hematom a bylo mi vysvětleno, že se to udělalo proto, že kousek vajíčka se mi odloupl od dělohy a tím sem začala krvácet. Ale poležela sem si týden v nemocnici a vše je ok. Musíte být silné a dávat na sebe pozor.

cucuska
27. jún 2007

baby ja som v 10tt a už tretí týzdeň ležim v nemocnici s hematómov. najprv som mala jeden ten sa vstrebal a vytiekol a dnes mi našli druhý. Musíme sa len držať

jajcka
28. jún 2007

Ahoj, no nezávidím, ale v nemocnici jsi pod kontrolou a víš, že je vše v pořádku, jen pěkně odpočívej a nenervuj se, to ti nepomůže. Uvidíš, že to bude dobré. Držím palečky.

mihapiha
29. jún 2007

Pavli- to je mi moc líto.... ☹ Určitě se to za chvíli povede znova 🙂 Hlavu vzhůru a drž se...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre