Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

lucinkaaa
3. feb 2007

Pockam este nejaku hodinku a budem sa pozorovat, zatial si asi pripravim veci a keby bolo zle tak poletim na pohotovost s tym, ze si ma tam mozno aj nechaju. V pondelok mam ist k svojmu lekarovi na ambulanciu, tak dufam, ze to nejako vsetko prezijem.

kackark
3. feb 2007

hlavne ti preji, at si hodne silna a statecne a zkus myslet pozitivne, vim, ze se to lehce rika, ale aspon se o to pokus. Moc na tebe myslim!

lucinkaaa
3. feb 2007

dakujem ti, si velmi zlata, ze na mna myslis, budem sa snazit hlavne sa ukludnit, lebo stresom si asi velmi nepomozem.

katika1
3. feb 2007

lucinkaaa je to ok. neboj.. ja som to mala tiež a ajpotom ako mi dali tabletky to pokračovalo ešte zo 2 dni.. ale mimi je ok.. ja som to mala v 9tt

kackark
3. feb 2007

presne tak, sama si to napsala nejlepe a ted zkus jit spat, at si aspon trosku v pohode a nemusis na to porad myslet.

lucinkaaa
3. feb 2007

katika, kiez mas pravdu...
idem baby, nech sa trochu ukludnim, dakujem vsetkym, pa

kackark
3. feb 2007

luci: tak dobrou noc a hlavne zadne nerviky!

peha
3. feb 2007

lucka napisala som ti do temy missed a... precitaj si to.
drzim palceky

adkag
4. feb 2007

lucinkaaa, drzim palceky, aby bolo vsetko v poriadku.
kackark, tak to musel byt hrozny zazitok.

janeette
4. feb 2007

baby a ako je to so sexom v 32tt?ked som ležala v nemocnici na gynde,ženské mi hovorili,že sex do 9.mesiaca je normál,že je potom lahší porod.no ale inde som počula,že v 8.mesiaci už može spôsobiť potrat,alebo predčasný porod.Tak ako to je?

kackark
4. feb 2007

adkag: zazitek to byl otresny, ale nastesti mam skvelou gynekolozku a ta uznala ze nejsem schopna prace - pracuji s postizenyma detma a nechala me cely mesic doma a tim me hodne moc pomohla, diky ni jsem z toho venku a uz se moc tesim na dalsi snazilkovani!
luci: tak jak si na tom? Drzim ti pesticky a stale na tebe myslim.

adkag
4. feb 2007

kackark, tak to je fajn,ze ta nechala doma, veru z takeho zazitku sa clovek asi tak lahko nedostane. aj tak ta obdivujem,ze si po mesiaci v poriadku,ja by som sa s tym asi vysporiadavala dlhsie. hlavne drzim palceky do dalsieho snazilkovania a dufam,ze dalsie tehulkovstvo dopadne dobre.

kackark
4. feb 2007

adkag: ne, to neni po mesici, uz je to skoro rok, asi jsem to spatne napsala, ale za ten mesic co jsem byla doma jsem mela cas se s tim relativne srovnat, ale je pravda, ze mi zjistila i boreliozu, tak jsem mela narok na to zustat doma.
A tobe preji hlavne bezproblemovy prubeh tehotenstvi a jen vse nej!

lucinkaaa
4. feb 2007

kacka, cely cas mam kludovy rezim, cez den som nekrvacala a k veceru opat slabe spinenie. Zajtra rano ma caka navsteva gynekologa, tak uvidim co urobi, ci mi da este nieco na to, alebo co... vela som o tom citala na internete - aby som si to sama pre seba nejak usporiadala a teraz viem, ze je to tak 50 na 50 - nieco to moze znamenat alebo to nemusi znamenat nic. hlavne sa snazim byt v pokoji a nestresovat. asi to nemam ako ovplyvnit...

kackark
4. feb 2007

luci: je to tak, to co se bude dit, nikdy nemuzeme ovlivnit, ale nezbyde nem nez se s tim smirit, ale ja doufam, ze v tvem pripade dopadne vse dobre. Jeste jsem si vzpomnela, ze sestra, ktera me tenkrat vedla na ultrazvuk mi rikala, ze hodne zen krvaci a ze z deseti, ktere s krvacenim prijmou jich devet normalne miminko donosi a porodi a to je podle me hodne velika sance na to, aby to dopadlo dobre. Ja patrila mezi tu jednu z deseti, tak doufam, ze to u tebe tak nebude.

lucinkaaa
4. feb 2007

Moja, tak ako ty teraz na mna myslis, tak myslim aj ja na teba a zelam si pre teba, aby sa ti coskoro podarilo mat to vytuzene mimi.

Mas pravdu, vyzera to na dost velku sancu. Ja si stale opakujem, ze musim hlavne pozitivne mysliet. Myslenim sa da vela ovplyvnit.
Citala som, co jednej zene povedal jej gynekolog:
Zo 100 tehotenstiev je 80% bez tazkosti a okolo 20% je "aktívnych" (co znamena krvacanie hnedej, cervenej, ruzovej farby, kŕce), z týchto 20% je potom 80% takých zien, ktorým sa podarí donosit zdrave babatko a len 20% zazije potrat.
Nikdy to vsak nevedia povedat dopredu v ktorej skupine sme... Musime si navzajom len drzat palce, ja tebe, aby sa ti rovnaka situacia uz neopakovala a ty mne, aby som donosila zdrave babatko.

kackark
4. feb 2007

Ja jsem celou dobu statecne "bojovala" a snazila se myslet pozitivne, ale je zajimave to, ze asi dva dny pred tim nez se to stalo, tak me navstivila ma znama - je to fyzioterapeutka, sahla mi na brich a rikala, ze to dopadne priste, aniz by videla jakkekoli me vysledky a me to paradoxne najednou moc uklidnilo, protoze jsem vedela na cem jsem (moc ji verim a vzdy mi dobre poradila a pomohla). Ona byla mi jedina, kdo mi byl schopny rict, ze uz je to hodne spatne a ja jsem ji za tu pravdu byla vdecna.
Ale ty mysli jen a jen pozitivne a hlavne na sve mimnko.

lucinkaaa
4. feb 2007

kacka a ako to vedela? ak by som sa mala dostat do situacie, ze si ma nechaju v nemocnici a budu ma stale vysetrovat a ja nebudem vediet na com som.. neviem si predstavit horsi stres. takto sa este viem ukludnit. ale byt v rovnakej situacii ako ty, tiez by som radsej privitala pravdu, aby som vedela s cim sa vysporiadat.

kackark
4. feb 2007

proste mi sahla na bricho a rikala, ze tam citi neklid, a ze se tam neco deje, a ze se krvaceni zhorsi (mela pravdu) - neumim to popsat tak odborne, jak rikala, a najednou jsem zacala citit i sama na sobe zmeny, splaskly mi prsa a citila jsem se jinak, "netehotne", ikdyz mi po tom dvakrat delali ultrazvuk a ja videla jak miminku tluce srdicko.

lucinkaaa
4. feb 2007

hmm... intuicia...kacka, ja si pojdem asi zas lahnut, nech som do zajtra opat ukludnena. potom dam vediet, co mi povedal moj gynekolog. pa a dakujem ti.

kackark
4. feb 2007

tak se hezky a hlavne klidne vyspi a zitra budu drzet pesticky a prat vse nejlepsi!

adkag
4. feb 2007

lucinkaaa, budem na teba mysliet,dufam,ze bude vsetko ok zajtra. uz aj sviecku palim za vsetky tehulky a snazilky, snad pomoze 😉

lenciatko
4. feb 2007

lucinkaa, aj ja sa pripajam k ostatnym - drzim ti palce a prajem ti,nch ti vetko dobre dopadne!!!! Hned daj vediet,ked prides od Dr.

cucuska
5. feb 2007

lucinkaa: strašne moc ti držim palce, viem presne čo preživaš a prajem ti nech ti to dopadne dobre

svetluska.p
5. feb 2007

lucinkaa - aj ja sa pridavam. Silno drzim palce a myslim na Teba.

janesm
5. feb 2007

Těhulky moc a moc Vám držím pěstičky aby jste mimi donosily!!!!!!
Je to moc a moc těžké sama mám za sebou 2 potraty jsem konečně znovu těhotná 6tt a hrozně se bojím.Mám opakující se špinění,beru Utrogestan 3x2 do pochvy.doktorka mi doporučila hodně odpočívat nic těžkého nedělat,netahat a pokud možno polehávat.Když jsem v klidu je to v pohodě ale jak začnu něco dělat tak to začne Včera večer když jsem si zaváděla Urtogestan tak jsem měla na prstě trošku krve ale nekrvácím.Moc a moc se bojím,snažím se být v klidu a myslet pozitivně,hladím si bříško a říkám mimi aby tam zůstalo!!!!! 16.2. jdu na kontrolu to by mělo mít akci už srdíčko tak doufám že bude všechno O.k.
Holky držte se,máme to těžké ale dokážeme to!!!!! 🙂

lucinkaaa
5. feb 2007

dievcata, som strasne stastna, ze ste take zlate a mysleli ste na mna. To si ani neviete predstavit, aka je to fantasticka pomoc, ked zena vie, ze v tom nie je sama. mam sice skvelu rodinu, ale radsej im o tom hovorim co najmenej, aby som ich nevystrasila este viac.

prave som sa vratila od lekara, povedal, ze ma pozrie a hned posle na dalsie sono, ale ked ma pozrel, bola to uzasna ulava, lebo nenasiel ziadnu krv a ani po vysetreni sa ziadna nespustila! takze zda sa, ze by to malo pomaly prestat. zakazal mi pohl. styk a mam si davat velky pozor na stolicu, mam kludovy rezim a predpisal mi este nejake dalsie lieky ACIDUM FOLICUM k tomu Ascorutinu, co beriem. Este povedal, ze to krvacanie moze byt sposobene aj tym, ze mam otocenu maternicu a ako rastie a otaca sa. ale pravdepodobne to bolo vyvolane skor pohlavnym stykom. o tyzden ma caka sono v 12 tt takze dufam, ze aj vtedy bude vsetko v poriadku a konecne to malicke uvidi aj moj manzel.
janesm, niet nad pocit, ked sa sama dokazes ukludnit a zmierit sa so situaciou. prajem ti, aby sa ti bola bez stresov, aby sa ti to babatko tentokrat podarilo donosit.

janesm
5. feb 2007

lucinkaaa tak to je super!!!!!!! Opatruj se,odpočívej vše bude O.K. Utrogestan nemáš???? Mě ho dala doktorka hned na začátku je to k podpoře a na udržení časného těhu. mě se doktorka také ptala jestli náhodou nemám zácpu ta by mohla mít vliv na to pošpiňování ale já jsem zrovna ten opačný případ 🙂
Drž se a já držím pěstičky!!!!! 😉

lucinkaaa
5. feb 2007

Urogestan zvazoval, no nakoniec mi ho nedal. je mi ale aj tak o mnoho lepsie 🙂 uz len kvoli tomu pocitu.

janesm
5. feb 2007

Lucinkaaa přesně tak když víš že je to v pořádku tak je člověk hned klidnější.... Opatruj se a odpočívej a nožičky nahoru!!!!!!!!!!!!!! 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre