Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

tribitka78
27. feb 2007

adka, držím prsty nech je hematóm už preč...ale to lekárka uvidí na ultrazvuku...
hlavne buď v pokoji, nič ťažké nedvíhaj, nezohýňaj sa, nenačahuj sa za niečim, a nezabudni na psychickú pohodu....tá robí divy....
drž sa, daj nám vedieť ako to pokračuje, prajem ti veľa síl a mysli pozitívne.... 🙂

tribitka78
27. feb 2007

adka, zabudla som...mne sa ten hematóm nemohol vyplaviť, lebo ešte po zákroku ho museli chirurgicky zo sliznice odstrániť, držal sa sviňa veľmi pevne.... tak dúfaj, že ten tvoj bol slaboch a vzdal to..... 😀

kaczka
27. feb 2007

Ahojky holky,asi se to tady někde psalo,ale já jsem v takovém stavu,že vůbec nemám náladu něco číct!JAk může vypadat potrat?A co vám dali doktoři na hrozící potrat??

adkag
27. feb 2007

tribitka,to veru dufam,ale neviem potom z coho este stale krvacam,ci z tej rany ako sa odlupil alebo z coho. na uzv doktorka uz nic nevidela,ziadny hematom.ale to nevidela ani predtym a zrazu toto,to sa moze tak rychlo vytvorit?
no prave ta psychicka pohoda je najtazsia,ked clovek ide na wc a zakazdym je tam trochu tej krvi.ale budem sa snazit byt v pohode.odpocivam teraz iba,nejdem nikam okrem wc,nechavam sa obskakovat.tak snad to pomoze.

Inak ma velmi mrzi co sa tebe stalo, potvorksy hematom,dufam,ze coskoro budes mat v brusku krasne zdrave babenko bez hematomu.

adkag
27. feb 2007

kaczka a ake mas problemy? mne lekarka dnes vravela, ze pri potrate sa vela krvaca - cerstva krv,odchadzaju z tela velke kusy, zrazeniny a su aj krce v bruchu.

kaczka
27. feb 2007

Jako krvácím...mě příjde,jako kdyby to byl čirý výtok obarvený krví!Křeče mám jako kdybych to měla dostat!Ale jako žádné kusy!!Já už totiž přes ýden špiním a dneska žačala i krev!

arabeska
27. feb 2007

adik,to ma mrzi,hroznu noc si mala za sebou ☹ ale malicke je bojovnik velky tak neboj a bude vsetko v poriadku.hematom uz urcite vysiel cely a uz ta nebude strasit

adkag
27. feb 2007

kaczka, a bola si s tym spinenim u lekara? v ktorom si tt?

arabeska, no strasnu,vobec som nespala a pochybujem ci vobec tuto noc zaspim,sa budem bat,aby som zase nezacala moc krvacat.dakujem ti za povzbudenie,snad mas pravdu,ze je uz fuc a da nam pokoj,hlavne babuliatku.

kaczka
27. feb 2007

Byla dala mi na to prášky,ale nezabíraj!!Já jsem úplně na začátku těhu!16.2. mi vyšel první pozitivní test a to byla ta druhá čárka úplně slabučká!NA ultrazvuku ještě nic nevidí!A v krví jsem měla minulou středu 788hcg!Zítra si mám zavolat jak dopadla pondělní krev!Mě doktorka říkala,že to špinění může být z toho,že jsem otěhotněla těsně před MS,protže jsem posldní MS měla 4.1,takže to bych už byla v bůhví kolikátém týdnu,ale hlavně by mi vyšel dřív pozitvní test!TAkže jsem otěhotněla cca před 3 týdny!

arabeska
27. feb 2007

adik,budem na teba silno mysliet,kedze ani ja nespavam tak ti budem posielat pozitivnu energiu 😵
nebojkaj ja naozaj verim ze bude vsetko vg poriadku

adkag
27. feb 2007

arabeska dakujem tu pozitivnu energiu budem veru veeelmi potebovat,si zlata 🙂

iwis
27. feb 2007

Kaczka,nechcem ti naháňať strach ale zajtra by som doktorke nevolala ale ju hneď ráno navštívila,pretože ak tam je krv (čerstvá krv) vo výtoku,tak to môže znamenať začínajúci potrat a to môže doktor ešte odvrátiť a všetko bude v poriadku,len netreba váhať.Prípadne by som šla aj na pohotovsť ak sa ti dá.ak povieš sestričke že si tehotná a krvácaš budeš vybavená prednostne,teda aspoň by si mala byť.Rozhodne nečakaj na nič a radšej konaj kým nebude neskoro.Prípadne sa aspoň ustíš že ste obaja v poriadku.

adkag
27. feb 2007

to je pravda s tou pohotovostou, ja som bola v 6tt na pohotovosti so spinenim

iwis
27. feb 2007

Adkag,to si mala hotovú nočnú moru naživo,dúfam,že čoskoro bude všetko v poriadku...Babätko má teraz všetok priestor iba pre seba...

adkag
27. feb 2007

iwis, veru fakt nocna mora to bola, a teraz aj denna,ale snad uz bude vsetko ok, papam ten ascorutin, tak snad to krvacanie cim skor prestane.

iwis
27. feb 2007

Neboj ten je na to ako stvorený,spevňuje cievy,takže by to malao čoskoro prestať

susik77
27. feb 2007

Caute, ja som tiez behala v tomto tehu stale na pohot., al. k lekarovi, ked som zacala spinit, kedze som uz bola po 1 zamlklom tehu...Vzdy sa vyplati ist, aj keby to nemalo nic znamenat, aspon sa ukludnite...

pheva
27. feb 2007

Ahojte
Som tu nova.Sice vas uz sledujem dlhsi cas. Ale rozhodla som sa zaregistrovat hlavne z dovodu adkag. Ked som citala aka je zufala... tak som nevahala... Adkag chcem ti povedat, ze sa mi stalo to iste v 9tt. Z nicoho nic som pocitila tlak v podbrusku, letela som na vecko...doslova vyletel zo mna kamen ( to som si myslela,ze je to babetko) asi 3krt3cm, spodne pradlo ani nejdem opisat...Krvacala som ( malinko) asi pocas 3 -4dni (uz si to velmi nepamatam, taku ruzovu-cervenkastu krv ( nie tmavu). O 5 dni som sla na ultrazvuk s presvedcenim,ze som potratila a namiesto toho sa na mna usmievalo krasne babenko. 😀 Myslim, ze to bude aj u teba ok.

susik77
27. feb 2007

adkag: neberies aj utrogestan? Ten je este ucinnejsi ako Ascorutin...

adkag
27. feb 2007

pheva, dakujem ze si sa zaregistrovala,moc si ma potesila a povzbudila, ja som mala presne to iste vcera, ako popisujes jak keby kamen zo mna vypadol, tiez som najprv myslela ze je to babo, az kym som ho neuvidela na uzv. a to krvacanie mam tiez take iste, zakazdym ked idem na wc trochu ruzovo cervene, obcas hnede,ale tmavakrv to nie je. ty si isla k dr. az o 5 dni? to by som nevydrzala tak dlho cakat,aj ked mna tie uzv moc neukludnili. a co si to mala,tiez hematom? aj ti dr. dal nejake lieky a vypisal na pn? som rada,ze to u teba tak dobre dopadlo.

susik, utrogestan mi nedali kedze som v 12tt,vraj ten ma ucinok len kym vyzivuje baby zlte teliesko,ale teraz uz tu funkciu prebera placenta.takze udajne uz by to bolo zbytocne, tak neviem.

susik77
27. feb 2007

adka, ja som sice tiez brala len do 12.tt, ale ked mas este krvac., asi by bolo lepsie pokracovat s utrogestanom. Placenta je uplne vyvinuta az v 14.tyzdni. Ale hadam lekari vedia, co robia.
Hlavne lezkaj, potrebuje to hlavne klud. Citala som niekde pod.pripad-jedna holka pisala, ze v tehu zacala hrozne krvacat,ze tiez z nej vysla velka zrazenina. Sla na ultrazvuk a miminko bolo v poriadku. Niekedy sa to stava, ale verim, ze to musi byt dobry stres.

Tak drzim palce!

pheva
27. feb 2007

stalo sa mi to v sobotu pocas vecere a v pondelok som isla k lekarke. Nebyvam na Slovensku a neviek ako to je z nasimi lekarmi, ale tu potrat nicim nezachranuju. Nedaju ti ziadne tabletky nic. Proste je to asi krute ale oni sa doslova s takymi potratmi nezaoberaju - pravdaze pokial nemas "hemoragie" ( vykrvacanie). To by si ta asi v nemocnici nechali. Inak pri mojom prvom tehotenstve som zacala slabo krvacat a volali sme na pohotovost a oni nam povedali, ze ak nebudem krvacat viac ako (menst.krvacanie) nema vyznam prist na pohotovost.
Ten ultrazvuk ( sono ) mi robili 5 dni po tom co som "stratila" ten kamen. Skorsi termin nemali.

adkag
27. feb 2007

susik, ja som ani doteraz nebrala nic ani utrogestan ani duphaston a zatial bolo vseko ok nastastie,tak asi preto mi ho uz teraz nechceli davat,neviem, ale zo zaciatku som mala aj spinenie a vtedy mi o traja lehari neodporucili a ani teraz dvaja,tak snad vedia co robia, aspon dufam,aj ked ja moc vleku doveru v lekarov nemam.
no stres je to poriadny, uz by sonm to nikdy nechcela zazit ani to nikomu neprajem. prvy krat som teraz v tehu plakala, teda ak neratam filmy alebo nejake lutostive sceny.

pheva
27. feb 2007

Adkag
myslim, ze pre teba nema vyznam uzivat nejake tabletky. Poradim, ja som si oddychla dokonca som chodievala na male prechadzky. Som si na 100% ista, ze ti nic ani fazulke nehrozi. Najhorsie si prezila ten sok a teraz je uz ten hematon von a uz vam neublizi. Proste mas super bojovnika, ktory bol silnejsi ako hematon. Gratulujem. Naozaj si nerob starosti a oddychuj. 😀

adkag
27. feb 2007

pheva,tak to je fakt dost krute, taky pristup,ale viem ze v inych krajinach to tak funguje. no ukludnila si ma,ze je u teba vsetko ok,tak snad aj toto moje tehu bude mat podobny priebeh. inak tebe ani na tom uzv na to nic nepovedali? a odvtedy si nemala problemy?

susik77
27. feb 2007

pheva: aj tu je dost bezne, ze lekarov zaujima tehotenstvo az od 4.mesiaca...Tiez mi povedal lekar v 2.mesiaci, ked som krvacala, ze to nemusi prezit - ked som 1.krat mala zamlkle tehu, pripadal mi pristup lekarov dost necitlivy- oni to nepokladaju za nic vazne...Len pre holky, kt.sa to stalo je to dost deprimujuce.

Niekedy mi pripada, akokeby chceli lekari vyslachtit samych dokonalych ludi bez jedinej chybicky...Asi to beru tak, ze ked ma prezit a byt v poriadku, tak prezije uplne bez pomoci...Neviem to bohuzial zhodnotit tak odosobnene...

pheva
27. feb 2007

Na prvom ultrazvuku sme videli dve male skvrny ale nik to nekomentoval. Takze som ani nevedela, ze nejaky ten hematom mam. Potom ho uz vobec nebolo vidno tak sa nik tym nezatazoval. A jednu peknu sobotu sa mi stalo to iste co tebe. Preplakala som cele dni. A asi najvacsi sok bol ked sme videli malu fazulku celu rozjasenu na sone. To bolo fantasticke.
Ked ta pozerali na sone, lekari videli tu odlucenu cast v maternici ( taku ciernu machulu)? Pretoze mne ano asi 4 krat3 cm.Neviem si vysvetlit ako to nemohli vidiet.

pheva
27. feb 2007

No ja som potratila uz dva krat.Ale v druhom trimestri. Ale to nema nic spolocne s krvacanim ani s hematomom

adkag
27. feb 2007

pheva, naozaj moc dakujem za povzbudove slova, velmi pomahaju 🙂 . veru ten sok bol poriadny, chuda male asi som ho aj vystresovala.ja budem teraz oddychovat doma na PN,lezkatm,mozno ked ustane to krvacanie aj ja skusim kratke prechadzky.

susik, oni asi velmi nevedia,co by s tym do 4.mesiaca robili, mne aj lekar na pohotovosti povedal,ze keby som isla do nemocnice, tak mi daju len klud na lozku a vitaminy,ale nemaju ake lieky mi dat. a na zaciatku mi nechceli dat preto,ze ak je plod poskodeny,nech radsej odide hned na zaciatku ako ho umelo udrzovat. ale zase sa staraju o mna lekari,bola som uz viackrat na uzv, takze to az tak nenechavaju tak.

adkag
27. feb 2007

pheva,tak to ma mrzi co sa ti stalo a kvoli comu sa to stalo v druhom trimestri?
mne lekarka nevidela ziadnu machulu, ani predtym ten hematom,tak teraz neviem,ci som mala to iste co ty. aspon mi nevravela,zeby tam nieco take videla.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre