Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

adakafe
25. okt 2006

peha - tento cajik Alchemilka zltozelena ma prave pomahat aby nenastal potrat. Odporuca sa v tehotenstve aj pred nim. Posilnuje maternicu.
Ostatne cajiky to je jasne. Nepopieram. Ale kazdy podla vlastneho uvazenia.
Treba sa pripadne pytat aj starych skusenych babiek bylinkarok. Tento cajik odporucali uz zeny v pokrocilom stadiu tehotenstva, ktore mali krvacanie v prvom trimestri. A citala som o nom aj v knihe o bylinkach.

marguerite
25. okt 2006

Holky prosím přeložte mi název toho čajíků 😀 ALchemilka zltozelená...nevím 😀

peha
25. okt 2006

margueri - neboj to dobre dopadne, na 99% sa tie hematomy vstrebu, alebo postupne povytekaju. dolezite je odpocivat, vela lezat, vyslovene lenosit. aspon si oddychnes, a hlavne nehrnut sa hned do prace, alebo ked sa citis lepsie, ze zacnes upratovat dom, alebo robit jesenne umyvanie okien. to nechaj na manzela alebo na dalsi rok 😀 vazne, ja som to odsunula na tych par mesiacov a nikoho to nezabilo. aj teraz robim veci opatrnejsie, ale uz fungujeme normalne, aj po intimnej stranke.

inak my sme to nemali zo sexu, netusime z coho to bolo, doktor vyslovil aj teoriu, ze to mohli byt dvojcatka a jeden plod mohol odumriet, ale uz to neriesime, tesime sa z toho co mame.
ps - ja mam tam este dva myomy, ale tie sa zatial spravaju slusne, a nevyvadzaju, takze po porode pojdu vonku.

adakafe
25. okt 2006

Najde sa tu dievcinka, ktora ma tiez dobre skusenosti s Alchemilkou?

peha
25. okt 2006

ja som pila alchemilku, ale prirodnu original byliny, nie z lekarne, od mojho liecitela - a to pred otehotnenim. pocas tehu mi to vyslovene neodporucal.
alchemilka cisti krv, vyrovnava zensky cyklus, napomaha pri zenskych problemoch a pod... je toho hrozne vela - ma vela pozitivnych ucinkov, ale skutocne, ak si tehu, radsej by som to nepila.
ja nepijem vobec caje pocas tehu, akurat ked som bola raz chora, tak ovocne s medom, a ked sme niekde v restike alebo tak, aby som nemusela pit sladene blbosti alebo studene vody, tak sa dam caj, a len na chvilku ho vyluhujem a pijem s medom.
vylucila som aj kavu, a pijem najviac vodu, kojenecke vody, a domace stavy zo zahrady - bez konzerv. latok ...

marguerite
25. okt 2006

Peho...ležím... notebook na kolenou - a do práce se nehrnu... odpočívám... a okna? Počkají do vánoc..a manžel to zvládne 😀
Hele a ty myomy miminku nevadí? Ony jsou v děloze?

peha
25. okt 2006

jeden je na maternici, z vonkajsej strany a jeden je niekde neviem kde, ale doktor povedal, ze neva. ze su nastastie na rozumnom mieste. takze zatial to je okej.
no moj notebook je tazky ako svina, ma 5 kil, a mna tlacil po hodke na kolenach, takze sedim pekne v pracovni, ale tie dni som aj tak vela lezala a spala, bola som unavena, a citala som si maminkovske casopisy 😵

adakafe
25. okt 2006

Nazov cajika Alchemilka Zltozelena je Kontryhel Obecny.... 🙂

peha
25. okt 2006

ja som mala original cinske byliny. chodievala som pred tehu na akupunkturu a mala som to od toho chlapika. z ekologickej oblasti, prirodne, ziadna drt ani zvysky. a mala som to zut, a aj pit, podla obdobia, ako mi to predpisal.

inak mam s alchem. len dobre skusenosti.
my moc nejedavame lieky, a pijeme vela cajikov doma, aj moj muzik je taky maniak, a miluje caje a prirodne veci a bylinkove kvapky a extrakty a tak. takze to pozname 😵
ale latinske nazvy neovladam 😀

marguerite
25. okt 2006

jéé díky..tak to už vím.. Nať Kontryhelu jsem pila před otěhotněním... údajně čaj na plodnost..ale pak semse tady někde na diskuzi ptala a názory byly různé... údajně udržuje plod..ale na druhou stranu..bylinky v těhotenství ne..a včil babo rad..že? 😀

adakafe
25. okt 2006

peha - To je pekne, ze sa tak zdravo stravujes. Obdivujem Ta. V knihe o bylinkach pisu, ze Alchemilka sa ma tri mesiace pred porodom pit denne dva pohare, aby bol lahci porod. A to vazne Ti ho zakazal liecitel pocas tehu?

adakafe
25. okt 2006

marguerite - tak to som vazne aj ja teraz v rozpakoch. Mam vsak pocit,ze mi vazne pomaha. Mozno je to len placebo.

peha
25. okt 2006

vazne. aj akupunkturu, len vo vynimocnych pripadoch, aj masaze, proste takmer vsetko. ale ja som rizikovejsia, ale to neva.
a chlapik sa vyzna v klasickej a vychodnej medicine.
ja studujem vsetko co beriem do ruky.
minule - vitaminy C - cetebe - nie su vhodne pre tehulky. takze bacha na to co davame do seba. ma to kopec vselijakych pribalovych zmesi a hluposti.

a tie bylinky, mozu mat aj vedlajsie ucinky, mozu spustit krvacanie, ale to je velmi individualne. ja osobne teda nepijem byliny. skutocne. aj ked mi to chyba, ale vydrzim. a tiez pocas kojenia, to tiez bude treba davat pozor, aby malicke nezduvalo....

adakafe
25. okt 2006

tak ked tak vravis, asi to prestanem uzivat...trochu si ma vystrasila a pritom ,ze je tento cajik uplne v pohodke.
tak dik... 😔
Akurat vcera mi kamaratka rozpravala, ako jej mamka musela pocas tehotenstva brat velmi silne antibiotika, lebo bola vazne chora a aj napriek zlym predpovediam lekarov sa narodila a je zdrava do dnes. A mam pocit ze ani nebola chora pocas zivota. Akurat ma trojmesacne dievcatko. 🙂

peha
25. okt 2006

prepac, nechcela som ta vystrasit.

inak ja tiez ako napotvoru, malo byvam chora, a ked som bola zaciatok 3.mesiaca, tak zapal usi, potom hrdlo, potom kasel. ale preslo to bez liekov, len som kloktala a vela ovocia zeleniny, cmulala som cukriky a mala som od liecitela taky silicovy olej - len par kvapiek do vody.

hovorim, ze niekomu to nemusi nic urobit. ale jasom krvacala, a ta alchym. cisti krv aj maternicu, takze ja osobne by som neriskovala.

myslim, ze robim pre malicke dost - prave sa napchavam ovocim a jeme zdravo, snazim sa vela spat a chodit na vdzuch. u nas v ziline to je asi trochu lahsie ako vo velkom meste, tu je relativne dobry vzduch a vieme si zadovazit aj domace a zdravsie potraviny.

ale ok, uz koncim 🙂
tak sa drzkajte a nech ste vsetky zdrave a mate pohodove tehulkovania 😵 😵 😵

adakafe
25. okt 2006

🙂
Aj ty sa drz peha...myslim ze naozaj robis pre babatko maximum.
To ja az taka dosledna nie som. Taktiez som chorlava ako na potvoru a obcas aj v strave zhresim strasnou umelinou...tod nedavno som si v obchode kupila chrumky na sladko a okrem cukru a kukuricnej muky tam bolo same farbivo a umele prichute ale bolo to take dobre... 🙂

andreafa
27. okt 2006

ahojte, mam podobny problem. na zaciatku tehu som mala hematom, ktory vytiekol, ale pred tyzdnom som utekala do nemocince s krvacanim a nasli mi hematom medzi maternicou a placentou.. polezala som si tyzden, dali mi injekcie a magnezium, ale nejake konkretne veci mi nepovedali, az na to, ze sa moze, ale nemusi zacat odlucovat placenta. nie je tu niekto, kto mal, resp. ma podobny problem? pekne dakujem.

loss
30. okt 2006

andreafa-zlatko ak sa zacne odlucovat placenta a zachyti sa na zadnej stene bude to dobre a babenku nic nehrozi 😉 ale to je jedine co o tom viem,drzim ti palce aby sa s tou placentu radsej nic nestalo

andreafa
30. okt 2006

ahoj loss, dakujem pekne, kazda pozitivna rada ma potesi. skoda, ze doktori sa vyjadruju len tak kuso a viac ta vystrasia ako ukludnia... ale ja som si uz na to zakazala mysliet.. aj tebe drzim palce, nech ti to vyjde a budes mat v brusku pokladik..

peha
30. okt 2006

andrea, neboj, ver ze to bude dobre, musis mysliet hlavne pozitivne. a hlavne bud v klude, nenamahaj sa. ak mas placentu vzadu, je to velmi dobre. ak je vpredu, trosku opatrnejsie, ale hematomy sa na 99% bud vstrebu do tkaniva alebo pozvolna odtecu. nebojkaj.
inak ta skusenost s lekarmi - presne to iste som zazila v nemocnici - po tyzdni lezania ani slovo ze co sa stalo alebo preco. az moj doktor mi povedal mozne hypotezy ze preco som krvacala alebo preco tam vznikol hematom. ale tiez sa to presne neda urcit.
tak len bud v klude, polihavaj ak sa da, setri sa, a mysli na babatko, hladkaj ho, nech vie, ze v brusku mu je najlepsie. velmi ti drzim palceky 😵

andreafa
30. okt 2006

peha, si zlata, dakujem. presne to aj robim, uz 2 mesiace som PN a len lezim a budem az do konca. inak,ja mam tiez super doktora a uz aj viem, ze je to mala bojovnicka v brusku. strasne sa na nu tesime.

adakafe
30. okt 2006

Ahojte tehulky, chcem sa opytat, ci mi vie niektora poradit,ako som uz skor pisala mala som v 5tt spinenie a po tyzdni to preslo za pomoci Duphastonu a dvoch injekcij v nemocnici. Asi vo stvrtok po sexe, ktory nebol vobec bolestivy mi zacalo zasa spinenie a zda sa mi akoby aj s kuskami maternice. Aspon cosi take hrudkovite a gelovite na vlozke badam. Sprevadzali to ukrutne menstruacne krce. Samozrejme ze som na PN a oddychujem. Uz to zasa preslo,ale obcas sa zasa objavuje spinenie a hlavne po stolici na WC.
Je to v pohodke alebo radsej bezat k doktorovi?

sikulka
30. okt 2006

ahoj adakafe,
tak taketo cosi podobne som zazila ja pred tyzdnom,tiez v 5 a 1/2 tyzdni,tiez som spinila tyzden vo 4 tyzdni a potom som radsej neokunala asla k lekarovi na kontrolne krv. testy ci je badat narast HCG,kedze sa zvysovala,a na UZV bola sliznica pekna/pold. vacok este lekar nevidel/,sla som dmov.No este v ten den som zacala spinit uz nie hnedym vytokom ,ale bola v tom cervena krv,stale som brala Utrogestan-teda hormon progesteron ,to je to co Duphaston.Na druhy den vsak odisla sliznica a ja som zas sla na kontrolny test krvi. Tu sa potvrdil potrat,kedze hodnoty rapisne klesli.Vo stvrok ma cistili.Nevedela som sa z toho spamatat,ale je to tak ,ako to chcel ten nahore... ☹
Nemusi este nic znamenat,ze krvacas,pretoze Ty mozes mat preudomenzes-presne alebo blizko v obdobi ked si mala dostat mz,kedze plod nezabera celu maternicu,na mieste kde s nenachadza sa prirodzene moze maternicia,teda sliznica odlupovat.Ale odporucim Ti nesexikovat vobec v 1 trimestri,ak mas take spinenie. Utekaj k lekarovi,na pohotovosti Ti odporucia nemocnicu,co je blbost.
Drzim palceky. 🙂 🙂 🙂

adakafe
30. okt 2006

sikulka - dakujem velmi pekne za radu... 🙂

adakafe
30. okt 2006

nevedela som ze existuje preudomenzes...cele to bolo so mnou take blbe od zaciatku,lebo doktor mi po meskani menzesu pichol vyvolavacku menzesu. Na to po tyzdni som zacala spinit. To bolo to spinenie , koli ktoremu som bola v nemocnici. Teraz to vychadza priblizne 30 dni od zaciatku vyvolaneho spinenia. To by fakt mohlo znamenat ze je to ta druha moznost. Aspon dufam. Ale k doktorovi urcite pojdem i ked on ma prvykrat poslal do nemocnice a vpodstate asi zapricinil tieto moje tazkosti zo spinenim.

loss
30. okt 2006

sikulka-je mi velmi luto co sa ti stalo ☹ ale dufam ze tvoje mimi este ma teba caka a coskoro budes tehulka 🙂 drzim palce
adakafe-drzim palce aby si ty aj malicke boli v poriadku,moc sa nenamahaj a nemysli na nic zle 🙂

peha
31. okt 2006

sikulka, dufam, zeskoro budes opat tehulka, drzim ti palceky, bud silna.

adakafe, radsej so sexom bacha, nam doktor do konca 4. mesiaca neodporucal pohlavny styk, ked tak, kruzky sikovnych ruk. moze to byt jedna z pricin, preco sa ti spusta slabe krvacanie alebo spinenie.
davaj si na seba pozor.

inak mne sa opat ukazuje slabunke spinenie, zatial to pripisujem, ze sa babo zacalo riadne hybat a kopat, a dost to citim v podbrusku, uvidime co dalej. tak hlavne budte vsetky zdravucke 😵

loss
31. okt 2006

peha zlato davaj na seba aj to malicke pozor

claire21
3. nov 2006

Ahoj holky, ja jsem v 7.týdnu a v 5. týdnu jsem nejdřív začala lehce špinit, tak jsem šla do nemocnice. Tam mi udělali ultrazvuk a zjistili, že je všechno v pořádku. Dali mi Ascorutin a na další kontrolu jsem měla přijít za 14 dní. Ale v 6. týdnu se to zase zhoršilo, už to nebylo jen špinění, ale červená krev a docela hodně, tak jsem zase šla do nemocnice a zase zjistili, že je dětátko v pořádku, dokonce už zjistili, že mu bije srdíčko. Dali mi injekci a trochu se to zlepšilo, už zase jen malinko špinim. Teď mi začíná 8. týden a jsem šťastná za každej den, kdy je miminko se mnou a že jsem o ně nepřišla. Modlim se, abych se už posunula o několik týdnů dál, aby bylo už riziko menší. Doktorka říkala, že prostě občas to takhle krvácí a nemusí to nic znamenat, ale pokaždé když jdu na záchod a kontroluju se, tak se hrozně bojim, abych zase nenašla krev.Už jsem víc jak 14 dní zavřená doma a je to docela na palici, ale jestli tím ochránim děťátko, tak to za to stojí, ne???
Všem holkám co maji podobný problémy držim moc a moc palečky ať nám to dobře dopadne 🙂 🙂

peha
3. nov 2006

ahoj claire, neboj, len sa pekne opatruj, drzim ti palceky.
vidis, ja som uz v 18 tt a mame sa ok. aj toto slabucke spinenie opat preslo, mala som doma od doktora magnesium pre takeho pripady a pre krce.

neboj, da sa to zvladnut, ja som stale doma a tie takmer 2 mesiace som poctivo lezala, teraz uz chodime vonku na prechadzky a do mesta. stale som v opatrnejsom rezime, ale klop klop - uz mozeme normalnejsie fungovat.
daj si na PN vypisat vychadzky, aby si mohla ist na prechadzku, ked ti bude lepsie a uz nebudes krvacat, aby si nebola stale doma zavreta, je to na palicu. tak ti dobre padne kazda zmena a citaj si nejake pozitivne clanky a casaky alebo tak.

loss velmi pekne dakujem. aj tebe vsetko dobre 😵
ahojte vsetkym drzim palceky, nech ste zdrave a v pohode 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre