Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

pheva
27. feb 2007

Viete baby myslim, ze sa netreba stresovat. Berme to tak co ma byt to bude a verte, ze ja osobne som zazila uz take stresi, ze az. Takze toto tehotenstvo som si povedala, bud to vydrzime alebo nie. A to na mna caka kruty rezim.

pheva
27. feb 2007

Myslim, ze ano ani mne nic nepovedali az ked sme uvideli my s muzom taku malu bodku ( fakt na nevsimnutie). Proste nik nic nevidel tak ako u teba. Urcite je to to iste co som mala ja.
Ja mam slaby krcok maternice.Ale velmi slaby.

adkag
27. feb 2007

aha, a nemozu ti ho zasit alebo nieco s tym spravit ked o tom vedia? moc ti drzim palceky,aby toto babuliatko vydrzalo az do 9. mesiaca a narodilo sa zdravucke.

inak ja uz mam zase hnedy ten vytok ci co to je,uz nie cerveny,nechapem. no idem si dat este ten ascorutin a budem dufat,ze mi to cim skor prejde. normalne sa bojim ist aj na velku a trochu zatlacit,aby sa cosi nestalo.

lajla
27. feb 2007

holky drzim vam pesticky, at mimisky v poradku donosite!!!drzte se

zuzana76
27. feb 2007

ahojte, je mi luto, co prezivate, dufam, ze sa vsetko ukludni a vy si uz budete len uzivat tehotenstvo

pheva a preco si potratila v II. trimestri? z dovodu slabeho krcka maternice? to zvyknu zasivat, tusim sa to vola cerklaz

pheva
28. feb 2007

Ahojte dievcata
Adkag ak mas hnedy vytok to znamena, ze krvacanie je na ustupe ☹ Ja som este niekolko dni spinila a potom to uplne zmizlo. Je to uplne prirodzene, ze po krvacani mas hnedy vytok ( to su zvysky toto krvacania). Takze zda sa, ze si mozes zacat vychutnavat tehulkovanie.
Inak na ukludnenie. Jedna baba, ktora lezala so mnou v nemocnici( ked som rodila) tak mi povedala, ze ona mala tych zrazenim zo 10. Tak si predstav ake stastie sme mali, ze tam tych "kamenov" nebolo viac.
Myslim, ze ak si zo zaciatku tehotenstva spinila, mohlo sa to vytvorit aj z toho mini krvacania.

Dievcata pri druhom tehotenstve som mala cerklaz ( nitovu) ale bohuzial nepomohla. V 24 tt som aj napriek tomu potratila 😔

andreafa
28. feb 2007

adkag,
aj ja ta chcem trosku ukludnit. ja som mala problemy uplne od zaciatku - od augusta 2006. najprv velikaaaanske krvacanie (asi 5x) a tiez mi nasli hematom. doki mi dal duphaston a kys. listovu s tym, ze ak je plod poskodeny nic mi nepomoze, ale ako prevenciu mi to da.... ten hematom sa mi vstrebal a o par tyzdnov sa objavil dalsi, este horsi. medzi placentou a stenou maternice. isla som do nemocnice, napichali ma a lezala som. hrozilo mi odlucovanie placenty a to som bola len v 16tt, takze som vedela, ze je to bud-alebo.... stal sa zazrak, hematom zmizol, ale v 22tt som sa zacala otvarat a pekne som zase isla do opat polohy lezmo. len WC a postel. nastastie sa to otvaranie zastavilo a my s malickou bojujeme dalej... chcem ti len poradit, aby si doverovala svojmu doktorovi, on ti urcite zle nechce a hlave LEZAT A NIC NEROBIT. mne sa aj pri minimalnej aktivite spustalo krvacanie. ja uz nastastie finisujem a babatko mam zdrave a pekne rastie, ale viem ako ti je a co prezivas. vsetky obety, co teraz podstupis ti za to stoja a drzim ti moc palce a uvidis, ze vsetko dobre dopadne 😉 A vsetkym ostatnym bojovnickam tiez...

adkag
28. feb 2007

babenky dakujem vam za povzbudive slova, mam este ten hnedy vytok,je dost intenzivny,aj ked lezim,ale zase nie nejak moc.veru mozno uz to spinenie na zaciatku signalizovalo nieco,ale bola som vtedy na UZ dva krat a potom v 10tt a nic nevideli,vzdy napisali ze bez hematomu,tak nechapem.

pheva, moc drzim palceky,aby to tentokrat skoncilo dobre a za par mesiacov aby ste sa vytesilo zo zdraveho babatla. muselo to byt pre teba tazke tie predchadzajuce skusenosti. a teraz budu ten tvoj krcok ako riesit?
a tej babenke to tiez vyslo tie hematomy? no 10 to je fakt sila,mne stacil jeden a bola som zrela k psychologovi:o).

andreafa, aj tebe prajem zdrave babenko, je to silna bojovnicka,ked toho tolko vydrzala.

pheva
28. feb 2007

Adkag len pekne oddychuj a naberaj sily.

Moj Krcom vyriesili transabdominalnou cerklazov, ktoru som podstupula este pred tretim tehotenstvom. Skusim ti to v skratke vysvetlit. Normalna cerklage sa nasije na najnissi bod krcku maternice. Transabdomianlna cerklage sa robi podobne ako cisarsky rez a nalozi sa na najvyssi bod krcku maternice ( na zaciatku maternice). Nova techniku tejto operacie a nerobia to rezom ale cez vaginu ako klasicku cerklage, takze je to ovela setrnejsie.
Funguje to na 78%.
Co sa tyka tej baby ona potratila( ale jej babo odumrelo asi v 8tt). Takze neboj tvoje je vo forme.
Adkag ty si septembrovka ako ja... super.

andreafa
28. feb 2007

pheva, aj tebe drzim moc palce. inak aj ja som po potrate (maj 2006), ale to bolo v 8tt, tiez mi odumrel plod. ako citam, ty si prezila vacsie tragedie, ale napriek tomu mas pozitivny pohlad na vec. To je super, hlavne nech ta to neopusta. Prajem Ti vela stastia a nech mas v brusku takeho bojovnika/cku ako ja! 😉

adkag
28. feb 2007

pheva,tak aspon ze to riesili a uz bude urite dobre,ked ti ten krcok takto osetrili.veru som septembrovka,tak dufam ze to tehulkovanie obidve dotiahneme uspesne az do septembra.inak aj ja obdivujem ten tvoj pozitivny pristup. ja som toho tolko ani nezazila a aj tak sa mi nedari mat pozitivny pristup. stale stresujem a bojim sa. inak mne od zaciatku nebyvalo zle, ziadne neprijemne priznaky som nemala,tak sa mi to asi vratilo,aby som si aj ja uzila trochu neprijemnosti. len dufam ze uz stacilo 🙂

pheva
28. feb 2007

Andreafa
To mi je tiez luto, ze si potratila ☹ Kazdy potrat boli. Nezalezi ci je to v prvom, druhom, ci v tretom trimestri. Ja som si na zaciatku mojho prveho tehotenstva povedala, ze co sa tak moze stat. Som tehotna a o 9 mesiacov bude babo.
Inak pri prvom tehotenstve som tiez krvacala a az do 12 tt spinila. Ako tu spomina Adkag. Ale vsetko bolo OK az do 18tt ked som sa otvorila, krcok som uz vobec nemala a okamzite porodila.
Pri druhom ziadne krvacanie. Iba v 9tt ta zrazenita co zo mna vypadla, a opat vsetko ok, v 16tt krcok skrateny na 24mm (cerklage), prisny rezim len som lezala( ist na WC a osprchovat), v 24tt potrat.
Tretie. V novembri mi nasadili transabdominalnu cerklage. Teda v kazdom pripade rodim cisarsky, a zatial ziadne komplikacie. Babo je uzastne. A myslim, ze to tento krat bude baba ( prve babatka boli chlapcekavia).
Aj tebe bolo tak zle prve meciace?Ja som len zo vsetkeho vr...la!!!

pheva
28. feb 2007

Adkag. Urcite to vydrzime. Moj lekar mi hovori. Ak vydrzite do 32tt sme za vodov a mozeme oslavovat. Inak keby sa narodilo okolo 28 tt, urcite by prezilo ale by bolo dost dlho v nemocnici. Co v nasej situacii nam je uplne jedno ja sa lem "modlim" aby prezilo. Ved to nase malo v 23t5d uz 32cm 640g( 4,5 cm chodidla)a podobalo sa na ocinka.

pheva
28. feb 2007

Dievcata mali by sme sa presunut do septembroviek a zacat diskutovat o prijemnych veciach uvidite, ze nam to ubehne ako voda a zmeni sa nam nalada. Takze pa pa

adkag
28. feb 2007

pheva,tu zrazeninu si mala pri druhom tehu? ja som myslela,ze teraz.teraz si nemala zatial ziadne problemy?
inak myslim ze spinenie do toho 3.mesiaca je dost bezne, mava ho vela ludi.ja som ho mala v 6tt 3 dni,odvtedy ani naznak,ani cez den absolutn e nic a odrazu to krvacnie vecer.
a v prvom tehu si to lerari nevsimli,ze sa skracuje krcok?aky ma byt vlastne dlhy krcok? mne na pohotovosti doki napisal asi ze ho mam 2cm,to je nejak malo nie?
to tvoje babenko bolo uz celkom velke, som myslela,ze uz by sa aj dalo zachranit. ale kdesi som videla,ze najmensie ktore zachranili malo 26 tyzdnov. ale ja aj tak pevne verim, ze vydrzime az do toho 40tt.

lucinkaaa
28. feb 2007

adka, drzim ti palce. Musis byt hlavne v klude. Neboj sa, zvladnete obaja, aj ty aj mimco 😉

adkag
28. feb 2007

luci,dakujem. v klude som,lezim stale,jedine idem na wc a dneska k urologovi,lebo mam este aj v moci nejake bakterie,tak som zvedava co mi povie.asi da antibiotika.proste vsetko naraz.ale snad bude dobre a toto zle obdobie rychlo prejde.

lucinkaaa
28. feb 2007

Uvidis, ze to zvladnes. Nie sme sice tie stastne, ktore maju bezproblemove tehotenstvo, ale o to sme odhodlanejsie, ze tie problemy prekoname 🙂

pheva
28. feb 2007

Na dlzke krcku nezalezi ale na jeho pevnosti. Ja som mala najprv 4cm potom 3cm a na druhy den 3mm! Orem toho mam malu ( nie patologicku maternicu). Myslim , bola tu nejaka baba ktora mala 1,5cm a donosila do 40tt.

adkag
28. feb 2007

aha,tak to som nevedela. ale radsej sa tym ani nejdem zaoberat,lebo by som mala dalsiproblem na stresovanie.

luci a ty ako? zatial vsetko ok?

pheva
28. feb 2007

Naozaj sa tym nezaoberaj. A nestresuj sa. Schovaj tu tvoju knizku a prosim ta nestuduj tie udaje. My nie sme lekari, oni dobre vedia ci je to ok alebo nie. A bud si ista, keby to bolo take vazne urcite by ta doma nenechali.

lucinkaaa
28. feb 2007

adka, ja mam situaciu, ktoru nemam ako ovplyvnit. niekedy okolo 20 tt alebo ked budem citit prve pohyby tak ma pozru na sono a zistia, ci sa vyvija, alebo je nejaky problem. Nastastie mam kludne obdobie bez stresov, takze prezivam na tom, ze sa nemusim stresovat kvoli niecomu co by mohlo byt. a spinenie ani krvacanie nastastie uz nemam.

pheva
28. feb 2007

Ahoj lucinkaaa
Aj ty mas problem s tehotenstvoj? Ak sa mozem spytat< aky?

iga
28. feb 2007

Adkag, drzim ti palce! Ono je ted opravdu nejdulezitejsi zachovat klid a myslet pozitivne, i kdyz vim, ze se to lehce radi... Myslim moc na vas at uz je to vsechno za vami, abys mohla resit prijemnejsi veci (zavinovacky 😉

lucinkaaa
28. feb 2007

pheva ja som mala pred casom slabe krvacanie. potom to nejak preslo, brala som ascorutin a kys. listovu. a potom mi na beznom sone v 12 tt zistili, ze mam prepazku v maternici, cize VVCH a teda nevedia, ci bude mat dietatko dostatok miesta aby mohlo rast. Preto je to vec, ktora sa neda nijako ovplyvnit. Len cas ukaze ako to vsetko pojde. Mam riziko potratu alebo predcasneho porodu. Ale som presvedcena, ze to vsetko zvladnem.

adkag
28. feb 2007

iga,dakujem,aj som citala tvoju ss,ale veru teraz riesim taketo neprijemne problemy. ale ta zavinovacka je fakt nadherna,ides si ju objednat? mne akurat dnes dosla tunika co som si objednala cez mimibazar,bolo to rychle, v pondelok som objednala zaplatila a uz ju aj mam,sila.

pheva
28. feb 2007

Lucinkaaa a pred tehulkovanim ti to nezistili? Pretoze viem, ze niektore preakzky v maternici sa daju chirurgicky odstranit.
My septembrovky sme nejake zakliate. Ja mam bohuzial tiez riziko. A od 5 mesiaca ( ak sa nieco nestane skor) budem musiet dodrziavat kludovy rezim 10 hodinovy plus 8-9 v noci. Takze budem taky lekvar. A dokonca bude k nam chodit niekolko krat tyzdene nejka porodna asistenka, ktora ma bude kontrolovat, ci je vsetko ok. Tak sa pomaly pripravujem na nicnerobenia 😠 .Mne zakazali vsetko.

adkag
28. feb 2007

pheva a teraz si na pn alebo na rizikovom? preco zrovna ze cez den 10 hodinovy kl. rezim a v noci 8/9? to som este nepocula.co to znamena?

petula24
28. feb 2007

Lucinkaaa, ja mám takisto prepázku v maternici a cakám druhe bábo. takisto mi pri prvom hovorili, ze sa asi narodi predcasne, ale syn sa narodil den po termine. jediny problem bol ten, ze sa neotocil pre malo miesta, bol nozickami, takze sekcia. tak som zvedava, ci sa neotoci ani toto druhe mimco. drzim vam palce kocky!

lucinkaaa
28. feb 2007

pheva, tiez som sa ich na to pytala, ale povedali mi, ze sa to neda zistit, ak sa vyslovene nejde po tom, aby to nasli. no a navyse mam/mala som otocenu maternicu, takze o to tazsie je to zistit. ale neboj sa. Ja poznam babu, ktora mala tzv. dvojrohu maternicu, tj vsetko dvakrat a dietatko mala v tej malej casti a ma zdrave dievcatko. Takze sa nemusis bat, aj ked mas malu maternicu, da sa to zvladnut 🙂 Drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre