Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

vavka33
13. nov 2006

Ahoj keikei,som rada,ze si sla na tu pohotovost,moc ti prajem,aby ti vsetko dobre dopadlo a uzivala si vytuzene tehotenstvo.Ten ascorutin papaj,ja ho papam stale,aj ked len 1tbl.denne,ale je to prevencia.Nemal by ti ublizit,je to len na posilnenie ciev a zil,takze proti krvacaniu.Davaj na seba pozor a snaz sa byt co najviac v klude a oddyskuj. 🙂

keikei
13. nov 2006

ahojte babulky moje zlaté!dnes som bola u svojho gyn, a poslal ma do nemocnice. že pre istotu. tam, že mi dajú lieky a budú ma pozorovať. tak uvidím ako to dopadne. dúfam, že dobre. keď sa vrátim hneď sa vám ozvem. len si neviem predstaviť, ako mi bude bez mojej malej bambulky, ktorá bude doma s ocinom.
vás nech všetko podobné obchádza, a majte sa zatiaľ krásne!
ahojček! K

vavka33
13. nov 2006

Kei,tak sa drzkaj a je o asi lepsie,ked budes po dozorom lekarov.Na takom pozorovani som bola aj ja 2dni,potom som sa pytala domov,tiez mi bolo strasne smutno,ale vedela som,ze to musim vydrzat koli miminku.

loss
13. nov 2006

kei drzkaj sa vsetko bude fajn 🙂

dorotka
13. nov 2006

keikei mne pichli injekciu a dali aj ascourin tri tabletky ale lekar mi uz dalsi nepredpisal ze ked uz nespinim nema zmysel na druhy den som sice este trosinku spinila ale dalsi den uz nie tak som ho nebral na pohotovosti mi tiez povedali ze brat len v pripade tehotenstva mala som ho sice pre istotu mi ho mama poslala lebo ona ho brala z ineho dovodu ale uz som ho nepotrebovala

loss
16. nov 2006

kei tak ako uz si domka,je vsetko v poriadku?

keikei
20. nov 2006

ahojte babulky,tak už som doma. poležala som si v nemocnici 5dní, ale aj tak sa mi to nepodarilo udržať. dávali mi 15 pirúl denne, prvý deň aj infúzku, aj injekciu, všetko na udržanie a vidíte, nepomohlo nič. ale hovorím si, že keď nemalo byť niečo v poriadku, radšej nech to takto skončilo. ešteže mám doma malú bambulku, tak ma vie aspoň rozveseliť a nemyslím toľko na to. tak budeme skúšať nanovo, dúfam, že ďalší pokus už bude lepší 🙂

vedvies
20. nov 2006

keikei drzim ti palceky, aby si sa krasne zotavila. Urobila si maximum. Urcite vies ake mas stastie, ze mas doma malu princeznu. Prajem ti vela sil a optimizmu 🤐

berruna
20. nov 2006

keikei: drž se kočičko, odpočívej a věř že bude lépe.. 😉

trpezliva
20. nov 2006

Ahoj Keikei, ja som si hovorila presne to iste...ked to babatko nemalo byt v poriadku, je lepsie, ze odislo skoro, uz v 7tt. Ty si mala spontanny potrat, alebo Ta museli cistit? Ja som bola v nemocnici pred 2 tyzdnami, ale uz sa tesim na dalsi pokus, snad uspesny. Drzim Ti palce, napis mi, ak budes nieco potrebovat, alebo len tak pokecat.

loss
20. nov 2006

keikei je mi to velmi luto ☹ nebojenkaj nova fazulka sa dostane do bruska a bude bojovat lebo lepsiu maminku nenajde.Davaj si na seba pozor a rychlo sa zotav,drzim palce 😉
trpezliva aj tebe prajem krasne a zdrave miminko

claire21
20. nov 2006

Ahoj keikei,
přečetla jsem si tvoje trápení, je mi moc líto co se ti stalo, ale slyšela jsem, že s každou takovou situací se tvoje tělo posiluje pro příští miminko, takže příště už to určitě bude v pořádku.
Já jsem taky od 5. týdne špinila a v 6. týdnu i krvácela, ale byla jsem dvakrát v nemocnici a (musim zaťukat) po injekcích a ascorutinu se to zlepšilo, ikdyž pořád nepatrně špinim. Jsou to fakt hrozný nervy, pořád chodim na záchod a zkoumam si kalhotky jestli nejsou od krve. Už se nemůžu dočkat vánoc, abych už byla z toho rizikovýho období pryč. Zítra jdu taky k doktorovi, tak se bojim aby mi neřekl nějakou špatnou zprávu ☹
ty se hlavně opatruj, máš už doma jednoho mazlíka, určitě tě rozveselí, a brzo se uzdrav ať můžete brzo pracovat na dalším miminku. Hodně štěstí přeje Klárča

loss
20. nov 2006

claire si zlata dakujeme za povzbudenie snad sa nam to podari a dockame sa vytuzeneho babenka

svetluska.p
21. nov 2006

claire, dakujeme za povzbudenie. Aj Tebe len to najlepsie. Neboj sa, vsetko bude fajn. Doktora zvladnes ako malinu. Ziadne blbe spravy 😉 .

keikei
21. nov 2006

ahojte moje zlaté babulky! tak som rada, že som našla túto stránku, viete tak povzbudiť 🙂 ďakujem vám všetkým za vaše povzbudenia.ja som už celkom v pohode, malá mi nedá čas na smútenie, a to je dobre. dúfam, že na ďalší krát sa už zadarí a bude všetko v poriadku. našťastie mi to odišlo tak skoro, mala som to spontánne, tak ma nemuseli ani čistiť, chvalabohu. preto dúfam, že budeme môcť skúšať hneď bez nejakej prestávky. ale to uvidím, až keď prídem od doktora, čo mi povie.
trpezlivá, ty si tiež prišla o bábo? v 7tt? A už skúšate, či máš prestávku?
držím palce, aby sa vám zadarilo hneď a aby bolo všetko tak ako má. aj moju malú princeznu som nemala hneď tak ľahko. preto som si myslela, že hádam to už tak ťažko nepôjde pri druhom. ale človek mieni.....
claire a ty si ako dopadla? už vieš niečo nové od doktora? určite je všetko ok. napíš...
loss a ty už máš nejaké mimino? či len skúšate zatiaľ? a ako dlho ?
babulky, všetkým vám prajem len samé krásne a zdravé detičky a nech vás všetky problémy čo najďalej obchádzajú 😵

svetluska.p
21. nov 2006

ahoj keikei - drzkaj sa moja.
Ja som prisla o babenko v 12+6 tt, missed. Museli ma cistit. Dnes je to presne 2 mesiace. Kazali nam pockat take 3 mesiace. Ale ja by som skusala uz aj teraz. Je to podla mna indivindi, ako sa citis. Deturence este nemame. Loss sa stalo to iste a tiez este nema deticky. Ona zlata uz takto o babenko prisla dvakrat. Stretavame sa vsetky v teme MISSED ABORT, takze dojdi tam ak chces. Mne osobne kocky velmi pomohli.

loss
21. nov 2006

keikei Svetluska ti to napisala mam 32 a prve babenko odislo v 15 tt pred dvoma rokmi a druhe v 12tt 5.9 tohto roku.Dobra sprava je ze otehotniet mozem,horsie je asi z donosenim.Prva mrska prisla 31.10 po cisteni cize asi na 8tyzden a po nej sme dostali povolenie na snazikovanie.Chodila som na folikulometriu a od ovu meriam BT dnes bola 37,3 takze ak neklsne budem dufat ze dalsia mrska dojde o 9 mesiacov 🙂
Drzkaj sa a este jedna dobra sprava 4.9 spontane potratila aj nasa Froschka a dnes je v 11tt a caka dvojcatka.takze hura do snazikovania velmi,velmi ti drzim palce 🙂
no a do tretice z nasej partie vcera pisala vedvies ze jej vysli //palicky takze babulky rok 2007 je nas!!!!!!!

keikei
22. nov 2006

ahoj svetluška,mňa po prvom nezdare tiež museli čistiť (to ešte pred bambulkou, moje prvé tehot v 10tt), tiež nám kázal dr počkať 3 mes, aj sme poctivo počkali a zadarilo sa nám na 3 pokus. to bolo radosti. moja kamoška bola tiež na čistení,jej kázal dr počkať 2 mes,a im sa zadarilo na 1 pokus. koľko doktorov toľko názorov.ale radšej počkať ako niečo zbytočne urýchliť.
ani si neviem predstaviť,že by som prišla o baby už v toľkom týždni.
loss neboj, určite to raz vyjde. hlavné je naozaj to, že si schopná otehotnieť a raz to určite aj udržíš. musíš tomu veriť. a držím palce, aby ti tá ďalšia mrška prišla aj za viac ako 9 mesiacov, veď budeš bábo aj kojiť, no nie? 😀
veru rok 2007 bude náš, a som zvedavá koľko dvojčatiek budeme mať, teraz je ich strašne moc, a hlavne u takých, ktorým sa nedarilo. ale neva, nech len je veľa detí 🙂
prídem pozrieť aj do miss abort, páááá!

svetluska.p
22. nov 2006

ahoj keikei, je to hrozne, ci je to 12tt al 7tt... Ak zena mimi chce a toto sa stane. Ja velmi dufam, ze nam nebude dlho trvat, kym sa podari dalsie drobciatko. Teraz sme sa nejak cielene nesnazilkovali a po cca 3 rokoch nechranenenho sexu som otehotnela. Tak dufam, ze teraz, ked sa budeme pilne snazilkovat, nepotrva to tak dlho.
Tvoja princezna ma kolko rockov? Kolegyna ma taku 6 rocnu holku a to sa Ti z nej tolko nasmejeme. Ohromna sranda je s detmi. Mame sa mi dospelaci od nich co ucit 😀 😀 .

keikei
22. nov 2006

ahoj svetluška! ja viem,určite je to hrozné rovnako, či mimino odíde skôr alebo neskôr,ale myslela som to tak,že keď sa to stane skôr, tak aj tá žena sa z toho asi skôr spamätá. a možno na to pozerám tak teraz preto, že už aspoň jedno malé mám. aj keď neviem si predstaviť, že by som mala len to jedno. to fakt nie. moja princezná má 2 rôčky aj 2 mesiace. a veru užijem si s ňou všetkého. radosti aj starosti. ale to inak nejde. deti sú o tom všetkom.
dúfam,že sa vám to podarí po tom snažilkovaní. i keď niekedy, keď sa človek na niečo moc sústredí, tak zrovna to nevyjde a naopak. nám sa toto posledné tiež tak zadarilo, že sme ani nevedeli ako 😀 Ale teraz sa chystáme aj my snažilkovať,tak dúfam,že to vyjde.

svetluska.p
22. nov 2006

keikei, tak si budeme navzajom drzat palce. Ale pri snazilkovani na seba nemusime mysliet, hihihihihi.

loss
22. nov 2006

keikei dakujem a zelat tiez zdrave babenko do veseleho bruska 🙂
svetluska ahojcek 🙂

mihalicka
3. feb 2007

Ahoj chcem sa opytat, co by mohlo byt slabe krvacanie v 17tt. V 9tt som krvacala po styku, zakazali nam sex, som na rizikovom a beriem Duphaston. Nieje to nic silne, ale aj tak mam obavy. diki

andreafa
3. feb 2007

mihalicka, ja som tiez na rizikovom, krvacala som v 15tt a skoncila som v nemocnici. to krvacanie tiez nebolo silne, ale pre istotu som si polezala. mala som od zaciatku hematomy v maternici, ale uz sa vstrebali. tebe ak mozem z vlastnej skusenosti poradit chod na pohotovost. moze to byt vazne, ale aj nemusi a je lepsie, ked sa na to pozru lekari a ty budes kludna.
PS: ak je to tmava - stara krv, je lepsie, ale ak je to jasna cerstva krv (to som mala ja), tak to moc dobre nie je... drzim palce.

mihalicka
3. feb 2007

ach dakujem idem lezat a klud...ale dost somsa rozculila aj som si poplakala, nemoze to byt z toho? ☹

andreafa
3. feb 2007

moja, hlavne sa nestresuj, ja som prezivala to iste, plakala som cestou do nemocnice, zaludok som mala v hrdle a srdce v gatach a triasla som sa ako osika, az mi bolo na vracanie. ak ti to pomoze, ja som pri tom krvacani mala aj bolesti, presne ako pred kramamy a trvalo to asi 4 dni, a az potom som sa odhodlala zavolat doktorovi a on, ze hned do nemocnice... nastastie to bol len dalsi debilny hematom, ktory sa vytvoril medzi placentou a stenou maternice... ja na tvojom mieste idem k doktorovi. verim, ze to nie je nic vazne, ale aspon budes kludnejsia, ked ti povedia, ze je to OK. to bude dobre!! musi!!

lucinkaaa
3. feb 2007

Ahojte, vcera som skoncila na pohotovosti pre tmavocerveny vytok. Pozreli ma na sone a povedali, ze je vsetko v poriadku... Zacala som hned brat 3x2 ascorutin ako mi doporucili. Dnes som bola v poriadku ale prave pred chvilou som objavila ze mam slabe krvacanie. Volala som so zdrav. sestrou a povedala, ze ak mi vcera povedali, ze je to ok, tak sa nemusim bat, ale ja neviem... je tu niekto, kto ma/mal podobne problemy a poradi?

kackark
3. feb 2007

ahojky lucinkaaa: nechci te strasit, ale tohle je moje zkusenost: loni jsem zacala v 7tt spinit, tak jsem jela do nemocnice, miminku zilo a zdalo se byt v poradku, ale rekli mi, ze se mam rozhodnout, jestli chci domu, nebo hospitalizovat, ja zustala v nemocnici, ob den mi delali ultrazvuk, chvilemi se krvaceni zhorsovalo, chvilemi ustavalo. Po sedmi dnech sem zacala krvacet vic, ikdyz byla nedele velikonocni a vecer, tak me doktor vzal na ultrazvuk a rikal at se niceho nebojim, ze mimi je v poradku, at v klidu lezim, jenze za dve hodiny jsem sla na zachod a miminko objevila na kalhotkach, byl to strasny zazitek. Vubec te nechci strasit, je to jen ma zkusenost, ale myslim si, ze by se nemelo nic podcenovat a narok na vysetreni mas. Moc drzim pesticky, at to vsechno dobre dopadne.

lucinkaaa
3. feb 2007

kacka, tak mi ostava iba dufat, ze toto nebude moj pripad...

kackark
3. feb 2007

ja take doufam, ze to dopadne dobre, si na tom o dva tydny lepe a to urcite hraje take nejak roli, ascorutin mi davali take a posledni dva dny mi dokonce davali i nejake hormony, ale bylo to na nic.
Myslim si, ze pro svuj klid by sis mela zajit k doktorovi co nejdrive to pujde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre