Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

holidayinn
16. mar 2007

Jezuss....no to urco dobre dopadne...nekdy ten hematom dela problemy 🙂 🙂 Ja budu drzet palecky...a pak dej zase vedet!!!! Pokud nemas silne krece a krvaceni jako pri menzes s tim, ze ti odteka sliznice, tak se zatim nedes. Tobe aspon nasadili hormonalni lecbu, mne nic, ale to bylo stejne pozde!!!!!! 😎 😀

holidayinn
16. mar 2007

Jo holky vsechny...a jeste neco. Zmenila jsem samozrejme lekare a ten rikal, ze jakmile (az budu zase moci otehotnet) se mi menstruace nedostavi do 5 dnu, mam okamzite prijit. On to na UTZ vag. pozna hned. Nemam se stresovat zadnymi testy ci cekat do 7tt. To je pro vas, ktere Dr. necheji po potratu objednat. Taky je dobre dojit do 3 dnu po zakroku znovat na UTZ, aby se zjistilo, ze delozni sliznice je dobre vycistena a nezbyl tam zadny kousek plodoveho vejce 🙂 Tak to jen pro info. Jo a mame doufat, dnesni veda dela divy, jen se musi na vse prijit vcas!!

janesm
23. mar 2007

Ahoj Holky!!!! 😉
dlouho se tu nikdo neozval tak doufám že je hrozící potrat zažehnán!!!!
Jsem 13+6,je o moc lépe problémy vypadají že ustaly a Nt testy které jsem absolvovala dopadly dobře a miminko je v pořádku 😉 !!!!

blackmisticb
24. mar 2007

Ahoj holky je mi mizerně.Začala jsem před týdnem krvácet,šílené bolesti břicha na sebe nenechaly dlouho čekat.Jela jsem na pohotovost,odeslali mě na ženské a tam mi zdělily že jsem potratila.Zhroutil se mi svět!!Vyčistily mě až za dva dny a napsali mi nesmyslnou zprávu!Jsem na dně.je to už podruhé a nějak to nezvládám.Byla jsem v 7.týdnu.

vilkakatka
24. mar 2007

Ahoj blackmisticb...ja viem, ze vsetky slova su zbytocne...my sme tiez prisli o miminko dva-krat...raz v 5tt a pred mesiacom a pol v 11tt...
Sice to este stale boli, ale ideme dalej...cerpam silu zo svojho okolia, z nasej lasky a verim,ze babenko pride velmi skoro do bruska a bude zdravucke a velmi silne 😉

adkag
26. mar 2007

janesm, to je super,ze to uz ustalo,dufam,ze uz su naozaj vsetky problemy s hroziacim potratom zazehnane.
mne to tiez zatial ustalo, po krvacani som mala asi 10 dni hende spinenie a teraz nic nastastie, dufam,ze sa to uz nevrati,lebo uz mavam z toho strachu hrozne sny 🙂 .este stale som doma a mam viac menej lezat,co sa mi teraz v tomto peknom pocasi tazko dari,ale aspon oddychujem a posedavam na terase,snad je to ok.

Babenky,co ste mali krvacanie, chcem sa vas spytat, ci vam vysli v poriadku AFP testy. totizto dnes som bola na odber krvi a lekarka tam do papiera pre genetiku napisala, ze som krvacala, tak by ma zaujimalo,ci to moze mat nejaky vplyv na vysledok AFP testov, ci je nejaka zvysena pravdepodobnost, ze babenko nebude zdrave kvoli tomu krvacaniu.inak na ziadnom inom screeningu som nebola v 1. trimestri, az teraz tie AFP testy a v 20tt velky ultrazvuk.

janesm
26. mar 2007

blackmisticb,
je mě to moc a moc líto a chápu jak Ti musí být.... sama jsem to prožila 2x jednou v 8tt a jednou v 11tt ale věř přebolí to a než se nadáš budeš znovu těhotná a určitě to výjde!!!!Moc držím pěstíčky!!!!

janesm
26. mar 2007

adkag
já jsem začala pomalu normálně ale šetrně fungovat,chodit na procházky bylo mě úžasně!!!! A včera jsem zase začala do hněda špinit... ☹ Volala jsem doktorce a řekla mě že pokud nekrvácím a je to jen špinění tak mám vydržet-obrnět se trpělivostí někdy to bohužel zlobit může až do 20tt než se pořádně uchytí placenta.....snažím se být trpělivá ale bojím se!!!! Doufám že si miminko v bříšku hoví pořád stejně jak před týdnem a žádné špinění ho neohrozí.....
Nevím přesně co to AFP testy jsou ale já byla ve 13tt na NT testech-csreeningu a dopadlo mě to dobře i když jsem vlastně první tři měsice špinila a krvácela....myslím že se nemusíš obávat.Držím pěstičky!!!!

adkag
26. mar 2007

janesm, to je fakt, ze sa musime obrnit trpezlivostou, si nam nic ine nezostava. ked bolo mimi v poriadku pred tyzdnom, tak je urcite aj teraz. tie testy su na vrodene vady, napr, downov syndrom,tak snad dopadnu v poriadku, dost ma doktorka vyplasila, ked to tam dodatocne dopisala, ze som krvacala.

janesm
26. mar 2007

adkag
neboj já myslím že to na to nemá vliv.... řekly Ti proč jsi krvácela??? Mě řekly že tem byl hematom pak že nebyl ale vždy že to miminko je v pořádku a neohrožuje ho to.Jsou to nervy vím já vždy jdu ze strachem a pak když to vidím na UTZ tak mi tečou slzy štěstí!!!
Bereš nějaké léky??? Já dobírám jen Utrogestan mám ho asi do středy a ascorutin ten mám asi do příštího týdne a končím prý už to nemá význam.Drž se!!! 😉

tvarohacek
26. mar 2007

ahoj, já začla špinit včera (jela jsem vlakem,což byla chyba)a dnes také trochu špiním ..jsem v práci a nevím jestli jít k doktorce..ještě jsem nebyla na prvním UTZ, protože začínám 6 tt.

adkag
26. mar 2007

mne kazdy lekar inak povedal, jeden ze z hematomu, druhy ze to sa chcelo odlucit plodove vajce ci co, proste kazdy inak. lieky neberiem vobec,ani som nebraa,len po tom krvacani ascorutin,ale len tyzden,lebo moja lekarka zas povedala ze nea ziadny ucinok.aj ty sa drzkaj, janesm

tvarohacek,chod kazdopadne k lekarke, radsej sa zbytocne prehnat ako to podcenit.

janesm
27. mar 2007

tvarohcek
určitě být Tebou jdu k doktorce.Já špinila a krvácela celé 3 měsíce a miminko je v pořádku.Nemusí to nic znamenat ale měl by to zhodnotit lékař a popřípadě nasadit léky na podporu a udržení těhotenství.
Držím pěstičky aby to dobře dopadlo!!!! 😉

janesm
27. mar 2007

adkag
já brala utrogestan hned od té doby co jsem zjistila že jsu těhotná a Ascorutin mě nasadily v nemocnici obojí beru pořád ale mám zásoby do příštího týdne a pak končím....
špiním pořád ale je to lepší snad to přestane!!!!!

janesm
1. apr 2007

Ahoj těhulky!!!!
TVAROHACEK,ADKAG jak se daří zlatíčka doufám že jste obě v pořádku žádné špinění a žádné problémy....moc držím pěstičky!!!! 😉

adkag
2. apr 2007

ahoj janesm, ja som zatial ok, zatial sa ziadne spinenie ani ine problemy nedostavili a pevne verim,ze sa ani nedostavia.ale stale sa bojim, to uz asi inak nebude, ked sa na chvilu ukludnim a presvedcim,ze vsetko je ok, tak si zase nieco hrozne precitam a stresujem.
a ty sa mas ako?

janesm
2. apr 2007

Ahojki adkag,
tak to je super že jste s mimi v pohodě a myslím že už to v pořádku zůstane!!!!
Jinak u mě se špinění také uklidnilo a vypadá že to už bude v pořádku,hodně chodím na procházky a snažím se myslet na pozitivní věci 😉

divabara
3. apr 2007

Ahoj holky,
minuly tyden v patek jsem objevila dve carecky, jenze bohuzel uz temer 9 dni spinim.Vidim,ze mate podobne zkusenosti...K lekari jdu pristi tyden v utery...Mam za sebou 4 nezdarena tehu, 3 z nich zacinala takto, spinenim.Tak uvidime...

lubecka
3. apr 2007

ahojte, neviem do ktorej temy mozem napisat.. ak to tu nepatri prepacte.. chcem sa len opytat, vcera osm bola na krvi a mam len 110 hcg.. poslednu MS som mala 16.2. meska mi uz 16ty den... je mozen aby som bola tehotna v poriadku? nie je to velmi nizka hodnota? lebo co som pozerala tabulku tak okolo 49 dna od posledj MS by to malo uz byt okolo 7650 hcg... mam obavy ze mi mimi odumrelo a to mam len pozostatky hcg.. dakujem..

veva1
3. apr 2007

Ahojcek lubecka,odporucam ist ku doktorovi a sono vysetrenie. Drzim palceky,mozno chyba testu?

lubecka
3. apr 2007

veva, ty si uz bola u doktora na krvnom vystereni? aku si mala hodnotu hcg, vies?
no ved to pojdem zajtra, zajtra sa mi k tomu doktor vyjadri, len som dost nervozna,...a ci nahodou niekto nevie poradit, ci niekto nema podobnu skusenost...

cucuska
3. apr 2007

lubecka mala by si isť k lekárovi. naozaj. a držim palčeky

lubecka
3. apr 2007

bojim sa toho najhorsieho, ze ozaj som bola tehotna, a mimi odumrelo a vlastne je este tam ale nezije, tak preto este mam taku hodnotu hcg...

lubecka
3. apr 2007

kebyz enie osm tehotna, tak hodnota hcg by bola 0, no nie?

cat
3. apr 2007

lubecka,nie som doktor, nato ti odpovie kompetentne iba on, ale mne sa to nezdá, nechcem ťa strašiť ale mne meškalo iba pár dní a namerali mi HCG 756 čo doktor zhodnotil ako rannú graviditu. V 7tt som už mala za sebou aj UZV kde jasne bilo srdiečko..neváhaj, choď k Dr. na vyšetrenie..

veva1
3. apr 2007

teraz nie mne robi sono vysetrenie stale ked tam pridem. Musis len vydrzat,mozno ak si velmi nervozna pohotovost,ze mas nejake podozrenie.

cucuska
3. apr 2007

LUBECKA NEBOLA BY 0 nemusí byť 0 aj tam je odchylka. ale to je jedno.lubecka a to ti robil gynekológ tento odber alebo obvodná lekárka????? a nič ti na to gynekológ nepovedal?????? a kde si prišla k tomu čislu???

lubecka
3. apr 2007

cucus, krv mi brali vcera u mojho gynkologa, ten vsak dnes nerobi, az zajtra, a dnes mi sestrcka povedal ze hcg mam 110, ze by to mohla byt gravidita, ale za mam zajtra zavolat doktorovi... ked mi meska tak dlho, tak by hcg muselo vbyt omho vyssie..
viem ze su aj vynimky, ze zeny maju nizku hodnotu hcg , ale neviem ako nizku, ci by som mohla do toho spadat..
no nic.. dnes budem mat dlny vecer aj noc.. zajtra sa dozviem na com som...

veva1
3. apr 2007

dalsou moznostou je este ze bola ovulka ovela neskor a si fakt este lenn na zaciatku tehu 😉 . A co priznaky? Nejaka nevolnost,caste cikanie,bolest prs?
Hlavne sa fakt do zajtra netrap kym nevies na 100% co je vo veci. Ta sestricka mozno tiez daco poplietla tak uvidis.

lubecka
3. apr 2007

veva, som si ista ze som mal aovulaciu 4.3. mala som otvoreny krcok.. a dost vyrazne...
priznaky mam, tyzden dozadu som mala aj nevolnosti.. prsia ma velmi boleli, aj bradavky, ale terza je to uz menej.. terza ma viac boli podbrusko... cikat chodim casto stale.. na prsiach som minuly tyzden nemohla spavat, a teraz bolest ustupuje.. uz mozem na nich spat, uz tak nebolia...
ved hej, zajtra uvidim... len dufam ze to nie je zamlknuty potrat,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre