Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

mamcaaaa
13. feb 2007

Zas ja sa z nicim tazkym netaham...
Mne doma teraz nedaju do ruky ani vysavac...

cucuska
13. feb 2007

to je dobré.

mamcaaaa
13. feb 2007

Okolo pol 5 mam prist k tomu lekarovi, tak dufam ze to dopadne dobre...

masacek
13. feb 2007

mamcaaaa držím pěsti aby vše dobře dopadlo.Dej nám určitě vědět!!!!!

cucuska
14. feb 2007

mamcaaa ako si dopadla? dúfam, že dobre

mamcaaaa
14. feb 2007

Miminko je v poriadku,od posledy narastlo skoro 2 cm.
Ale doktor mi dal na vyber, bud ostanem doma lezat alebo pojdem do nemocnice,
tak som povedala ze budem doma lezat. Prepisal mi ascorutin a utrogestan tak dufam ze to pomoze...

cucuska
14. feb 2007

len leškaj alr yo som rada

mamcaaaa
14. feb 2007

Aj mne sa hned ulavilo, a zvlast ked mi malicke ukazal...

bec
14. feb 2007

mamcaa, super, ze je mimi ok. A ty lezkaj a posluchaj dr.

mamcaaaa
14. feb 2007

Myslite si ze ked zacnem uzivat lieky ze to pomoze???

bec
14. feb 2007

jasne, a hlavne lezat a nestresovat a oddychovat. A mysliet pozitiiivne - to je najsamdolezitejsie🙂

cucuska
14. feb 2007

aj ja som brala askorutín a krvacanie prestalo. mamcaaa mysli pozitívne a hop šup do pestele. kúp si nejaký časopis o mamičkách nalaď sa na super nôtu a oddychuj 😀

mamcaaaa
14. feb 2007

tak ja idem lezat...

cucuska
14. feb 2007

ahoj a drž sa . budem na teba myslieť 😉

ivusenka
14. feb 2007

Holky, mám trochu obavu, dnes jsem si po nějaké době dělala těhotenský test a ta druhá čárka je o dost slabší, mám strach jestli mi moc neubývá hormocu Hcg, nemáte s tím některá zkušenosti, jinak žádné problémy nemám, párkrát mě píchne v břiše, žádné špinění nemám a asi je blbost skoro v 9-týdnu si dělat těhu-test co ? Netestovali jste některá v průběhu těhotenství ? Prosím poraďte

mamcaaaa
16. feb 2007

Hej baby je to normalne???
Ked som doma vsetko je ok, ale ked idem ze peso do mesta a vratim sa domov,tak uz spinim, inak vobec???
Ako to mam chapat???

cucuska
16. feb 2007

ivusenka: a kedy ideš k lekárovi?

emmaelzer
16. feb 2007

To som uplne udivena, ako sa na Slovensku doktori staraju o zeny...Ja zijem v Anglicku. Ked som zacala krvacat v 11tt a na pohotovosti sa ani neobtazoval prezret ma, len mi povedal, ze ked to je potrat, nikto a nic mi nepomoze...To keby som vedela, ze existuju hormony ako utrogestan na podporu maternice, mozno sa dalo predist mojmu potratu.
Tu ho davaju len zenam, ktore mali umele oplodnenie, na udrzanie plodu.
Da sa ultrogestan kupit u nas volne v lekarni?

tribitka78
16. feb 2007

mamcaaa, možno ti škodí pohyb....

cucuska
16. feb 2007

emma : ja si myslím že keď je potrat už v riadnom štádiu nepomôže nič. ja som ležala mesiac s kravácaním a pichali do mňa hormóny a aj tak sa im to nepodarilo 😖

emmaelzer
16. feb 2007

tak teda naco sa tie hormony vlastne pouzivaju? Fakt sa o potratoch vie toho strasne malo...

marinka
16. feb 2007

Ivušenko, testy jsou určeny k zjištění hodnoty hcg na začátku těhotenství, tzn. v prvních dnech po vynechání MS. Když si děláš test v 10 tt, jsou ty hodny takové, že je test už nedokáže změřit a čárka je slaboučká, nebo žádná. Takže neboj, vše je o.k a netestuj, už je to zbytečné! 🙂

hedunecka
17. feb 2007

em musis uznat ze v anglicku je iny pristup v nemocnici o slovakov ako doma..mozno keby si bola miestna tak je to ine..ja ked som tam bola tiez som to zazila iny pristup v nemocnici..

mamcaaa inak sme na tom rovnako ked som pekne domka tak som v poriadku ale ako nahle idem von tak vecer zacnem spinit neviem preco..opytam dokiny

tie hormony sluzia do urcitej miery..ak je mimi poskodene nepomozu..ale ak je to nieco ine ako hematom nezname spinenie proste ked je mimi uplne zdrave/lebo niekedy sa casom ukaze ze by nebolo/tak odide..

vilkakatka
17. feb 2007

Babulky, ja mozem len povedat, ze som mala nadherny pristup v nemocnici v UK, a to bola moja prva skusenost z nemocnicou...
Velmi sa o nas aj s muzickom starali...takze si nemyslim,ze sa inak staraju o Slovaka ako o Anglicana, podla mna to zavisi od konkretneho cloveka, s ktorym sa stretnete(ci ste na SVK alebo v UK)...
A tiez si myslim, ze ak by sa dalo moje tehotenstvo nejak zachranit, tak by sa urcite o to pokusili...ale ak je to raz zacinajuci potrat, tak asi nepomoze nic na svete 🙄

emmaelzer
17. feb 2007

well vilkakatka, mne sa velmi nesnazili pomoct, ale asi mas pravdu, neverim, na to, ze je to koli narodnosti, skor, verim, ze to je o cloveku, na ktoreho narazis, ja som mala smolu, ze som narazila na jedneho chuja...Viac v IP

adkag
27. feb 2007

ahojte babenky,tak ja som vcera a dnes zazila asi najhorsie dni mojho zivota. vecer sme s drahym lezali pri telke a zrazu som zacitila tak vlhko dolu.kedze uz som sa velakrat naplasila, ani som tomu nejak moc nevenovala pozornost, az o chvilu ked som isla na wc,zistila som,ze mam komplet cele nohavicky cervene od krvi. potom zo mna vypadla taka zrazenina krvna, asi 3 krat 2 cm, potom to este chvilu dost krvacalo a zacalo ustupovat.uz som myslela na najhorsie, utekali sme s drahym rychlo na pohotovost, kde mi dr. spravil UZV a babenko tam videl,srdiecko bilo aj sa hybalo. zavolal aj draheho sa pozriet nan,bolo zlatunke. chcel ma nechat v nemocnici,co som nechcela,lebo mi sam povedal,ze tam mi daju len klud na lozku a vitaminy, tak sme isli s drahym domov a dnes k lekarke,ktora zastupuje moju gyn.,lebo ma dovolenku. ta tiez spravila UZV a videla hybajuce sa miminko,aj velkostou ok,tak ma vypisala na PN,dala ascorutin a kyselinu listovu.vraj som mala ten hematom,ktory sa odlucil.krvacam este stale,raz je to hnede,raz take ruzovo hnedo cervene, chvilami viac chvilami menej. teraz uz len lezim doma a modlim sa,aby bolo vsetko ok,ked sme to vydrzali bez problemov do toho 12 tt,tak snad to uz nejak prebojujeme,ale veeelmi sa bojim.

tribitka78
27. feb 2007

adkag, píšeš o hematóme, ja som ho mala tiež.... veľmi dôležité je vedieť, kde konkrétne ho máš, či z vonkajšej alebo vnútornej strane maternice, či nad placentou alebo pod ňou.... ja na tvojom mieste by som sa dala hneď vypísať na rizikové....ja osm o moje bábo prišla kvôli tomu na konci 12 tt...

alena22
27. feb 2007

adkag velmi,velmi,velmi drzim palceky aby bolo vsetko o.k. aj ja som mala zo zaciatku problemy t hematomom ale nastastie sa vstrebal a nijako nas neobmedzil ani nam neposkodil klop,klop,klop.
Dufam ze to bude aj tvoj pripad ze co malo islo von a babetko si tam pekne bude rast este aspon 28tt 😉 drzte sa 😉

kafulienka
27. feb 2007

adkag,
ja verim, ze ked uz ti svieti tych 12tt pri mene, ze to uz dalej bude uplne v pohode, aj ked budes mat mozno o to vacsi strach...drzim paste, aby bolo babenko aj nadalej tak silne, ako bolo doteraz, ked dokazalo "vykopnut" ten hematom, ktory mu tam prekazal 😅

adkag
27. feb 2007

tribitka,no u mna to prave vyzera,aze ta zrazenina,co odisla bol ten h3ematom,aspon tak mi to povedala dr.ale vraj ak tam ostane a je velky,tak moz sposobit potrat tym,ze bran babetku od vyzivy a zabera mu miesto, takzesa zacne odlcovat. mna dr.vypisala na PN a v pondelok mam ist na kontrolu,ale ak by zacalo silnejsie krvacanie,tak skor.

dakujem vam za povzbudenie,veru strach je to poriadny,kedze odteraz d 12tt ziadne problemy a zraz z nicoho nic toto.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre