Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

cucuska
5. feb 2007

lucianka: gratulujem a nič nerob, nech robí manźel a ty len oddychuj a nožičky pekne hore....a krásne tehulkovanie

lajla
5. feb 2007

luci, držím pěsticky a drž se!!!!!!

adkag
5. feb 2007

Lucinkaaa, tak som rada, ze to takto dobre dopadlo, stale som nakukala sem,ci si nenapisala,ako si dopadla. pekne lezkaj, odpocivaj co najviac, nech miminko pekne rastie.

Janesm, to si si uz toho zazila dost, dufam,ze tentokrat bude vsetko v poriadku a o par mesiacov budes stastna maminka zdraveho babenka 🙂 . drzim moooc palceky.

janesm
5. feb 2007

adkag díky za uklidnění,jsi hodná!!!!!¨Polehávám a lenoším vypadá že to přechází!!!!¨

lenciatko
5. feb 2007

Lucinkaa, mam z teba radost. Tak sa drz,holka, a hlavne mysli len pozitivne a na to malicke,ktore nosis pod srdcom... Jo,este drobnost - posli par tych tehu virusov aj na nas snazilky. 😀

lucinkaaa
6. feb 2007

🙂 hehe tehu virusy posielam, dufam, ze dorazia v poriadku a pekne sa uhniezdia 😉

claire21
6. feb 2007

Ahoj lucinkaaa,
přečetla jsem si právě tvoje trápení, tak ti snad trkochu pomůže když ti napíšu jak to probíhal začátek těhu u mě: já jsem začala špinit už v 5tt, chvilkama to byla červená krev a chvilkama jen hnědý výtok. Musela jsem ležet a když jsem ležela, tak to vždycky trchu přešlo, ael ležela jsem skoro měsíc a jen jsem chodila na záchod a zpátky. O táden později (v 6tt) jsem byla v nemocnici znova, protože se to zhoršilo, krvácela jsem jasně červenou krví, tak mi dali injekci a ascorutin, ale na UTZ viděli, že je všechno v pořádku....takhle jsem špinila až do 10tt, potom to pomalu ustalo a od té doby je vše OK...tak prosimtě hlavně lež jak to jen půjde, nic nedělej a pěkně si hlaď bříško, ono to určitě dobře dopadne!!! Vim, že to jsou hrozný nervy, já jsem se pořád kontrolovala na záchodě, ale ty to zvládneš, hlavně musíš věřit, že to dobře dopadne. Přeju ti moc a moc štěstí, tobě i tomu miminku co máš v bříšku. 🙂 🙂

lucinkaaa
6. feb 2007

ahoj claire, dakujem ti za podporu. momentalne mi velmi pomaha, ze stale myslim na to ako pojdem v pondelok na sono v 12 tt a urobia nam tam fotku a ze to malicke uvidi aj manzel. nikdy by som neverila ako velmi sa moze zena bat o to malinke co jej rastie v brusku. ale jednemu verim, ze pozitivne myslenie, napriek vsetkym tym stresom hrozne pomaha. musela som si jednoducho povedat, ze ak budem stresovat, iba si pohorsim. takze som pozbierala vsetku silu, ktora sa vo mne nachadza 🙂

adkag
6. feb 2007

Lucinka, to si super urobila, aj ja sa o to snazim. tiez by som nikdy netusila,ako velmi sa budem bat o miminko, uz v podstate od jeho pocatia, ale to je asi udel zien.

petka136
6. feb 2007

Ahojky,
v neděli jsem také s krvácením jela na pohotovost. Dr říkal, že mimi zatím žije - teda to zatím se mi moc nelíbí, ale snad bude vše OK. Beru Magnesium a Ascorutin. Naštěstí už nekrvácím, ale strach má člověk pořád.

lucinkaaa
6. feb 2007

petka, dost hlupo ti to povedal, ze zatial. ako keby nevedel ako sa zena v takejto situacii asi moze citit, ze hlta kazde slovo, ktore jej doktor povie. ja som pozerala doktorovi do oci ked hladel na monitor sona a snazila som sa vycitat tam co sa deje, az kym mi nepovedal, ze je to v poriadku a otocil ten monitor aj na mna... som rada, ze aj ty si uz v poriadku

dr.janinka
7. feb 2007

Ahojte babenky, ja som v 5.tt a mám špinenie miestami hnedšie miestami červenšie ale neni to krvácanie. V piatok idem k doktorovi a strašne sa bojím. Čakáme naše 2. dieťatko, dám vedieť, ako som dopadla.

masacek
7. feb 2007

Vím co prožíváš!Jsem ve stejném týdnuale myslím si že to nic nebude.nemáš teď mít termín menzesu?Držím moc palce.

bielanevesta
7. feb 2007

Ahojky. Ja som bola 5tt ke´d som šla do nemocnice lebo Dr. sa obával zamlklého těhu. nakoniec sa prcek ukázal ale začala som špiniť tak si ma tam ešte chvíĺu nechali. A po Novom roku keď som bola už 15 tt tak som opať začala dosť špiniť. Tak sme šli hneď na pohotovosť. Ale chvalabohu to dopadlko dobre. aj keď som si musela v nemocnici týždeň poležať. Snáď ma už nič takého nepotká a držím palčeky aj vám všetkým ostatným 😵

kackark
7. feb 2007

ahojky vsechny tehulky a snazilky, hlavne luci a adkag: jsem rada, ze je to mnohem lepsi, moc jsem na tebe luci myslela, ale nedostala jsem se na net, ale kdyz jsem si to ted vsechno procetla, tak mam ohromnou radost. Hlavne poradne odpocivej a drz se a vsem moc preji krasne a pohodove tehulkovani, hlavne bez problemu.

dr.janinka
7. feb 2007

masacek, práveže mi menzes meškala pár dní, to som už tušila, že som tehu a nejaké 2-3 dni doať špiním, takže neviem, bojím sa

lucinkaaa
8. feb 2007

dr. janinka, ked si len tak kratucko tehotna, niekde na zaciatku a meska ti menzes tak je normalne ze mas spinenie. myslim, ze vela zenam sa tak ohlasilo tehotenstvo - nekrvacali len spinili, urobili si test a zistili ze su v tom 🙂 . nemusis sa bat.

kacka, tak aby sa to podarilo coskoro aj tebe 😉

janesm
8. feb 2007

ahoj holky,tak jsem byla včera u doktorky protoře to špinění nepřestávalo a bylo horší....
Vše je v pořádku jsem v 6tt+5 mimi má 3mm a bije mu srdíčko,byl to ůžasný pohled!!!! Š pinění pořád přetrvává včera to dokonce byla tmavá krev a málinká sražrninka....vypadá že to přestává ale nevím myslela jsem si to už víckrát.

dr.janinka
10. feb 2007

Takže u mňa to je už veľm silné krvácanie s bolesťami, včera som bola u doktora, krv potvrdila tehotenstvo 630HCG, dali mi injekciu proti krvácaniu, tak idem v pondelik zase na krv či sa to udržalo alebo odišlo... ☹

adkag
11. feb 2007

dr.janinka, drzim moc palceky,aby bolo miminko v poriadku.

loss
11. feb 2007

dr.janinka
velmi,velmi silno ti drzim palce aby babenko vydrzalo,ja som pred dvoma tyzdnami takto o malicke prisla dufam ze tebe sa to nestane,drz sa budem na teba mysliet

mamcaaaa
11. feb 2007

ahojte baby, ja spinenie nemam, len trpim stalymi vytokmi.
Keď som bola u lekára tak mi povedal, že je všetko v poriadku, miminko krásne rastie. Len ten strašný pocit - toho sa asi nezbavíme??? Mám pravdu???

adkag
12. feb 2007

mamcaaaa, ja mam tiez stale vytoky a ked je to uz poriadne,tak utekam pozriet,ci nekrvacam. no veru toho pocitu strachu sa asi tak skoro nezbavime,teda asi nikdy,ale co uz.

masacek
12. feb 2007

Ahojky holky,já mám stálé bolesti v podbříšku jako bych měla dostat menzes.Nevím zda je to normální ale protože jsem v říjnu potratila v 18tt tak z toho mám obavy a také se vždy hrozím když jdu čurat jestli neuvidím krev.
Jsou to docela nervy co?

cucuska
12. feb 2007

Viem presne čim prechádzate a ja keď budem zas tehu /3x/ tak to budem brať takto isto. Sú to muky ale strašne moc vám držim palce nech to do tých 9mesiacov dotiahnete. 😀

lucinkaaa
12. feb 2007

ahojte, ja som dnes bola na riadnom sone v 12tt, kde mi povedali, ze je babatko v poriadku aj velkostou presne zodpoveda svojmu vyvoju.. akurat ze mi nasli na maternici prepazku, co je dost blbe... ☹ 😒 Takze som od dnes rizikova pacientka a nikto nevie povedat ako sa to bude vyvijat a ci nakoniec to babo donosim. Napriek tomu sa vsak vo mne berie este vacsie odhodlanie, ze bude vsetko v poriadku.

katika1
12. feb 2007

Lucinkaaa, neboj, uvidíš, že bude ok!!!
A koľko meria Tvoj maličký?

lucinkaaa
12. feb 2007

4,4 cm 🙂 a je krasne nepokojny 🙂 Kiez by to tak aj ostalo... Vlastne sa touto diagnozou aj vysvetlili moje nedavne problemy - slabe krvacanie.

loss
12. feb 2007

babenky vsetkym vam silno drzim palce nebojte babenka budu bojovat pretoze vedia ze ste tie najuzastnejsie maminecky,drzim vam palce aby ste svoje uzlicky vsetky drzali v naruci,urcite to bude ten najnadhernejsi pocit,vela,vela stasticka

adkag
12. feb 2007

lucinkaaaa, to je super spravicka, tak ti gratulujem 😀, pekne oddychuj, urcite bude miminko ok a vydrzi az do toho 9.mesiaca

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre