Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

cury
15. sep 2007

aj my uz nebude mocť cestovať a mojej maminke povedali ze ma vela odpočivať aby bolo mimi v poriadku,tak mame obavy

soldrina
21. jan 2010

ahojte vsetky tehulky ked som si precitala vase prispevky neraz mi sli zimomriavky po tele.ja som momentalne v 12tyz tehotenstva..predvcerom som bola na pohotovosti pre hnede spinenie bez bolesti..poslali ma vcera na usg tak som sla kde mi povedali ze sorry ale dieta nemoze rast lebo tam ma dve mensie myomy a zabranuju mu v raste ani neviem cio vobec zije nic som nevnimala asi ide o spontanny potrat poslali ma domou ze v stredu mam prist na usg no neviem naco...,dnes rano som sa zobudila boleli ma krize trocha a j brucho ako pred menstruaciou.,krvacala som ked som sla na wc vyslo zomna nieco ako zrazenina v tvare gule nie obrovske ale ale nie malinke bolo to vecsie..,neviem co to bolo asi myom neviem...zijem v uk kde cloveku nic nepovedia a cakaju stale na nieco ani neviem naco v nemocnici som nic nerozumela ani obrazok mi nechceli ukazat vela obrazkou tlacila lekarka a niesla ich niekomu ukazat potom som cakala na sestricku a ta mi povedala aby som prisla na usg v stredu tak neviem nechali ma potratit asi doma..tak len cakam a sedim ci to vsetko bude odchadzat zomna postupne alebo ako...brucho ma velmi neboli iba obcas aj krize ...prijemne tehulkovanie

veva1
21. jan 2010

soldri- no mozno este nie je celkom zle,ale nechcem davat plane nadeje. No nechce sa mi verit ze ta nechaju spontanne potratit. V 12tt uz to asi bez cistenia ani nejde. Co keby si skusila nejaku inu nemocnicu a sla tam teraz?

awe
21. jan 2010

soldrina - v 12tt to uz bez kyretaze nejde, ja som mala MA v 12tt a lekarka mi povedala, ze skor, ci neskror by som aj sama zacala spinit a krvacat, ale je dolezite to dobre vycistit, aby v maternici nezostali zvysky, ktore by potom mohli sposobit zapaly a podobne. Takze ak sa babatko prestalo vyvyjat, nerozumiem, na co cakaju, aj pre tvoje zdravie nie je v poriadku aby si ostala v takomto stave...

lu.lu.
21. jan 2010

soldrina- musim reagovat na tvoj prispevok...ja tiez zijem v uk a tu je proste taky postup, ze aj pri MA sa kyretaz nerobi, oni to najradsej nechaju na prirodu....ale povedali mi, ze ak sa rozhodnem pre kyret, tak mi ho spravia...je tazke prezit takuto skusenost a este k tomu v zahranici, kde je to uplne ine ako doma...
ak budes mat hocijake otazky, napis mi, ja som si to tiez cele prezila tu, tak, ak budem moct, rada ti pomozem aspon takto 😉

lu.lu.
21. jan 2010

soldrina- za tyzden ta na usg objednali preto, aby zistili, ci z teba vsetko vyslo, ci mas cistu maternicu, ale ak sa necitis dobre alebo mas akekolvek pochybnosti, chod do nemocnice a trvaj na dalsom uzv teraz a ak tam nie je ziadna nadej, tak im povedz, ze chces ist na kyret...

vagina
21. jan 2010

zdravim vas jsem na techto strankach poprve a take jsem v uk.mam tu sve zkusenosti .jen sama hruza mam jiz dve deti a potrat na zacatku pateho mesice v cesku(vyvolavany odtekla mi po amniocenteze plodova voda).kdyz jsme tu prijeli tak jsem hned otehotnela .diky bohu mi v sestnactem tydnu tehotenstvi na ultrazvuku rekli ze miminku netluce srdicko .vyvolali mi potrat a ja na zachode v nemocnici potratila sama.potom prisla sestra jenom to beze slova vytrela vzala misku s mimi a odesla.potom prisla doktorka a rekla az mi bude dobre tak muzu jit domu.zadne cisteni ani kontrola nebyla.tyden pote jsem dostala silno infekci a odvezla me sanitka dostala jsem leky a sla domu.po ctyrech mesicich jsem zase otehotnela a vse bylo v poradku ve ctrnactem tydnu jsem byla na ultrazvuk a zadny problem.tyden na to jsem zacala krvacet jak pri silne menstruaci .sla jsem do nemocnice a bez jakeho koli vysetreni me doktor poslal domu ze mam rijit az budu krvacet poradne i kdyz jsem nalehala ze chci vedet jestli je mimi v poradku tak jsem se niceho nedomohla.druhy den jsem tam byla znova a to me konecne poslali na vysetreni kde konstatovali ze mimi je mrtve uz od dvanacteho tydne a to jsem byla ve ctrnactem tydnu na ultrazvuku tak to nechapu .dali mi tabletku na vyvolani a poslali me domu ze mam prijit dalsi den jenomze vecer jsem doma potracela a kdyz prijela sanitka chteli me potratit na zachode jenomze to neslo tak me odvezli do nemocnice kde me kompletne vycistili protoze to samo neslo a to bez narkozy no des.nic mi pry neni ani manzelovi a deti taky byli ok. tak pry nevi proc se to stalo a ze se muzeme po trech mesicich snazit znovu .je to pul roku a zatim se nam nedari.asi jsem ve stresu.bojim se co se zase stane .takze vim o cem mluvite neni to tu zadnej med .i manzel tu ma sve zkusenosti mel rakovinu a musi chodit na pravidelne kontroly .jenomze oni tu na vsechno kaslou .dva roky se doprosuje vysetreni a nic a to ma chodit kazdy mesic.

veva1
21. jan 2010

To je strasne. asi by som tam uz koli tomuto nezila. by som sa tam bala ist rodit.

awe
21. jan 2010

to je strasne co si si prezila, obdivujem, ze mas silu...

vagina
21. jan 2010

devcata hlavne nic nevzdavejte .kdyz byl manzel po operaci rekli mi tuto vetu,,v jeho pripade neni zadna nadeje''davali mu pul roku zivota .mel metastaze a 4 stupen rakoviny a stale je mezi nami .nadeje umira posledni.jestli mate deti tak vite ze at se deje co se deje tak kvuli nim stoji za to zit a bojovat

dana10
22. jan 2010

Ahojte dievčatá. Som 6deň po ET.Beriem 2x2tab.utrošu od odberu vajíčok.Pred dvoma dňami som mala ráno tké bolesti ako na mrchu/29DC/.Keď som išla ráno na WC na papieriku bola hnedkastá krv a trošku aj na vložke.Stále ležím s nohami hore a v kľude.Počas dňa to ustúpilo.Opakuje sa mi to väčšinou v noci ale teraz ráno na pap.4ervená jasná krv nie veľa málo.Mávam za deň také malé fliačky o rozmeroch 2x1cm a 1x1 cm.Mám sa o niečo obávať??Čo treba robiť?
Nemám žiadne bolesti ani pichanie na mrchu ani pichanie v maternici. Dnes mám 31DC.

jajka28
22. jan 2010

dana 10
len náhodou som kukla na tuto temu, ale ja by som neváhala bežať sa dať skontrolovať, veď radšej planý poplach ako potom neskoro, nemáš na čo čakať 😒 možno dajú nejaký liek ako píšu tehotné ktoré su tiež v nemocke koli špineniu, ale bude to potom ok.../možno sa zahniezďuje vajíčko..., ale ja by som šla.../

vika34
22. jan 2010

ahoj dana,ja zase naopak by som nikam nesla,lebo 6 den po OPU nemaju co zistovat,na krv mas ist predpokladam az
na 10 den,ci si otehotnela,nic ine ako utros ti aj tak nedaju ,pises,ze si zacala spinit na cca 4 den,mozno bolo uhniezdovanie,alebo ten horsi pripad zacina ti mrcha a zadrziava ju utros.Este zalezi kolko dnove bolo embrioja som po PK
Ja som bola na ET 17.1.,drzim palce,

vika34
22. jan 2010

prepac dana ak som ti to napisala tak tvrdo,ale chcela som aby si vedela nacom si,je mi ale divne,ze si mala ET den predo mnou a uz mas 29DC,to ti kedy vkladali na ktory den,lebo mne robili OPU na 13 a vkladali na 18DC,menzes by som mala dostat 29.1.,teda dufam,ze nedostanem a tebe prajem to iste

dana10
23. jan 2010

Ahoj vika sa som mala OPU 11.1/20DC/, potom PK a 16.1./25DC/ET a 20.1 nad ránom mi začali bolesti v podbrušku ta, zo dva razy a potom nič. ☹ Nemusíš sa ospravedlňovať ja si tiež myslím že mi prichádza mrcha ale brzdí to ten utroš.Držím aj ja palce. 😉

vika34
23. jan 2010

ahoj dana,nerástli ti vajka ,ked si mala OPU až na 20DC?
kAM CHODíš DO Car?
Ja zatiaľ nič nepociťujem ,ved aj čo by som mala,nemám už také citlivé prsia ako ked som si pichala hormony,obcas ma zabolia striedavo vaječníky,to je zatiaľ všetko,držím palce

dana10
24. jan 2010

Vika ahoj.Ja chodím do Heliosu v MT. Vieš ja som začala so stimuláciou neskôr lebo boli sviatky v Helíku a nerobili tak prvú kontrolu mo mrche som mala 28.12.2009 a to už bol 6DC a od 7DC som pichala gonal a o 14 dní mi tobili OPU /11.1.10/.Včera som volala dr. a povedala že si mám nasadiť ešte duphaston.Tak beriem duph.2x1 a utroš 3x1 ale peronálne že ešte nič nie je stratené a viac nemôžu urobiť a čakať až keď pôjdem na krv.Videla som že ty už máš 39r ja mám v apríli tak teraz neviem že keď to nevíjde či to ešte stihneme 1x.Nevieš či sa môže ísť na 2IVF v ďalšom cykle a treba absolvovať zase tie vyšetrenia t.jkrvné ,HCV,HIV.....?Ty si už absolvovala 3IVF že?

vika34
24. jan 2010

dana pokiaľ viem po neuspešnom IVF treba počkať tri mesiace ,aby si mohla stimulovať ,ak by bolo treba ,musíš sa dohodnúť s lekárom ,čo sa s tým dá robiť ,aby si to stihla,
predoperačné potrebuješ nové a v tom ti urobia krv aj na HIV atd.
Stále máš hnedé výtoky,alebo to už prešlo.drž sa
Toto je moje posledné IVF ,potom budem už samoplatca a na to sa už nedám,stálo ma to dosť veľa peňazí a mám ešte zamrazené na 3 KETy ,ale dúfam to nebudem potrebovať,Ketom moc nedôverujem,ale ked to bude nutné a zase trochu našporím tak aj tak budem musieť do toho ísť,pá

dana10
24. jan 2010

Viki ja mám tiež mrazáčika ale len jedného.Najprv by sme skúsili radšej to 2IVF, dúfam že ho nebudeme potrebovať 😉
Mrazáčiky sú 50%/50%

sisiatko
11. mar 2010

Ahojte som tu nova..neviem ci je toto spravna tema ale hadam mi niektora z Vas bude vediet poradit 🙂 pred dvoma tyzdnami som zistila,ze som tehu 🙂 mala som hormonalne problemy a tak sa nedalo vyratat presny tyzden a podla ultrazvuku to pred dvoma tyzdnami vyzeralo na 6tyzden gynekologicka mi brala dvakrat krv hcg najprv to bolo 10tis a o 5dni nato 60tis hcg-stupalo... na ultrazvuku nebolo vidiet akciu ako to lekari nazyvaju-vidiet bit srdiecko :D...dnes som bola po tyzdni znova na ultrazvuk plod po tyzdni narastol asi 1mm teraz ma vtedy malo cca 5mm teraz ma cca6-7mm ale este stale nie je vidiet bit srdiecko...brala aj hcg tak cakam na vysledky ako na spasenie...vzhladom k velkosti plodu a hcg predoslych by uz malo byt vidiet davno bit srdiecko...stalo sa to uz niektorej z vas??? prosim poradte...bojim sa lebo sme boli na vylete v Anglicku a leteli sme 3krat lietadlom :((((

aliva
11. mar 2010

Ahoj podľa mňa sa zatial neboj!! Mne bolo vidieť srdiečko tiež až v ôsmom týždni - hlavne že plod rastie. Viem aké to je, aj ja som sa bála, lebo lekár ma vystrašil - že už by tam "MAL NIEČO VIDIEŤ! " 😕 prežila som týždeň neistoty a nakoniec srdiečko bilo a bije stále... Som v 20týžni.

venika86
12. mar 2010

Ahoj holky.
Mám na Vás takový dotaz. 1.3.2010 jsem začala docela silně krvácet, vyšla ze mě docela velká sraženina. Miminko je v pořádku, ale mám hematom pod placentou.
Miminko je z KETu, tak o to větší mám strach. Máte někdo podobné zkušenosti? Jak moc je to nebezpečné??
Díky za odpověď

gangulienka
12. mar 2010

ahoj...ja som zacala krvacat predvcerom, dost velke mnozstvo krvi, ovela viac ako pri beznej MS. Dostala som injekcie a lieky na doma a kludovy rezim. U mna hematom zatial nenasli, babo je v poriadku....tak nam drzim palce 🙂

nelly.p
24. aug 2010

Mne môj dr.odmietol dať Duphaston..
Vysvetlenie: Brala som HAK minulý mesiac dosť chaoticky (Minerva) a mám čudné pocity už 2 týždne: bolesti brucha (ako pri MS,ale slabé), krížov, únava, bedrové kĺby a nohy ma bolia po troche pohybu, bolia ma hrudné svaly, mám bolestivé prsia a tmavé bradavky, neznášam vône a pachy, zo sladkostí sa mi dvíha žalúdok...Ony prišli postupne, teraz ma už brucho ani nebolí. Proste tehu príznaky. No pred 4 dňami mi gynekológ nič nezistil, ani po sone, sedimentáciu mám OK, ostatné výsledky krvi budú až o týždeň-dva. Všeobecná nič nezistila, nemám zápal ani vaječníkov,ani močového ústrojenstva, tieto sú vylúčené. HAK som prestala brať včera, mala som len 4 tbl. MS som mala skôr taký tmavý výtok 4 dni,ale obvykle mávam 5 dní a nie takýto. Pred 4 dňami vtedy mi nakázal spraviť si test, vyšla slabunká čiara až po pár hodinách. Dnes ráno som si spravila taký istý-a nič. Môže to byť niečo iné ako tehotenstvo, ak áno, čo? Ak je to tehotenstvo-je mimomaternicové? tak skoro predsa nemusím mať žiadne bolesti, som asi 4.tt. Trápi ma to, lebo som úplne nemožná, neviem normálne existovať a robiť si veci, skoro celý deň len ležím- zatiaľ mám dovolenku, ešte týždeň. (PS Mám syndróm PCOS, ale vraj presne Minerva ju lieči. Takže ovulku som mohla mať hocikedy, aj pred MS.)
Všetky krvné vyšetrenia, výtery aj moč sú super. Na ultrazvuku môj dr.stále nič nevidí, sliznicu sommala včera 7mm. Dnes som začala špiniť, to tie 4 tabletky Minervy, čo som brala, to spôsobili, presne na 5.deň ako zvyknme mať MS. Vraj nie som tehotná,odmietol mi vypísať Duphaston, vraj ho nepotrebujem. A tá sliznica je taká nízka, že to tehotenstvo nemôže byť. Ale ja stále pociťujem tie isté príznaky(písané vyššie)!!! Teda čo mám, rakovinu? Povedal,že tumorové markery môžu zvyšovať hcg..

niccky.z
24. feb 2012

Holky jakej ste mneli MS po vysadeni ascorutinu?? ja ho brala jenom na zastaveni neustaleho krvacani a ted mam strasne slabou MS muze to byt i acorutinem? Dekuji

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre