Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

martinecka
24. okt 2006

Ahojky Ingisko to bude urcite v poradku..musis byt na sebe opatrna..

alexandra
24. okt 2006

ingis kazda druha z nas mala na zaciatku take potiaze a vidis, v pohode sme v 30tt a viac 😉 Hlavne pozitivne mysliii 🙂

ingis
autor
24. okt 2006

moc dekuju moc ale mám strach dnes du za mojí gynekološkou a zas slabě špiním děkuju všem za podporu

ivusenka
24. okt 2006

Ingis, budu ti držet palečky, aby bylo vše v pořádku

marguerite
24. okt 2006

ahoj Ignis...u mě se to objevilo minulou sobotu-taky jsem musela na pohotovost,ale s tim..ze mě si tam nechali... měla jsem v těle 2 hematomy, které ono krvácení způsobovaly...diagnoza: Hrozící potrat. Taky jsem brala ty léky co Ty. Ascorutin je proti krvácení-už mě pustili domů a neberu ho, ale Utrogestan beru stále. Neboj, bude to dobré, určitě je to z toho tahání kýblů apod... Jen se divím, že si Tě nenechali v nemocnici na klid apustili Tě domů...
Potom napiš jak jsi u lékařky dopadla! držím palečky!

vavka33
24. okt 2006

ahoj Ingis,ten ascorutin si davaj 3krat denne,je proti krvacaniu-spevnuje steny ciev,zil....aj ja som mala take broblemy ako ty,tak mi ho predpisala lekarka.Teraz si davam uz len 1rano ako prevenciu.A uz vzdy budem....Drzkaj sa,nech ti vsetko dobre dopadne

ingis
autor
24. okt 2006

Ahojík tak sem dopadla u doktorky dobře miminko je v pořádku jen nemám delat težkou práci Ultrogestan beru ale musím si to dávat do pochvy večer dvě a ráno jednu a Ascorutin polikám tež tři krát denně je vše v pořádku mimi to je hlavní ale i pobolíva mně v podbříšku doufám že to nic neznamená hlavně že mim je ok,. 😉

marguerite
24. okt 2006

Tak to gratuluji Ignis..hlavně že je mimi v pořádku, tak se drž, a hurá na nákup pračky 😉

ingis
autor
24. okt 2006

´jj moc díky pudem koupit pračku

loss
24. okt 2006

ingis-velmi silno ti drzim palce aby bolo vsetko v poriadku a malicke sa narodilo.Davaj si na seba pozor a hlavne sa velmi setri.Malickemu dohovor,ze ho lubis a ze by ti velmi chybalo keby v brusku neostalo.Urcite ta posluchne,ved vie ze budes najlepsou mamou na svete 🙂

linka
24. okt 2006

ahoj loss,ty si tehu?

ingis
autor
24. okt 2006

lOSS děkuju za tak krásne napsanou odpověd až sem dojetím spustila slzu moc hezký sto napsala děkuju 😉

loss
24. okt 2006

linka-zatial to tak vyzera 😅 a dufam a veeeeeeelmi si zelam aby to tak ostalo

peha
25. okt 2006

ahoj ingis, vela zien malo podobne problemy, aj ja som si preskakala az do konca 3. mesiaca krvacanie a lieky a hormony. ale teraz je uz dobre. hlavne by si si mala davat na seba pozor, nedvihat ziadne tazke veci, vela lezat, odpocivat a mna doktor hned dal na pn, aj som bola v nemocnici. teraz je uz dobre, mam sa fajn, problemy presli, cestujeme, normalne fungujem v domacnosti, varim periem, vonku so psom, proste vsetko ok.
hlavne sa nepoddavaj smutnym myslienkam, mysli pozitivne, tes sa na miminko, prihovaraj sa mu, a hladkaj brusko a hovor mu ze sa nanho vsetci tesite.

drzime ti palceky 🙂

loss drzime palce, aby to vyslo 😵

ingis
autor
25. okt 2006

peha jj díky a bříško hladkám furt a i mluvím s mimi 🙂 a díky za odpověd

marguerite
25. okt 2006

Peho ty máš tu marodku doted? od počátku těhu až do konce?

adakafe
25. okt 2006

Ahojte dievcence...
Som tu prvykrat a prvykrat davam prispevok. Mozno to bude skor reakcia.
Citam ze nie som sama z problemami spinenia. Ja som v 9tt a ked som bola v 5tt tak ma na zaklade spinenia hospitalizovali. Cakam nase prve babatko a mam po 30tke. Nastastie za pomoci Duphastonu - hormon a dvom injekciam spinenie ustupilo. Lezala som tam nastastie iba 2 dni. Trochu to bolo aj dobre,lebo som videla ako to vlastne v nemocnici teraz chodi. Naposledy som bola totiz ako 7 rocna. Taktiez som prisla do styku s maminami,ktore vecer hospitalizovali a rano uz mali babatka. Bolo to aj krasne aj zaroven stresujuce.
Teraz som na PN doma a snazim sa nic nerobit. 🙂

adakafe
25. okt 2006

peha - tvoj posledny prispevok sa mi velmi paci. Myslim, ze kazda tehulka naozaj potrebuje vela optimizmu a sil.

adakafe
25. okt 2006

ignis - skus pit cajicek Alchemilka Zltozelena. Citala som ze je na posilnenie maternice v prvom trimestri, na liecenie neplodnosti a na lahky porod. Ze vraj sa moze pit cele tehotenstvo. Ja ho pijem uz 3 tyzden a zda sa ze to naozaj pomaha.

ingis
autor
25. okt 2006

adakafe moc díky a kolik stojí peníze mám ale jen se ptám 🙂

mady
25. okt 2006

Ahojky všem! Já se to taky měla. V 5. týdnu jsem začala špinit a taky si mě nechali 6 dní v nemocnici a mám nemocenskou. Taky jsem brala utrogestan a v nemocnici asi i ten proti krvácení 😉 utrogestan jsem brala do 3 měsíce. Měla jsem tam sraženinu ale z čeho mi nikdo neřekl 😉 moje mamka tvrdí že ze sexu 😀

ingis
autor
25. okt 2006

mandy no ja sem měla sex je tomu 5 dní no hlavně že miminko je v pořádku a beru léky a Calibrum tak doufám že vše dopadne ok

adakafe
25. okt 2006

ignis - asi 37 SK je tam 20 sackov a dostat ho normalne v lekarni. Z jedneho urobis 1/2 L caju a rano vypijes 2,5dcl a vecer zase. Stare babky bylinkarky tento cajicek pouzivali uz davno, len dnesny svet plny umelin ho vytlacil z povedomia tak ako aj ine dobre veci. Ved napriklad aj taky tvarohovy krem - termix. Kedysi sa to dalo jest lebo to bol naozaj cisty produkt. Dnes to ma umelu chut. Je to plne skrobov a prisad a farbiv. Je to strasne.

ingis
autor
25. okt 2006

adakafe jj díky moccc 😉

adakafe
25. okt 2006

A ked citam co vsetko obsahuju sladkosti pre deti, veru...preco sa vlastne divime ze uz deti mavaju rakovinu.
Minule som si kupila Margotku. Obsahuje 6 farbiv a kopec kadejakych konzervatorov. A preco ma vlastne 6 farbiv?...ved aj tak je to len taka zlta masa.

adakafe
25. okt 2006

ignis - neni za co...bez do lekarne a hned si aj urob chutny cajik.... 🙂

peha
25. okt 2006

ahojte este raz,

s cajikmi pocas tehu velmi opatrne, odporuca sa pit len slabe caje - a v teme co sa moze a co nie pocas tehu si pozrite blizsie.
cajiky by som co najviac vylucila a zenske uplne. len slabe ovocne a tak.

margeri - ano som na PN, asi az do konca, ale nevadi. da sa 😵
ja aj tak pracujem doma, a momentalne nepracujem, moc sa mi do toho nechce a uz mame velke brusko, tak sa venujeme sebe, jemnemu cviceniu prechazdkam, manzelovi, vela jem a spim, takze dni ubehnu jak voda.

inak ja som nemala len spinenie, ale velmi silne krvacanie, a vidis - bolo to okej. bol tam krvny hematom, vacsi ako mimino a vstrebal sa. dnes je vsetko okej, klop klop klopem na drevo 😵

adakafe
25. okt 2006

mady - to naozaj? Zo sexu?...Ja som prave po sexe nemala ani spinenie. To sa teraz divim. 😕

marguerite
25. okt 2006

Peho to jsi mi udělala radost, žeč jsi na tom tak OK-u nás byl taky hematom větší než mimi-dokonce byly dva..v nemocnici jsem si poležela 6 dní..a zítra mám kontrolní vyšetření, jsme teprve v 8tt..takže doufám, že dopadnu jak Ty-tedy dobře!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre