Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

claire21
3. nov 2006

Ahoj Peha,
díky moc za podporu. Doma je to fakt na bednu, hlavně mi chybí čerstvej vzduch. Ale věřim, že když budu v klidu, tak se to vyplatí. Chtěla jsem se tě ještě zeptat, zůstaneš už doma po celou dobu těhotenství? už asi nepůjdeš do práce, viď? V práci chtějí pořád vědět, jestli se tam ještě vrátím, ale já si myslím, že když už těhulka jednou krvácí, tak to už pak doma zůstane asi až do porodu, viď?
Taky se moc těšim až budu jako ty alespo%n v 18 tejdnu, riziko je už menší a už ti roste bříško a taky za chvíli už miminko ucítíš. To musí být kraásnej pocit, už se na to moc těšim. Tobě taky držim palečky at vám to dobře dopadne 🙂

loss
3. nov 2006

claire21-drzim ti palce aby babenko bolo zdrave a rychlo rastlo aby si ho citila.Hlavne bud v klude a malickemu troska dohovor ze ho v brusku ochranis,len nech tam ostane 😉 drzim ti palce,neboj vsetko bude dobre

peha
3. nov 2006

claire, ja zostanem az do porodu doma.
ale ja som predtym robila doma - PR a pisanie na zakazky, ale aj tak uz s tym pomaly prestavam, pretoze nechodim na stretnutia za klientmi - tym ze nechodim za klientom, stracam klientelu, su to proste obchodne stretnutia, na ktorych dohadujes dalsi predbezny obrat. a prace len na doma cez net je velmi malo, aspon tu, kde zijeme. vo vacsom meste by to bolo asi lepsie, uvidim pocas materskej, ale idem prerusit zivnost, nema to zmysel.

takze v praci opatrne naznac - ale podla mna ked sa ti polepsi, tak v takom 4. 5. mesiaci by si mohla chodit este do prace, ale to uz mas len na par mesiacov. takze skus nejako diplomaticky s nadriadenymi, ze co dalej, aby si postupne za teba hladali nahradu, ze nevies odhadnut dopredu, ako to s tebou bude. su kocky, co su doma len par tyzdnov, a aj take, co komplet cele tehu.
moj je ten druhy pripad, pretoze mne sa krvacanie stale opakovalo - bez zjavnej priciny (ani namaha, ani sex...) takze doktor prikazal kludovy rezim az do konca tehu. teraz uz nelezim, ale cez den si vzdy polenosim, polezim, poobede pospim, ale uz idem sama s hafanom vonku, obcas skocim do mesta (blizko) a tak. uz to nie je take hrozne. a mam pocit, ze nie som doma zavreta a hlavne nie v nemocnici - tam to bol horor.

hlavne sa nenamahaj, nepresiluj, ked mas pocit, ze si musis lahnut, tak si lahni, a ked si v tej chvili musis sadnut, tak sadni. aspon ja som bola velmi unavena, tak som vela spala. teraz uz je to lepsie.
papa

peha
3. nov 2006

ps - bruso uz mam riadne, kuk do albumu, a pohyby uz citim. je to krasny pocit, aj ked ti ide niekedy prevratit vnutornosti aj maternicu, ale je to dobre, viem, ze malicke sa vrti a trenuje motoriku uz od utleho veku 😵

zoja
3. nov 2006

ahojte, dnes som tu prvý krát, som asi v 4 tt, už druhý týžden lezim doma so zvysenou teplotou, zaujali ma vase pocity a postrehy, stále nemôzem uverit tomu, ze cakam miminko, kazde rano sa budim so strachom, že pôjdem na zachod a bude tam to čo nazývate mrchou 🙂

claire21
3. nov 2006

Ahoj peha,
tak si pedstav, ze jsem ted mluvila s moji sefovou, byla dost rozzurena ze jsem najednou prestala chodit do prace (jako bych to asi udelala schvalne) a chtela vedet jestli do prace jeste pridu nebo ne, ze nemuze nechat moje misto neobsazeny. Tak mi rekla, ze bud mam jako prijit hned nebo uz ma zustat doma, ze to jako nejde abych si prisla az treba v lednu. tak jsem ji rekla, ze uz teda nepridu, ze pozadam doktora,abych mohla zustat doma.
ale jsem z toho takova spatna, ze se mnou mluvila jako bych udelala nakej podraz.
Koukala jsem na tvoje album, uz mas hezky brisko, to citis pohyby docela brzo, musi to byt hezky 🙂

claire21
3. nov 2006

Ahoj Zoja, ja jsem zjistila tehotenstvi taky brzo a kdyz jsem to zjistila, tak jsem celou noc nespala a cetla jsem si, porad jsem tomu nemohla uverit, ze mam uvnitr miminko, ale ted uz tomu verim...hlavne kdyz se kouknu na moje prsa, mam pocit, ze mam v kazdym asi litr mleka...ale tesim se az mi bude růst taky bříško a všichni to na mě budou vidět 🙂
Ja bohužel na záchodě občas tu "mrchu" vidim, hrozně se bojim když ze mě něco vyteče jakou to ma barvu...

loss
3. nov 2006

zoja nebojkaj,povedz si ze vsetko bude fajn,ze babanko tam ostane 9mesiacov.Drzim ti palce 🙂

claire21
3. nov 2006

Peha a nechate si říct jestli to bude kluk nebo holka? Já právě nevim, manžel hrozně chce, samozřejmě by chtěl kluka, ale já bych radši překvapení? A už máte vybraný jména?

zoja
3. nov 2006

ked som cakala dceru tak som taketo pocity vôbec nemala mozno je to vekom 😀

peha
3. nov 2006

ahoj zoja, neboj, nemas sa vopred coho obavat, hlavne mysli pozitivne 😵
claire - to mi je luto, ze tvoja sefka sa takto nepekne sprava k tebe. ved je tiez zena a mohla by mat trochu pochopenia. zase z jej strany chapem, ze pracovne chce miesto obsadit, je to prirodzene, ale mohla sa s tebou pekne bavit.
no co uz, asi nemas co riesit, porozpravaj sa s doktorom, drzim ti palce. dolezite je, aby si ty a babo boli v pohode a hlavne ze mas doma podporu - to je podstatne. pracovne vztahy sa vzdy vyvrbia, az ked sa nieco deje, az ked su zdravotne problemy a tak. poznam to uz tiez z byvalych zamestnani.

inak pohlavie - ak bude vidno, budeme chciet vediet, aj ja aj manzel.
tuto stredu uz to mozno bude 🙂
zatial mame pracovne verzie mien - eliska a matusko, tak uvidime. pred mesiacom to bola barborka a este predtym simonko. snad ma do porodu osvieti rozum a spravne rozhodnutie a manzelov suhlas 😵

dobru nocku. 😵

claire21
4. nov 2006

Ahoj peha,
na sefku kaslu, hlavni je ted miminko. predstav si, ze moji sefce praskla uz plodovka a jeste pak asi 2 hodiny pracovala, ze do nemocnice nepujde dokud to nedodela...tak pak cekej pochopeni. Do prace se uz stejne asi nevratim, tak co resit...
Jmena mate vybrany moc hezky, ja uz jsem taky predcasne vybirala, ale u nas je to slozitejsi, manzel je z Albanie, tak jsem musela vybirat, aby byly znamy jak u nas tak i u nich a aby se hodilo k nasemu exotickymu prijmeni. Nakonec jsem vymyslela Daniela a David a manzel kupodivu souhlasil, tak uz to asi menit nebudeme. tak az si nechas prozradit pohlavi, tak urcite napis🙂

peha
4. nov 2006

to su pekne mena 🙂 a to mate pekne, ked budete exoticke a budete mat urcite nadherne deticky, ked su premiesane narody. budu inteligentne a pekne 😵

s tou sefkou - je trosku vorkoholicka, no co, sme jednoducho ine. nevadi.

stredu sa ozvem urcite, ze co noveho
papa 🙂

claire21
4. nov 2006

ahoj peha,
tak ve stredu se urcite ozvi jak vam to dopadlo, ale at uz to dopadne jakkoliv, tak budete mit urcite radost, hlavne aby bylo mimco v poradku, to je nejdulezitejsi.
Jestli nase malicky bude krasny, to doufam, ale inteligentni bude urcite, protoze doma mluvime tolika jazykama dohromady, ze chvili v tom asi bude mit zmatek, ze mu nebudeme asi rozumet ani my, ale pak si snad z toho vezme co nejvic 🙂
tak zatim papa 🙂

loss
6. nov 2006

ahoj peha,daj vediet ako si dopadla v stredu 🙂

peha
6. nov 2006

loss ahoj, uz dlho sa ti chystam napisat, zajtra budem, mozno stredu mat viacej casu, tak ocakavaj odo mna ip 🙂
zatial ahojte kocky, majte sa a pekny vecer, papa 😵

loss
7. nov 2006

ahoj peha som rada uz teraz sa tesim pa pa 🙂

keikei
12. nov 2006

ahojte babuľky!som tu prvý krát, a som veľmi rada, že som takúto stránku našla. trošku ma povzbudili vaše debaty. ja som v 6tt, zajtra sa chystám 1x gynekológovi, aby mi to potvrdil. test mi vyšiel pozitívny, len čo ma znepokojuje je to, že som začala špiniť a dnes dokonca krvácať. od rána som myslela len na to, že asi ma neminie potrat, ale ako som si prečítala vaše príspevky, tak sa mi zdá, že nemusí to znamenať hneď to najhoršie. už som totižto niečo podobné zažila, podstúpila som kyretáž hneď pri mojom prvom tehotenstve, ale to som nemala vtedy žiadne problémy, len sa miminku nevyvíjalo srdiečko ako sa malo. bolo to hrozné obdobie. na druhý krát sa nám narodila dcérka, a teraz chceme súrodenca. myslela som, že všetko bude ok, a teraz toto. hrozím sa predstavy, že by som mala zase zažiť niečo podobné. už sa neviem dočkať zatrajšej návštevy gynekológa. píšem asi dlho, ale potrebujem sa trošku vyrozprávať s niekým, kto má podobné problémy.
tak papa 🙂

cucuska
12. nov 2006

Ahoj. Ja by som asi išla na pohotovosť. Nie je to sranda. Ak Ťa to znervozňuje behni na gyndu do najbližšej nemocnice. Aj ja som to zažila, preto viem, ako asi na to mysliš. Oni ta pozru sonom a uvidiš. Nech to dobre dopadne. Držim palčeky.

keikei
12. nov 2006

keď ma to neprejde v priebehu dňa, tak asi pôjdem. aby som mala dušu namieste.

vavka33
12. nov 2006

Ahoj,necakaj ci to nepreje-oblec sa a chod.Ja som cakala a o miminko som prisla.....

lienka82
12. nov 2006

Keikei ja by som asi tiez zasla na pohotovost.Je to istejsie.Aj ked som ja mala to iste zo zaciatku,ale radsej chod.Necakaj do zajtra.Drzim palceky 😉

vicky13
12. nov 2006

Keikei, velmi ti drzim palce aby si bola v poriadku. Ja tiez zacinam 6 tt. Na jednej strane sa velmi tesim na dietatko ale aj obavam co vsetko sa moze stat. Zaciatky su hrozne. No dufam ze budeme mat stastie vo vsetkom.
Drz sa. 🙂

loss
12. nov 2006

keikei- radsej chod na pohotovost uz dnes,lebo clovek nikdy nevie,bude to lepsie ked sa pozru na teba.Drzkaj sa a daj vediet ako si dopadla.Drzim ti silno palce

cucuska
12. nov 2006

vicky: držim palce nech je všetko o.k.

loss
12. nov 2006

vicky nebojenkaj bude to fajn pre babenko i mamicku 🙂 drzim palce

vicky13
12. nov 2006

Dakujem babulky, vy ste take zlate. Ja som citala ze do 10 tt je to najviac rizikove tak sa dost bojim aj ked sa snazim pozitivne mysliet a uz planujem vsetko mozne pre babo. 🙂

loss
12. nov 2006

Vicky viem ake je to tazke ja som o dve babenka prisla,ale tebe nic take nehrozi,len sa pekne opatrujte a davaj pozor na seba a aj na malinke v brusku a ono bude rychlo rast aby si ho mohla coskoro drzat v naruci 🙂 uvidis vsetko bude fajn

keikei
12. nov 2006

ahojte babulky, tak som tu zas. ste veľmi zlaté,že tak držíte palce. na tej pohotovosti som predsa bola,tehotnosť mi ešte na 100%nepotvrdili, ale že na 90%áno. a ani mi nevedeli povedať, či je to životaschopné, že to asi až tak za 2 týždne. veľmi ma potešilo, že som nemusela zostať v nemocnici. a že to krvácanie môže byť príčina mimomaternicového tehot, ale že to sa dá zistiť tiež až neskôr.dr mi predpísala ascorutin,všimla som si, že to tu dosť často spomínate. ale v letáku je písané, že ženy do 4.mes.tehotenstva by ho nemali užívať. aj v lekárni ma na to upozornili, tak neviem, či užiť alebo nie. zajtra idem ešte svojmu gyn, tak uvidím, či mi povie niečo povzbudzujúcejšie. aj ja držím vám všetkým palce, aby ste mali všetko v poriadku, a narodili sa vám krásne detičky.
dobrú nôcku, 😔

peha
12. nov 2006

ahoj keikei,
velmi ti drzime palceky, neboj, mozno to prejde a krvacanie casom samo odzneje, nemysli na najhorsie. mimomaternicove sa da jednoznacne na uzv posudit okolo 8. tt, takze trpezlivost. zatial sa setri a skus viacej lezkat, ak sa da, pripadne pn-ka.
ten ascorutin papaj a papaj aj hned kysel. listovu, aby sa predislo deformaciam plodu, ak by nieco nahodou sa dialo. a kup si aj maternu alebo calibrum na 1. trimester.
ja som brala aj ascorutin, aj injekcie proti krvacaniu, a hormony na udrzanie tehu. teraz sme na tom okej, klop klop, a babo je v poriadku a pekne rastie, teraz ma uz 23 cm 😵
takze sa drzkaj a pekne spinkaj a hlavne bud opatrna a davaj si pozor (tuto vetu budes asi casto pocuvat 😉 ) 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre