Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

aeiou78
5. apr 2007

bola by som veľmi šťastná ďakujem

aeiou78
5. apr 2007

veva1 čakáš svoje prvé bábo?

cucuska
5. apr 2007

aeriou aj veva mám už po MA a je to jej prvé bábo

aeiou78
5. apr 2007

vidím že máš prehľad a stíhaš to na viacerých témach naraz

cucuska
5. apr 2007

už mám konečne menej práce a keď kukneš aký mám počet príspevkov 😅 tak som tu stále. mne áto stránka moc pomohla. a v koľkom tt si???

cucuska
5. apr 2007

aeriou držim ti moc palce už som našla tvoje tt na predchádzajúcej strane

aeiou78
5. apr 2007

som v 11tt+1 deň

susik77
5. apr 2007

aeiou: drzim palceky, ja som tiez mala MA v roku 2004 a teraz na zaciatku tehu v 7.tt som krvacala a az asi do 11.tt som mala obcas. krce. A uz sme na konci 23.tt a sme v poriadku 🙂
Hlavne bud v pohodicke a nestresuj sa, to nie je pre mimi dobre.

cucuska
5. apr 2007

baby držim vám moc palce 😉

aeiou78
5. apr 2007

ďakujem za podporu susik77 🙂 snažim sa to brať v pohode aj manžel tvrdí že teraz to dopadne dobre ale to že som od 5 tt doma a musím ležať mi veľmi nepomáha.mám veľa času na rozmýšľanie a vtedy ma napadajú sprostosti

susik77
5. apr 2007

cucuska: aj ja Ti drzim palceky, aby si sa skoro k nam pridala 🙂
aeiou: to poznam, bola som na PN 6 tyzdnov kvoli tomu. Zo zac. som mala depky, lebo som nad vsetk. premyslala a nakonec som si tak zvykla doma, ze som bola leniva chodit do prace. Ale teraz by som uz aj rada zostala doma
🙂

aeiou78
5. apr 2007

aj keď bude všetko v poriadku ja do práce do pôrodu nenástúpim, pri poslednom tehotenstve som chodila do práce a dopadlo to zle, lekárka mi povedala nech na prácu zabudnem a v pokoji doma oddychujem, mám komplikácie aj po tej rakovine štítnej žľazy , a mám nevoľnosti nie ranné ale celodenné pretože beriem hormóny pre seba lebo nemám štítnu a teraz aj na udržanie tehotenstva, môj žalúdok už má tých liekov dosť ale čo jedna mamka pre bábo nevydrží

cucuska
5. apr 2007

aj ja budem na PN hneď od začiatku. už sa na to tešim 😉

susik77
5. apr 2007

aeiou: pekne oddychuj 🙂 Mne to pomohlo k psychickej pohode 🙂 Keby som mala celodenne vychadzky, mozno by som sa uz ani nevratila do prace. Teraz je najdolezitejsie, aby si bola v pohodicke a potom bude aj miminko 🙂

cucuska
5. apr 2007

presne tak oddychuj 😉

aeiou78
5. apr 2007

cucuska prajem ti tu PN len z jedného dôvodu, to by znamenalo že si tehotná
a verím že by sa ti splnil najväčší sen, možno že toho 22 to dáš vedieť všetkým

susik77
5. apr 2007

cucuska: mas velmi peknu fotku 🙂

cucuska
5. apr 2007

ďakujem aeiou.si zlatučká a tebe šťasné a krásne tehulkovanie 😉

janesm
5. apr 2007

Ahoj Adkag 🙂
dlouho jsi tu nebyla doufám že jtste s mimi v pořádku!!!!
My jsme v pohodě a cítím se skvěle doufám že i mimi cítí to samé... 🙂
Jak často chodíš na kontrolu??? Já tak jednou za 4 týdny,připadne mě to dlouhá doba...

adkag
5. apr 2007

ahoj janesm, som rada,ze si sa ozvala, som na teba myslela. citim sa fajn, obcas mam nejake boliestky, ale inak vcelku ok. dufam, ze to tak bude az do 40tt 🙂 . ja tiez chodim na kontrolu kazde 4 tyzdne, najblizsie som objednana na 13.4., co je piatok, tak snad namn prinesie dobre spravy a nie nestastie. este necitim pohyby tak sa trochu stresujem. a aj kvoli vysledkom AFP, vyplasila ma sestricka u mojej lekarky, lebo sice mam vraj vysledky ok, ale aj tak sa pytala, ci sme sa s lekarkou nebavili, ze pojdem na amniocentezu kvoli tomu krvacaniu, ale doktorka vravela, ze nie, ze mi vsetko vysvetli na poradni. tak sa bojim, ze co mi chce vysvetlovat, budem napata az do piatku.

inak si to tehotenstvo uz vcelku uzivam, ako rastie brusko a uz to vidno, je to take fajn 🙂 .

maj sa pekne, nech sa vam dari a daj vediet, ako sa mavas.

susik77
6. apr 2007

ahoj Adka, ja som sa tiez obavala, ze nieco moze s malou byt, ked som mala v 7.tyzdni to krvacanie, ale nechcela som risk. amnio, tak som si povedala, ze si aspon zaplatim spec. genet. ultrazvuk na genet. sukrom. klinike. Stalo ma to 1200 Kc, ale bolo to super! 🙂 Robil to detsky kardiolog, perfektne jej vysetril srdiecko, vsetky organy, potom ci nema razstepy ust, al. chrbtice. Aj nam povedal, co to bude 🙂 . Veronika je uplne v poriadku, obidvaja s manzelikom mame super pocit a dodatocne som sa potom dozvedela ze aj tripple testy boli v poriadku 🙂 . Ja si myslim, ze amniocenteza je dobra asi len vtedy, ked to beries tak, ze ked s miminkom neco bude, abyu si mohla ist na interupciu. Co som nechcela ist. Tak sa drz. Urcite bude vsetko v poriadku
🙂

vedvies
6. apr 2007

ahojte babenky,
adkag - nestresuj kvoli pohybom 😉 . Ja som ich citila az v 20.tt - aj to som si nebola ista-este mas cas. No a kamoska az v 24.tt - kazda sme ina. Teraz som v 26.tt a mala ma budi uz od piatej kopancami do mechura 😅
Na zaciatku som bola na pohotovosti varena-pecena /krvacanie,spinenia/ aj som si odlezala 5 dni na rizikovom,ale amniocentezu mi nik nekazal absolvovat. Susik ma pravdu-je dobra iba na to, ked chces 100%zdrave dietatko-no to ti tiez nik nazaruci 😔 ....

adkag
6. apr 2007

dakujem vam babenky za povzbudenie, tu amnio nechcem ani ja, praveze ma sestricka dost vyplasila, ked povedala ze vysledky AFP su ok, ale aj tak hovorila o amnio. no uvidim, co mi povie lekarka.

Susik na tom UZV si prosim bola kde? ja mam ist na morfologicky v 20tt u nas v nemocnici a som objednana na 3D do pruskeho, to stoji 1600 sk, takze tych 1200 nie je vela, radsej by som isla na ten geneticky, asi jespolahlivejsi, co sa tyka tychto vrodenych vad. mohla by si mi napisat prosim aj kontakt na ten geneticky uzv? dakujem.

pheva
6. apr 2007

Dievcata preco sa stresujete? Treba mysliet na ine myslienky. 😀 😀 😀

susik77
6. apr 2007

Ahoj Adka, vies, my byvame v Prahe, tu je sukrom. klinika - Gennet, tam som si zavolala . Stranka je www.gennet.cz
Ale neviem, kde to robia na Slovensku...Ale snad, ked Ti ten morfol. budu robit v nemocnici, tam maju lepsi ultrazvuk, moj gynekolog nema tak kvalit., preto som to chcela urobit pre nase miminko.
Ale Adi, vobec sa nestresuj, urcite bude vsetko v poriadku 🙂

pheva
6. apr 2007

Adkag ten hematom nema ziaden vplyv na mentalny vyvoj dietata.

adkag
6. apr 2007

susik,o tom gennete som pocula. praha je dost daleko, tak uvidime, ale snad bude stacit morfologicky a 3D.

pheva, nechapem co ma sestricka stresuje, som zvedava, co mi povie doktorka.

susik77
6. apr 2007

adka, nevsimaj si ju, sestricky sa vzdy robia mudrejsie ako lekari a hned Ti povedia z brucha aj tvoju diagnozu 😀 Ja som pod. probl. so sestrickami mala uz dost casto 😀 . Minule, v 16.tt, ked mi raz stvrdlo brusko, mi hned sestricka na gynekol. povedala, ze by som mala zostat do konca tehot. na PN a lekar mi povedal, ze s mimi je vsetko v poriadku, len mi dal horcik...
A odvtedy mi nic nie je 🙂 Uzivaj si tehotenstvo 🙂
A myslim, ze ten morfol. a 3D ultrazvuk staci 🙂

mabe
10. apr 2007

Ahojte holky, jsem tady poprve. Nevim, jestli jsem v dobrym prispevku, ale zkousim to. Koncem roku jsem vysadila antikoncepci. Pak jsem 3 mesice nedostala MS. Doktorka me dala prasky a pak po 14 dnech vyvolavacku. Myslela jsem si, ze jsem dostala MS, ale dnes me doktorka rekla, ze jsem tehotna. Ale je tady malej hacek - nevypada to tak, jak by melo. Ted jsem trosku nervozni. Jsem rada, ze jsem tehotna, ale je tady ten hacek. Muzu byt tak v 2 tydnu. Mam prijit za tyden na kontrolu. Doktorka rikala, ze to zatim vypada jinak nez ma. Taky se vam to stalo? Jinak MS nemam, mam spineni a to ne porad.

svetluska.p
10. apr 2007

mabe, vobec sa neznepokojuj. v 2tt je sa max da urcit tehu, vnutornym uzv. ale na nejake verdikty typu, ze to nevyzera ako ma - je nenormalne skoro.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre