Utrogestan a Ascorutin. Znáte je někdo?

ingis
24. okt 2006

Ahojík všem těhulkám včera sem byla na pohotovosti začala sem slabě špinit a bolesti v podbříšku tak mně prohlédly miminko je v pořádku a beru dvoje léky 3.1 tabletku a menuje se to Utrogestan a Ascorutin znáto někdo ale asi vím čím to je ja peru ručně babka od přítele nemá pračku a kybl sem zvedla a asi proto a nákup dost teškej jen se modlím at je vše vpořádku prosím držte mi palečky ☹

susika
9. mar 2007

ahojte. pheva ja som tiež na PN už asi od 4.alebo 5.tt. ked som bola 5.3. na kontrole, mi doky povedal, že ak bude všetko OK za dva týždne, už ma pustí do práce. to by som už mala byť v akosi na konci 13tt. inak by ma už mohol. momentálne chlapa mám preč, bývam sama a žiadne vychádzky. je to na mozog. tak zatiaľ žijem zo zásob chladničky 🙂 🙂 tak to si neviem predstaviť, keby som takto mala byť až do konca,teda vlastne len do nejakého 32tt, kedy by mala nastúpiť materská.vtedy vraj už vychádzky sú a je to trochu volnejšie, ked je to bezproblémové.

adkag
9. mar 2007

susika a aky si mala problem? ja tiez dufam, ze este budem moct ist do prace, ale je mozne, ze uz budem doma az do konca. moc ma to nebavi, ale teraz este so mnou maroduje aj drahy,tak je to lepsie, ale od stredy uz budem sama.

adkag
10. mar 2007

babenky, ja som teraz uzivala Magne B6 kvoli tomu krvacaniu, ale po 5 dnoch som zistila, ze doba pouzitelnosti uplynula 12/2006. brala som to 5 dni po 4 tbl. myslite, ze to moze mat nejake negativne ucinky na babo?

kacerka
10. mar 2007

Adkag: našel ti doktor hematom v děloze? Nebo z čeho to špinění? Já jsem se včera vrátila po týdenním pobytu v nemocnici, kde mi po slabém krvácení našli hematom v děloze. Během toho týdne se mi zmenšil na polovinu a špinění úplně ustalo. Ale dnes ráno se opět objevilo trochu špinění, ale teď to už dvě hodiny kontroluji a nic. Takže vyčkám a pokud by se to nějak rozkrvácelo, pojedu zpět do nemocnice 😖

adkag
10. mar 2007

kacerka, mne ten hematom vysiel cely, vtedy som velmi krvacala a potom asi 10 dni spinila. ak ti tam este ostala polovica hematomu, mozes dalej spinit, mozno aj krvacat, kym nezmizne uplne. co ti povedali v nemocnici, ak by si zacala opat krvacat, mas ist zase do nemocnice? neboj, bude to v poriadku.

kacerka
10. mar 2007

Pan primář mi řekl, že mi jako lékař musí říct, že bych měla přijít s jakkoliv malým krvácením, ale on jako člověk mi radí, abych to nechala osudu. Beru Duphaston a v pondělí půjdu ke svému gynekologovi. Jinak mám být v klidu, co nejvíce odpočívat . . . .

adkag
10. mar 2007

kacerka, asi ma pravdu, oni to nejak nevedia ovplyvnit v tychto prvych mesiacoch, mna dokonca nedali ani do nemocnice, ale mam kludovy rezim a lezat moja lekarka sa sice cudovala, ze som nechcela ist do nemocnice, ale mne na pohotovosti povedali, ze tam budem mat len pokoj na lozku a nejake vitaminy - ascorutin, tak som vravela, ze to mam aj doma, tak mi dala za pravdu. takze teraz sa snazim co najviac lezat a nerobit skoro nic na doporucenie lekarky a snad to bude ok.

kacerka
10. mar 2007

Přesně tak, mně to v té nemocnici přišlo také zbytečné. Brala jsem ten Duphaston a ležela. Ráno a večer se na mě přišel podívat lékař a zkonstatoval, že buď špiním nebo ne. A po týdnu mi udělali UZV a zkonstatovali, že se hematom zmenšil a můžu jít odpočívat domů. Taky si říkám, jestli má ten zárodek odejít, tak odejde dřív nebo později a nemá cenu to nějak lámat přes koleno. Samozřejmě bysme z toho byli smutní, ale co se dá dělat, že?

adkag
10. mar 2007

kacerkal, to je pravda, je to velmix smutne ale stava sa to.ale verim, ze nam sa to nestane a ze babenka budu pekne rast. ten tvoj hematom moze nejako ovplyvnit babo?

kacerka
10. mar 2007

Doktoři mi řekli, že samozřejmě může. Takže jsem stále v ohrožení. Trochu jsem pobrouzdala po netu a dočetla se, že většina případů dopadne dobře. Takže šance je veliká 😉

adkag
10. mar 2007

kacerka, tak drzim palceky, aby to dobre dopadlo, vela lezkaj, nerob ziadne namahave prace a nestresuj sa. vela babeniek ma hematom v tehotenstve a babenka su v poriadku.inak kedy mas ist na kontrolu k lekarke?

kacerka
10. mar 2007

Za čtrnáct dní, ale já půjdu v pondělí nebo úterý. Můj gynekolog neví, že jsem byla v nemocnici, tak to s ním chci probrat a slyšet také jeho názor. Také Ti držím palce, ať je vše v pořádku.

adkag
10. mar 2007

tak to veru chod, ja som isla vtiez hned k svojej lekarke a teraz mam ist dva tyzdne, teda teraz uz o tyzden v pondelok.

peha
10. mar 2007

ahojte kocky, hlavne sa nebojkajte, psychika je velmi dolezita. kacerka, susika, ak mate problem, vzdy sa obratte na doktora. z vlastnej skusenosti - nase malinke babo je vypiplane od 5tt rizikoveho a kuknite kde sme uz dnes.
takze sa vam pokusim vliat silu a nadej, aj keby ste mali lezat cele tehu, ako som prelezala ja, a teraz lezim s spitali, tak to stoji za to.
drzkam vam palce. papa 😵

adkag
10. mar 2007

Peha, vy ste si veru toho veru vela preskakali, tak drzim palceky, nech to dobre dopadne. uz budes v nemocnici az do porodu?

peha
10. mar 2007

hej moja sme tu az do konca. stale nas monitoruju, sleduju kazdy den prietoky - na to prides az ku koncu tehu 😉 a sleduju kontrakcie, zatial su len taki poslickovia, takze je este klud. davam si este tak tyzden, snad mozno 10 dni a potom uz nevydrzim drzat nozky spolu 😀

papa drzte sa vsetky 😵

loss
10. mar 2007

peha nebojkaj drim palce vsetko bude dobre Eliska sa uz velmi tesi na svoju mamicku i tatinka

pheva
10. mar 2007

Peha drzim ti aj ja palceky. Ale musim ti oponovat, ze niekedy ani serklaz a ani uplne lezanie na lozku nezabrania tomu najhorsiemu. Je to z vlastnej skusenosti. 😔
Najdolezitejsie je sa so situaciou cim rychlejsie vyrovnat. Ako vravia vsetci lekari treba trpezlivost a hlavne ziaden stres. Cas vsetko vyriesi.

loss
11. mar 2007

pheva pekne si to napisala,len mne sa zda ze je to nejak dlho a nepomaha nic nejak sa tomu malickemu nechce vojst do mojho bruska ☹

cucuska
11. mar 2007

loss: ono to už čoskoro pride fakt. držim ti moc moc palce 😀

marguerite
11. mar 2007

Kačenko ahoj...jak píšeš..my byli v 6tt v nemocnici s diagnozou -Hrozící potrat..hematom - jeden velký a jeden malý..týden jsem ležela..brala jak píšeš ty léky, večer jen mrkli jestli krvácím...a po týdnu mě pustili domů že se zmenšil už na hooodně..tak jsem šla za týden na kontrolu ke své gynekoložce..to jsem měla napsané v průkazce a už zmizel uplně..nikdo neříkal že by hematom ovlivnil naše mimi... má se dobře...daří se mu..a moc se těšíme.. jen Hematom nás z kraje polekal a báli jsme se že miminko smete s sebou ☹
ale už jsme hodně daleko..a jsme za to rádi...takže neboj..taky to tak dopadne 😉

pheva
11. mar 2007

Mila loss
u nas je to trosku inak nasim v babam sa v brusku velmi pace, dobre sa nam tam zabyvaju a pekne rastu ale akosi moja maternica jej proti a nedovoli im pobyt dlchsi ako do 24 tt. 😔 Toto je moje 3 tehotenstvo a ak to nevide moja kariera matky sa nacisto skoncila. 😔
Precitala som si o tvojich potratov a je mi to nesmierne luto. Dufam, ze cislo 4 bude pre teba to stastne. 😀

majko_zuzka
12. mar 2007

ach jaj tehulky krasne 🙂 mate to tazke vam poviem neni vam co zavidiet ☹

vrabcak
12. mar 2007

ahoj děvčátka, jsem zde poprvé, všechny Vás zdravím. Před 7 měsíci jsem potratila v 9 tt. Minulý týden jsem zjistila, že jsem opět těhu. Jsem z toho dost nervozní-mám strach, že se to bude opakovat. Hlavně proto, že minule vše začlo bolestmi zad a špiněním. Teďky sice nešpiním, ale záda zase začínají bolet.... Nemáte s tím některá zkušenost? 🙂

pheva
12. mar 2007

Vrabcek skus nakuknut do temy ; zamlknuty potrat su tam dievca, ktore s tym maju skusenosti a pohli by ti poradit. 😉

vrabcak
13. mar 2007

díky, díky, určitě juknu

holidayinn
13. mar 2007

Ahoj Vrabcaku,
nenapsala jsi jak jsi minule potratila. Pokud je to spineni nemusis se obavat, pokud se objevi cervena krev, zkolabovane oplodnene vajicko nebo mrtvy plod vypudi deloha sama tak jako tak. To je zakon prirody. Pokud se jedna o jen o problem udrzeni, existuji leky (hormony) na udrzeni. Zajdi radeji k lekari na vag. utz a odebrani hCG. Ja to taky udelala, ale bohuzel jsem minuly tyden v 8 tt musela na revizi delohy. Nedalo se nicemu zabranit. Mela jsem ukrutne bolesti a krvaceni jako pri menses. UTZ dokaze od ca 5tt udhalit, zda-li se plod vyviji nebo ne. To je dalsi diagnostika prosperujiciho tehu. Kazdy den by se mel gestacni vacek zvetsovat o nekolik mm, pokud ne..jedna se bohuzel o neprosperujici tehu a musi to ven. Stresovani a lezeni doma s nohama nahore nepomuze bohuzel. Drzim palce a posilam optimismus. 🙂

vrabcak
13. mar 2007

ahojky holi... před těmi 7mi měsíci jsem potratila v 9 tt. Skoro od začátku jsem začla špinit a dr. mě léčil na záněty. Nikdy to nebylo krvavé. chodila jsem na vag. UZ každých 14 dní, jediný zádrhel byl, že byl plod jakoby pozadu, menší než by měl být. Na potrat jsem ani nepomyslela, dr. vždycky řekl, že to určitě dožene. V 9 tt jsem šla na kontrolu - prohlídku. Cítila jsem se úplně normálně, žádné problémy, bolesti nic. Když jsem byla na "gynďošce", ztuhnul dr. výraz v obličeji a že se mu něco nezdá, že narazil na sraženinu krve. vag. UZ potvrdil jeho domněnku, že jsem potratila a srdíčko přestalo být. Strašně se on i v nemocnici divili, že jsem neměla žádné křeče, protože srdíčko nebilo asi 2-3 dny, podle zabarvení sraženiny. Tady alespoň vidíš, jak mám blbý tělo.

Ale pevně věřím, že teďky to dobře dopadne. ve čtvrtek jdu na prohlídku, jsem úplně na začátku a minulý týden ještě nebylo na UZ nic vidět.

Tobě držím palečky, aby se chmury rychle odplavily a děkuju za optimismus, budu ho potřebovat.

holidayinn
13. mar 2007

to dobre dopadne 🙂 . To byla zrejme nejaka chyba v genech hned na zacatku...Bud rada, ze jsi netrpela jako ja...To se Dr. nedivim, pac ja mela v sobe zkolabovany vacek ca tyden..proto ty bolesti a silene krvaceni. 😒
Takze preju hodne stesti....tak pak informuj.

janesm
15. mar 2007

Ahoj těhulky 🙂
nemáme to lehké ale myslím že to zvládneme chce to se šetřit a hlavně pozitivně myslet i když je to při našich problémech moc těžké.
Od začátku těhotenství jsem špinila vlastně na začátku jsem myslela že dostanu MS ale to už jsem byla těhu.Doktorka mě hned od začátku doporučila Utrogestan 3x2 tablety do pochvy.Postupem času se špinění zhoršovalo a bylo větší a do hnědy vždy když jsem byla na kontrole bylo vše v pořádku.Asi v 7tt jsem začala slabě krvácet,hned jsme jely na pohotovost.Po UTZ mě řekly že je tam malý hematom ale plod je v pořádku,že hematom se vstřebá nebo odteče ale na plod to nemá vliv,mám pokračovat v utrogestanu a pokud se to zhorší tak mám přijít a zůstanu v nemocnici.Krvácení ustala a opět jsem jen špinila ani ne do týdne jsem začala mít hrozné křeče v podbříšku které mě šly do zad a začala jsem opět krvácet,na nic jsme nečekaly vzala jsem si věci a jely do nemocnice.Miminko bylo v pořádku,povyrostlo srdíčko bilo ale hrozil potrat nechaly si mě tam.Brala jsem 3x1 Duphaston Ascorutin a dostala jsem injekci,bolesti trvaly do druhého dne krvácení přešlo v hnědé špinění které bylo časem světlejší.Za dva dny jsem šla na kontrolní ultrazvuk a mimi bylo v naprostém pořádku,asi za 4 dny mě pustily domů kde jsem měla dodržovat přísný klidový režim.Asi za 3 dny jsem začala v noci z ničeho nic dost krvácet,vlastně ze mě tekla krev proudem.Vyděsila jsem se a opět jsme jely na pohotovost,mimi bylo opět v pořádku byl to zřejmě zase ultrazvuk ktarý jednorázově odtekl.Dostala jsem dvojitou injekci a napsaly mě tabletky proti krvácení Pamba a měla jsem je brát 3x1 jen když budu krvácet a poslaly mě ležet domu.Ted to bude asi 14 dní po tom krvácení které pomalu ustupovalo a měnilo se ve špinění,ted mě jen pobolívá v podbříšku špinění na 3 dny přestalo,byla jsem několikrát na procházce a včera jsem zase trošku zašpinila ale už to nic není.20.3. jdu na NT testy a 22.3. do poradny tak doufám že bede vše vpořádku,ale strach mám stále!!!!
Držte se všechny musí nám to všem dobře dopadnout!!!! 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre