Užívanie Euthyroxu v tehotenstve

lulu1502
14. jan 2009

Ahojte neviete mi niektorá poradiť prosím Vás. Ja mám asi 2 roky vyoperovanú štítnu žľazu. Doktor mi vždy vravel že ak zostanem tehu tak musím okamžite prísť a zvýši mi dávku. V júni som ostala tehotná krv mi zobral len v tedy a viac odmietol. teraz v poslednom čase sa cítim dosť unavená až mám depresie a uzkosti. Je to tým že mi chýbajú hormony? Prosím poradte čo mám robiť.

marci2305
3. okt 2011

@jarabica123 Ďakujem.

marci2305
3. okt 2011

@masinka Ďakujem za info.

marci2305
5. okt 2011

@jarabica123 No ja mám ten problém, že mám zhubný nádor na štítnej, preto musela ísť celá von. Ešte čakám na histologiu lalokov a potom ma čaká radiojodová liečba. Bojím sa toho. Ja viem, že je to obvyklý postup. No aj tak, dokým nedostanem dávku liekov, nebude to asi najlepší pocit 😒 😢 😢

lauricka
5. okt 2011

@lulu1502 @bondy1 Ahoj, necitala som celu diskusiu, napisem moju skusenost. Beriem L-thyroxin na stitnu zlazu, mam chronicky zapal. Tiez mi povedali, ze ked otehotniem, mam prist hned na kontrolu. Tak som aj urobila, otehotnela v marci a v maji som isla na krv. Po kontrole mi nezvysovali, vysledky boli vraj dobre, tak beriem stale tak isto. Myslela som si, ze ma bude kontrolovat aj v priebehu tehu, ale tiez vobec nic, dalsi krat tam idem az po porode. Neviem, ci to staci, ale zjavne to tak robia viaceri.
Co si ale v zasade myslim a urcite aj lekar by to potvrdil, ze akonahle sa necitis dobre, treba ist na kontrolu hned. To je ina situacia, urcite chod na kontrolu.

jarabica123
5. okt 2011

@marci2305 Moje zlate, neboj vsetko dobre dopadne, my zeny sme velke bojovnicky!! Tak ale hlavne je, ze uz mas za tym, a je ta hnusoba vonku a uz len verit, ze sa vsetko vyriesi. Viem, ze sa toho bojis, kazdy by sa bal, aj ked pises, ze je to obvykly postup. Bud trpezliva, za kratky cas ta nastavia na lieky, budu to sledovat a budu bud zvysovat alebo znizovat davky. Vsetko zvladnes, budem na teba mysliet, drz sa a hlavu hore!!!

marci2305
6. okt 2011

@jarabica123 Veľmi pekne ďakujem za podporu..🙂 Budem to musieť zvládnuť. Mám synčeka a milujúceho muža...!!!

jarabica123
6. okt 2011

@marci2305 Nemas za co dakovat, na to sme tu, aby sme jedna drujej aspon trosku pomohli!

lienocka23
14. nov 2011

@jarabica123 ahoj, len sa chcem spytat, tiez mam vyoperovanu stitnu zlazu, som takmer v rovnakom tyzdni tehotenstva, termin mam 28.5. Uzivas neake vitaminy pre tehotne, kde sa nachadza aj jod? Dakujem za infosku.

meusicka
14. nov 2011

@lienocka23 ahoj len pre info, mne pri prvom tehu dr. povedala ze mozem kludne uzivat vit doplnky. a teraz pri druhom si uz protirecila lebo mi vravela ze nemam uzivat a pritom teraz cakam dvojicky takze zvyseny prisun vit. by bol asi nutnejsi. skus sa poradit s lekarom co ti povie. a daj info co ti povedal, aj mna by to zaujimalo aky ma tvoj lekar nazor, lebo mna moja dr. dost zmiatla tymto pristupom. 😅

lienocka23
14. nov 2011

@meusicka no to je presne to, co ma desi, ze sa nevedia pomaly dohodnut, kazdy mi povie nieco ine. Endokrinologicka mi povedala, ze kedze som uz dlhodobo nastavena na liecbu, ze by mi to ublizit nemalo. Ani drobcovi. Len chcela by som to mat asi podrobnejsie vysvetlene, ze ako to vlastne funguje, aby som sa tolko nebala ☹

ellenie
14. nov 2011

ahoj, mne zistili chorú stít. zlazu počas tehotenstva a hneď mi internistka nasadila euthyrox, ktorý som brala celé tehotenstvo. Mala som sa prist ukazat po seststonedeli, ci sa hodnoty nevratili do normalu, ale zostali rovnake, tak beriem lieky stale. Na kontroly som chodila priblizne kazde 3 mesiace.

jarabica123
15. nov 2011

@lienocka23 Ahooj, pozeram, ze mas termin presne na moje narodeniny🙂) Na stitnu zlazu uzivam len Euthyrox, a ine vitaminy v podobe jodu nie. Snazim sa papat masko,sem tam ryby, ale prave som citala, ze existuju pripravky s obsahom jodu tzv. jodidove tablety, ktore moze uzivat aj tehotna. Neviem, moj nazor je, ze pokial mas vysledky u endokrinologa v norme pocas tehu, nemas sa coho obavat, ale ani tie tabletky asi nemozu ublizit. Ako casto chodis na kontroly?? Mne povedala, ze staci kazde tri mesiace, tak idem teraz niekedy, tak sa na to mozem spytat a dam vediet🙂 Tak sa drzte aj s drobcom, papaa

jarabica123
15. nov 2011

@lienocka23 A vidim, ze pisete o tom, ze kazdy lekar ma na vsetko iny nazor, to poznam sa pytas, a kazdy ti pivie inak a ty si mas vybrat?🙂) Sranda. Niekedy je lepsie vsetko nechat na prirodu, ako do seba pchat tabletky s vitaminmi, ked je to nevyhnutne, tak to chapem,ale si myslim, ze ten organizmus vie co robi a to babo si berie to najlepsie. Prave dnes som bola na sono, a tak sa krasne uz mrvilo🙂) Nadherny pocit. Tak vela sil babulky, papaa

lucka.lucy
15. nov 2011

ahoj babule, je normalne,ze mi endo zvysil euthyrox az na 200?

janulkan
15. nov 2011

@lucka.lucy a kolko si mala predtym a ake boli vysledky krvi? mne zvysili len minimalne davku ale vysledky som mala cele tehotenstvo v norme 🙂

jarabica123
15. nov 2011

@janulkan Ahooj, noo mne moj endokrinolog davku nezvysil vobec, lebo vraj som mala vysledky v norme, a citam, ze tebe zvysil aj tak, teraz som sa trosku zlakla. Kazdej zene musi davku zvysit?? Alebo sa stava, ze sa davka vobec nemusi zvysovat??

julie6
15. nov 2011

Dievcata, ja zijem v Belgicku,,na SK som po porode prvom mala problemy s extremnou unavou a priberanim tak som sla k endokrinologicke,,,tvrdila ze vysledky mam na hranici tak ak planujem dalsie,,nech Euthyrox 25 radsej beriem,,o pol roka som bola na kontrole tu a lekar sa mi vysmial ze to este nepocul brat Euthyrox preventivne,,,ze nemam tak zle vysledky,,,tak som ho prestala brat o 4 mesiace som otehotnela,,a dnes mi lekarka povedala uzasnu spravu zamlknuty potrat v 6 tyzdni, od zaciatku sa jej zdalo mensie ako ma byt,,,tak neviem fakt podla akeho lekara sa mam riadit,,uz je teraz neskoro lamentovat ci je to preto ze som to prestala brat,,pojdem na vysetrenia uvidim...

meusicka
15. nov 2011

@lucka.lucy a kolko si brala pred tehu? ja som mala 100 a teraz beriem na striedacku 150 a 175 pri dvojickach. na kontroly ma dr. vola kazdych 5 tyzdnov. pri prvom tehu s dcerkou som brala 150.

janulkan
15. nov 2011

@jarabica123 neboj, mne zvysila v poslednom trimestri a aj to len minimalne, brala som 50ku a prehodila mi to na 50 a 75 na striedacku obden 🙂 myslim, ze to bolo fakt len take pre istotu a dalsie kontrolu mam az v januari

lucka.lucy
16. nov 2011

@meusicka ahoj, pred tehu som brala 150. V sep mi to dal na 175 a teraz na 200... len ta 200 sa mi zda trosku vysoka... hm?

meusicka
16. nov 2011

@lucka.lucy tak ja si myslim ze je to ok, ak si mala 150. uz ti to asi tak vydrzi do konca tehotenstva. ak si zoberies tak aj u mna to slo zo 100 hore na 150 - 175. ved lekar uz vidi ake mas hodnoty krvy. ja si stale kukam do papierov ked mi sestricka da do ruky kartu a kontrolujem referencne hodnoty. mne pri tomto tehu este skace aj calcium, takze aj toto mi sleduje 😝

hencidlo
6. dec 2011

cavte baby, chcem sa vas popytat ake ste mali hodnoty stitnej, ked sa vam podarilo otehotniet? ☹

janulkan
6. dec 2011

@hencidlo v 3. mes som mala FT4 12,1 a TSH 2,88 a cely cas sa to pohybuje +-, cize parametre v norme 🙂 uzivam euthyrox 50 a donosila som bez komplikacii

hencidlo
6. dec 2011

@janulkan dik za info ja mam TSH okolo 4 stale a nedari sa mi otehotniet a endokrinolog mi vravi, ze je to v norme tak ja uz neviem kde je chyba................. 😢

nicky007
6. jan 2012

Ahojte kočky! Mám zníženú funkciu ŠŽ. Začínala som 50 Euthyroxom, potom zvýšený na 75 a teraz v tehu na 100. Mám fajn lekárku a všetko mi vysvetlí. Žiadne obavy zo zvyšovania. Tým, že sme tehotné a nemáme dostatočné hormóny šž, tak musíme zásobovať aj drobčeka. Treba poctivo brať liečky, aj keď asi každá mamina by najradšej nebrala nič. Ale toto je iné. Niekde som čítala, že práve nedostatok može ovplyvniť inteligenciu / ??? / Pripájam odkaz . Prajem Vám všetko dobré, hlavne veľa zdravíčka! Pa. http://www.stitnazlaza.estranky.cz/

valika_val
30. jan 2012

ahojte, nema niekto euthyrox25? potrebujem asi na 3 tyzdne, najlepsie na mesiac (20-30ks), pripadne mozem vymenit za euthyrox75, mam 102ks (EXP 07/2012). dakujem!

hencidlo
15. feb 2012

ahojte zienky, mam na vas taku prosbu, vedela by mi niektora poradit, ze ake vitaminy by som mala zacat uzivat, resp. ktore by mi pomohli otehotniet, nakolko mam znizenu funkciu SZ, liecim sa uz cca 5 rokov, ale hodnoty mi stale kolisu okolo 2?5 - 5 co sa mi zda dost ak chcem otehotniet. beriem 5x75 a 2x100 Euthyroxu.Absolvovala som uz 3xIUI a 1X IVF a nic z toho sa nepodarilo, tak neviem ci na tom nebude mat dost velky podiel SZ. vopred dakujem za rady emoticon

melinduska
16. feb 2012

hencidlo : Mne osobne moja endokrinologička neodporučila vitamíny pre tehotné, nakoľko obsahujú jód. Čiže užívaš lieky a to by nerobilo dobrotu.Hodnota vhodná pre otehotnenie je do 2,5. Mne sa podarilo otehotnieť až po 1/2 roku užívania a upravenia hodnôt. Žiaľ skončilo to potratom v 8 tt. Potom zase pauza zakiaľ sa mi rozhádzané hormóny upravili a teraz musím zaklopkať pomaličky rastieme a každý mesiac chodím na endokrinológiu na krv.Pred otehotnením som brala Euthyrox 50 a teraz 125-ku. Myslím, že aj tu dievčatá prispievali tiež so zníženou funkciou štítnej žľazy a podarilo sa im donosiť bábätká. Takže držím palčeky hlavne kľud lebo aj stres robí neplechu štítnej žľaze.

ninul
19. júl 2012

caute baby, prosim vas o radu. sestra ma vyoperovanu stitnu a teraz otehotnela. Lekarka jej vsak davku Euthyroxu nezvysila, ale naopak znizila zo 150 na 100. Co si o tom myslite? Nie je to nejake cudne? A ozaj, co si myslite o Olejovite? Mate s nou niekto nejake skusenosti?

paula80
12. aug 2012

Ahojte, chcela by som sa spýtať,prečo sa popri užívaní Euthyroxu nesmú užívať vitamíny pre tehotné,ja ich užívam od 3.tieho mesiaca,čiže 5 mesiac konkrétne centrum materna,aký to može mať vplyv na bábo,kontrolu krvi mám v poriadku zo začiatku som brala 25 a potom zvýšená na 50 a teraz idem na kontrolu až po 3 mesiacoch,zníženú funkciu-chronický zápal mi bol zistený až v tehu a hneď som začala užívať lieky,mala som hraničné hodnoty - hodnota S-TSH + 8,07,po opatovnom odbere hraničné už nižšie. ďakujem za každú odpoveď.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre