Užívanie Euthyroxu v tehotenstve

lulu1502
14. jan 2009

Ahojte neviete mi niektorá poradiť prosím Vás. Ja mám asi 2 roky vyoperovanú štítnu žľazu. Doktor mi vždy vravel že ak zostanem tehu tak musím okamžite prísť a zvýši mi dávku. V júni som ostala tehotná krv mi zobral len v tedy a viac odmietol. teraz v poslednom čase sa cítim dosť unavená až mám depresie a uzkosti. Je to tým že mi chýbajú hormony? Prosím poradte čo mám robiť.

24daniela24
19. okt 2012

@bianca
Ahoj chcela som sa opytat co znamena ze si mala mizerne hordnoty? lebo mne asi prevysovali 10nasobok akoby mala byt hodnota tsh a zo 125ky som presla na 175ku a o dva tyzdne zase kontrola...len sa bojim tych zlych hodnot vysokych ako ti to dopadlo nakoniec. Dakujem za odpoved 🙂

24daniela24
19. okt 2012

ahoj Mozem sa spytat ci vtedy ked ti bral endokrinolog krv si mala zle hodnoty zvysene??
@lulu1502

bianca
19. okt 2012

@24daniela24 jaj ja si uz nepamatam kolko coho som mala 😉 uz su to cez 4 roky.Dopadla som ale tak ze po porode som mala prejst na predtehu davku a hned som aj presla na povodnu davku a na tej sa drzim co sa tyka hodnot dobre

24daniela24
19. okt 2012

aha skoda ze si nepamatas lebo prav e to by ma zaujimalo lebo mne vyskocili vysoko hodnoty a neviem ci je to normalne alebo sa nieco stalo

savana12
7. jan 2013

Ahojte. Prave som sa z tejto diskusie dozvedela, ze sa nesmie uzivat Euthyrox spolu s vitamnimi pre tehotne. To som teda vobec netusila. Uzivam Femibion odkedy som sa dozvedela, ze som tehotna, spolu s euthyroxom 125. Baby, myslite, ze som tym mohla poskodit babätku??? Akoze dost ma to vystrasilo. Prave dnes som bola u gynek., keby som to vedela skor, tak sa urcite spytam.
Mate niektora rovnaku skusenost?

chrissa
7. jan 2013

@savana12 Euthyrox (synteticky hormon stitnej zlazy) je praveze potrebne uzivat pocas tehotenstva, pretoze nedostatok hormonov, ktore normalne produkuje stitna zlaza, by mohli ohrozit vyvoj babatka. Ja som uzivala Thyroxin pocas tehotenstva - je to velmi dolezite. Kontraindikacie s vitaminmi nie su zname. Takze urcite je potrebne uzivat predpisany Euthyrox.

savana12
7. jan 2013

@chrissa asi som sa zle opytala. Euthyrox uzivam uz asi 3 roky a o jeho potrebnosti nepochybujem. Len som doteraz brala aj vitaminy Femibion a vraj sa to nemoze spolu. Tak som chcela vediet, ci to je az taka velka chyba, ze to beriem spolu. Ale dakujem za reakciu. Tiez si myslim, ze by vitaminy nemali uskodit.

milagrosss20
7. jan 2013

a aku davku L-thyroxu beriete?ja beriem z 50 polku...

chrissa
7. jan 2013

@savana12 ja som v tehotenstve tiez brala vitaminy popri Thyroxine.......mozno len to, ze niektore mineralne latky by mohli stazit vstrebavanie hormonov. majte sa

aivana
1. feb 2014

@susisus
Ahoj susisus, chela by som sa opýtať... Som v 14 tt a nasadili mi Euthyrox. Hneď v ten večer som začala zvracať a na druhý deň to bolo ešte horšie. Lekár mi povedal, že to z toho nemôže byť... Takže moja otázka, či si mala podobnú skúsenosť s liekom. Ďakujem...

susisus
1. feb 2014

@aivana Ahoj, no ja som bola ok, ale tiez si nemyslim ze z toho. Ja som euthyrox brala velmi nepravidelne, ale doktorka mi vysvetlila ze v tehu je to mimoriadne dolezite, tak vtedy som brala poctivo. Mozno je to len zhoda nahod ale ak mas zly pocit, daj si znova vziat krv, teraz aj ked beries ten euthyrox pre kontrolu a mozno sa ukaze ze ti dali vysoku davku, ktovie?

katka0109
21. jún 2016

Ahojte sice uz starsia diskusia ale aj tak skusim..pred 6 tyzdnami mi moj gynekolok zobral krv na stitnu zistil ze mam ze mam znizenu funkciu stitnej hodnota 3.32 vraj pre otehotnenie je potrebne do 2.5 a tak mi on nasadil euthyrox..moja doktroka ma dost sprdla ze gynekolog nie je endokrynolog a ze to mi nema on preco predpisovat..stretli ste sa s takym niecim?ka som ten liek zacala uzivat a aj sa lepsie citim..len sa bojim ci mi to nemoze nejako ublizit..dakujem za odpovede

erikaah
21. jún 2016

@katka0109 Ahoj, no tvoja dr má pravdu. Gynekológ by to asi nemal predpisovať. Keď sa hľadala príčina mojich zdrav. problémov a zisťovalo sa, či to nebude ŠŽ, tak ma poslala moja obv. dr na sono a zobrali mi krv. Hormón mi vyšiel ok, ale sono nie a tak som bola odporučená do Ľubochne. Tam mi aj krv vyšla zle a od marca beriem Euthyrox. Ak si si nie istá, pýtaj si odporúčanie od obvodnej na endokrinológiu...

klalen
21. jún 2016

@katka0109 ja užívam euthyrox už roky a je to extrémne dôležité hlavne keď si tehotná. Obvodný to určite nemá predpisovať, je nutné ísť k endokrinológovi. Ale určite to treba brať poctivo.

katka0109
21. jún 2016

@erikaah
@klalen dalujem za odpovede..fakt sa neviem rozhodnut..teeminy na endo su otrasne u nas v bb..po dietatku velmi tuzime..moj gynekolog je naozaj odbornik a povedal ze on s tymto ma uz skusenosyi a uistoval ma ze je to vporiadku ale ta moja obvodna ma strasne zneistila..

klalen
21. jún 2016

@katka0109 Verila by som gynekológovi. Ja keď som bola tehotná, brali ma na endokrinológiu okamžite. Takže ak by si sa objednávala, treba to povedať a určite Ťa vezmú. Ale brala by som euthyrox naďalej.

majinka273
21. jún 2016

euthyrox v tehotenstve urcite neuskodi, ja som brala, ale urcite sa objednajte u endokrynologa, pripadne by upravil liecbu, davkovanie...do konca 3.mesiaca urcite chodte

erikaah
21. jún 2016

@katka0109 tak v tomto prípade by som môjmu gynekológovi verila aj ja 🙂 Mňa napr. moja obvodná ani nechcela odporučiť, že na čo tam pôjdem, keď mi tie 2 hormóny, čo mi brali z krvi u nej vyšle ok ... Ja som mala odporúčanie zo sona a z infekčného a nakoniec mi v Ľubochni nevyšiel práve ten hormón dobre, ktorý v prípade tehotenstva potrebuje z tela matky plod. Teraz som v 11 tt a musím byť na liekoch 🙂

katka0109
21. jún 2016

@erikaah gratulujem k tehotenstvu, a prajem.aby nolo vsetko v najlepsom poriadku..ak sa mozem opytat kolko po nasadeni trvalo.kym sa podarilo?
@majinka273
@klalen dakujem velmi pekne za odpovede..asi ho teda budem nadalej uzivat..vsak hodnoty mi vysli ake vysli a nic ine okrem dvoch liekov sa neda ani na sz brat..ja beriem pol tabletky 25mg cize 12.5mg myslim ze ublizit mi to nemoze..vsak mi to nenasadil len tak preventivne ale z realnych hodnot krvi..prajem pekny vecer

mudreocko
24. jún 2016

Ahojte 🙂 ja som nikdy nemala problem so stitnou zlazou, teda aspon som o tom nevedela. Az teraz ked som v 22 tt mi vysli zle vysledky a predpisali mi Euthyrox. Dnes som brala prvu tbl. rano nalacno.
Chcem sa opytat dve veci.
1. Kedze su to hormony a od hormonov sa niekedy vela pribera alebo chudne.
Mate s tym skusenost? ...ze ste priberali viac ako je potrebne, prip. chudli?

2. Ako je to potom pri porode?
Treba to vysasit?
Moze sa potom podat epiduralka?
A ked je cisarsky rez, ako to potom je?

Ja mam trombozu a mozno pojdem na sekciu. Tak preto ma to zaujima.

Dakujem za odpovede 🙂

mirell
24. jún 2016

@mudreocko ja tiez iba v tehu beriem.nepribrala ani neschudla od nich. To uz lekari vedia co a ako a či mozes epid. Ale podla to neovplyvňuje.más to aj v papieroch budu o tom informovany.

katarina002
24. jún 2016

@mudreocko ahoj, ja sa liecim euthyroxom a samozrejme mala som ho aj cez tehu. Euthyrox nahradza hormon, ktory podporuje metabolizmus latok v tele, cize teoreticky bude posobit na spalovanie latok cize podporovat chudnutie. Ale nie je to take markantne, a v tehu ked sa prirodzene naberu kilecka to z hladiska vahy nebude poznat☺ po porode som sa mala hlasit u endokrinologicky na krv a podla vysledkov mi upravila davkovanie. V tvojom pripade si myslum ze dojde k postupnemu vysadeniu☺ epiduralka a cisarsky urcite nie su kontraindikovane. Este ma napada jednym z nez.ucinkov moze byt busenie srdca ale zalezi od davky. Ja som brala pocas tehu 88 mikrogram ako max. davku ale znasala som dobre☺

mudreocko
24. jún 2016

Ja mam davku 50 zatial, mam chodit na krv kazde 2 mesiace, tak uvidim mozno mi to este upravia. Ja nemam šž ani znizenu ani zvysenu, mam ju akurat, ale nejaky periferny hormon mi chyba.
Ked som otehotnela mala som nadvahu 20 kg zatial som pribrala za 5 mes.tehu len 2 kila, snazim sa jest zdravo. Pohybu mam minimalne lebo kvoli nadvahe mam velke priblemy s krizami, takze ked idem do mesta k nejakemu lekarovi tak domov uz idem slimacou chodzou s bolestami v krizoch a pomoze mi oddych na posteli.
Takze dufam ze nebudem to toho lieky este nejak extremne priberat hmm

Dakujem za rady a skusenosti 😉

frantiseklotrinsky
13. feb 2019

@mudreocko dúfam že si už schudla! Ja neviem prečo sa tak s tou nadváhou trápite! To vás baví žiť tak nepohodlne, s bolesťami a ešte to aj vypadá hrozne!!!!

veronickaaaa18
29. júl 2020

@macabi dobrý večer a chcem sa opýtať ze ak ste ho brali pribrali ste ďakujem

klalen
29. júl 2020

@veronickaaaa18 vobec nic to s vahou nerobi

zuzankamalikova
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
veronickaaaa18
29. júl 2020

@klalen ďakujem za odpoveď

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre