V 7. týždni bábätku nebije srdiečko

04091996
1. júl 2016

Ahojte baby prosím potrebujem povzbudiť dnes som bola na USG a Dr. mi povedal, že bábätku nebije srdiečko :( plod mám v poriadku pekne rastie ako má .. som v 7t ..
Po dlhom čase sa nám s priateľom konečne podarilo a toto sa stalo vôbec som to nečakala tak sme sa tešili :( Nemám ani žiadne príznaky, toho že by niečo nebolo v poriadku ,PROSÍM PORADTE MI MOŽE SA TO EŠTE ZMENIŤ ???? .............

monika1791
1. júl 2016

@04091996 Ahoj.A ovulku vieš kedy si mala presne?

erka21
1. júl 2016

No niesom žiadny odbornik, nemyslel to tak, že ešte nevidno akciu srdiečka? keď je plod vporiadku? asi by nebolo vporiadku keby mu srdiečko nebilo.

zibi
1. júl 2016

@04091996 podla mna este nevidel akciu srdca... moze neskor byt vidno ..lebo keby ze nie je nieco v poriadku a nebilo by babatku srdiecko poslal by ta do nemocky - tomu sa hovori misset abortion - zamlknuty potrat. Ale urcite by ta s tym domov neposlal, cize nestresuj... na dalsom ultrazvuku to bude uz pekne vidno, musis verit 🙂

04091996
autor
1. júl 2016

@erka21 praveže on povedal, že plod je v poriadku len nepočuje byť srdiečko .. nemám žiadne bolesti ,nešpiním vôbec nič ... Dr. mi povedal že mám prísť o tyždeň zase a vraj sa nato ešte raz pozrie ...

erka21
1. júl 2016

tak nestresuj, drobčekovi to nerobi dobre, určite ešte len nebolo vidno akciu srdiečka a preto mas prisť o tyžden, to už bude určite vidno. 😉

04091996
autor
1. júl 2016

Dakujem za povzbudenie ,hadam to bude dobre keed sa o tyzden vratim ..

erka21
1. júl 2016

@04091996 Uvidiš, že ano. Daj nam potom vedieť ako si dopadla 🙂

04091996
autor
1. júl 2016

@erka21 jasne že dám ,velmi ste mi s tym pomohli .. upokojilo ma too dakujem 🙂

glorikarebeka
1. júl 2016

@04091996 tak nech vsetko dobre dopadne 🙂 a uzvaj si to lebo tak ako sa citis ty tak aj dietatko

sibalka21
2. júl 2016

@04091996 napisem ti ako to je.... Kamoska potratila v 12tt ale srdiecko jej nebilo uz od 8tt.. Nemala ziadne priznaky, len to zistili na USG.... Ja som potratila v 8tt a nemala som ziadne priznaky ale srdiecko bilo od 6tt... Bohuzial nech je to akokolvek nic s tym nemozes spravit... Uvidis ako to dopadne o tyzden.. Je jedno kto ti tu co napise, nic to nezmeni na vysledku...

rheuska
2. júl 2016

Chyba je v tom, že chodíte na Soni príliš skoro. Ak plod rastie, tak je v poriadku. O týždeň bude pravdepodobne už počuť riadenia zvon. Teda ak je ozaj podľa lekára všetko v poriadku. Kamoška potratila, ale on jej plod vôbec nerástol. Mala iba viditelny gestacny vak. A ju pozerali skoro kvôli mimomaternicoveho v rodine.

lauricka
2. júl 2016

Asi je prilis skoro na riesenie cohokolvek, dajte tomu cas. Hadam by lekar riesil, keby bolo nieco treba, ked neriesil, tak asi netreba. Nestresujte hned, babatku to nerobi dobre. A ak sa ma nieco stat, tak myslite na to, ze asi nebolo v poriadku, aby mohlo zit. S tymto clovek vela nenarobi. Viete, ze ovela viac zien caka dvojcata na zaciatku, nez sa ich potom rodi, len jedno zo zaciatku proste odide? A zeny o tom ani nevedia, ze cakali dve. Proste v takychto zaciatkoch sa moze udiat vselico a je potrebne to tak brat. Zaroven mysliet pozitivne, ze bude vsetko OK. Preto zeny dostavaju tehotenske preukazy az neskor, pretoze na zaciatku to je len loteria. Preto mnohe cakaju az do ukoncenia prveho trimestra, nez oznamia novinu, lebo vedia, ze prvy trimester je taky dost neisty. Ja som cakala dvojciatka a jednemu bolo pocut ozvy srdca a druhemu nie, lekar mi presne to povedal, ze je to normalne a ze mam ratat aj s tym, ze to jedno odide. Ja som si povedala, ze nie, ze bude OK. A aj bolo, po par dnoch uz poculi obe srdiecka a dnes maju dvojky 4,5 roka. Ale tak isto je normalne, ak to nevyjde. Drzim palce, aby ste sa mohli tesit zo svojho babatka, viem si predstavit, ako velmi si to prajete. Vela stastia!

mirbella
2. júl 2016

@04091996 môže sa to ešte zmeniť. Ja som mala to isté (mne dokonca ani plod ešte nebolo vidno v 6. týždni), prišla som o týždeň a srdiecko už bolo a krásne bilo... teraz som v 27. týždni...

janka54321
2. júl 2016

Este ke podla mna cas...isto, ked pojdes o tyzden na sono, tak urcite bude srdiecko ako zvon 🙂 ...neboj sa...

danusskaaa
2. júl 2016

Píšeš na profile, že máš termín v apríli tak to potom nesedí, že si v 7 týždni... Nestresuj, je to skoro. Ja som teraz začala 7 týždeň a ešte tam bol len embrionalny zarodok bez srdiečka. Doktor povedal že je to normálne. O dva týždne idem zas... Netreba sa nervovat z toho...

hanulka24
2. júl 2016

Nám pri druhom syncekovi začalo až v 9.tt. Nestresuj dopredu, všetko bude OK☺

butterfly333
2. júl 2016

@04091996 ako možeš byt v 7tt a termín máš v apríli to vobec nesedí máš to tam zle označené termín by ti mal vychádzat max februar alebo začatiok marca.

04091996
autor
2. júl 2016

@butterfly333 ano viem mam to tam zle oznacene ...
je to tazke s priatelom sa nam po 7 rokoch podarilo len teraz, tak veelmi sme sa tesili a nakoniec mi Dr. to povedal ☹ ... dufam ze ked o tyzden znovu pojdem na USG uz bude vsetko v poriadku ..

butterfly333
2. júl 2016

@04091996 viem čo prežívaš ja som teraz pred troma týždnami potratila v 6tt a to som prišla o bábo už piaty krát,takže viem čo prežívaš,no neboj ver že to bude v poriadku.

maciatko82
2. júl 2016

@04091996 zatial to nic neznamena, mne zistili akciu az v 10.tyzdni, ked uz ma gynekolog poslal na kyret, tak v nemocke na vysetreni sa zistilo, ze plod zije a domov som sla s tehotenskou knizkou... Stres to bol obrovsky aj pre mna, cize chapem Ta, ale ovplyvnit tieto veci ajtak bohuzial nevieme. Skus mysliet pozitivne, mozno je vsetko v uplnom poriadku a zbytocne sa trapis. 🙂

katka1981
2. júl 2016

@04091996, mne dr. odmietla robit UZV do 9. tyzdna aby mi potvrdila tehotenstvo prave preto aby uz pocula srdiecko, tak snad mate este cas

katy83
2. júl 2016

ja som mala 3 potraty do 10tt, srdiecko nevideli ani raz no ja som spinila a hned na to krvacala. V takom rannom stadiu tehotenstva este nepocitujes ziadne priznaky 🙂 aspon ja som mavala nevolnosti pri detoch az okolo 12tt . Netreba sa stresovat, kedy sa dr. nieco nepozdavalo hned ta posle do nemocnice . Drzim palce 😉

kikus48
2. júl 2016

@04091996 to bude ok. Pri prirodzenom pocati sa presne datum pocatia a vek nedaju urcit. Na usg su aj ine zmeny ktore hovoria ze plod nie je v poriadku, napr. rast, velkost zltkoveho vaku atd... takze ked povedal ze este nevidno srdiecko, ale vsetko vyzera byt v poriadku tak je to tak. Srdiecko je milimetrova struktura, este ju nemusel vidiet, hlavne ked ma slabsi usg. O tyzden uz bude trepotat 🙂 Ver ze este je cas.

domca444
2. júl 2016

ahoj, ja som bola v 7 tt, vlastne to mal byt uz 8 a dr povedal, ze je to tak 5-6 tt, ma 6 mm a srdiecko nie je vidno, ze je este skoro.. mna az doma napadlo, ze mi to nesedi s terminom PM.. tak som stresovala trosku, ale potom som sa ukludnila a povedala som si, ze vsetko bude tak, ako to byt ma.. o 2 tyzdne nam to sedelo na 10 tt, plod mal 26 mm a srdiecko bilo 🙂 vies, stat sa moze stale nieco ,aj v 20 tt, aj v 30 tt,aj pri porode a co potom, ked uz bude na svete 🙂 obcas stresujeme, to k tomu patri, ale musime verit 🙂 zle myslienky treba zahnat, to hovorim teraz aj sebe 🙂 a verit .. drzim palce, urcite to bude ok 🙂

ellisa11
3. júl 2016

Ako lekár ťa povzbudím že keby mu nebilo srdiečko tak hneď aleb neskôr potratíš takže možno ho ešte neuvidel

04091996
autor
3. júl 2016

dakujem za kazdu radu a povzbudenie .. pokusam sa nemysliet nato ,ale velmi mi to nejde hlavne ked je priatel v praci a ja som sama doma vtedy to je najhorsie stale nato myslim ,ale presne stane sa to co sa ma stat 😒

ellisa11
3. júl 2016

Nech to už bude ako má napriklat moja sestra dvakrat potratila a teraz ma dve krásne deti

alchemilkazltozelena
3. júl 2016

@ellisa11 ty si lekar a ani samej sebe nevies vypocitat TP....no tak dobre som sa uz dlho nepobavila 😀 😵 🤐 😨 😨 😨 😨 😀 😀 😎 🙂 😲 😔 😒 😉 😲 😨 😎 😲 😕 😒

martina0005
3. júl 2016

Ale veď to určite bude dobré len nato nemysli

04091996
autor
6. júl 2016

Bohužial sme o babo prisli 😢 😢 😢 😢 😢 zajtra idem na zákrok .. z neznameho dovodu sa mi zastavil rast plodu babätku prestalo bit srdiecko 😢 😢 😢 😢 Dr. povedal že je zbytocne cakat uz s toho nic nebude 😢 😢 Tak vam dakujem ze ste verili so mnou ze vsetko bude dobre, dakujem za kazdu radu .. co uz mam robit musim sa s tym jednoducho zmierit, tym ze sa budem trapit nic nezmenim 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre