Váha dieťatka ešte pred narodením. Aká je normálna?

tonita
21. dec 2007

ahojte maminky a buduce maminky. Chcela by som sa vas v tejto teme spytat kolko by malo vazit dietatko v 32tt. Mne vcera doktorka robila ultrazvuk a povedala mi, ze vazi 2648g. Som sa jej pytala, ze ci nie je nejake velke a ona na to iba, ze aj hej 😕 tak ja teraz neviem, mam sa zacat bat? Sice iste obavy uz mam....Vdaka za odpoved.

beruska101
20. okt 2013

Ja som v 31 tt a malinká má 2098g

suzy34
1. dec 2013

Ja som tiez v 31 tyzdni a vaha babatka 2260 g

mirka1004
1. dec 2013

možno pomôže 🙂 ja som v 1. tehu mala v 32tt 1500g a v 2.tehu 2000g pri mojich dcérkach 🙂

ivofmara
3. dec 2014

AHOJTE VOLAM SA MARIA CHCELA SOM SA OPITAT SOM 38 TYZDNI SKORO UZMI LEN 2 ALEBO JEDEN DEN CHIBA A A POVEDALIMI ZE MOJE MALE BABO VAZI 2.56KG NENI VELMO MALICKE HM...... 😉 ☹

lmtj
9. dec 2014

Ja tí tak presne nenapisem len pri usg mi stale vravel lekár ze podľa veľkosti babetka v brúsku predpokladá ze mali ked sa narodí bude mat na.95%okolo 4kg az okolo 4.30kg a figu mali sa narodil na 40tyzden a mal 49cm a presne 3kg .takže takkkk

as35
8. jan 2015

Ahoj, ja som svoje dcéry porodila v 38 týždni a obe boli donosené a ok. V 7 mesiaci mala moja druhá dcéra 2,20kg, v 38.týždni, ked sa narodila mala 3,65kg a 50 cm, ale to sa už do mňa nevedela zmestiť...

pipinka12
15. sep 2015

sono presne nepovie vahu a dlžku ..ja som v 21TT a moje ma 330 g.🙂

chtoura_ba
18. jan 2017

@tribitka dobry den.mozem sa spytat ci moze mat plod v 14.tyzdni 9 cm a 114 gramov?

24anna24
15. sep 2018

@tonita Ja mam stale inu váhu malej, ale celkom to znervoznuje to uznavam, hlavne keď lekárka vystresuje, ale kým su odbery a funkcie dietata ok..
29tyzdni- 1400g v starej nemocnici
30tyzden- 1100g pri mojej lekarke
32tyzden-1690g v nemocnici Šaca
...28 tyzdni mi moja lekarka povedala, ze plod je mensi na 26 tyzden. Stresovala,že to nieje ok, hned som šla na premeranie do Šace a plod mal zrazu dokonalu váhu, dĺžku...29.tyzdni (som skončila na krvácanie v starej nemocnici), tam vazila 1400g a plod ok, len som sa pretazila,neobsedim co už..... V 30tyz pri kontrole mojej lekarky zas ukazovalo menej ,1100g, zas ma poslala na premeranie a na premerani v 32tyz. v Šaci vazila 1690g+ všetko v norme,akurát ze nebude 4000g valibuk ako ja, priemerna vaha v 32tyz je od 1700g. Na zaciatku tehotenstva som vazila 56kg a teraz v 33tyz. mam 67kg a jem ako to len ide. Záma sestrička spominala, že stačí, ak o milimeter premeria lekar inac a už vyšla iná vaha a iné rozmery, rozdiel ultrazvuk je zevraj az 500g . Dolezite su prietoky. Tak uvidime ako nás malá prekvapí a hlavne kedy dôjde na svet.

lenka1115
11. okt 2019

Ja když si tady čtu ty váhy tak už nevím čemu věřit protože mě ve 30tt řekl doktor z ultrazvuku že maly je hodně velky že už má přes 2kg a že porodni váha nebude pod 4000g no podle tabulek ktere jsem tady našla nebo i jinde na netu v 30tt vetšina miminek nemá ještě ani 1500g a ne to ještě nad 2 kg takže porodu se dost bojím protože přece jen je asi dost náročnějši a bolestivější porodit 4kg miminko než 2,5kg teď jsem ve 35tt a už bych to chtěla mít za sebou je to můj druhý porod ten první byl hrozný malý mel při narozeni 3630g a mela jsem 36hod. Kontrakce takže jsem celou dobu ani nespala a mela hrozne bolesti no voda mi nepraskla ani jsem se neotevírala a tak mi to museli na sále přetrhávat aby voda odtekla a spustil se porod

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre