Veľmi chudé tehuľky. Nájdu sa tu také?

inka04
26. aug 2008

Nerada zacinam novu temu, ale veru mam aj strach... Prave som sa vratila z nemocnice, kde som bola pre nadmerne zvracanie na infuziach! Momentalne mame aj s miminom v brusku 45,7 kg. Viem, ze to je velmi malo, snazim sa jest, aj ked mi nechuti... Aj lekari sa na mna pozerali tak divne, ale mne to naozaj nejde pribrat... Mate niekto podobnu skusenost. Najdu sa aj chude maminky, ktore porodili zdrave babatka?

marfusaklimca
26. aug 2008

Ja mám 48kg, doma dve krásne zdravé deti, a v piatok som bola v nemocke kvôli MA ☹

kejka
26. aug 2008

Jsem stejný případ-u všech tří kluků jsem do 16tt příšerně zvracela a dost zhubla.Hrozily mi infuze.U posledního jsem byla fakt totální mrtvola.Průsvitná,sotva jsem lezla. 😖 Přibrala jsem 11kg a ty hned nechala v porodnici.Všichni kluci jsou zdravý-dva už chlapi 😉 Hubená jsem pořád a přibrat se mi nedaří i když fakt žeru jako mlejn.Naši mi pořád nadávají,že jsem jako anorektička i když mám 56 kg na 173cm výšky.Mě se to zdá akorát. 😲 😲

evulinkab
26. aug 2008

Ahojky,
já jsem ted ve 20tt a teprve ted začínám přibírat.Na začátku těhu jsem ze svých 51kg(vážila jsem se vždy večer, takže ráno jsem měla určo méně) zhubla díky střevní chřipce na 48kg.Měřím 168cm.Doktorka a vlastně všichni mi pořád nadávali, že jsem hubená, ať se na sebe podívám, ať ze sebou něco dělám...jenže "co", to už mi nikdo neřekl.Přitom jím hodně, nezvracela jsem, takže jsem opravdu nevěděla, co pro to udělat.Ted vážím 52,5 kg a myslím, že snad ještě přiberu🙂Tak se neboj, chce to hlavně klid, žádný stresy a věř, že miminko si vezme, co potřebuje. 😉

inka04
autor
26. aug 2008

dakujem vam za povzbudenie 🙂 ...snad to bude dobre 😉

catjob22
26. aug 2008

Ahoj inka. Tiez ta chcem upokojit. Ja som teda z uplne opacnej kategorie, ale ked ma pred rokom kvoli double.tehotenstvu podsivali, bola tam so mnou na izbe jedna mamina, mala 32 rokov a cakala prve babo. Ked zacinala tehu, mala 38 kg! Na konci 9.mesiaca, co tam uz cakala len na porod, mala 44kg! A porodila zdraveho chlapceka, no na sekciu.
Ale ona bola cela taka malicka, hadam 150cm. No nemyslim, ze by to mal byt problem. Drz sa a prajem vela pribratych kilogramov!!!

adrioska
26. aug 2008

Ahoj Inka,
vobec sa kvoli tomu nestresuj, to teraz Tvoje babo vobec nepotrebuje. Nech si hovori kazdy co chce (aj mysli), ved Ty za to nemozes, ze mas taku stavbu tela. A hlavne ked papas. Keby ostatni zvracali tolko ako Ty, tiez by schudli a bola by som zvedava, ako mudro by sa zachovali. Mna taketo veci velmi rozculuju, ved kazdy sme ini, niekto je chudy, niekto tucni, no a co...ja som sice vazila "o nieco" viac nez Ty, pri vyske 163 cm, som v 1.trimestri schudla z 53 kg na 48 kg a tiez mi kazdy hovoril ,ze mam jest a tak...no ja som jedla len vtedy, ked som bola hladna alebo mi bolo zle od hladu. Ked to do mna neslo, tak som nejedla. Neboj ako uz bolo vyssie pisane, to babatko si zoberie, to co potrebuje. A ked sa chces este poistit, tak si kup vitaminiky, napr. Calibrum Babyplan. Drzim palceky!

adrioska
26. aug 2008

myslela som tym, ze ma rozculuje, ked je niekto velmi "mudry" a hovori tomu druhemu do zaludka a tak... 😠

inka04
autor
26. aug 2008

dik za povzbudenie este raz 🙂 ...vam vsetkym 😉
...najprv mi vsetci tlacili "kaleraby" do hlavy, ze ani neotehotniem, ked som taka chuda a teraz tiez by mi len radili... ☹

womenne
26. aug 2008

Ahojte tema pre mna 🙂 jamam sice 52kgvyška 172 ale ked som bola tehotna tiež na mna každy pozeral vraj kde ich mam 😖 porodila som zdravych chlapčekov žiadne problemy.Ja priam nenavidim ked mi niekto povie aka som chuda a minule jedna znama už z dialky kričela preboha kde s ich nosila no strach a hroza. 🙄 mna tak naštvala ale na zastavke stal mlady chalan a povedal že čo keca že mi može zavidiet postavu 😀 pritom ona je chudšia odomna 🙄 nenavidim ked mi to niekto povie mam normalnu postavu nemožem zato že prave moje zname ju nemaju asi mi zavidia ale vždy ma to napali 🙄 😖 Hlavne že ja viem aka som bola posledne 2mesiace ktore som stravila v nemocnici a domakedže som bola otvorena ahlavne že oni budu kecat fuj už mi je lepšie 😀

haninka
26. aug 2008

Ahoj Inka,
neboj se, určitě přibereš a budeš mít zdravé miminko 🙂
Já jsem otěhotněla s 50kg (horko těžko jsem ty 2kg "navíc" nabírala), 168 cm. A protože jsem měla problém přibrat, tak jsem se bála jestli to nějak neohrozí mimčo. Teď mám o 17kg víc ani nevim jak a doktor mě zas peskuje, že jsem přibrala hodně 😅 ..přitom se každý diví, kde ty kila mám.. 😀

pajmis
26. aug 2008

Ahoj holky, já mám tu zkušenost, že sem do 5. měsíce ještě 2kg shodila... a Dr. mi na to neřekla ani půl slova... před otěhotněním jsem měla 55kg a v tom 5. měsíci jen 53kg... no a ted sem ukončila 6. měsíc a už mám 59kg... když se vážím u Dr. tak ona řekne jen "bezva"... ale pokud někdo do 5. měsíce nepřibere, vůbec to ničemu nevadí... známá přibrala za celé těhu!!! jen 5,5kg a Dr. ji taky na to nic neřekl... takže myslím, že by to nemělo vadit... akorát se mi 45,7kg zdá teda velmi málo... ale to se dožene, neboj... mě to jde nahoru, ani sama nevím jak 🙂

inka04
autor
26. aug 2008

samozrejme, dolezita je aj vyska...ja mam 164 cm... nie som ziadna vysava, ale predsa viem, ze je to malo kolko vazim...snazim sa jest maximalne, kolko to ide... verim, ze bude vsetko dobre, dakujem za tie SUPER slova povzbudenia... 😉

marinka
26. aug 2008

Inko, neboj, vše bude o.k.. Já jsem měla před těhu 50 kg na 168 cm. Hned na začátku těhu jsem zhubla na 47 kg - stresy, protože mimi bylo po ivf + zvracení. Rodit jsem šla s váhou 56 kg. Že jsem hubená mi říkali akorát v souvislosti s bolestí zad a úzkou pánví. Celé těhu jsem zvádla v pohodě, malá se narodila přesně na termín, porod byl super 🙂

holly1
27. aug 2008

ahojky, to bude vše v pohodě, neboj, jsem taky hubeňour, začínala jsem 57 kg na 180 cm, teď mám + 6kg, mimi je naprosto v pořádku a doktoři se nad mojí váhou vůbec nepozastavují. Cítím se dobře, jím pravidelně a pestře, tak co víc bych měla dělat?

smardik
27. aug 2008

inko nestresuj se, já měla před těhu 44,8 kg při výšce 167 cm, ted mm 56 kg a jsem spokojena a doktor mě chválí že hezky přibírám 🙂

skrecok
27. aug 2008

Ahojte,
ja som mala pred tehotenstvom 47 kg (vysku mam 169 cm) a podla BMI som mala podvahu...Sice som si od niekoho vypocula, ze budem mat velky problem s udrzanim plodu a nech vela jem....(ja mam od puberty velky problem s priberanim aj napriek tomu, ze pravidelne a docela vela jem, mam to dedicne). A teraz som v 35.tt, tehotenstvo mam bezproblemove a pribrala som doteraz pre mna slusnych 15 kg (aj ked obcas si vypocujem, ze je to malo alebo som vobec nepribrala 😠 ). Netreba si vsimat ludi ked takto komentuju, hlavne aby sme sa citili dobre a jedli pravidelne. Takze sa neboj, bude vsetko v poriadku 😉 .

holly1
27. aug 2008

no, jak píše skrecok, někteří lidi akorát zastrašují a přidělávají nám starosti. Pokud opravdu jíme zdravě, pestře, vyváženě, netrpíme hladem a miminka jsou v pořádku, tak je myslím úplně jedno kolik vážíme nebo kolik přibereme. Nechte ty lidi ať si říkají, co chtějí, není o nás, ale o nich. Je to jejich problém a my se jím nemusíme vůbec zabývat.

margarita
27. aug 2008

inka, tiez si myslim ako ostatne, ze u mnohych ludi je to len cista zavist 😉 ze mas dobru postavu a nemusis drzat diety ani plakat nad kazdym zakuskom. Ja mam tiez podla BMI podvahu uz cely zivot, ale minule som konecne prisla na to, ze preco. Kvoli roznym inym veciam mi robili kompletny krvny obraz a zistili, ze mam velmi znizeny cholesterol 😀 Dr sa mi smiala, ze som druha v jej zivote, co ho ma znizeny, lebo vsetci maju zvyseny a to ani nie som vegetarianka, zjem co chcem a kludne aj o polnoci 😉
takze naozaj to moze byt Tvojim telom, alebo geneticky si zdedila dobru dispoziciu.
Zelam Ti krasne tehu a hlavne sa kvoli vahe nestresuj 🙂

zucha
27. aug 2008

inka, mna sa lekarka v porodnici, ked som isla rodit pytala, ci drzim dietu 😀 Neboj, ak mas take telo, tak je to ok. Ak vsak chces byt chuda zamerne, to je zle. Ale ako pises, je to pre teba prirodzene, tak sa nestresuj. Nezaoberaj sa tym, ze mas pribrat, ale tym, aby babatko malo dost zivin a hotovo.

snehurka11111
27. aug 2008

Holky, tak já mělapřed otěhotněním 49kg, výška 172 cm (vlastně se ta váh adržela dost dlouho) a přibrala jsem za celé těhu 8 kg. Taky doufám, že je to ok:o)

nikol_79
27. aug 2008

ahojky, ja keď som čakala prvého chlapca v štvrtom mesiaci som vážila 42 kg 😀 , fakt jak kosť a koža a na konci tehu 60, to som myslela že prasnem. Ale ja som nemala žiadne nevoľnosti. Pri druhom tehu mi bolo prvé mesiace strašne, vraj nevoľnosti v prvom trimestri u mňa trvali aj celý druhý, do seba som dostala akurát ovocie, aj z vody mi bolo zle, nakoniec som pribrala nejakých 12 kg. Takže neboj hlavne nejaké vitamíny, a niečo ľahké, nemusia to byť žiadne kyslé ryby ani klobásky 😀
A jedz v malých dávkach a často, to pomáhalo mne 😉

banikovci1
29. aug 2008

jéééj dievčatá, to som rada, že som tu našla takúto tému, ja sa pridávam k chudým tehulkám, mám momentálne 42 kg (fňuk, schudla som 1 kg), pred začiatkom tehu 40 kg, teraz som v 10 tt a zistila som, že čím viac si sledujem váhu tým horšie, dobre sa cítim a tak to už neriešim i keď niektorý doktori na mňa pozerajú, že aké dieťa to ide mať dieťa 😀

monatko
29. aug 2008

banikovci1, idem ta potesit 😵 pred tehotenstvom som mala 43kg, pribrala som v celku 10kg a ked som prisla z porodnice a stupla si na vahu - bolo 42kg 😀 moje tehotenstvo bolo absolutne bezproblemove, ziadne bolesti chrbta, krizov... len minimalne opuchy ku koncu - skratka citila som sa super! neboj nic..... jo, a syna mame riadneho valibuka 😀 😀

alcatko.j
31. aug 2008

Holky, tak i ja vas jdu uklidnit a snad i potesit 🙂
Nebudu tu resit kecy druhych na vahu nas hubenouru(teda nas 😅 ja uz vlastne mezi hubene nepatrim, tak teda vas 😅 ), od toho se musite odprostit, jednim uchem tam, druhym ven, kdo nezvraci zamerne nebo nekasle na jidlo a stejne je hubenej, tak to tak holt je a hotovo, zadny strach 🙂

Ja merim 168 cm a a kdyz jsme zacali planovat mimino, tak jsem odevsad slysela, ze musim ale urychlene pribrat snad milion kilo, bo jsem vychrtla(strasny slovo 😠 ), nikdy se mi nepodari otehotnet, decko nedonosim a pri porodu umru 😅 za tyhle kecy bych vsem okolo rozmlatila palice 😠
Ha, ja jsme otehotnela 4. mesic po vysazeni HA a to pri vaze!!!!43 kilo!!!!Nebyla jsem zadna anorekticka, jen proste zapracovala genetika a muj rychly metabolismus a do toho stres v praci, takze jsem hodne zhubla, z50 na 43 kilo a zrovna v te dobe jsem otehotnela, i pri te straslive vaze! Nicmene, tehotenstvi bylo naprosto bez problemove, klidne, byla jsem zdrava jak repa, pracovala jsem do 34. tydne, denne jsem dojizdela za praci vlakem a jeste po ceste na nadrazi blila u kazde poulicni lampy 😅
Porod byl sice malicko horsi, ale jen kvuli dobe, po kterou trval, jinak se to dalo a porodila jsem, svete div se, sama a prirozene, a neumrela jsem u toho 😅
Mlicka jsem mela habakuk, ac jsem predtim taky slysela, ze zadne nebudu mit a kojit jsem prestala ve 14. mesicich me dcery a jeste ted si cas od casu cucne 😅
Jo a rodila jsem s vahou 64 kilo 😅 Pekne jsem se zacala uz nekdy od 15. tydne zakulacovat a bylo, ted mam 53 kilo a to si uz rok drzim, ale musim zrat jak prase, jinak by to bylo min.

takze hlavu vzhuru 🙂

alcatko.j
31. aug 2008

Jo a tech 20 kilo jsme pribrala tim, ze jsem jedla mockrat denne, snidane, svacinka, obed, svacinka, vecere, druha vecere 😅 Po troskach, malych porcich 🙂

pipet
1. sep 2008

Hlásím se do klubu! Otěhotněla jsem při 173cm/49kg. Pomocí Clomhexalu, ale kdoví, jestli ta ovulace nebyla jenom kvůli nízké hmotnosti, nebo bych ty samé problémy měla i s "normální" váhou. Naštěstí mi nebylo vůbec špatně, přibírám přesně podle grafu v průkazce, takže očekávám po porodu návrat k původní váze. A to baštím jak nezavřená.
A na zadku se mi udělaly děsivé strie, což beru jako jasný signál, že na vyšší hmotnost nejsem stavěná 🙂
Myslím, že se není čeho bát. Prostě každý má tu svou základní váhu nastavenou jinak, jinak rychlý metabolismus a prostě se to nedá změnit.
Zdravá miminka všem hubeňourům! 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre