Veľmi nízky počet trombocytov v 7 týždni

klemente
20. dec 2011

Z krvného obrazu mi bol znížený veľmi nízke množstvo trombocytov, len 86,5. Momentálne som v 7tt+2. Gynekológ ma poslal na hematológiu, tam ma objednali až 17. januára. Neviem síce prečo to neriešia skôr, či to môže čakať až do takého dátumu. Som vykoľajená, sestrička mi veľa o tom nepovedala. V podstate nič, len že ide o zrážanlivosť krvi a pravdepodobne sa to bude sledovať tak, aby sa to ďalej neznižovalo.
Mali ste niektoré tehuľky s týmto problém? Vôbec neviem, čo so mnou je, čo to znamená a čo budem o svojej hlave, v ktorej je veľa otázok do toho 17-teho robiť..:(

poppy1
10. jan 2012

@klemente mozno ti bude vediet odpovedat Katka G. (nasa spoluziacka z VS, co ma Simonka)...Myslim, ze ona mala nejaky problem so zrazanlivostou...skus jej napis IP. Jej nick je: kukucg 🙂

mamimonka
3. apr 2012

@klemente ahoj, už je dlhšie čo si mala problémy s trombocytmmi, no zaujímalo by ma ako Ti to dopadlo. Pretože ja mám ten problém teraz a neviem čo mám očakávať. Bolo by fajn, keby mi vie niekto podať viac info 😒 Ďakujem

klemente
autor
3. apr 2012

@mamimonka koľkokrát si bola na tie krvné odbery, lebo poviem ti, mne ich kvôli tým zlým výsledkom opakovali a na druhýkrát bolo všetko v poriadku! Išlo len o laboratórnu chybu. To mi sestrička hovorila ešte pred tými druhými odbermi, že to môže byť jednoducho technická chyba. Zistili ti to prvýkrát alebo opakovane? Lebo to môžu byť zbytočné obavy a sleduje sa to keď sa ti to vyskytne opakovane.Veľa šťastia! Snáď si ten prípad čo ja a je to len falošný poplach 🙂

mamimonka
3. apr 2012

@klemente no práveže prvýkrát som mala trombocyty 130 a teraz na druhý krát 101. Bola by som rada, keby sú to zbytočné obavy no predsa.. hneď človeka vystresujú... takže musím sa objednať na hematológiu a uvidím ako tam dopadnem... len všetko je to na strašne dlhé lakte... kým ťa objednajú, majú kopec času 😖

klemente
autor
3. apr 2012

@mamimonka na hematológii si to najlepšie odsledujú. Ja som vieš ako panikárila, keď ma tam objednali asi o mesiac neskôr?! Až som tam volala, či to nie je neskoro pri takých hodnotách, ale asi vedia čo robia a čo je dôležité. Povedali mi, že to stačí (zrejme to nebolo podľa nich také vážne a to som ja mala hodnotu tuším okolo 86!).
Neboj sa, ono to možno aj kolíše, pre pokoj duše sa ich na tej hematológii spýtaj, nakoľko sa treba poponáhľať s vyšetrením, či to počká na dlhšie alebo nie.

mamimonka
4. apr 2012

@klemente dnes som tam bola, tak ma trošku upokojili.. a tiež som objednaná o mesiac, takže sa nad tým už vôbec nebudem stresovať. i tak Ti ďakujem za radu 🙂

klemente
autor
4. apr 2012

@mamimonka no vidíš, super. Ja som sa zase znepokojila dnes🙂 Lebo mi je posledné dva dni slabo, bolí ma hlava, tak mi brali krv a výsledky budú až o týždeň. Tak som si pomyslela, no fasa, takto sa stresovať pred sviatkami. Ale zase ma upokojila sestrička na endokrinológii, že: jarná únava. Ale je to predsa len znepokojujúco, nevedieť čo a ako.

mamimonka
4. apr 2012

@klemente v ktorom si teraz týždni? verím že je to znepokojujúce, no stále sa to snažím brať tak že tehotenstvo nie je choroba, tak si ani nechcem pripúšťať nejaké problémiky 😉

meggi23
9. nov 2012

Dobry den . tiez mam nizke trombocyty a neviem co mam robit :( som strasne vystrasena a to som 5 dni pred porodom . mohli by ste mi napisat ako ste dopadli . ci su vase miminka v poriatku strasne sa bojim :( akurat v pondelok idem na chematologiu ale neviem ci to ma zmysel ked uz na stredu mam termin . dakujem za vsetky odpovede

danielkadandy
14. dec 2023

@mamimonka
@meggi23 viem ze to uz dost davno ale aj ja mam znizene trombocyty..chcem sa spytat ako ste s tym nakoniec dopadli...vdaka ❤️🙏

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre