Vrodená vývojová vada maternice. Budem mať dieťa?

marcelka83s
22. jan 2010

Ahojte som tu nová a chcem sa spýtať či má tu niekto podobný problém .Dr.mi povedal že mám vrodenú vývojovú vadu maternice že mi chýba polovica ,že aj ked sa budem snažiť oťehotnieť musím rátať s častým potrácaním už raz som potraťla a v augusťe som mala mimomaťernicové je u mna nejaka nádej že v budúcnosťi budem môcť donosiť miminko?Prosím Vás poradťe mi niekto ak má niektorá z Vás podobné zdrav.ťažkosťi.Doki mi chce naplanovať ťehoťenstvo aspon niečo také mi hovoril .

looola
24. jan 2010

Ahoj marcelka, tak v tomto / chýbanie polovice maternice/ Ti ja poradiť neviem.
Mne pred dvomi rokmi povedal že ju mám otočenú dozadu, v retroverzii. My sa už pokúšame 2 roky a stále nič. Možno aj tá retroverzia robí problémy ale na fórach som čítala že s tým babenky otehotneni, možno ťažšie ale predsa.

soldi
25. jan 2010

ahoj marcelka, ja sice nemam problem ako Ty, ale moja kamaratka taky mala a doktor jej povedal, ze nikdy nebude mat dieta. ona sa zatala, zacala brat kyselinu listovu, presedlala na zdravsi zivotny styl a asi o tri mesiace sa im zadarilo. dnes ma nadherne rocne dievcatko. kamaratka mala vtedy 22 rokov. takze nestracaj nadej 🙂

marta222
25. jan 2010

Ahojte, ja mám tiež vrodenú vývojovú chybu maternice - septum - maternicu, čiastočne rozdelenú prepážkou. Časť z tej prepážky mi hysteroskopicky odstránili. Mám za sebou 3 potraty - v 7., v 19. týždni a v 9. týždni missed...
Otehotnieť sa mi podarilo pomerne rýchlo, ale zatiaľ sa mi bohužiaľ nedarí donosiť. Viem, že dosť žien má VVCH maternice a väčšina už má detičky, takže budeme skúšať ďalej...
Marcelka83s o takejto VVCH ako máš ty, som ešte nepočula. Nemáš náhodou dve menšie maternice?

marcelka83s
autor
1. feb 2010

Dakujem dievčatká už som si myslela že nikto mi neodpíše🙂Martuška mám len tú polovicu z maťernice tak neviem zajtra mam ísť s manželom na pohovor k doktorovi ale minule ma tak trošku už poťešil a povedal mi že som naposledy nič nepočula ani nič nevidela takže asi nejaka tá nádej bude no aspon dúfam,nebudem sa vzdávať ,a dakujem aj ťebe soldi že si mi povedala o tej tvojej kamarátke .Ahojček zatial

nanenka
20. feb 2010

Ahoj Marcelka, asi máš takú vrodenú vývojovú vadu maternice ako ja- jednorohá maternica, uterus unicornis. Podarilo sa nám otehotnieť po 1 1/4 roka po iui, ale bohužiaľ som teraz v 11 tt mala missed abort. Musíme len veriť, že sa nám to raz podarí. Zatiaľ pá

marcelka83s
autor
21. feb 2010

Je mi to velmi lúto nanenka :(.Ja teraz som objednaná na hysteroskopiu v marci a potom sa ide riešiť IVF tak uvidíme .Dr. mi povedal že mam počítať so stratami ale na to nemyslím verím tomu že to vijde.Bol to tvoj prvý potrat?A ešťe prepáč velmi sa vtom neviznám čo to znamená v skratke iui?

cikyta
21. feb 2010

Mojej švagrinke tiež povedali,že ju má otočenu dozadu a nedávali jej velku šancu na dieťatko.
Teraz sa tomu smejeme... 😀
Pretože má bez problémov už 4 deti !!! 😉

nanenka
21. feb 2010

Marcelka ano bolo to moje prvé tehotenstvo a aj prvý potrat. No pevne dúfam, že aj posledný. Mne tiež dopredu povedali, že potraty a predčasné pôrody sa pri mojom type maternice vyskytujú častejšie, teoreticky som teda na to bola pripravená, ale ked to príde, je to hrozné. Nedá sa na to vopred pripraviť. IUI je intrauterinná inseminácia, to znamená že lekár so spermií partnera vyberie tie najschopnejšie a najpohyblivejšie a vpraví Ti ich pomocou katétra priamo do maternice.

marcelka83s
autor
22. feb 2010

Najbližšie ked pôjdeš Nani tak zase na iui?Daj mi prosím vedieť potom že čo je sťebou ako pokračujeťe .Aspon sa ťi trošku zväčšila maťernica na druhý raz to možno prenesieš do finále.Ty máš vtom výhodu že ťa upozornili už dopredu ja som musela dvakrát potraťiť aby sa zisťila príčina nič sa so mnou dovtedy nerobilo :(((.Teraz hlavne oddychuj držím palčeky🙂a hlavku hore

nanenka
23. feb 2010

Marcelka ďakujem. Ano , chceli by sme zasa skúsiť iui, ak sa náhodou dovtedy nepodarí aj prirodzene. Určite Ti dám potom vedieť, ako pokračujeme. pá pá

patalka
21. apr 2010

Ahoj marcelka ja mam tiez jednorohu maternicu a porodila som bez toho aby som o tom vedela snazili sme sice vyse roka o mimco ale maly ma uz 6 rokov treba len verit drzim palce

marcelka83s
autor
21. apr 2010

Patalka tak to si ma teraz poťešila velmi 🙂 Ja teraz už čakam na schvalenie z poisťovne na ivf a potom idem do toho .Budem sa musieť šetriť čo mi isťe bude robiť problémy lebo nie som zvyknutá na to ale stojí to za to.

nanenka
22. apr 2010

Patalka, aj mňa si veeeeeľmi veeeeľmi potešila a dala silu a nádej do ďalšieho boja. Takto aspoň človek vidí, že bojovať sa oplatí.

mircela
26. nov 2010

Ahoj Marcelka,tak ja mam tiež vrodenu chybu maternice (uterus unicornis).Uz 6 rokov sa s manzelom pokusame o dietatko,ale marne ☹ .Bola som uz 2x na umelom oplodnení,ale je to u mna velmi zložite,lebo este ktomu nemam jeden vajcovod a ten druhy je zuženy ☹ Na druhy pokus som otehotnela,ale v 6-tyždni som potratila ☹ ...

marcelka83s
autor
3. dec 2010

@mircela ani ja nemam jeden vajcovod ale ten druhý myslím mám v poriadku .Nechystáš sa znovu na umelé???ja mam za sebou už tiež embryotransfer aj kryo. ale žial nevyšlo to ,a v januári idem znovu mam ešťe zmrazene embryjká .Nechystáš sa znovu na umelé opld.?Je mi lúto že ťi to nevyšlo kedy si potraťila?musíme byť silné a skúšať dalej odpíš ešťe že ako to sťebou vyzerá ,a kolko máš rokov?prepač že som ťi neodpísala aže dnes som si všimla že tu niekto zavýtal

mircela
11. dec 2010

ahoj,som rada,ze si mi odpisala 🙂 ja som uz vyskušala cele dva prosecy a uz mi zostal len jeden ☹ V prvom som mala velky hyperstimul.syndrom,ale napriek tomu mi z toho vaječnika,kde mam aj vajcovod odobrali 4 vajíčka,z toho som mala spravne oplodnene 2 a tie mi museli aj hned zamrazit koli syndromu 😒 inač na druhom vaječniku som mala aspon 10 vajíčok,ale tie mi nemohli odobrat,kedze ho mam velmi vysoko až pod pečienkou ☹ ...hned o mesiac som išla na KET a vkladali mi to slabšie embrijko,ale bohužial sa to nepodarilo ☹ .Potom v apríli som išla na druhe KET a vtedy sa to zazrakom podarilo!.........ale v 6-tyždni som potratila ☹ ☹ ☹ ....u mna bolo to zložite,ze som pri stimulacii vaječníkov mala na tej strane,kde nemam vajcovod, viacej vajíčok ako na druhej ,a preto som mala velke bolesti...ale čo si človek nevytrpí koli babatku 😉 ......tak a druhy krat som išla odznova...injekcie,kontroly,krvne testy....ved to poznaš,to bolo v auguste,ale teraz to bolo este horšie,lebo som znova mala len 4 emb. a tie sa po predlženom procese prestali vyvijat,takže nedošlo ani k transferu ☹ ☹ ☹ ....Ak sa rozhodnem ist este na posledny pokus,tak to bude este zložitejšie,lebo mi budu odoberat vajíčka aj z toho vaječ. pod pečienkou a uz budem musiet ist do Brna a budu mi to robit laparoskopicky cez brucho ☹ ...takže teraz si davame pauzu....lebo to bolo na mna uz vela a časom sa uvidí...Inak ja mam 28 rokov.A tebe odoberali vajíčka s obidvoch vaječníkov?

marcelka83s
autor
12. dec 2010

@mircela asi mi odoberali z obidvoch vaječníkov lekár mi nepovedal nič o tom ,mala som 9 vajíčok z toho sa mi oplodnilo 7 a ešťe mám štyri embryjká a idem teraz v januári na Ket ked sa na to budem cíťiť lebo dajako sa na mna nakopilo zo psychyckej stranky zomrel mi psík a neviem sa stým zmieriť neviem ale tak strašne to prežívam ☹ Juj tak to bude u ťeba dosť bolesťivé a môžeš mať po laparoskopii hned ET?no ja som mala tiež nábeh na hyperstymulák to som mala strašné bolesťi ale nakoniec aj tak som mala Et .Odkial si?a kde si chodila do centra?aj ja budem mať 28 v januári je to správny čas na bábätko 🙂 Dúfam ,že budeš mať vela a kvalitné vajíčka kedže je to tvoj posledný pokus,osud sa sťebou zahral kruto ☹ Ja som rozmýšlala že ked budem nadopovaná liekmy po neuspešnom ket ,že by som skúsila prirodzene oťehotnieť ,možno sa to zadarí lenže strašne sa bojím mimomaťernicového ťeh.,a ktovie že ako by sa to uchyťilo v tých naších maťerniciach možno to raz risknem.

mircela
16. dec 2010

tak to je dobre,že maš este dalšie vajíčka zmrazene 🙂 oto mas vacšiu šancu!Za toho psíka mi je to velmi luto ☹ ,aj ja mam velmi rada zvieratka a tiež všetko tak prežívam....inak,ja som tiež rozmyslyala nad tym,či mozem mat ET po laparoskopii,lebo mi to DR.nepovedal,ale ja si myslim,ze nie ☹ asi mi daju znova embr.zmrazit...Dakujem ti,ze somnou sucitiš,lebo iba taketo ženy ako my vedia pochopit,ze co cítime ☹ Ja som chodila do MT a ty?...Len radsej netlač na to,lebo ja som bola taka a bolo to ešte horšie...telo potrebuje oddych aspon chvilu,kym sa znova zregeneruje 😉 ...je mi to luto za to tvoje mimomater.teh.,vraj su to velke bolesti,ale ja by som sa este na tvojom mieste poradila s DR.,aby si zbytocne neriskovala 😖 ,ale inac to je pre teba plus,ze aspon vies prirodzene otehotniet a raz sa ti to musi podarit aj bez tazkosti... 🙂 ,čo u mna je asi nemožne ☹ ....ale to,že som potratila nepripisujem mojej maternici,lebo pri umelom je to asi dost časte,lebo co sme boli 3 baby na izbe spolu,tak každa potratila a oni mali vporiadku maternicu......tak ja uz neviem... ☹

geegee
16. dec 2010

@looola aj ja mam maternicu otocenu dozadu a 2x sa mi podarilo otehotniet na prvy sup 😉

marcelka83s
autor
16. dec 2010

@mircela ja chodím do centra v Košiciach,mám jednú známu z Martina to je mojej kolegyni rodina a ona tiež bola v Martine na umelom,pritom mala nejake nevyliečené zápaly +,že jej manžel má zlý spermiogram a nevyšlo jej to, potom jej vybavili v Košiciach doktora toho ku ktorému chodím aj ja a pritom chyba bola u nej lebo ju trebalo iba preliečiť a on bol v poriadku vôbec nebol na tom až tak zle ako im povedali v Martine a nakoniec po preliečení oťehotnela už majú asi ročnú dcérku .Stále ked čítam že niektoré baby chodia do Car v Martine tak v duchu sa mi stále vynorí táto moja známa ,že niekedy stačí iba preliečiť a je to ,ale niektorý doktory iba ťahajú peniaze.Myslím si že dobre robíš ked ideš do Brna ,držím palčeky 🙂 dúfam na nový rok už budeme čakaťelky 🙂

marcelka83s
autor
16. dec 2010

@geegee čo na to povedať 🙂 gratulujem dobre načasované 😉 príroda je nevyspitaťelná,vedela si že ju máš takú pred oťehotnením?ja som sa veci o sebe dozvedela až po dvoch potratoch a ked už mi zobrali aj vajcovod 😠

mravvcek
30. jan 2011

Baby je tu niektora co ma jednorohu maternicu?Prave mi to zistili a chcela by som vediet,aka je sanca otehotniet,donosit a porodit zdrave miminko.Snazime sa uz 4 roky,vydupala som si laparku a teraz sa na to prislo.Rada by som sa podelila o radu s niekym,kto ma nieco podobne..

ester24
11. mar 2011

ahojky Marcelka. Ja mám 3ročnú dcéru...a až pri jej porodení, cisarským mi zistili vyvojovu chybu maternice..mám ju nejako na dve polovičky..teda nie úplne rozpolenú ale tak do polovice. V juni 2010 som potratila v 7týždni...momentálne som tehotná a som v zhruba 6týždni..dnes som bola u lekára lebo trochu špinim a krvácam ale len v noci... ale beriem už aj lieky a povedal že to bude tou maternicou... a tiež mám plod uložený v jednej polovičke....pýtala som sa na to či môžem potratiť načo sa vyjadril že sa to môže stať ale kedže mám už jedno zdravé dieťa a donosené nevidí v tom problém...ak by to bolo prvé tak by sa mohol obávať....tak tiež trpnem a len oddychujem...dúfam že to vyjde....každá žena je iná a aj každe počatie a tehotenstvo..treba len veriť...držím palčeky!

marcelka83s
autor
11. mar 2011

@ester24 🙂 gratulujem a opatruj sa,Ďakujem za príspevok poťešil ma už len keby sa mi aspoň podarilo oťehotnieť ,čakám na schvalenie žiadosťi z poisťovne na umele opl. lebo prvé sa nepodarilo☹.Máš pravdu že si musíme veriť .Aj ja ťi držím palce že by sa ťi podarilo donosiť bábo bez problémov,Pa pa

kikina_qqql
15. apr 2011

@ester24 ahoj. Mam asi podobny problem ako ty a to predelenu maternicu. Som v 9tt a lekari sa snazia ma upokojit, ze nic nenasvedcuje tomu, ze by som mala potratit aj ked pri mojej diagnoze je to asi vyssie riziko. Snazim sa mysliet pozitivne a verim tomu, ze vsetko dobre dopadne aj ked v kutiku duše mam velky strach. Babo je zatial v poriadku, bije mu srdiecko, pekne sa nam na poslednom ultrazvuku hybalo, ale...
Verim, ze rovnako ako u teba aj v mojom pripade všetko dopadne dobre, kedže je to naše prvé a vytužené babo.
Tak držim palčeky aj Tebe!
papa

ester24
21. máj 2011

ahojte babenky.....ako sa vám daarí dlho som sa neozvala, lebo som reegistrovaná na poradne.rodinka a píšem si s babami ktoré majú oktobrový termín ako ja n 😉 ste všetky v poriadku?? a sa mám zatial fajn.....malinké rastie ..som v 17týždni ale ešte nevieem čo to bude...aaaaaaa začínam cítiť pohyby 😀 teším sa velmi...tak sa držkajte všetky a pekný horúci víkendík prajem...ppa 😎

marcelka83s
autor
21. máj 2011

@ester24 ahoj ,musí to byť pekný pocit cíťiť pohyby,tak len sa držkaj,ja som bola v pondelok na umelom opl. tak už iba čakať na výsledok 🙂 .Vieťe už aj pohlavie?

mircela
24. aug 2011

ahoj Marcelka,ako sa ti darí??? 😉

marcelka83s
autor
10. sep 2011

@mircela ahoj 🙂 zatial u mna nič nové 2krat ETt a raz KET neuspešne dala som si pauzu tak na rok a uvidíme kedy sa do toho pusťíme znovu.Nedávno som bola u jednej liečiťelky tak mi dala nejaké pokyny tak uvidím či sa to zadarí aj bez umelého oplod.A u ťeba?som zvedavá nolen daj nejaké dobré správičky 🙂

ester24
13. sep 2011

ahojte maminky......tak tuu som už fakt dlho nebola.....ako sa všetky máte???? ja mám ešte mesiac do porodu, teda do sekcie....a bude to chlapček!! 🙂 13.10. by ma mali brať.....už sa nevladzem ani hýbať...mám už skoro 100kg ale to nevadí hklavne že malý je v poriadku.... 😵 malý, lebo chudak eštte nemá meno...Marcelkaa tak vám držím palce...vidíš ake to je nespravodlivé...niekto chce mať detičky a nedarí sa a mne lekár navrhol sterilizááciu, lebo budem mať druhý cisarsky a aj koli tej vyvojovej vade maternice...tak som na vážkach čo teraz...nemáte niekto skusenosti zo sterilizáciou?pekný den....