Vypadávanie vlasov v tehotenstve. Je to normálne?

veronika81
4. aug 2008

Ahojte,
chcela by som sa vás popýtať, ako je to u vás s vypadávaním vlasov? Ja akurát končím 8tt a vlasy mi neskutočne padajú, nielen počas umývania, ale celkovo po celý deň, všade kde sa dlhšie zdržím, po zemi vidím svoje vlasy. Nikdy mi takto veľmi nepadali, trvá to už vyše mesiaca. Všimol si to aj môj kaderník, vtedy som ešte netušila, že som tehotná, len takto spätne si to dávam s tým do súvisu. Vždy som ich mala hustejšie, ale teraz sama pozorujem, že ich je stále menej a menej.
Čítala som viacej článkov o tom, že vlasy začnú padať ženám po pôrode, ale ja kým porodím, tak mi už nebude mať čo vypadať 😖
Prosím vás, máte s tým niektorá skúsenosti a ako ste to riešili? Zatiaľ som si kúpila šampón s panthenolom, ale veľmi to nepomáha. A nechcem brať žiadne tabletky ani "vitamíny" na posilnenie vlasov, keďže som tehulka.
Budem vďačná za akúkoľvek radu, len nech mi to pomôže, lebo už začínam byť z toho zúfalá!

sarkal
5. aug 2008

Ahoj veronika81,mě taky padají od začátku těhu vlasy o pleti ani nemluvím 😝 ,padání vlasů může být způsobené štítnou žlázou,že špatně pracuje,tak si nech odebrat krev jestli je to ok a jestli jo tak Ti nepomůže nic moc.Mě vlasy padaly vždycky,ale né moc a brala jsem viaderm a ten to zastavil,ale teď ho také neberu.Přípravky na vlasy moc nepomáhají,mám už ozkoušené téměř vše.Nejvíc mi pomohly takové skleněné ampulky,které se aplikují hned po umytí vlasů a vmasírují do pokožky hlavy a také mi pomohl šampon s kofeinem a teď v létě jestli máš tu možnost je super kopřivový vývar.Natrháš kopřivy,uvaříš je v čisté vodě a každý večer si s tím poléváš vlasy,jsou pak i takové nadýchanější a líp se s nimi pracuje.Zkus se poptat v lékárně na ty ampulky,jinak je jeden druh,který já také používám mají i v drogeriích a Hypernově,Intersparu.Jinak také si říkám jestli mi ještě po porodu bude mít co padat.Po mytí hlavy mám po česání v hřebenu úplně chomáč a kdykoli si projedu v hlavě vytáhnu vlasy,mám je na oblečení,v postely,ve vaně a když zametám tak vždy chomáč,divím se,že ještě nějaké mám 😒 Mě právě dr.říkal,že to může být tou štítnou žlázou tak mi udělaly test a vpohodě,ale říkal,že je to normální(když nezůstávají vyloženě lysiny).Tak držím palečky a doufám,že se nám to upraví. 🙂

kruguer
5. aug 2008

Holky, tohle se stalo kamarádce, měla krásné, husté vlasy a po těhotenství jenom chmíří. Ale všechno se hodilo zase do normálu, má dvě děti a háro jako předtím. Hormony jsou holt mrchy. Držím palce

dvojka
5. aug 2008

veronika-mě padaly v .trimestru taky,ale to brutálně,já jsem to ale připisovala tomu,že jsem téměř nic nejedla.Po 15 tt mi nevypadl žádný vlas navíc.
Zkus se česat jen kartáčem co má takové ty štětiny a nebo dřevěným.To mi poradila kadeřnice,prý se ty kořínky tolik nenamáhají a taky mi řekla,že po dobu co mi vlasy padají tak si je nemám v žádném případě česat když je mám mokré a už vůbec nepoužívat fén!
Pevně věřim že se tvůj problém vyřeší dřív než po porodu.Protože skutečně po porodu vlasy taky často padAJÍ
díky hormonálním změnám,kdy se tělo vrací do původního stavu. 🙂

dvojka
5. aug 2008

koukám že jsem tu první větu nějak zkomolila 😀 :mě padali v I.trimestru taky

skorica9
5. aug 2008

Ahojky, ahojky ja mam uz tehotenstvo davno zasebou moja kocka ma uz takmer rok, ale o niecom tiez viem aj ked taketo problemy som nepoznala. Moja znama si kupovala sampon v lekarni iba v lekarni volal sa myslim Nizoral stal cca 300,- sk ale hovorila, ze ako jediny zaberal. Moje vlasy v tehotenstve boli krasne huste nevipadol mi asi jediny vlas a vôbec ale vôbec mi nemastneli. Inac si vlasi umyvam 2 -3 krat tyzdenne. Moje tehotenstvo bolo ssuper pretoze som aj schudla, takze po pôrode som mala menej ako bezne. Vlasky mi zacali padat pocas dojcenia v jeseni a aj som pribrala. Takze co teraz zeby dalsie dieta??? 🙂 Veronika myslim ze po pôrode sa vssetko da do normalu, ale ja som brala aj pravidelne tehotenske vitaminy Calibrum babyplan a potom Calibrum mami. Vlasky si umyvaj zihlavou ako ti poradila sarka, je to prirodne a neuskodi.

veronika81
autor
5. aug 2008

Ďakujem vám každej jednej! Vidíte to, štítna žľaza!! Že ma to skôr nenapadlo, ja som na š.z. liečená, mám zníženú funkciu, beriem pravidelne lieky. Dokonca ani otehotnieť som nemohla skôr, kým mi tieto hormóny nedali do poriadku, na poslednej kontrole som to mala všetko ok, ale to bolo ešte pred tehu, idem znova o dva týždne, tak to určite spomeniem.
Lysiny sa mi nerobia a dúfam to tak ďaleko ani nezájde 😖
Skúsim tú žihľavu, poznám aj Nizoral, ešte ráz vám veľmi pekne ďakujem. Tehulkám želám pohodové tehotenstvo a maminám len a len radosť z ich detičiek 😉

hlavinka
6. aug 2008

Ahoj holky, taky jsem si rikala, ze mi prestanou padat vlasy a ze budu krasavice a nic. Padaji stale. Ale nehty rostou jak blazen, musim je strihat dost kazdy tyden a uz mne to nebavi, zvlast na nohou. Chci videt tu akrobacii, az budu jeste vic kulata 😀

sarkal
6. aug 2008

veronika81:tou š.ž. to být může,ale také nemusí,může to být prostě jen změnou hormonů atd.

hlavinka:já mám vlasy a pleť 😝 ,pleť jsem před těhu měla téměř bez chybičky,ale zato nehty mám pevné a taky strašně rychle rostou a u nohou je stříhat mi už teď dá pěkně zabrat,takže jsem taky zvědavá jak to bude třeba za měsíc,že bych poprosila manžu 😒

eva.vizinova
6. aug 2008

Baby! Dobra je aj lopuchova voda,dostat za par susnov v lekarni,a tak isto Biohar,ktory sa moze vtierat do vlas.pokozky len vecer,lebo v noci sa vstrebava keratin,ktory obsahuje 🙂 🙂 🙂 . Vselico som uz vyskusala, lebo po porodoch sa mi uz aj plesinky -kuty narobili a po pouziti tychto pripravkov dost rychlo zarastli 🙂 . Tak drzim palce,nech ste pekne!!!! 🙂 🙂 🙂

mywiel
6. aug 2008

Hmm ja som tiez o tom pocula, ze vlasy padaju pocas tehotenstva alebo po porode, ale ja som asi vynimka, pocas tehu som mala krasne leskle vlasy, je fakt, ze som mala vzdy huste vlasy a teraz kojim a mam pocit, ze praveze padaju este menej ako pred tehu... 😅 🙂

mywiel
6. aug 2008

Zabudla som ziadne vitaminy neberiem ani pocas tehu som nebrala, len kyselinu listovu prvy trimester to je vsetko, podla to bude genetikou, ziadne vitaminy na vlasy nepomozu, ide aj o hormonalne zmeny a rok po porode sa to normalne samo upravi. 😉

tunylyk
6. aug 2008

veronika tiež ma liečia na štítnu žlazu,no v tehotenstve mi zázračne vlasy prestali padať a sú hustejšie a akosi rýchlejšie rastú 😉

hlavinka
6. aug 2008

Sarkal: no, pupinky ani nepocitam, ale s tema jsem mela problem i predtim. To se mi nezmenilo. Clovek si v puberte rika, ze az bude po puberte, ze nebude mit akne a prdlajs. Kdejaka pubertacka ma lepsi plet, nez ja!!! 😠
Jinak od vyssiho stupne tehu je super i pedikura - myslim jit k nekomu. Nestoji to zas tolik, da se poridit uz za 150 Kc, mimo Prahu mozna i levneji a jednou za mesic se to da:o) Hlavne tak si doma neorasplujete tvrdou kuzi, ani kdybyste se snazily sebevic 🙂

eva.vizinova
6. aug 2008

Pedikuru v 2.polovici teh.som absolvovala aj ja, 🙂 a polovicka po veceroch masiruje chodidla 🙂
Toto ma s padanim vlasov spolocne co???? 😀 😀 😀

vanilka2612
20. aug 2008

Ahojte,
ja som v 14 tt.Vlasy mi neskutocne vypadavaju,uz neviem, co s tym.Padali mi aj predtym, liecila som to Alpricotom, je to kortikoid, takze teraz som to vynechala.NEpomaha mi nic, ani vitaminy, ani zelenina+ ovocie a som fakt zufala. SU to kvanta vlasom cez den , aj pri umyvani....Neviete, co pomaha??? Ale fakt pomaha?? 😨

chulieta
20. aug 2008

ahojte, no ja som tento problem nemala, zatial teda pocas tehotenstva vobec nie, a teraz zatial nie... mam mesacnu dceru a zatial mi vlasy nepadaju, ale je pravda ze ja uzivam zmes mineralov basico a zda sa mi ze mam vlasy este lepsie ako pred otehotnenim

zuzume
22. nov 2008

no mne pomohol produkt narosan tropik z justu

chulieta
6. jan 2009

zuzume: ja som to tiez mala z justu 🙂)

jasminka
6. jan 2009

ja viem, ze tema ma opacny nazov, ale mne strasne padali vlasy pred tehotenstvom, vzdy ked som sa cesala, tak plne umyvadlo, a teraz absolutne nic...mozno jeden vlas za jedno umytie...faakt...tak sa len tak tesim, snad sa to nezhorsi.. 😉

stvura
6. jan 2009

Kocky, musim vam povedat, ze to ze vam padaju vlasy teraz - pocas tehotenstva je len dobre, potom nebudu.
Mne pocas celeho tehotenstva nevypadol ani jeden jediny vlasok a teraz, ako kojim si ich vycesavam aj prehrabnutim vo vlasoch. Je to hrozne, o chvilku budem plesata!

jasminka
6. jan 2009

pomoooc stvura, to nieee 😲

veronika81
autor
6. jan 2009

aha moja téma ožila 😉
Už minule ma napadlo, že by som sa mala k tomuto znova vyjadriť, pretože momentálne (31tt) mám vlasy skvelé ako nikdy!! Neviem presne kedy sa to dalo do poriadku, ale to padanie časom prestalo, všimla som si zlepšenie aj na kvalite vlasov, dokonca mi stačí umyť si ich jedenkrát do týždňa. Predtým som musela každý druhý deň! Nepoužívala som na vlasy nič špeciálne, samé sa to upravilo.
A len tak pomimo..aj nechty mám oveľa lepšie, pevnejšie.
Takže zatiaľ sa z toho vytešujem 😀 som zvedavá ako to bude po pôrode..

aponchie
6. jan 2009

u prviho tehu ani vlas dole zato po porodu sem tahala chomace jak prase malem jsem se zhroutila psychicky pac mam dlouhe huste vlasy a zadne koberce tudiz to bylo depresivni je videt se valet vsude po zemi 😝 nyni?druhe tehu a padaji jak hrom od zacatku a to tak,ze si je sprchuju v predklonu bez pomoci rukou!a vidim jak padaji ven zatahnu za culik a mam v ruce desitky vlasu,cesani?hruza to me deprimuje a jsou jakoby jemnejsi ty vlasy driv hrube tvrde..mam strach,ze jestli to tak pujde dal i po porodu budu holohlava 🙂

stvura
7. jan 2009

Veronika, uzivaj si...dufam ze ti nebudu padat ako mne. Tiez mam {uz cochvila v minulom case} huste blond vlasy po plecia, v tehotenstve som si ich rovnako umyvala len raz za tyzden {normalne 2x, mam ich uplne normalne, ani mastne ani suche}. Teraz sa mi viacej mastia, stmavli mi {uz by potrebovali farbu} a maozaj vsade padaju. Vidim to ked vysavam, nadobka je plna len mojich vlasov. Momentale padaju vlasy i nasemu drobcovi, tak sa smejem, ze budeme obaja holohlavci - jemu ale narastu nove a je to chlapcek, tak ma vyhodu. 😀

babatkoma
9. feb 2010

Ahoj Veronika 81 ja som skoro 6 mesiacov po porode a vlasy mi zacali vypadavat az niekedy v 4 mesiaci uz neviem co s tym tak idem svoje dlhe vlasy po pas stryhat ,ale svokrina kolegyna hovorila ,ze ona brala tie vitaminy centrum od zaciatku tehotenstva a berie ich stale jej maly ma tiez 6 mesiacov a,ze vraj o.k.Tak skus ich brat nijako neskodia mne ich potom daval aj gynekolog.

sarlotta
9. feb 2010

na vlasy je nejdůležitější zinek. V těhu - jen vitamínky pro těhulky a pak zvýšit přísun zinku. V přírodní formě např. dýňová semínka 😉

majloo
4. nov 2010

Aj mne dost brutal padaju vlasy a to som len v polovici tehu, som zvedava, co mi zostane na hlave a z coho mi budu padat vlasy po porode. 😖 A najma neviem, co si mozem davat a co nie. A este k tomu brckave, to nezakryjem nijake miesta, kde je uz vlasov menej, ach jo.

lilijana
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
alexmar
4. sep 2018

je to urcite normalne. hladiny hormonou sa menia. skus si precitat tento clanok:
http://www.inazena.sk/7-tipov-pre-hustejsie-a-z...
pomohlo mi vymenit kefu za hreben a obmedzit caste umyvanie vlasov

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre