Vysoké beta-HCG. Ako vám dopadlo tehotenstvo?

sendy10
20. mar 2008

Dobry den,
na zaklade biochemickeho screeningu mi bola zistena temer 8-nasobne vyssia hodnota volneho beta-HCG ako pripusta median,z coho vyplynulo zvysene riziko genetickych (chromozomalnych) poruch dietatka.
Momentalne: vek 27, 18tt, bez predchadzajuceho UPT, AB, HAK, neg.rodinej genealogie...
Bola som poucena o rizikach, ale amniocentezu som odmietla, s potencialne negativnou prognozou sme zmiereni.
Chcela by som sa spytat, ci mate niekto s uvedenym skusenosti a ako Vase tehotenstvo nakoniec dopadlo?
Dakujem!

minitrouble
20. mar 2008

ahoj sendy10 - myslim ze tu je podobna tema 😉 takze ti asi temu uzavru
my sme mali to iste co ty - riziko Downa 1:85 ...no pozri na nas album ako to dopadlo 😉
drzim palce - uz som tu pisala prispevok aj do temy amniocenteza aj do tej druhej ze tie testy su podla mna na h... aj my sme odmietli amnio a vela noci som si preplakala a preto som proti tymto testom co maju taku vysoku falosnu pozitivitu
prajem ti strasne moc optimizmu a silu a energiu lebo viem co prezivas - a drzim palce moc 🙂

minitrouble
20. mar 2008
sendy10
autor
20. mar 2008

Mila minitrouble, dakujem za odpoved, predtym ako som sa prihlasila a zalozila novu temu som si pozrela vsetko, co som "vygooglila" (aj tu na modrom koniku) , ale zial nenasla som uplne to, co som hladala... Nam vyslo riziko velmi velke: 1:57 (1x), 1:21 pri opakovanych testoch. Amniocentezu som odmietla, s pripadnym negativnym zaverom sme zmiereni, ale bola by som velmi rada, ak by sa mi predsa len ozvali aj ostatne mamicky, ktore taketo nieco prezili a ich pribehy mali stastny koniec 😉. Psychicky by mi to urcite pomohlo 🙂 .

smary
20. mar 2008

sendy10 ja ta urcite ukludnim,ja som mala tiez vysoke HCG na screeningu,po opakovanych testoch riziko DS 1:25,cize podobne ako ty a mame zdraveho synceka 😉 ,nebola som na amnio,lebo som si bola ista,ze vsetko dopadne dobre 😉 ja viem,ze budes az do poslednej chvile premyslat,ze co ak...ale tie testy su naozaj velmi nepresne a ty len proste nezapadas do priemernych tabuliek,tieto statisticko-pravdepodobnostne testy su akurat tak dobre na zneistenie tehuliek (trochu sa v takychto testoch vyznam,som matematicka),drzte sa 😉

sendy10
autor
21. mar 2008

Mila smary, dakujem za pozitivnu odpoved. Ked som sa snazila najst nieco na nete po tom, ako nam oznamili vysledky, tak som narazila na podobnu temu aj na tejto stranke a nasla som aj Tvoje prispevky a vysvetlenie, ako to vlastne s tymi statistikami je. Uz vtedy ma to ukludnilo, ale budem rada za kazdy osobnu skusenost mamiciek, lebo predsa len, je to trochu zaber na psychiku 😉

minitrouble
21. mar 2008

sendy10 - ja ked mi oznamil lekar vysledky som sa skoro zrutila - tiez hcg vysoke a afp v norme - potom nam lekar sam povedal ze to je bezne ze maju vela pacientiek takych a ze ani jednej sa este nenarodilo chore babatko - a prave paradox poznam osobne pripady ked testy boli dobre a babtko chore ☹
mozem ti len odporucit nasledovne vysetrenia - morfologicky sonograf, 3D a echokardiograf - totiz babatka s downom maju zvacsa vraj aj ine vrodene chyby a znaky.....na sone maju otvorene ustocka a vyplazeny jazycek, mavaju tusim mensiu nejaku cast tela, mierne zaostavaju vzrastom v brusku, maju poruchy srdiecka a ladvin(na to je dobry ten echokardiograf) - toto vsetko sme my absolvovali a mali sme dobre tie sona - tak pre tvoj klud len skus sa na to popytat lekara - niektore sme si platili (3D a morfo) a ine boli len na odporucanie lekara (echokardiograf na kramaroch)
viem ze mas teraz hrozne obdobie - a este ho budes mat aspon 3-4 tyzdne - aspon u mna to tak trvalo a v podstate az po 3D ktory som mala ako posledny som sa trosku ukludnila
no a ked sa zacal blizit termin porodu tak sa nervozita vratila a obcas som si aj znova poplakala a pocas celeho porodu som len na to myslela a ked sa malinka narodila prve co som sa pytala ze ci je zdrava - vsetkych lekarky setriciek manzela vsetkych - a bola zdrava aj krasna 🙂 a straasne ju lubim a som rada ze som ju neohrozila blbou amniocentezou a ze som sa rozhodla ako som sa rozhodla
drzim ti naozaj uprimne palce - bud silna aj ked to je tazke - vsetko bude dobre neboj sa - babatko je isto zdrave 😉

sendy10
autor
21. mar 2008

Mila minitrouble, dakujem velmi pekne za povdzbudenie. Mas pravdu, teraz je to tazsie, vcera sme definitivne odmietli amnio, ale verime, ze to nakoniec dopadne v poriadku. Na morfologicky usg ideme o cca mesiac, 3D sme mali tiez v plane si zajednat. Ten echokardiograf - to som nevedela, dakujem za radu 😉 , urcite sa na to spytam svojho lekara 🙂 .

sendy10
autor
21. feb 2009

Mile tehulky/mamicky, rada by som dokoncila nas pribeh s nasimi velmi, velmi zlymi vysledkami tripple testov (popravde na MK som taku zlu statistiku, ako bola ta nasa (aj opakovana) nenasla...). Dakujem za podporu a rady (aj do IP). Vsetko nakoniec vdaka Bohu dopadlo krasne - mame 5,5 mesacneho chlapceka🙂 - pri porode sme mali 3950g, 52 cm, co mi skoro nikto nechcel verit, dokonca sam porodnik tipoval, ze maly nebude mat ani 3,5 kg🙂), vzhladom na velkost bruska. Tymto by som chcela popriat vsetkym buducim mamickam, ktore prezivaju nahodou podobny pribeh, aby sa sustredili predovsetkym a len na svoje babatko (my sme preto odmietli aj amnio..) a vsetko dopadne na vybornu🙂.Osudu (dobremu ani zlemu) clovek neujde. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre