Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

susika
19. jún 2010

jáj. lebo mne tiež hovorili o cisarskom, ale netuším , ako dlho mi ho sťahovali. teda akože sťahovali, lebo ja som ho mala taký kadejaký, podla toho, ktorá sestrička rpišla...kd som boal v MT, tak tam sa snažili bábo čo najdlhšie udržať, čo najvyšší týžden aby bol, kontrolovali ozvy a robili sono.
robili ti aj sono albo nechodila si na tie pásy, čo sa davaju, aby bolo počuť srdiečko a nerobili ti záznam: u mna to bolo stale OK, tak sa nerobili njaké stresy, len som mala stále vyššie a častejšie kontrakcie...
čo je to spinalka? dufam, že nebudem museiť podstupiť cisarsky, ja sa toho bojím, radšej si vytrpím. ale azsa ,si by som pri tom všetkom chcela byť pri zmysloch, ja sa bojím uspatia, že sa nepreberiem...raz mi operovali ruku a hysterčila som, že sa nepreberiem

bubinko83
19. jún 2010

@susika ,ja som chodila aj na pasy ,aj ozvy mi často robili.Vždy som mala všetko ok,aj ozvi ,aj zaznamy s pasov chodila som tam asi 3x za den.Ani bielkovinu som nikdy nemala v moči,ležala som aj na internom ani tam nič nezistili,tam mi robili kompletne krvne vyšetrenia aj sono celeho brucha ale nič.Len sustavne vysoky tlak aj z interneho ma pustili domov s tlakom 150/100 lebo nevedeli čo so mnou a nič mi nezistili,vraj ma tam nemožu držat navždy.Ale ja som to mala už zo stresu,ja ked som v jednom kuse som plakala a furt stresovala ,strašne som sa bala a ked som zabadala tlakomer tak mi srdce bilo jak hovado vždy.
Spinalka je cisarsky kde mi pichli do chrbtice taku injekciu čo mi umrtvila telo od pol pasa,podobne ako epidural.No a pri tom mi robili cisarsky.Všetko som citila ako sa mrvia vo mne(nie bolest) a vnimala všetko naokolo.Mala som traumu z toho asi mesiac,som sa budila v noci na nočne mory.No nič pre mna. ☹

susika
19. jún 2010

ja to ma tiež , že ked vidím tlakomer, presne o tom istom píšeš...
tak oni vlastne nechceli pripustiť, že by si to mala zo stresu a nechceli asi riskovať..ale to si nemala moc vysoké...ja som stretla mamičky, čo išli na cisarsky s tlakom aj 190/120.ked som povedala, že pristrachu mam aj 140/90, tak to sa len zasmaili, že to je nič...ale oni mali preklampsiu.takže ty si ju asi ani nemala, to len stres z nemocky a z toho všetkého.poznam to a tiež mam strach z lekarov, nech sa to týka hocičoho.

bubinko83
20. jún 2010

@susika aj ja som mala aj taky vysoky tlak ako pišeš 200/120 raz ked mi doma zostalo zle.Ale myslim si že to blo skor vyvolane niečim inym ,lebo aj ked mi začali davat všetko možne na zniženie tlaku tak nič.Možno ti to bude smiešne ale vždy som musela ist na velku potrebu a tlak sa upravil. 😀 Mam z toho taky pocit že mi synček len niekde tlačil a ked sa to všetko prepchalo bolo dobre.No ja si myslim že mohli počkat aspon do toho 38tt,ed som mohla byt sustavne pod dohladom.Najlepšie bolo na tom to že mne sa ten tlak neupravil ani porodom čo si oni mylsli že sa upravi.A liečim sa nam do dnes,aj ked tie hodnoty su ako tak v norme,ani liekov neuživam moc.

bubinko83
20. jún 2010

@susika ,ja osobne si myslim že keby to bola preeklampsia pridružili by sa k tomu aj ine priznaky ako len tlak,nie??? Ved tlak je niiečo ine .A už ked som mala ten tlak taky furt,asi by si to aj ladviny odniesli.Ked som ležala na internom sa ma jeden docent pytal že čo tam robim ved som upne zdrava 😀 Tak som sa až hanbila nza seba.Ze ma dokaže vystresovat tlakomer.

nibiru
20. jún 2010

no kocky mna poslal moj gynekolog do nemocnice stym ze nech ma preliecia preto ze som opuchla ruky aj nohy a tlak sa mi zvisil 130/90 co podla mna neni az tak vela a za 2tyzne 2kg navyse no dufala som ze si ma tam nenehaju okrem bolenia hlavy a opuchou mi nic nebolo tam mi brali krv a moc bielkovinu mi nenasli ale dostala som lieky na tlak a fraxiparin to si musim pichat do ramena z letaku som sa dozvedela ze je to na riedenie krvy podla toho co som videla na obrazovke monitora lekara mam v krvy nieco velmi znizene ale bol skupi na slovo a 2xdenne si musim merat tlak lenze ja mam doma len ten zapastny a vraj ten dobry nieje tak v pondelok pojdem doktorke ci mi ho nebude merat aspon rano ona ...nastastie male je ok robili mi monitor aj ultrazvuk a to som sa tesila ze mozno uz budem vediet co cakame zase sa nam schovalo takze bude asi naozaj prekvapko 🙂

bubinko83
20. jún 2010

@nibiru ,a doma maš aky tlak?Možno si ta nechali len na pozoraovanie.

nibiru
20. jún 2010

dnes rano 130/97 vcera rano 142/104 vecer 137/89 ale to je ten zapastny tlakomer a doktor povedal ze ten je nepresny tak neviem beriem nanho ten dopegyt 2x1 tabletke tak uvidim aky bude v pondelok ked mi ho zmera sestricka

nibiru
20. jún 2010

som to zle napisala ups nastastie si ma tam nenechali o 10dni tam idem na kontolu ale to uz budem 36tt takze tam uz budem chodit aj do poradne ( nemocnica ruzinou)v stredu mam ist svojmu gynkologovi na kontrolu 🙂

susika
20. jún 2010

no tak ja mavam na tom zapästnom praveže dosť nízky. naposledy som si merala a mala som 105/60 a postupne, ako som si merala sa znižoval. ja mam asi stresy aj doma z toho tlakomeru....
ale merala som aj mojmu hclapovi a ten mal taký normálny a aj mojim rodkom som raz merala a ocino vravel, že aj u lekara mava taký istý..tak podla mna nie je až taký nepresný....
mne u dokiny možu merať čímkolvek a aj tak je vyšší, ked ho zbadím...ma radšej premeriava..vždy jej poviem, že je to z lekara a rpemeria ma. musím jej aj teraz pripomenúť...
130/90 nie je vysoký, ten 142/104 je už dosť..hraničný mne povedali, že je 140/90, ked je ten druhý nad 100, task je zle....
dopegyt dvasli aj v nemocke, a internista na vyhrešil, čo nam to davali, že to sa v tehu nesmie. neviem, všetci to brali a deti su zdravé....
neviem, už tomu rpestavm rozumieť. sestra mala tk hrozen opuchnuté nohy, že mala lytko skoro také hrubé ako moje stehno a vrajmá nizky tla,ňk, jej vravím, že hluposť, že nech si pýta magnezko....a k tomu ešte aj viac chodila, to by nemali puchnúpť...mne ani nepuchli ani vyhu som nemala nikdy vysokú

bubinko83
20. jún 2010

ja neviem aky je rozdiel na zapastnom a akom tlakomery.My mame na omron na rameno ale vačšinou ked aj idem k dokine a meram si doma predtym je to skoro take iste.Ja som si teraz zmerala len tak zo zvedavosti 122/84 a 65 pulz.Bodaj by som mala aj v buducom tehu taky 🙂

@nibiru ,hlavne to neber na lahku vahu.Nemaš až take vysoke hodnoty ale tu 142/104 dost by som povedala.Určite sa nechaj sledovat lekarmi a uvidiš čo a ako.Ale ved ty už to maš za par.Už by si to nejako aj v nemocke vydržala keby bolo nutne 🙂
@susika ,aj ja som uživala dopegyt a tebe povedal internista že sa nemože uživat v tehu???Ved mi čo sme ležali s tlakom sme to jedli ako lentilky 😲

nibiru
20. jún 2010

ja nechodim skoro vobec od 5mesiaca ma pretazeny pravy klb krivam takze vidrzim chodit tak hodinku viacej lezim a opuchnuta som aj tak aj ruky aj nohy ☹ no mne doktor povedal ze zapastne su neni presne ze si mam dakde pozicat ten na rameno no ale netusim u koho 😒 ja mavam pulz vzdy vysoky 90-100 no mne na ten dopegyt povedali ze ho mozu tehotna a v podctate co som sa docitala ani nic ine tehotnym nedavaju.... jasne ze by som tam vidrzala 😀 ale tiez si myslim ze to nieje take strasne ale mam doktora co je strasne zlaty a precizny a nechcel nic podcenit kedze doteraz som pribrala 16kg a uz predtym som mala nadvahu tak od zaciatku ma viacej sleduje ale pravda je ze mi chyba pohyb do 5mesiaca to islo ukazkovo do 3m.som schudla 5kg do 5m.dve nabrala a ako som zacala krivat to slo hore kedze zo zaciatku som ani na zachod nevedela pejst no a to ma vzdy spucoval ze priberam ale ked mi potom ortoped dal papier ze mam odychovat a do porodu sa nic neda robit dal mi pokoj len si ma viac vsima 🙂

cukruska1920
20. júl 2010

Ahojte dievcata...viete mi poradit... meram si pravidelne rano, naobed, vecer tlak... doky mi kazal merat lebo na poradni mavam vysoke tak chce vediet.... ked si meram na pravej ruke tak mam vzdy vysoky a na lavej mam normalny tak teraz vlastne neviem ktory tlak sa ma brat do uvahy...viete mi poradit.... ?

nibiru
20. júl 2010

@cukruska1920 ja mam tlakomer ktorym sa da merat len na lavej ruke v zapasti digitalny meraj si len na jednej ale kludne zavolaj lekarovi a radcej sa spytaj na ktorej ono tiez je rozdiel pumpickovy ten je presnejsi a digitalny mi vzdy ukazoval menej aj v nemocnici aj sestricky nam tam hovorili ze klasicky je lepsi ale pri tom pocte pacientou ...ja mam tiez na poradni vzdy vysoky a aj som koli tomu uz lezala v nemocnici teraz uzivam zase dopegyt 3x1 kedze po predoslom vysadeni mi zase zacal stupat tak mi ho nasadili znovu 😒

cukruska1920
20. júl 2010

@nibiru ja som mala vzdy nizky ked mi mera mamina ortutovym...taky napr ze 120/70 a nikdy som nemala na ortutovom vysoky.... to len na poradni s digitalnym...mera mi na pravej ruke a tam mam take mega ze 160/90 a podobne...ale to by som sa aj zle citila keby mam taky tlak...aj teraz doma ked si meram digitalnym tak na lavej je ok a na pravej vysoky 😒

garonka
20. júl 2010

@cukruska1920 ja som mala cele tehu taky kolísavy tlak, s 160/100 som letela do nemocky tam ma držali dobre 3tt, po navrate z nemocky som mala normal tlak 130/80 ale ku koncu sa mi dvihal na 140/90
mala som aj ja digitalny na ľavom ramene ten mi meral ako tak presne ale internista, že klasika ortuťovy je naj no bol mudry, lebo s takym tlakomerom si jedna osoba tlak nenamera
inač pri vysokom tlaku niekedy nieje citíť priznaky ja som sa citila skvele a otrasny tlak som mala
dokonca deň pred pôrodom vybehol na 150/100 to mi už internista do spravy napisal, že som bola nervozna a nespolupracovala som 😎

garonka
20. júl 2010

@cukruska1920 inač stale mi merali na ľavej ruke je blizko srdcu a na pravej som mala stale zvyšeny to nechapem

cukruska1920
20. júl 2010

@garonka takze ked si odmeram na lavej a tam je dobry tak mam brat v uvahu ten? aj ked mi na pravej ukazuje vysoky?

nibiru
20. júl 2010

@cukruska1920 tak to radcej zavolaj lekarovi a porad sa s nim ja som s takym vysokym tlakom isla potom uz lezat teraz mavam tak 145/95 ak by preskocil spodny 100 mam utekat do nemocnice.ja som predtym mala vzdy ukazkovi tlak a pred tehu vzdy nizky mne sa zacal zvysovat az v 34tt -35tt a to sa pridruzili opuchy a aj bielkovina ale v nemocnici sa to upravilo picham si fraxiparin beriem magnezium,zelezo a ten dopegyt .....ten tlak nieje sranda kocke co bola somnou na izbe v 32tt vyvolavali porod koli preklapsii ta mala ale tlaky 170/120 a ine zavratne cisla...vobec sa neboj zavolaj do ambulancie a spytaj sa sestricky alebo doktora 🙂 za to nic nedas

cukruska1920
20. júl 2010

@nibiru oni vedia ze mam taky tlak... len neviem ci to brat do uvahy ked mi merali z pravej ruky...na lavej mam v pohode

nibiru
20. júl 2010

@garonka to je pravda ja sa vobec teraz necitim zle a to mam stale hranicne tlaky 🙂 ked ma primali tak v ambulanici som mala tlak tusim 150/100 ortutovim a hore na lozku asi o 10min.ked mi merali sestricky digitalnym 130/95 a to ma vtedy bolela sice hlava ale bolo dost teplo takze podla mna stoho 😠

garonka
20. júl 2010

@cukruska1920 jo, spravne sa ma merať na ľavej aspoň tak mi lekar vysvetľoval, takže nestresuj a veľa odychuj 😵

nibiru
20. júl 2010

@cukruska1920 ved na to sa opytaj ktory mas brat do uvahy ci na lavej ruke alebo pravej

cukruska1920
20. júl 2010

@garonka ja si tiez myslim lebo to je vlastne od srdca...no ved uvidim co mi povie... len to nechcem nechat tak lebo viem ze vysoky tlak je v tehu nebezpecny.... ale keby mam vysoky tak to urcite ukaze aj ortutovy a ten mi ukazuje dobry

bubinko83
20. júl 2010

baby ja by som vam mohla o vysokom tlaku pisat bajky 😀 .Ked som išla s tlakom ležat do nemocky ešte ako tehotna tak mi "slubili" že ma nastavia a pojdem domov.Bohužial som tam už zostala rodila sekciou v 35tt a najlešie na tom je že ma nastavuju do dnes 2 roky po porode 😀 Tlak mam dodnes hraničny ale doma vačšinou dobry no za to v ambulancii 170/110 uplne normalne u mna.Už som tak vystresovana z tych doktorov.Už sa nikto nad tym ani nepozastavuje a beru to tak že sa mam syndom bieleho plašta.Len som zvedava čo budu zase robit ked sa to zopakuje v druhom tehu(no dufam že nie 😉 )Ako ma nastavia tam ked pri prvom mi museli aj magnezko stiahnut na minimum ,lebo ma nenormalne prehanalo čo som bola predavkovana.

bubinko83
20. júl 2010

@cukruska1920 ,urob si taky priemer toho tlaku a ak by si sa necitila nejak dobre tak bež k lekarovy radšej.Ake maš vlastne hodnoty na lavej a pravej ruke?

cukruska1920
20. júl 2010

@bubinko83 no pred chvilou som si merala a na lavej som mala 117/67 a na pravej 160/90

garonka
20. júl 2010

@cukruska1920 tlakomer maš digitalny? u nas zmeraju tlak i v lekarni ja som tam neraz odbehla ale mne sa zvyšoval tlak z nervozity a našťastie som porodila v 40tt sekciou ale internista mi taku hlupu vetu do spravy napisal 🙄

cukruska1920
20. júl 2010

@garonka hej digitalny...taky na zapestie... ale mamina mi zvykne merat aj ortutovym a tam som nikdy este vysoky nemala

garonka
20. júl 2010

@cukruska1920 na zapästie niesu presne, najpresnejšie su na ramene ale ja som mala požičany digitalny na rameno ten meral vcelku tak ako ortuťovy

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre