Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

cukruska1920
20. júl 2010

@garonka taky nemam 😝 a keby si chcem kupit tak tie su drahe... ale mamina si merala s tym digitalnym a na obidvoch rukach mala cca rovnake...

bubinko83
20. júl 2010

@bubinko83 ,tak podla mna to nieje až take hrozne ,ale taky dost velky čudny rozdiel medzi dvoma rukami 😕 😉 A na tom ortutovom maš aky?
@garonka ,jaj ani mi nehovor o stresoch v nemocke.Ja som mala tlak vysoky už len z toho že som furt plakala,nervačila a neviem čo.No otras.Ale ty si mala poriadneho macka ked pozeram do pasu aky bol synček velky pri narodeni 😀

bubinko83
20. júl 2010

@cukruska1920 tak podla mna to nieje až take hrozne ,ale taky dost velky čudny rozdiel medzi dvoma rukami A na tom ortutovom maš aky?

cukruska1920
20. júl 2010

na ortutovom mavam okolo 120/70 plus minus
@bubinko83

garonka
20. júl 2010

@bubinko83 to veru, že riadny macko 😀 mame už 8kg 😀
v nemocke ma riadne trapili, tlak sa mi tam ustalil ale akonahla prišla na vizitu internistka s tlakomerom už bolo nedobre, krasne mi vyskočil na 150/90 😕 fakt tie stresy tlak dvihaju 🙄

bubinko83
20. júl 2010

@cukruska1920 ,tak to maš dobre.Ja som mavala aj 220/120 a tak mi bolo už zle.Tlaky v hlave a srdce mi išlo z hrude vyskočit aj 130 uderov.

garonka
20. júl 2010

@cukruska1920 to maš idealny tlak 😉 😉 😉 čo ja by za taky v tehu dala, ja som mala cele tehu 130/80

bubinko83
20. júl 2010

@garonka ,my mame teraz okolo 11kg a to mame skoro 2 ročky 😀 Ale hlavne že su zdravy drobci.

dorotka66
4. aug 2010

ahojte, je tu niekto taký kto má dlhodobý problém s vysokým tlakom? ja ho mám od 18tky vysoký a teraz sme sa rozhodli mať dieťa. dosť neskoro ☹(( a z lekári majú na môj tlak každý iný názor. jeden tvrdí,a by som lieky brala, druhý aby som vydržala a tretí, že teraz môžem, ale posledné tri mesaice by som nemala...no a k tomu všetkému sa nám nedaríííííí. takže miestami tabletky neberiem a dúfffam ......a potom keď mi je zle a tlak skáče tak ich zas beriem. a stále dookola, už ma to prestáva baviť. zatiaľ čo som si čítala, poväčšine máte vyoský tlak získaný až v tehotenstve...ale čo s tými, ktoré ho majú dávno pre plánovaným tehotenstvom...je tu niekto taký????

mia81
4. aug 2010

dorotka chod k internistovi a povedz mu ,ze sa pokusate o babo.Nech ti nasadi lieky od tlaku ,ktore mozes aj v zaciatku tehu (mala by si chodit na pravidelne kontroly).Po pri tychto liekoch potom uzivaj kyselinu listovu,a magnezium (magne B6).Je jasne ,ze je lepsie ked lieky neuzivas ,ale ma to vyznam,aby ti bolo zle a tlak sa ti rozhadzal.Je lepsie ked mas tlak stabilizovany.

slavuska30
4. aug 2010

@dorotka66 ..ahoj, ja mám vysoký tlak už pár rokov, ale nebrala som žiadne lieky..teraz, ked som tehotna, mávam bežne 145/90a pod, gynekolog mi dal Magne B6 1xdenne, ale neustupovalo a pridali sa opuch nôh,tak maposlal na interné. Tma mi dali Holter na 24h a podla výsledku usúdili, ze tie vyššie hodnoty mám v strese a v praci, ked som viac zaťažena a zvýšili mi dávku na 2xdenne, mám oddychovať, nestresovať a nezaťažovať sa...haha..ale nedarí sa mi..ale určite treba ist k dr. ako píše mia81, tlak treba mať pod kontrolou..držím palce..

dorotka66
15. aug 2010

ahojte, dakujem za vsetky rady. chodim pravidelne k internistovi a ten vie, ze sa pokusame mat dieta. takze rozhodnutie nebrat lieky je od neho ☹, no ini 2 lekari mi odporucali lieky brat. tlak vysoky - kolisavy (zisteny) od 18 a teraz mam 34. slavuska aj mne lekar odporucal Magne B6, celkom mi pomaha, aj ked niekedy ma strasne boli hlava. no je to lepsie , ako ked som ho nebrala. a mia kyselinu l. som jedla rok ☹ , a kedze sa nezadarilo, dala som si teraz pauzu. inak moj intrenista si mysli, ze prve 3 mesiace su pre dieta naj bez akychkolvek liekov.

bubinko83
15. aug 2010

@susika ,chcem sa ta spytat ako sa ti dari,lebo ja tak velmi tužim po druhom dietatku ,ale kedže som mala pri prvom vysoky tlak ktory mi dodnes koliše tak sa velmi bojim.Aky maš tlak v druhom tehu a ako sa citiš? Chodiš aj na nejake špecialne kontroly kvoli tlaku alebo nie? dik

susika
15. aug 2010

@bubinko83 -ja mám tlak ako aj pri prvom tehu, ale nie vysoký, stale taký niečo vyšší ako je normál, ale ja mam syndrom bieleho plašťa, iank doma mávam tak 102/60 ale u dokiho aj 135/60🙂)ale cítim sa super, rovnako ako pri malej, tak snad bude všetko OK. prave v paitok 13-teho som boal na sone v 321tt a ej všetko OK, zatial, atk dufam, že to dotiahnem do uplnehé konca🙂)už som asi prišla na to, prečo sa to u malej skončilo tak,a ko sa to skončilo a vobec to nebolo tlakom, pretože, ekd som rodila, tak som mala len malo zvyšenmý, enstihala osm vnimať lekarke prostredie.ja osm mala pri malje brať magnezium, lebo mi hrozne tvrdlo bruško a kontrakcie kao s patrí od 20tt a ja osm si kupila len šumivé a nevedela som, ež rped a po aspon 2 hodky sa nesmie nič mleične..samozrejme to vobec nezaberalo. men tvrdlo bruško hroooozne a asi aj to sa neičo domrvilo...traz ho mam na predpis, 500mg jednu rano a jednu večer a je to v norme. občas aj tak stvrdne, ale už to tak neriešim, lebo vaj mam citlivu maternicu a ked sa dieťa mrví, tak stvrdne...
inak, tiež som sa dlho odhodlavala na druhé tehu. ved už vlastne to platame s dokim, aby mi to ak otak vyšlo do porodu ten začiatok materskej, elbo aj už mám po rodičovskej a etre čerpán dovolenku z roboty, tak som to stihla len tak tak..tiež som sa dlho bala, a bojim sa stale. prd každou poradnou a ptoom že je tlak vyšší🙂)
inak som sa dopočula, že moja jedna známa, mala pri oboch tehu vysoký tlak a brala aj leiky, ona že ma aj normálne tlak vysoký a donosila obe deti..tak je to dovné..enrozumiem tomu

tina_
16. aug 2010

dievčatá, vysoký krvný tlak nie je sranda,
ja som si ho "uhnala" vďaka práci, vždy som mala nízky a potom sa začal zvyšovať, ale podľa môjho gynekológa, to bolo "v norme", stačí vraj "menej soliť (nesolila som) a menej piť (bolo leto 35 stupňov!)".
Potom si zobral dovolenku 5 týždňov a ja som skončila s 980gramovým predčasniatkom na JIS-ke, v 30 tt a dvojmesačným "pobytom" v nemocnici vďaka preeklampsii (večer pred pôrodom tlak 220/180, internista šokoval...)

susika - inak aj mne tvrdlo bruško, nechcem strašiť, ale niekedy treba veriť vlastnej intuícii a nie lekárom, radšej choď na rizikové do nemocky, nech ťa skontrolujú tam....keď je človek pod dozorom, tak sa dá pomôcť veľa.

cezarka7
20. aug 2010

Ahojte, viete mi niekto `poradit` ci stresovat a ist na pohotovost, alebo v klude cakat? Vcera som bola u gyn. na kontole a namerali mi tlak 150/90 nechali ma tam 20minut sediet a zmerali znova = 137/ 75. Doki mi kazal si merat doma tlak a ked bude vyssi ako 150/90 mam ist do nemocky... Od rana si meriam tlak a stale mi skace, raz mam 139/64 , 177/80, 161/ 88, 164/97, 176/56... atd...raz hore, raz ok....Ktoru hodnotu mam skor sledovat prvu, ci druhu?
myslite ze to je ok, ci treba ist na pohotovost?

dugyna
20. aug 2010

@cezarka7 obe hodnoty su dolezite,ale tu dolnu viac,ak vybehne nad 90. Neviem v akom casovom rozmedzi si meras tk,a ak si merias digitalnym je dolezite aby boli baterky ok a pristroj aspon raz za rok kalibrovany. A merat sa ma 2-3krat denne,zmerias si tlak 3krat po sebe a spravis priemer.inak sa tlak meria iba ak mas tazkosti napr.bolesti hlavy. Ak mas tlakomer ortutovy tak sa meria tiez 2-3krat dene ale odmeras len raz nerobis priemer z 3. Takze daj si sumive magnezium alebo magne b6 a ukludni sa

dugyna
20. aug 2010

@cezarka7 a chod si lahnut a dobre sa vyspi.

susika
8. sep 2010

@cezarka7 , @tina_ - baby, čo to tu píšete, také tlaky...mne doki napísal, neviem odkial to vzal, že ja som pri prvom tehu mala peklampsiu a anjvyšší tlak som mala 145/80 a aj to len v stresovej situácii u lekara..v nemocke som potom mavala tak od 115/60-135/80..ale aj tak mi bábo prestalo rásť v 28tt..aj ked som rodila v 32tt, malá mala len 960g a 37cm a neviem si to vysvetliť..bielkoviny v moči nič, opuchy nič, videla som stáel super a ešte aj v den porodu som behala ako srnka....teraz am strašia znova, chodím na merania tlaku ako na hodiny klavíra psoledné dva týždne, lebo v nemocke na prietokoch ma vystresovali, ež mám ležať tam a nie doma a ja som mala prolbém, kde nechať dieťa...bola som aj dnes ráno,s estrička sa smiala, že má uplne krásny číri moč, že ič tam nie je, že čo mám taký tlak..ale je stale v norme, aj ked hraničný...tak zajtra idem aj na sono a premera mi doki bábo, tak máms trach,a b podrastlo od posledného merania a halvne pribralo, lebomne sa nejako váha hybať hore nechce, aj ked jem každú chvilku, že ma tlačí brucško aj zaludok....tak som z toho jelen, že čo sa píše tu a moje hodmoty a čo sa potom vo mne vtedy stalo..stale mi tvrdia, že to koli tomu tlaku, že nerastlo, že placenta bola zlá a že sa už mohlo potom robiť čo chcelo...teraz som to vytiahla vyššie ako pri malje,ale stale mám strach o bábätko...no, zajtra bude osudný den..doki vraví, že ak by babo bolo velmi pozadu a tlak nejaký vysoký, tka ma pošle na rizikovú poradnu a tam sa rozhodnú, či ma tm nechajú aleob nie..no , moc sa mi v nemocke ležať nechce, len by som bola zvedavá na interné vyšetrenie..aj ked som ho amla robené pri malej-v tedy som mala urobenú skroo celú generalku tela, čo nemohli zistiť, koli čomu je ten tlak vyšší a tak ma prepustili na vlastnú žiadosť domov a ja som aj doma navštivila internistu, už ukludnená a moju obvodnú a tlak super a žiadne iné vady na srdiečku alebo niekde...ja mám syndrom bieleho plašťa, tka sa to bude so mnou vliecť ešte dlho....beirim magnezium 3x a dopegyt 2x..hlavu mám ak keby som vypila demižon po tom dopegyte, no ale bereim ho pre svoj pokoj, vraj bábu neškodí a davali nam ho aj ked som čakala malú a ležala som na rizikovom....
@cezarka7 -inak, mne doki vravel, že aby tá druhá hodnota nevyskočila nad 80...a sestrička zasa vravela, inak tak to poznám aj ja, že nad 90..tak neviem. ale ta prvá by tiež nemala byť nejako extremne vysoká.dsržím palce....

susika
8. sep 2010

@cezarka7 -bože, ja pozerám až teraz, že už si isto aj porodila..ako si rodila, cisarkym? či ako?inak si aj tak dobrá....

cezarka7
8. sep 2010

@susika ano , uz som porodila ... kvoli tlaku ma hospitalizovali a 2dni nato mi dali vyvolavacku. mala som vysoke kontrakcie, ale som sa neotvarala, tak aj kvoli tlaku rozhodli cisarskym ... a nakoniec aj super, lebo maly mal snuru okolo krku.
a presne ako pises, tlak som mala vyssi len v strese, ked som bola v klude tak uplne normal...
a moj mudr. mi vravel ze hodnoty do 150/90 su ok, nad uz mam ist do nemocky...drzim ti palce nech vsetko ok dopadne

susika
8. sep 2010

@cezarka7 -no a mne zasa doki vraví, že aby ten druhý enbol nad 80 a ten prváý že mám hraničný 135..ja viem, že hraničn é su 140/90 a aj to je dosť vysoké na tehulku...hm, každý povie inak..
tak prečo, ekd si ho mala iba v strese?mala si aj nejaké iné priznaky?
no, mne sa malá rozbehla sama. tiež som sa nejako neotvarala, ja som boal otvorená doo piateho mesaica na 2 cm či prsty, to už neviem🙂)a malá doslova zo mna vyletele a ja dotrhaná ako keby som mala dieťa štvrokilové🙂))hm, ten porod nikto nečakal a ja najmenej, len mi bolo cleý den nejako divne a som ani nevedela, že tak cítiť kontrakcie, som sa pýtala odkiho ako blbá, ale na monitore také kopce ako vysoké tatry.....
aj amlá mala pupočník okolo kku chudiatko..to tými stahmi už vo mne, lebo jej aj ozvi vraj klesali, to mi vravel doki, ked som ležala na tom pristroji ale nič neoribli.tak neviem, na čo čakali, ekby sa nevytlačila sama, oni ju nehcaju asi vo mne zadusiť....

tina_
9. sep 2010

@susika
ahoj,
no ja som okrem tlaku mala aj príšerné opuchy, dokonca mi puchli okrem nôh (tie boli hrozné) aj ruky, a to je už čo povedať, a aj tvár...
a tiež som mala moč v nemocke pri prijatí ako sa vyjadrila sestrička "čistá zrazenina", samá bielkovina, len nechápali, ako som mohla prísť po vlastných....

bubinko83
6. okt 2010

kočky ste tu niektore take ktore mali problemy s tlakom už pred otehotnenim? Ja som mala pri prvom vysoky tlak a teraz rozmyšlame nad druhym babom ,ale ja sa velmi bojim ,že sa zopakuje to čo pri prvom(syn je narodeny o 5tt skor).Teraz uživam lieky na tlak a ako tak sa drži,ale niekedy ešte vyskoči? Mali ste pri druhom dietatku ine skusenosti ? Napište mi všetko.Ocenim každu skusenost.Diky 🙂

bubinko83
6. okt 2010

@susika , a ty ako si vedieš v druhom tehu? Co robi tlak a ako sa citiš?

susika
9. okt 2010

ahojky.tak ja to už mám az sebou.s tým tlakom to bolo iba stres u mojho dokiho. v nemocke, ked som ležala aj pred porodom aj po porode bol dosť nízky.tak 100/60 a max 125/80, ked som len len, že došla z vecka alebo som chodila viac.takže ma doki zbytočne stresoval a prvý porod tiež nebol koli tlaku.bola chyba v placente, kedže som mala aj celé tehu zvyšenú teplotu,t ak to neičo signalizovalo, ale to mi povedali až teraz, ked som rodila.
teraz je prcko donosený, aj ked musel byť porod vyvolaný, lebo som bola už na 6 cm otvorená, aj ked kontrakcie vobec somnemala a nai žiadne problemy, bala som sa, aby som vobec stihla prisť do nemocky, kedže doki tomu daval pol hodku. nakoneic som rodila len necelé dve hodky, aj to zo všetkým od prepichnutia vody a pdoaní vyvolavačiek, ktoré vobec nezaberali a už za mnou len chodili a krutili hlavami a ja som sa smiala, že ja neivem, asi idem domov a donosím to do konca s dvoma vyvolavačkami v sebe.🙂)))až dalšia zabrala a to ma azčalo krutiť, ale asi len 15 minut, ak aj to nie je vela a malý bol na svete🙂)

silvijaa
26. okt 2010

@bubinko83 ahoj.ja som mala pri synovi problemy v poslednom deviatom mesiaci. na prvých prietokoch mi doktor zistil vysoký tlak 150/100 a hned ma aj hospitalizoval. ani ma domov nechcel pustiť, ale nemal mi kto veci priniesť, tak som musela ist, s tým, že do pol piatej som v nemocnici. ked som prišla, sestrička ma okricala, že už asi 5 krat ma doktor hladal. a hned ma napojili na infuziu. porod som mala cisarsky, cakali do termínu. mala som gestozu. bielkovina v moči a opuchy nôch a vysoký tlak. ten tlak sa mi načas upravil, ale stále mam s ním problém. stále sa liečim, danielko ma už 6 rokov, a stale tonie je ok. sice mi tlak skáče, mávam ho aj ukazkový 120/80, ale menej ako ten vyšší. priemerne mam tlak 135/90. zahadou je, že všetky výsledky mam ok. aj krv, pečen, obličky, stítnu žlazu.tuky, cholesterol aj cukor su v poriadku. teraz sa liečim, chodím na rehabilitacie s chrbticou, a je mi oveľa lepšie, aj ten tlak je dobrý. tak je možné, že je to z chrbtice. druhé babatko sa nam nedarí. pokušame sa už 2 roky a stale sa neuchytilo.bola som aj na prefuky vaječníkov, vraj to bolo priechodné. ja už som z toho nesťastna, hlavne z toho tlaku. zle od tlaku mi nebýva. sem tam ho cítim, že je vysoký. inač pohoda.

drobceq
12. nov 2010

Ahojte chcela by som sa opytat. aky krvny tlak a pulz by malo mat 16 rocne dievca? prosim vas odpoved co najrychlejsie. vopred dakujem pekne

babula108
10. aug 2011

ahojte ja by som sa chcela spýtať, či niektorá z vás máva taký problém ako ja. Keď chodím k lekárovi tlak mám vždy vysoký okolo140/100 alebo 140/ 80 ale doma mi klesne na normal. Mávala som to aj pred tehu no prvy krat na poradni som mala tlak 14085 no teraz na druhej a to som v 17 tt som mala 150/80 a bojim sa ci neohrozujem babo. Ked som dnes prisla domov z poradne rychle som si odmerala tlak a klesol mi na 117/82 ja mám síce digitálny a nejaký rozdiel tam je ale prečo mám stále len u lekára taký vysoký máte s tým niektorá skúsenosti bola som aj na internom vyšetrené srdiečko mám vraj v poriadku ešte ma čaká echo srdca tak uvidíme. Bojím sa, že ma budú chcieť hospitalizovať a to bude pre mňa ešte horšie lebo ja mám z nemocníc strach.

bubinko83
10. aug 2011

@babula108 aj ja mam ten problem,že mam vždy u doktora vysoky tlak aj ked niesom tehu .Je to normalne,pokial ho nemaš doma vysoky.Inak vysoky tlak ohrozuje ako tvoj tak aj babatkov život. Takže povedz o tom aj gynekologovi aj internistovi a popripade by ti dali holter na meranie a to by ti meralo tlak cely den. Alebo si zapisuj na papier čo ja viem 3 krat za den a dones to potom doktorom ukazat.Aj ja to tak robim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre