Vysoký krvný tlak. Máte niektorá skúsenosti?

anabel
13. dec 2006

Ahojte hľadala som, ale túto tému som nenašla a tak sa chcem spýtať, či máte niektorá s tým skúsenosti - vysoký krvný tlak

babula108
10. aug 2011

@bubinko83 No ved ja som bola u internistky aj gynekologicka o tom vie ved na poradni mi ho stale meraju a to je kazde 3 ci 4 tyzdne tak nejak. Internistka mi robila ekg aj ma pocuvala lenze u nej mi klesol tlak na 130/80 takze to nepovazovala za vysoky len zvyseny akurat tep som mala 130/min. co je uz tachykardia ale vraj srdcom to nebude ze to môze byt tym, ze ja sa vystresujem ked idem k lekarovi na nejake vysetrenie. Akoze nie som nervozna len akurat mi pride zle az na odpadnutia niekedy ale uz ked som po vysetreni tak to prejde ja si myslim, ze to je psychika no ale vsak uvidim ako dopadne echo na buduci tyzden a mozno mi daju aj ten monitor na noc ale to nemusim do nemcoky nie?

bubinko83
10. aug 2011

@babula108 to maš dobry tlak a pulz byva v tehotenstve vyšši vraj to je normalne,lebo biju 2 srdiečka 🙂 Do nemocky nemusiš až keby si ho mala moc vysoky. Ja som bola cely siedmy mesiac v nemocke kvoli tlaku a nakoniec som rodila v 35tt .Je to o psychike podla mna u tych doktorov a treba byt v klude a nestresovat sa hovadinami. A keby sa ti niečo nezda tak treba povedat na poradni a je to. 🙂

babula108
10. aug 2011

@bubinko83 to viem, že pulz byva vyssi len ten tlak ma dneska prekvapil viez predsa 150 je uz dost no ale ked som mala doma dobry tak som sa ukludnila akurat neviem preco ale dnes sa mi nejak kruti hlava a to zvykne pri nizkom tlaku nie?

bubinko83
10. aug 2011

@babula108 aj mne sa v poslednej dobe kruti hlava ,ale to bude aj počasim,lebo tlak mam normalny. Neboj,hlavne klud. 😉

syslica
10. aug 2011

@babula108 Ahoj, rozhodne sa nestresuj 😎 , tvoj "problém" má meno a aj lekári ho poznajú je to syndróm bieleho plášťa. Bližšie pozri tu: https://www.modrykonik.sk/forum/volne-diskusie/syndrom-bieleho-plasta-mate-rovnaky-problem/

lelask
20. sep 2011

Ahojte , zaciname uvazovat o druhom mimi. Od kedy ste si museli pichat fraxiparine alebo brat tabletky. Isli ste si na hematologiu urobit nejake testy ci len vysetrenie od internistu? Potrebujem povzbudive slova 😀

bubinko83
24. sep 2011

@lelask a čo je fraxiparine ? Trpiš vysokym tlakom ,uživaš nejake lieky či?

lelask
24. sep 2011

@bubinko83 fraxiparine som si pichala ku konci tehu na riedenie krvi a este pol roka po porode plus vessel tabletky. Mala som podozrenie na mikroembolizaciu.
Vysokym tlakom netrpim ,iba mesiac pred porodom mi zacal stupat, tak preto sme isli cisarom o tyzden pred terminom. Ale tlak sa mi ustalil asi az po pol roku od porodu.

michaela5
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ktore
13. aug 2012

@babula108 ahojko.citala som ze si mala problem z tlakom.chcem sa ta opytat ak mi vies poradit,ze som v strese.pohadala som sa zo susedou co som nikdy neurobila.mne pri strese hned vyskoci tlak,staci ked idem na poradnu a strachujem sa vopred.teraz som ho nemerala lebo sa to vsetko udialo vecer.to som mala dost.teraz som tiez este nazlostena.citim ze je vysoky.inak na poradni mavam 140 na 90 ale doma menej.teraz neviem co mam urobit.ide o jeden den a neviem ze ked odmeriam a bude vysoky ci mam ist uzaj ale ho odmerat este zajtra a az potom ist.



mozno mi tu poradite aj ine.

babula108
13. aug 2012

@ktore ahoj ja som na kazdej poradni mavala taky tlak ako ty a isla som do nemocky az v den terminu a na druhy den mi robili cisarsky ale v nemocke mi potom uz tlak pekne klesal takze neboj to mas len zo stresov a mne vraveli tak, ze pokial spodny nie je nad 100 tak nemusim do nemocnice ale urcite to treba sledovat, odmeraj si radsej viac krat za sebou alebo ked si v klude.

michalka55
17. aug 2012

ahojte.. ja mám vysoký tlak a som v 9.tt 160/114, bola som v nemocnici :/ ...chcela by som sa vas baby opytat, ci mozeme mat s muzom sex ked mavam taky tlak? dakujem 😉

kejty95
20. sep 2012

ahojte, ja tiez mam problem s vysokym tlakom. U lekara mi namerali 140/95 :( som v 14tt. Bola som na internom, nasadili mi Dopegyt 2x denne. Teraz si meriam tlak doma. Neviem ale ktore meranie mam povazovat za spravne. V navode k tlakomeru Omron je napisane, ze sa berie do uvahy druhe meranie. Aj v tabulke, kde si zapisujem od internistky, tak tiez je napisane, ze mam zaznamenavat druhe meranie. Ale neviem, lebo prve meranie mam tak cca 135/90 a to druhe meranie je vzdy nizsie tak cca 125/85.. mam brat do uvahy to druhe meranie? ja uz neviem :( poradte, dakujem

ichthyska
13. okt 2012

@kejty95 ahoj ja este tehu nie som ale mam tiez problemy s tlakom ......planujeme mimi a tak sa zaujimam o to ake lieky mozem uzivat......ale na to dopegyte nie je napisane ze je 100perc. vhodny pre 2,3 mesiac tehu?!!! chystam sa k internistovi co mi povie,,,,chcela som sa spytat ty ho este stale beries ten dopegyt? od14tt?

liz_lemon
13. okt 2012

@kejty95 aj ja som vedela, ze sa ma tlak merat 2x, a to druhe meranie je spravne, ale ked som bola kvoli tlaku v nemocnici, tak sa tam vsetci tvarili, ako by som padla z mesiaca...ja som napr. doma mavala normalny tlak, jedine u lekara som ho mala vysoky, internistka to uzavrela ako syndrom bieleho plasta, ale moj gynekolog trval na hospitalizacii, aj ked som si merala tlak doma a zapisovala ho a merania boli normalne, neskor ma uz tak vynervoval, ze uz len pohlad na tlakomer mi zvysoval tlak, a v nemocnici mi ho merali takym stylom, ze som spala, a zrazu ma zacali budit, a ze merame tlak, a jasne ze som sa zlakla a mala ho vysoky...po porode som prestala brat lieky a tlak si vobec nemeram, aj ked mi kazali lieky brat, lenze ja viem, ze tlak som predtym nikdy vysoky nemala, dokonca ked som ich brala, strasne ma uspavali, a tlak som mala vyslovene nizky

kejty95
15. okt 2012

@ichthyska teraz som v 18 tt a stale beriem dopegyt, a ako mi povedala internistka, tak ho budem brat, lebo tlak sa nevie "vyzdraviet", proste je vysoky tehotenstvom. Citala som, ze niektore baby beru dopegyt aj po porode este. Beriem 2x1 tabletku, minuly tyzden som mala v poradni 120/80 tlak. Obcas si do toho dam cez den magnezium. A klud a oddych k tomu.
drzim palce

ikika
29. nov 2012

@titkovamiriam prosim Ta, rodila si prirodzene alebo sekciou s takym vysokym tlakom? Dakujem.

jimmyl
29. nov 2012

ja som sa stretla s vysokým tlakom v šiestom mesiaci, nasadili dopegyt + ešte jedny lieky už si nepamätám, 2 týždne som bola PN a merala tlak, doktorka ma ale upozornila, že pri dolnom nad 105 mám ísť do nemocnice, tak som po 2 týždňoch skončila v nemocnici, mala som strašné tlaky na hrudi a bolesti, tlak 180/120, ráno som prišla a večer o 23 som už išla na cisarák v 33 tt., takže na tlak mi už nič nepomohlo a lieky beriem aj 3 roky po pôrode, ale je to tak, že keď idem k lekárovi sa mi zvýši a doma je normálny, alebo tiež keď sa z toho zbytočne stresujem tak mi vyskočí, takže je najlepšie sa kôli tomu nestresovať a byť v kľude, pokiaľ sa nad tým zbytočne nezamýšľam je všetko OK 🙂

titkovamiriam
29. nov 2012

@ikika prirodzene 😉 ,tlak nieje dovod na cisarak,ale keby som si ho želala tak pri marekovi mi ho nukali hned a ja ze nie dik 😉 ak by si este niečo chcela vediet kludne sa pytaj

ichthyska
29. nov 2012

hellou bola som u internistky a predpisala mi amlodipin? ma niekto s nim skusenosti?

ikika
30. nov 2012

@titkovamiriam dakujem, si ma potesila! 🙂

bubinko83
30. nov 2012

@titkovamiriam mne teraz prave gynekologička vravela že pri vysokom tlaku nemožem rodit normlane lebo tymi tlakmi pri talčeni sa ešte viac zvyšuje tak ja neviem 😒

titkovamiriam
30. nov 2012

@bubinko83 ja som rodila tri deti pri extremne vysokom tlaku v roznych nemocniciach,je pravda ze pri priamom porode vdaka magneziu som tlak mala znizeny a po porode som tlak mala do par hodin uz OK uplne,ono dnes ked sa uz klasicky pri cisaraku neuspava tak to nieje take riziko ako pri starsich keby ma uspali by som sa nemusela zobudit a pri Marekovi som si mohla vybrat.

bubinko83
30. nov 2012

@titkovamiriam že vraj aj to je blbost že pri vsokom tlaku sa človek nemusi prebrat ,vraj sa da normlane uspat a tlak znižovat.Minule som sa o tom bavila tuto s jednou kočkou vola sa Latvia a je anesteziologička.Ale ja som to tiež tak počula.Ja som sa jej presne na toto pytala lebo ja nechcem cisrasky so spinalkou ale chcem uspat.

erulka77
27. dec 2012

caute už ked som nasla tuto temu musim sa opytat ktora mate problemy s kolisavým tlakom? ale ja nie som tehotná , ,mavam aj 160/100

zuzzulka
10. jan 2013

Ahojte, najde sa tu tehulka ktora sa lieci na vysoky tlak? Nemyslim na vysoky tlak ku koncu tehotenstva ale od začiatku.

zuzzulka
13. jan 2013

@matulienka.d Ahoj čítala som tvoj príspevok a ja tiež mám vysoký tlak už od začiatku tehotenstva. Mám Dopegyt a Lomir ako si prosím ťa vládla prvé tehotenstvo? a ake si mala hodnoty? je to tak stresujuce 😢 ten tlak nešťastný

zuzzulka
13. jan 2013

@brulka Ahoj prosí ťa čítam tu tvoj príspevok a zaujímalo by ma ako ti bolo počas tehotenstva resp. ako posluchal tlak. Ja som tiež tehu a tlak liečim este pred tehu a teraz v tehu je to o čo si horšie som v 12 tt hodnoty sa mi držia do 140/90 ten spodný skor lieta ale nad tych 90 mavam vynimocne pri zatazi ale ked ze viem na com som v podstate len oddychujem. Velmi by mi pomohlo keby som vedela ze to vsetko zvladneme lebo tlak je hnusna vec ....dakujem za infošku

denisamilan
14. jan 2013

Ja mam vysoky tlak od zaciatku tehotenstva. Zatial beriem len magnezium 3xdenne ale zeby mi zaberalo nemozem povedat. Zajtra idem k internistke tak uvidim co mi povie. Meriam si tlak pravidelne doma a mam ho 130/80-90 ale ked som u doktorky nameria mi aj 150/100. Nemam ziadne problemy, ani bolest hlavy ani opuchy tak neviem.

stansn
14. jan 2013

@denisamilan mne magnezium nepomohlo, mozno trosku, dala mi internistka Dopegyt, uzivam od cca 12 tt, tlak sa mi drzi cca 125/80 zatial 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre